Šta je novo?

Samsung Galaxy S2 - NEAT ROM

Savet? Pročitaj kako Android radi, pa ćeš shvatiti da radiš glupost sa ubijanjem aplikacijama.
 
Iz praktičnih razloga je bolje imati KILL ALL, ovako moram pojedinačno da ih brišem iz RECENT i bude smor. Probao sam više romova KK (carbon,C rom, CM 11, Paranoid...) i Neat Rom 6.4 (4.1.2) i svi su imali tu opciju. Možda ima neki drugi način , a nisam ga još provalio? Daj neki savet
pinch in sa 2 prsta ;)
 
Onah fix za muzicki bug kod mene ne radi, tj umesto kao ranije da zablokira pesma i vise ne krene, sada zablokira tri,cetri sekunde, pa krene tri cetri sekunde i tako sve dok ne restartujem telefon.
 
Sale, imam poslednji AOSP sa onim lite gapps. Da li smem da instaliram poslednji 5.x store koji se pojavio sinoc?
 
kojih trds?
 
Sale ima li opcije da se iskljuci notifikacija kad uradim screenshot?
 
Stariji sam čovek, nisam baš toliko upućen u to kako radi Android. Kad ubijem aplikacije vidim da se povećava kličina slobodne memorije i to je jedini razlog zašto to radim. Ako grešim Ok. Ne zameri što pitam
 
Zezaš me ili stvarno postoji neka slična varijanta? I još jedno pitanjce, evo već 5-6 dana guram ovaj 4.4.4. 8st na S2 i do juče nisam imao bukvalno ni jedan problem . Juče nakon startovanja Telegraf (ili Blic) aplikacije mi se u dva navrata restartovao telefon. Št bi mogao da bude razlog?
 
Zezaš me ili stvarno postoji neka slična varijanta? I još jedno pitanjce, evo već 5-6 dana guram ovaj 4.4.4. 8st na S2 i do juče nisam imao bukvalno ni jedan problem . Juče nakon startovanja Telegraf (ili Blic) aplikacije mi se u dva navrata restartovao telefon. Šta bi mogao da bude razlog?
 
Stariji sam čovek, nisam baš toliko upućen u to kako radi Android. Kad ubijem aplikacije vidim da se povećava kličina slobodne memorije i to je jedini razlog zašto to radim. Ako grešim Ok. Ne zameri što pitam
Nema potrebe da oslobađaš memoriju jer Android to sam radi kada mu zatreba. Do tad aplikacije drži u njoj da bi se brže pokrenule kada ih opet pozoveš.
 
Nema potrebe da oslobađaš memoriju jer Android to sam radi kada mu zatreba. Do tad aplikacije drži u njoj da bi se brže pokrenule kada ih opet pozoveš.
Da li ako ih sami ubijemo baterija duze traje ili i to telefon sam radi?

Ja ih samo iz tog razloga ubijam, memoriju imam i previse pa ako ne pomaze u vezi duzeg trajanja baterije ovo force ciscenje recent aplikacija ne bih ni koristio.
 
Inace sale ugasio sam obavestenja za screenshot tako sto sam sistemui iskljucio u notofication off aplikaciji i super mi. Samo pitanje za sta jos sistemui daje obavestenja osim za screenshot? Hvala unapred i izvini na ovoj smetnji
 
Ne pomaže. Ne troše bateriju same po sebi a i sistem bi ih verovatno sam ponovo pokrenuo. Možda ima nekih aplikacija koje su izuzeci, prave wakelockove i sl pa njih nije loše ubaciti u greenify. Doduše ja sam ga uvek koristio da bih imao više memorije a ne zbog baterije.
 
Već neko vreme imam ozbiljan problem kada priključim telefon preko USB kabla. Nadao sam se da će instalacija 8.0st sa full wipe rešiti problem ali nije :(

Naime, kada priključim telefon preko USB porta kao USB storage i krenem da kopiram fajlove na eksternu karticu, posle nekog vremena se obavezno desi jedna od 2 stvari - ili se izgubi pristup i Windows više ne vidi memoriju (do restarta telefona) ili se telefon potpuno isključi.

Probao sam da formatiram karticu, da je priključim sa uključenim i isključenim USB debugging ali ništa ne pomaže, uvek se isto ponaša.

Kartica je inače ispravna, ubacio sam je u BlackBerry i radi bez ikakvih problema.

Šta da radim?
 
Ne pomaže. Ne troše bateriju same po sebi a i sistem bi ih verovatno sam ponovo pokrenuo. Možda ima nekih aplikacija koje su izuzeci, prave wakelockove i sl pa njih nije loše ubaciti u greenify. Doduše ja sam ga uvek koristio da bih imao više memorije a ne zbog baterije.
Hvala na odgovoru.
Znas li mozda sledece:
Imam neat rom 7 i sve lepo radi ali ako bih instalirao 8 stable, da li mogu onda da uradim backup trenutnih aplikacija, podesavanja, poruka...svega i da ih tada vratim pod restore?
I sta bih trebao da stikliram za backup?
Znaci da telefon podignem sa 7 na 8st i da onda vratim sve kao sto mi je trenutno osim same verzije neat roma.
 
da bi ti ostala podešavanja morao bi da uradiš dirty flash odnosno wipe samo cache i dalvika a data da ne diraš... verovatno će raditi
aplikacije možeš da bekapuješ titaniumom pa posle da ih vratiš, za poruke ima onaj sms backup & restore recimo, to je ako radiš wipe i data particije i čistu instalaciju
 
Zezaš me ili stvarno postoji neka slična varijanta? I još jedno pitanjce, evo već 5-6 dana guram ovaj 4.4.4. 8st na S2 i do juče nisam imao bukvalno ni jedan problem . Juče nakon startovanja Telegraf (ili Blic) aplikacije mi se u dva navrata restartovao telefon. Šta bi mogao da bude razlog?
Mogu samo da nagadjam. Trebao bi mi log pa da pogledam. Ako se to ponovo dogodi idi u settings, slimcenter, bugreport pa mi posalji fajlove sa SD/slim/

Inace sale ugasio sam obavestenja za screenshot tako sto sam sistemui iskljucio u notofication off aplikaciji i super mi. Samo pitanje za sta jos sistemui daje obavestenja osim za screenshot? Hvala unapred i izvini na ovoj smetnji
keyboard, instalirane apps, downloading... barem mislim da je to

Već neko vreme imam ozbiljan problem kada priključim telefon preko USB kabla. Nadao sam se da će instalacija 8.0st sa full wipe rešiti problem ali nije :(

Naime, kada priključim telefon preko USB porta kao USB storage i krenem da kopiram fajlove na eksternu karticu, posle nekog vremena se obavezno desi jedna od 2 stvari - ili se izgubi pristup i Windows više ne vidi memoriju (do restarta telefona) ili se telefon potpuno isključi.

Probao sam da formatiram karticu, da je priključim sa uključenim i isključenim USB debugging ali ništa ne pomaže, uvek se isto ponaša.

Kartica je inače ispravna, ubacio sam je u BlackBerry i radi bez ikakvih problema.

Šta da radim?
ili da probas da promenis format ext sd pa da probas ili da sacekas sledecu verziju pa da ubacim taj fix. Nisam siguran kada ce to biti
 
^+1
 
bok momci meni triba pomoc kako da maknem taj citav mod da bude normalan android od s2 sto se mene tice meni je odlican taj mod samo kupac zeli da to maknem a ja neznam kako da maknem jer moran prodat da kupim s3 pa ako moze pomoc hvala vam :)
 
Flashuj zadnji zvanični 4.1.2 preko Odin-a.
 
Imam problem. Media mi jede bateriju. Uradio sam sa wipe, novi flash, i dalje isto.
 
Može svašta i svaki fajl da bude problem pa čak i corrupted jpg ili png. Uđi u recovery , mounts and storage, mount USB, povezi sa pc-em i uradi Check disk obe memorije
 
bugreport

Evo danas ulazim u imenik, pozivam broj i desio se RESTART u toku istog pre uspostavljanja veze. (Aosp Neat Rom 8.0st-galaxy s2). Uradio sam preko Slim centra bugreport kao što si rekao i šaljem da provališ o čemu se radi. Pozdrav
 

Prilozi

  • bugreport.zip
    199.7 KB · Pregleda: 14
Očajno mi radi 8st. Stalno neki problem, curenje baterije. A sada ne mogu da zovem. Uopšte nema zvuka tokom zvanja sa moje strane. Na kraju se prekine, i za to da zvučni signal.
Kada zovem sebe, kaže mi da sam nedostupan...
 
Nazad
Vrh Dno