Šta je novo?

[Kickstarter] Divinity: Original Sin

Da, i stena je dobra. Samo sto nema povrsinu udara kao fireball ali nema veze
 
to je podrum u onom hramu imakolata u Silverglenu
 
"Monitori nisu predvidjeni za citanje, zato mrzim rpg igre, Planescape Torment, Baldurs Gate"... Rece jednom prilikom vrlo uman covjek.

nikad nisam rekao da zato mrzim rpg igre, ja obozavam rpg igre, ali pre svega Arcanum od tih sto vaze za true rpg, i zatim red H&S igra... a da ne zalazim u one iz prvog lica koji su mi i najomiljeniji zanr ukupno...

sitan text ne citam, dosadan text ne citam... evo i sad u ovom Divinity-u, dosadne textove samo preskacem, citam tek ponesto, tj selektivno, jer mi je to sve na nivou amaterski filmova, scenario je ocaj... dok mi je Arcanum od pocetka bio zanimljiv... ovde sam poceo da igram, dosao na pocetku do ona dva pijanca pred ulazak u grad, izuzetno dosadan dijalog, dao sam mu sansu, ali me je brzo smorilo... krastavac, nemaju svi kvalitetne pisce, a nista gore za igru i to rpg igru, od lose price, koja je pritom neadekvatno prezentovana... tj primoran si da citas text na ekranu i kvaris vid... neka hvala... ko voli nek izvoli, svako ima prava na svoj izbor...
i da ne budem pogresno shvacen, mozda Divinity ima odlicnu pricu, ali za sad mi nije u tom aspektu nimalo zanimljiva, mozda se situacija promeni na bolje kako bude odmicao sa igranjem...
ali da mi nije prijatno da citam taj text, nije...
 
Nikad nisam kontao kako se kvari vid od gledanja TV-a i u monitor... Ceo život koristim oba uređaja i vid mi je savršen. I kidam stoni tenis.
 
Dont feed the troll.
 
nikad nisam rekao da zato mrzim rpg igre, ja obozavam rpg igre, ali pre svega Arcanum od tih sto vaze za true rpg, i zatim red H&S igra... a da ne zalazim u one iz prvog lica koji su mi i najomiljeniji zanr ukupno...

sitan text ne citam, dosadan text ne citam... evo i sad u ovom Divinity-u, dosadne textove samo preskacem, citam tek ponesto, tj selektivno, jer mi je to sve na nivou amaterski filmova, scenario je ocaj... dok mi je Arcanum od pocetka bio zanimljiv... ovde sam poceo da igram, dosao na pocetku do ona dva pijanca pred ulazak u grad, izuzetno dosadan dijalog, dao sam mu sansu, ali me je brzo smorilo... krastavac, nemaju svi kvalitetne pisce, a nista gore za igru i to rpg igru, od lose price, koja je pritom neadekvatno prezentovana... tj primoran si da citas text na ekranu i kvaris vid... neka hvala... ko voli nek izvoli, svako ima prava na svoj izbor...
i da ne budem pogresno shvacen, mozda Divinity ima odlicnu pricu, ali za sad mi nije u tom aspektu nimalo zanimljiva, mozda se situacija promeni na bolje kako bude odmicao sa igranjem...
ali da mi nije prijatno da citam taj text, nije...

Kao sto rekoh, neko ko nije kupio igru apsolutno nema pravo na kritiku.
A da si procitao barem moj post pre 10 stranica, dodatno bi ustedeo sebi dva sata, pola kilovata struje i 9gb bandwidtha-a na nekom cheap skini me torrent sajtu.
 
Nikad nisam kontao kako se kvari vid od gledanja TV-a i u monitor... Ceo život koristim oba uređaja i vid mi je savršen. I kidam stoni tenis.

od TV-a ne tolko, ali od monitora da, itekako... ni ja nisam verovao dok nisam pokvario svoj vid...

koje si godiste, ako nije tajna?

Dont feed the troll.

nemoj biti bezobrazan i nemoj da vredjas... nemam ja veze sa trolerima, samo sam dao svoje misljenje o igri, tj samo zamerku na pricu i text, ostalo mi se svidja, ako me to cini trolom u tvojim mislima, svaka ti cast... rekoh ti da me se okanes, jer necu tolerisati tvoje provokacije, ako nisi znao za to se dobijaju nagrade na forumu, a svaki tvoj sledeci post koji krsi pravila foruma, od sad prijavljujem, pa cu te pitati kad te permanento banuju, da li se isplatilo...

Kao sto rekoh, neko ko nije kupio igru apsolutno nema pravo na kritiku.
A da si procitao barem moj post pre 10 stranica, dodatno bi ustedeo sebi dva sata, pola kilovata struje i 9gb bandwidtha-a na nekom cheap skini me torrent sajtu.

ti pricas ko da u zivotu nisi igrao pirate... i sad kad imas dobar posao i mozes da ih priustis, onda si se okrenuo za 180 stepeni... ti nikad nisi kritikovao igru, dok si igrao pirate?
igracu ja ovu igru za sad, nisam rekao da odustajem, samo konstatujem ocigledno...
 
Moja jedina zamerka su sitni i sakriveni prekidaci, pa mogli su da nameste da svetle kad se alt pritisne pa makar trazilo visoku percepciju, smara me da trazim prekidace po tamnim sobama, kod ona cetri mala sam izludeo, nikako da nadjem onaj prvi, pola sata pretrazujem piksele.

Jel presao neko sa rogue, krenuo bih sa njim da igram, al znam da cu se opet muciti sa prekidacima :) a volim sve questove da resim
 
Vidim ja da ce ovaj damirbaj opet na ici na zasluzeni odmor....
 
Moja jedina zamerka su sitni i sakriveni prekidaci, pa mogli su da nameste da svetle kad se alt pritisne pa makar trazilo visoku percepciju, smara me da trazim prekidace po tamnim sobama, kod ona cetri mala sam izludeo, nikako da nadjem onaj prvi, pola sata pretrazujem piksele.

meni za sada jos dve sitnice smetaju... prva, likovi se nekako suvise sporo krecu, tj smeta mi sto samo hodaju ako je blizu pointer, a trce tek kad se odalji, vise bi mi prijalo da stalno trce, ovako su bas spori kad kliknes negde blize da dodjes, a oni hodaju... i druga, to sto sam solidan broj puta slucajno kliknuo na ovaj veliki prozor za mp chat u levom donjem uglu... proziran je, a veliki, a kamera je u takvom uglu da ne nudi neki veliki pregled na tu stranu gde je prozor, te kad ocu da kliknem da idem na tamo, cesto kliknem na taj prozor... mada mozda da se iskljuci, nisam gledao...
i sad se setih i trece mane, kad otvoris inventar od prvog lika i oces da vidis zatim i od drugog, moras da kliknes na strelicu, a ne mozes na recimo avatar tog lika ciji invetar zelis, i cetvrta mogucnost rotiranja kamere je minimalna, nije da mi nesto smeta, samo me cudi sto ne nudi oko cele ose... vrv ce biti situacija kad ce mi tako nesto trebati... no dobro, sve su ovo samo sitnice...

sad sam jos igrao i uvidjam da je dizajn mape i sveta uopste zaista fenomenalan za sad, jako mi se svidja, tj pre svega ove outdoor lokacije... i grafika je bruka dobra...
cuh da igra traje oko 60 sati, jel to istina?

e da, i namestio sam v-sync, ne znam zasto je zezao, sad radi normalno...
 
Auuu Damire koje ti bitke imas u glavi.

Levi prozor char, kao i desni, moze da se ugasi. Kliknes na skroz levi beli taster u cosku, isto je i za desni ali na desnoj strani. Shodno tome imas i opcije za oba prozora - click through. Ja sam totalno ugasio levi prozor dok je za desni bio upaljen click through. Kamera moze da se rotira 360 stepeni ali mora ta opcija da se upali. Negde u game option-su je ako se ne varam, samo odstikliras i radi kako treba ali to sa sobom vuce bagove u pojedinim zonama/prostorijama tako sto ce previse da ti se odzumira slika mada nije neki ozbiljan problem.

Igra moze da traje i 160 sati ako je igras presporo uz failovanje u kvestovanju. Ja sam je presao za nekih 30-40h cini mi se i po mojoj nekoj proceni tu ima 95% odradjenih questova. Za par sam koristio gugl posto nisam bio siguran da li je bug ili moja greska.
 
ok, hvala, pogledacu sve to u narednoj sesiji...
sad sam stigao do grada i samo se nadam da necu morati da pricam sa svakim NPC-om, tj da igra ne namece da trebas da zavrsavas i sidequestove, da bi bio dovoljno jak da furas dalje, radije bi pricao samo sa glavnim likovima u igri...
 
Nema leba od igranja a kamoli prelazenja ako ne odradis bar 80% questova. Jedino da revertujes na easy pa mozda tako... Igra je knap sa xp-om i to je odlicna stvar.
 
ok, znaci mora, videcu sta mi je ciniti...
u iskusenju sam da preskacem dosadne dijaloge, ionako sve biva ukratko opisanu u Journalu...

znaci postoji lvl cap?
 
Ne.
 
Ma ne moras ni da radis sve questove, i moze da se predje igra i ako si par nivoa ispod boss, ja sam greskom oko lvl 8 zavrsio kod prvog boss-a, a da sam pre toga ubio samo prvog mini boss-a, ne moras ni da citas sav dijalog ja ga preskacem pa po najmanje sat vremena kad me prekidaci iznerviraju :) sve bitnije imas u journal i procitas te knjige koje nadjes i vecinu questova mozes da resis.

Djolenzi
jesi li ti nasao ona cetri kovcega sto ih pominje onaj kovceg iz end of time? Ja mislim da sam dva nasao
 
Ja sam našao sva četiri. I onda kad nađeš sve, reševaš zagonetku da bi na kraju dobio pristup tom kovčegu u Homestead-u.
I bogami sam zadovoljan sadrzajem u kovcegu, ako ti ne odgovaraju itemi, za fine pare mogu svi da se prodaju ;)
 
Poslednja izmena:
To cu morati da guglam, verovatno su mi negde promakli, neko resenje za brisanje secrets sa mape? Dadoh 30k gold i nestadose kad sam odlazio sa mape
 
koje si godiste, ako nije tajna?
91

Moja jedina zamerka su sitni i sakriveni prekidaci, pa mogli su da nameste da svetle kad se alt pritisne pa makar trazilo visoku percepciju, smara me da trazim prekidace po tamnim sobama, kod ona cetri mala sam izludeo, nikako da nadjem onaj prvi, pola sata pretrazujem piksele.

Jel presao neko sa rogue, krenuo bih sa njim da igram, al znam da cu se opet muciti sa prekidacima :) a volim sve questove da resim

Ja sam Rogue+Ranger i nije mi loše. Kasnije ovaj Wizard može fino da se nabudži, sad imam 4 različite "vrste" magije na njemu razvijene na 4 i 5 i kidam. Baj d vej, to sa prekidačima je olakšano ograničenom rotacijom kamere, pa uvek znaš da će to što ti je potrebno biti i onom uglu na koji je kamera ograničena.

meni za sada jos dve sitnice smetaju... prva, likovi se nekako suvise sporo krecu


To ti je potrebno kad imaš led jer, ako trčiš, oklizneš se, a ako ideš po malo, onda možeš da pređeš.
 

ti pricas ko da u zivotu nisi igrao pirate... i sad kad imas dobar posao i mozes da ih priustis, onda si se okrenuo za 180 stepeni... ti nikad nisi kritikovao igru, dok si igrao pirate?
igracu ja ovu igru za sad, nisam rekao da odustajem, samo konstatujem ocigledno...

The best je ona tvoja konstatacija: zivim u Srbiji, ko jos tu kupuje igre..

I da, nemas pravo ukrasti necije intelektualno vlasnistvo i zatim se osetiti da imas pravo na kritiku istog... I to nakon 15 minuta igre koja ima ~100h gameplaya..
 
Poslednja izmena:
I ne stoji uvek sve u dnevniku, samo osnovno. Preko dijaloga mozes da cujes detalje koji ce ti pomoci. Ja dosta kvestova ne bih ni resio da nisam pazljivo citao dijaloge.
 
Vi stvarno niste normalni. Ko jos igra RPG-ove zbog dijaloga, price, NPC interakcije i istrazivanja? Zaista vas ne razumem...
 
Yeah, evo jedan review sa Metacritica ocenjen sa - 0

I played this game for like 8 hours and I can honestly say this is not a good game as it was promoted I know now certain people might seriously get hurt and try to censor my review (like done to my previous review) in order to cover up the truth but truth can never be hidden forever. I actually had high hopes since some people in everywhere talks positively about this game so I bought it and started playing it.

I am gonna group my review into categories in order to make it easy to read. first graphics, sounds, (voice , ambient music), gameplay, features ,technical side and my honest view.

the graphics isn't really great like it was promoted the characters have less polygons and when the game is zoomed to a character it's quite visible and body and face textures don't blend together well and it's quite visible in character creation menu, the settings show the game has ambient occlusion, SMAA like that graphical options but they ain't really visible in the game and there is motion blur in the game but it's totally useful because who would want motion blur for a strategy RPG game? we want to see the entire screen it shouldn't be blur when characters move like in first person shooter games and SMAA 1x does not do a good job because when it's set still I could see the jaggy lines around the characters so there has to be more options like SMAA 4X or 8X unless SMAA option is useless, the game has a lot of shiny effects but it breaks the realism of the game and beaches ain't realistic the area where the water and ground met doesn't blend together properly so water stays in a specific shape and there are no waves come from the sea.

sounds ain't really awesome either. there ain't any memorable or interesting soundtracks the menu music seems like a music plays in a funeral so boring and it makes me depress and cry I dunno why but it seems really bad for a game like this honestly and there ain't any good music during the gameplay and characters don't have voices and everything is like text based but occasionally our main characters babble something and it has voice and ambient music isn't great there isn't proper ambient music either in beaches there is an obvious ambient sound in real world but it doesn't appear in this game and in jungles ,in dungeons it's same you will feel like less realistic in every area, there are a lot of dialogs but most of dialogs don't have voices so you just read them like an article.

game seems have a lot of unnecessary features like picking unnecessary objects that you never use and picking items that you can catch fishes but actually you can't use them for catch fishes and there is no day and night cycle but developers promised to do it and there is no in game time and it always stays in the same time and you can't sail on boats, ships and can't even swim but there a lot of ships and ponds there and there is a large sea around the ground too but it's totally useless since there is no swimming, boating, sailing features and everything is set in the ground it makes me really disappointed. I really had high hopes but after playing the game everything was broken.I heard that developers claim it's hard to implement day and night cycle feature but it's not a proper excuse certain games have it so why this doesn't? I don't care about the game's price if it's worth I would buy no matter how much it's.

technical side is same like the game features. the game seems heavy and I can't even ALT+TAB to come to the desktop because then it takes a lot of minutes and the game seems consume both processor and the GPU heavily but it doesn't even look like a high end graphical game I feel like developers wasted their time on a lot of unnecessary things and game stutters a lot specially when there is going to be battle or approaching to a new area but luckily if you wander in the same area there is no stuttering and it takes 2 mints to load the game to the gaming world and it takes like 45 seconds to load into the character creation menu and texts are really small so it's hard to read from distance I have to come and close to the screen to read everything so reading the things is really hard and it makes me discourage and painful and there are a lot of lengthy dialogs and most of dialogs are not really necessary, and buttons for opening important menus like inventory, map are really small and not even properly visible. it takes a lot of times to search them, the game doesn't have a direction and you have to wonder everywhere to reach to the destination and no horses if there is a horse at least the traveling would be easy and the UI seems so messy like dialog UI is so big and it covers 1/4 of the screen during a dialog so basically you can't do many things in this game like people say it's like a big hype and the game is still in the beta level because there a lot of technical issues and developers seem fix them in each day but it's also annoying to update the game constantly.

Ukratko,.. boldovano...
 
Covek je zaboravio na lose teksture asfalta i nedostatak '' hold my hand '' moda.

PS. Igra ima jedan jedini negativni review na steam-u. Mislim da je u pitanju novi rekord :D.
 
it's quite visible and body and face textures don't blend together
Ahahahahahahahahahahahaa. Ono kada se neko toliko trudi da ispadne pametan da ni ne provaljuje koliko je u stvari glup. A joj ala me nasmeja. I povecaj bre taj font ima nas hardkor Role Pleing Gejm gejmera koji odbijaju da nose naocare :d
 
Problem oko Follow the Wizard questa.

Preašao sam kuću, išao u Fantom forest, išao tamo u močvari u podrum, ubio onog lika, ušao u neki temple na suprotnoj strani, ali tamo samo ima neko slomljeno ogledalo. Šta dalje?
 
Eeeeee :))))
 
Vrh Dno