Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam primetio razlike u konkretnim tarifama naspram proslog tarifnika? I dalje 0/300 odrzavanje, 25/0 placanja, 5/0 SMS, 50/0-50 podizanje na drugim bankomatima.
 
Koliko sam ja razumeo od pre mesec dana pa nadalje se sms obavestenja placaju za sve nove ugovore.
 
Koliko sam ja video samo se odliv novca (tj sms o odlivu novca) naplacuje, za ostalo je besplatno?
 
Da li je neko povezivao telenor karticu s paypalom ?

Gde mogu da nadjem ovaj kod :

Check your card statement in a day or two for the code we sent with the charge - sometimes there's a slight delay. If you can't check your card statement online, check your paper statement when it comes in the mail (this can take up to 30 days). You will find the charge from PayPal with a 4-digit code.
 
Ja sam povezao Telenor karticu, medjutim nisam imao para na njoj pa sam izvrsio uplatu sa Intezine Inspire, inace verifikacija je prosla sasvim ok..

Kod ti je u izvrsene transakcije, tamo gde ti pise 1.50e da je skinuto.

c483f6ce851c9ecd9fb835ff7551737c.jpg



Nego na koju foru mi Windows Phone pamti username i sifru a na kompu ni na jednom browseru to ne radi, ups na IE samo username pamti?!
 
Poslednja izmena:
Koliko bi bilo bezbedno da prebacim svoja freelance primanja u Telenor Banku (reda veličine 600-700€ mesečno)? Tj. da li bi me "drukali" poreskoj?
 
Ne vidim zasto bi cutali, oni rade po dozvoli NbS koja jasno propisuje pravila oko prijave priliva
 
Može li neko da mi objasni kako za kalkulator kamate za ulog od 10000 dinara daje procenu kamate na 331 din. To je duplo manje od 7% na godišnjem nivou, a mnogo više ukoliko se misli na mesečnu isplatu.
 
Racun besplatan a 5 po 5 nakupi se bogami... Ce da vidimo jos, nece mi biti zao za 5din.
 
Otvari tekući račun - bez posete banci

Što ovo nije bilo kada sam ja otvarao...
 
To su gluposti, ti i dalje treba da dodjes u expozituru da potpises ugovor i prikazes validnu licnu kartu ili pasos bez toga nema otvaranja racuna i to je po zakonu tako.



Jedino sto se razlikuje otvaranje racuna u drugim bankama nisu ispod 15min a moze da potraje i do 30min.



U Telenoru sam cekao dvoje ispred sebe i zavrsio celu stvar za 10min, ovako nije sigurno duze od 5 min sa par nekih standardnih pitanja kako ovo, kako ono ;)


A ko nema pojma uopste o bankarstvu moze biti tamo i sat vremena sa svojim specificno postavljenim pitanjima :D



BTW prilicno neozbiljno primenjeno resenje za lenje korisnike i moguce nedovoljno upucene radnike u vezi bankarstva.
 
Poslednja izmena:
Valjda su uveli kurire koji na gajbu donose papire za potpis?
 
Poslednja izmena:
Nego na koju foru mi Windows Phone pamti username i sifru a na kompu ni na jednom browseru to ne radi, ups na IE samo username pamti?!

Zato sto vecina sajtova kao da namerno nece da rade kako treba sa IE-em. Meni je IE11 pamtio sve, ali zbog neke nekompatibilnosti sam se vratio na IE10, a on ne pamti ni username ni za koji e-banking, a i za jos po koji sajt.
Chrome me i za PP pita da li da pamti, sto me iskreno ne raduje :D
 
Naravno,kao što mts ima za potpisivanje postpaid paketa u mobilnoj telefoniji.

@dejan87dex

Jesi li pogledao ceo video do kraja?




Jesam i mogu reci da je to jedno 3x sporija metoda, popunis online, pa ti oni salju postu... Metoda za 2,3 dana.


A ja popunio online i isti dan otvorio racun uz licnu kartu.


Kaliram da je dobra stvar za brda i planine ali i nije bas tako bezbedno, zivi bili pa videli vidim vec razne propuste koje se prosto vezuju za te komforne usluge.





@alfaunits

Da ali Opera, IE, Chrome cak nisu me ni pitali dali hocu da pamtim sifru i username a i ne prikazuju iste sem IE koji pamti username opet bez pitanja, zar Telenor nebi trebao da blokira to u svakom slucaju?
A IE na WP je zaebao sve zivo i sifru i username zapamtio, samo kliknem login :D
Ko zna mozda ce to moci i u mobilnoj aplikaciji kad je izrade za WP :)
Strasno, propust zamisli neko mi digne fon i pristupi tako ebankingu...
 
Poslednja izmena:
Treba da uspostave način potpisivanja ugovora elektronskim potpisom.
Takođe, dobro bi bilo da postoji mogućnost logovanja na ebank digitalnim sertifikatom, kao kod Raiff.banke.
 
Da li moze da se podize evro sa telenor bankomata sa bilo kojom vizom ili masterom iz inostranstva?
 
Otvorio račun, da li treba da stigne potvrda bilo kakva,sms, mail, da će biti popust obračunat za pretplatu ?
 
Kakva je formula? Napiši je ako je znaš :)

Zar konformna metoda ne znači "kamata na kamatu"? Tj da ako je kamata na godišnjem nivou 7%, onda je na mesečnom nivou kamata priblizno 1.07^(30/365)

Koliko znam formula je ovako nesto, ((efektivna kamatna stopa + 1)* 30/365 - 1) x iznos glavnice

Nisam proveravao da li se slaze, a nisam siguran ni potpuno da je ovo tacna formula ali trebalo bi da jeste (nisam ekonomista btw) :)

UdBrnCr.png

Po ovome ide kamata na kamatu :)
 
Poslednja izmena:
Zar nije prosto 12-ti koren iz 1.07?:) Jer je (12-ti koren iz 1.07)^12 = 1.07 :D
 
Male su im kamate na deviznu stednju :(
 
Da li moze da se podize evro sa telenor bankomata sa bilo kojom vizom ili masterom iz inostranstva?

Pretpostavljam da ne može. Koliko znam, kartica iz inostranstva može na bankomatu da podige samo lokalnu valutu. Ovo što Telenor radi je isključivo zanjihove deponente (opet, pretpostavka).
 
I moja iskustva su identicna, ali nigde pre nisam video da preko bankomata mozes i da polozis novac ili podignes evre, pa reko da pitam :)
 
Jesam i mogu reci da je to jedno 3x sporija metoda, popunis online, pa ti oni salju postu... Metoda za 2,3 dana.


A ja popunio online i isti dan otvorio racun uz licnu kartu.


Kaliram da je dobra stvar za brda i planine ali i nije bas tako bezbedno, zivi bili pa videli vidim vec razne propuste koje se prosto vezuju za te komforne usluge.

O kakvim brdima i planiama pričaš?!
Ako voliš da kao penzos da čekaš satima u redu,onda je za tebe ona varijanta,da sve završiš u poslovnici,nema potrebe ni da online popunjavaš zahtev.
 
Ih satima pretera ga, napisao sam vec da 10min je sve trajalo..
Ko zivi u planine i brda dobra je to metoda posalju ti postom ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno