Šta je novo?

HTC One M8

To je otprilike kao što ja imam. Instaliraj gsam battery monitor, verujem da ćeš imati između 5 i po i 6 sati SoT.
 
Jesam li ja lud ili samo meni slike iz ovih albuma sa m8-icom u macro modu izgledaju poprilicno ok (vise nego zadovoljavajuce)?

Znam da se toliko pljuvala kamera na m8-ici ali ovo deluje sasvim ok (usudio bih se reci cak i u rangu sa slikama sa mog nexus 5 u hdr modu ali vidi se pad detalja pri zumu) i daleko je od onog flejma za kameru na ovom uredjaju... Kapiram da su slike sa z2,s5 verovatno jos klasu iznad (1020 ne bih ni da spominjem)... Eto koliko znaci kada slika neko ko zna sta radi i moze da izvuce maksimum iz uredjaja... Za neku usputnu macro sliku meni ovo deluje skroz ok, ali bih ipak nosio neki dzepni aparat ako idem na neki "izlet" ili odmor tj ako planiram da sacuvam "kvalitetne" slike kao uspomenu...

https://www.flickr.com/photos/56930129@N03/sets/72157643769963843/

https://www.flickr.com/photos/rt425/sets/72157642908546733/
 
Da, ali pogledaj da su slike sredjivane, bar sam zapazio na par u koje sam usao. Photoshop, Adobe LightRoom itd itd. Naravno one sto izazivaju wow effect jesu. No opet kome to nije problem i zna za minut da sredi sliku...
 
Naravno da nije ocajna, katastrofalna itd, za close up, macro i low light je sasvim dobra i kome kamera na telefonu nije toliko bitna M8 je vrh android. Postavio sam odavno nekoliko flickr galerija sa takodje dobrim fotografijama. Ali realne mane u odnosu na S5/Z2 mozes da vidis u dxo testu sve 3 kamere (a sopstvenim ocima), pogledaj njihove tabele, grafike itd. Jednostavno S5/Z2/G3 imaju bolje kamere i kamkordere i to je to..
 
Poslednja izmena:
Defilujem sada po xda sekciji gde su kacili slike i skontah da su ove iz ova 2 albuma sto sam okacio sredjivane i dobro probrane... Kod vecine ostalih deluju dosta bledo i bas se primecuju nedostaci detalja tako da su bas poprilicno "mweh" moglo bi se reci, posebno za par onih sto sam video ovde na forumu sto se kacili sa s5,z2 pa cak i hsv sa njegovog... Ali na par komada sam se bas zapitao da li je moguce da m8 moze da izvuce ovakve slike uzeci u obzir neke bas lose koje sam imao prilike da vidim....

evo na ovoj stranici su cini mi se te probrane koje su i vise nego pristojno ispale...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2694621&page=232
 
Poslednja izmena:
Ima tu i cinjenice da je kamera na Nexus 5 losija nego na ostalim premium telefonima, negde je morala da se pravi usteda.
 
Danas sam se častio osmicom. Lep telefon, upoznajemo se polako.

Pokušavam dve stvari da provalim - kako da setujem home-back traku na hyde kad sam u browseru i sličnim aplikacijama. Ili makar da joj dam 100% transparentnosti. Ovako crna linija baš smanjuje ekran i nervira me. I drugo pitanje - kuckanje ne vredi za zaključavanje telefona? Mora li da se ide na vrh aparata da se zaključa? Evo i trećeg Q: radi li neki one-click-root za m8?
 
Ne vredi, jedino radi iz lock screena. Mislim da radi, ima ih nekoliko.
 
Jedino da promenis lancher u nova prime. I onda stavis da ti duplo kuckanja zakljucava mob
 
Znaci zaključavanje ne žemo. Lepo. A donja crna traka?

U svakom slučaju - hvala na odgovorima.
 
Znaci zaključavanje ne žemo. Lepo. A donja crna traka?

U svakom slučaju - hvala na odgovorima.

Može, instaliraš nova launcher, instaliraš "screen off and lock" , i u gestures podesiš da se ta aplikacija pokreće sa double tap.

Donja traka se skida tako što odradiš root i instaliraš "GMD auto hide soft keys"
 
....imaš lock screen na playu! instaliras,postavis na homscreen i eto ga!
 
Hvala puno.

Btw, klasične HTC bubice. Kao da ih je mrzelo da odrade i ponude takve i druge slične opcije.
 
Jel neko ima problem sa kamerom ? Tj kad prebaci na prednju izbaci iz apk-a ? Ili je to samo kod mene
 
Probaj factory reset. Ako imaš custom room onda reflash.
 
Nemam ni ja taj problem.

Factory reset uopšte nije toliko strašan pošto imaš htc backup koji ti mnogo olakšava stvari.
 
Pokusa sam sa Clear Data ali nije htjelo, pa sam je onemogucio i restartovao tel pa ponovo omogucio i evo je radi :D
 
Sto ? Ima ip zastitu za vodu i prasinu,ako se to uzme u razmatranje skroz ok izgleda

Tek sad videh da je glossy,postoje 2 boje koje su matirane i mnogo su lepse
 
Poslednja izmena:
Ja ne odredjujem da li je neki telefon ruzan na osnovu ip zastite.
I Z2/Z3 je imaju pa je dizajn dosta dobar.

Ovi zvucnici napred izgledaju katastrofalno, ovo iza ne bih komentarisao od ovoga moze da se oslepi.
 
[YOUTUBE]5bgRgpMUW1s[/YOUTUBE]

ne znam ,meni ovo nije ruzno.ako nista lepsi je od s5 makar duplo
 
U ovoj varijanti i nije toliko lose.
Onaj plavi je uzas, mogu da prestanu sa proizvodjom komotno. :d
Nije mi jasno samo zasto su zvucnike ovako odradili.
 
Sa glossy zavrsnom obradom deluje bas gadno, a ovako je ok, ovi zvucnici deluju napucano a u realnosti su malo slabiji i manje kvalitetni od Z3 (postavio sam poredjenje pre par dana u Z3 temi). Ima 2 kamere (13 i 5mpix) i softver je poboljsan pa je izgleda po kvalitetu (konacno) u skladu sa klasom. Zastita je IP57 najverovatnije.
 
Kako ocistiti najbolje ono socivo od kamere, bilo je price o tome, kao pasta za zube i stapici oni? Slike su mi bas bas mutne.
 
Nasao ;) Ako kome treba https://www.youtube.com/watch?v=xhhOcIRMfWc

Samo nisam imao pri ruci stapice ove i ovo sredstvo za skidanje laka (bez acetona) pa sam koristio kao one vatice i 70% alkohol. Kamera se preporodila ;)
 
Poslednja izmena:
Zna li ko nesto da se zastiti ono zastitno staklo od kamere ? Vec sam nabacio dosta linija sto me mnogo nerviraaa i pokusao sam da stavim djelic one folije za ekran ali je zamuti mnogo.
 
Nazad
Vrh Dno