Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Kabl prso 99,9%.Proveri sa drugim kablom, ako i dalje zeza a veza na fonu uspostavljena, onda mozda drajveri zezaju. deinstaliraj te pa instaliraj poslednje sa samsungovog sajta.
 
Doneo mi kum S4 iz Kanade zaključan na njihovu mrežu. Kit kat ima na sebi. Jel postoji neki alat za otključavanje kao za moj stari s3 na netu?
Izvinjavam se ako je već pisano o ovome.
 
Jedino code sa eBay-a. Tako je vecina otkljucala S4.
 
Doneo mi kum S4 iz Kanade zaključan na njihovu mrežu. Kit kat ima na sebi. Jel postoji neki alat za otključavanje kao za moj stari s3 na netu?
Izvinjavam se ako je već pisano o ovome.

NEMOJ slucajno da ga spustas na 4.2.x, zaebaces stvari.
Posto na 4.2.x moze da se unlockuje sa app.
 
Kupih danas Spigen slim armor view case za s4. Brutalna futrola. Inace su jako skupe, oko 50 dolara, ali kod nas po oglasima ima ih za 1500 dinara. Preporuka kome se svidja s view fazon sa originalne samsungove futrole, a opet zeli potpuno zasticen telefon sa svih strana.
 
I ja je gledao da je kupim, al reko sta znam kako to stoji, ako ti nije problem okaci par slika ili mi posaljie na pm. :)
 
Ja sam imao neo hibrid koja je odlična. Da ne kažem savršena. Jedino sam je odmah prodao jer mi dosta poveća telefon a to mi se ne sviđa. Inače kvalitet i izgled čista 10.
 
evo par slika futrole.
 

Prilozi

  • 20140428_120747.jpg
    20140428_120747.jpg
    642.8 KB · Pregleda: 244
  • 20140428_120814.jpg
    20140428_120814.jpg
    660.1 KB · Pregleda: 241
  • 20140428_120834.jpg
    20140428_120834.jpg
    661.2 KB · Pregleda: 236
  • 20140428_120848.jpg
    20140428_120848.jpg
    550.5 KB · Pregleda: 228
Kolega ima ovu i baš je kinez, dugmad se ne poklapaju baš a ja sam imao neo hybrid i stvarno je, ukoliko izuzmemo veličinu, savršena
 
Moja ne znam da li je original ili kinez, ali sve je besprekorno na njoj. Cak i ovaj mehanizam za bravljenje poklopca i sarke deluju kvalitetno uradjeno.
 
Puce mi staklo nesretno, pade na plocice dok sam proslavljao gol u fifi:banghead:

Nasao sam na ebay bas dosta replacement kitova - staklo, lepak i razni alati, nego kako da provalim koji su original a koji obicna stakla? Ima ih par koji tvrde da su genuine, jedan 25$ a druga dvojica po 12$, s tim sto je jedan napisao da je gorilla 2....nisam pametan
 
Proveri kabl ili usb ulaze na laptopu.Jel vidi uopste da je ista povezano?

Uredu je usb port, fotoaparat i usb hoće da se povežu. Laptop ne prepoznaje telefon.
Pošto se ne razumem baš najbolje, može li neko da postavi link za drajv ere, ili šta već treba....
Hvala
 
Pa probaj sa drugim kablom, ako i dalje ne prepoznaje, onda ganjaj drajvere(odes na samsungov sajt, nadjes svoj model, na support)
 
Koji poslednji stock ROM da flesujem? Koji je poslednji kod kog sve radi besprekorno?
Ima godinu dana kako nisam nista flesovala, nije bilo vremena narocito zbog toga sto imam bitne sms-ove u telefonu pa to treba sve da se backupuje, a i sve je radilo kako trreba.
Inace sam jos uvek na 4.2.2. MEA :banghead:
 
Drugari potrebna mi je pomoc od vas iskusnih. Kupih ija danas S4 I9505. Imam problem, ne mogu da ga povezem sa Kies, a ni racunar ga ne prepoznaje. Promenio sam nekoliko USB kablova i uvek je isto. Registruje racunar da se povezao, pokazuje na telefonu da se puni, ali nista. nema ga. Posto imam i S2, kada ovaj telefon povezem sa istim tim USB kablovima sve radi. Pomagajte ako boga znate, ostacu bez imenika, i nekih vaznih porukakoje sam hteo da prebacim sa S2 na novi S4. Zeljno ocekujem savete i eventualno resenje problema. zaboravih da napisem koristim Win 7 64 bit. Ne znam da li to ima veze.
 
Poslednja izmena:
Ne koristim KIES ali koliko se secam ne moze "obican" nego valjda KIES 3. Mozda i gresim ali proguglaj malo pa proveri.
 
Probao i Kies3 nece kaze ne podrzava ga, isto tako napise i za Kies 2.6 pa nesto i trazi da instalira Kies 3. Ali buni me to sto ni sam PC ne prepoznaje telefon kao eksterni uredjaj jer imam karticu u njemu. na kabal nece da se popveze ali preko WiFi vezuje se na Kies, samo sto sve funkcije ne mogu da koristim. Prepoznaje ga samo kao samsung modem, a ne i kao uredjaj.
 
Poslednja izmena:
Jelenaki stavi 4.3 i uzivaj ako vec insistiras na stock-u
 
I ja sam imao problema sa povezivanjem Kies-a i telefona, sve dok ne izguglah ovo:

to make kies recognize your galaxy s4 go to dial pad *#0808#
choose (AP)
under that choose (MTP+ADB)
REBOOT
Then connect to kies

Eto, pa probajte...:)
 
To sam i ja nasao sinoc kasno i uradio. Proradilo je na kraju. Hvala svima
 
Nisam stavljao novi rom nego sam nasao uputstvo koje je postavio Milan1. I sada nema problema sto se tiče povezivanja. Ali me nesto drugo cudi. telefon je uzet u mts-s, 28.03. dosao je sa instaliranim 4.2.2, kada sam i uspeo da ga povezem sa Kies-om ne nudi ni update na 4.3 ili 4.4 pa mi nije jasno zasto. Update ne nudi ni preko WiFi, kaze da mi je poslednj+a verzija softvera instalirana. Ima li ko pojma zasto je to tako.
 
Dobio sam danas apdejt od 79.63 mb. Pise: Improved stability.
 
A meni nece da odradi nadogradnju ni na 4.3. Tuga. Postavicu podatke pa ako neko ima ideju neka napise
Andriod version 4.2.2
Baseband version I9505XXUAMDC
Karnel version: 3.4.0-917495 se.infra@SEP-124#1 Wed Jun 19 20:07:29 KST 2013
Build number: JDQ39.I9505XXUBMF8
kada kucam kod *#1234# pise
AP:I9505XXUBMF8
CP:I9505XXUAMDC
CSC:I9505OXXBMF3
pisem ovo iako ne znam sta sve znaci, ali nadam se da ce sa vise podataka nekom biti lakse da pomogne. Hvala unapred
 
Nazad
Vrh Dno