Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Evo ako nekog zanima uradio sam Antutu benchmark za ovaj telefon :
 
Ljudi, pomagajte, kako se restartuje ovaj fon, posto baterija ne moze da se vadi, a zena je uzela kao i ja fon pre 2 dana, samo se zakucao i beli ekran nece da se pomeri ni na koji nacin, Sta raditi_????? Zna li nekoooooo????
 
Evo, uspela je nekako :) Hvala na brzom odgovoru. Ja zaista nisam imao za ovih nedelju dana nikakav problem tehnicke prirode, ali eto njoj se zakucao, a juce ga uzela, pa se iznervirala, kaze, eto ti tvoj dobri Idol, posto sam je ja ubedio da je strava fon i da je u klasi sa S3:D
 
I meni je jednom zakucao tako, problem je sto laucher zakuca...
 
Ljudi, kakvu i cji ste garancju dobili uz vas telefon?
Moj je sa Telenora, ali Telenor garancija nije popunjena iako imam fiskalni racun!?
 
dovoljno je da ima pecat telenora i preko fiskalnog i preko garancije.. plus naziv kupca i datum kupovine i to je to
 
Uzeo sam mob danas i radi kao zmaj. Nemam reci, ekran je strava, slika lutka. Ne znam sta bih dodao, a da nije receno ranije. Samo da pitam da li i vi imate u kameru kad uđete samo hdr i blic ili ne mogu da nađem podešavanja kolika da bude rezolucija slike/snimka? Ako ga stvarno nema koja je aplikacija najbolja koja daje istu sliku kao i original tj nema boje sa sumom i sl?
 
Uzeo sam mob danas i radi kao zmaj. Nemam reci, ekran je strava, slika lutka. Ne znam sta bih dodao, a da nije receno ranije. Samo da pitam da li i vi imate u kameru kad uđete samo hdr i blic ili ne mogu da nađem podešavanja kolika da bude rezolucija slike/snimka? Ako ga stvarno nema koja je aplikacija najbolja koja daje istu sliku kao i original tj nema boje sa sumom i sl?

Da, da tako je u stock aplikaciji, znaci maksimalno je pojednostavljena (po ugledu na IPhone jelte), a sto se tice druge aplikacije, ja koristim A Better Camera, imas u storu pa je skini I vidi dal ti odgovara, naravno imas I druge, ali se meni ova najbolje pokazala I ima pregrst opcija...
 
dovoljno je da ima pecat telenora i preko fiskalnog i preko garancije.. plus naziv kupca i datum kupovine i to je to

Ovo je neka Telenorova partnerska radnja i na fiskalnom uopste nema pecat...Cuo sam se sa prodavcem i on je bio u radnji. ******i nisu popunjaval garantni list, posto je uzet preko firme!?
Najjace je sto traze i kutiju da bi popunili garanciju.
Sad moram da se smaram da saljem kutiju coveku u Cacak, da bi popunili garanciju...******izam

Nazad na temu, kakva je situacija sa updatima?
 
Pozdrav svima, hocu da podelim moj utisak ovde oko Idola X posto sam ga kupio pre 3 dana. Prvi dan je radio extra, sve super, samo se punio cca 5h sa 15% na 100% ali reko ajde, mozda prvo punjenje bla bla. Ja naravno obidjem bench i vidim da ovde predlazu nove launchere (posto je ovaj stock totalni sh.it) i instaliram ja apex i od tada do sinoc se restartovao jedno 500 puta, poludeo sam, zamalo da ga bacim kroz prozor. Cim me neko nazove, stigne mi poruka ili email, odma bum restart... Odnesem ja sinoc na reklamaciju i ladno nemaju da mi daju zamenski aparat koji moze da podrzi ovu malu sim karticu!!!!!!!!!! I ladno mi riba kaze, nema problema, mi cemo vam staviti normalnu samo cemo vam naplatiti i onda kad dodjete po njega sa servisa opet cemo vam zameniti sim i opet naplatiti :) Kakva firma, nemam reci... Ovo jos nisam doziveo... Nije mi krivo za jbnih 400 din ali taj nacin na koji se oni postavljaju pa doslo mi da joj zveknem samar.
 
Da, da tako je u stock aplikaciji, znaci maksimalno je pojednostavljena (po ugledu na IPhone jelte), a sto se tice druge aplikacije, ja koristim A Better Camera, imas u storu pa je skini I vidi dal ti odgovara, naravno imas I druge, ali se meni ova najbolje pokazala I ima pregrst opcija...

Ok, hvala. Nego, kod ustede baterije sta nzaci ono dodati aplikacije na belu listu? Ima sve aplikcije stikllrane trenutno, kad bi ih odstiklirao, dal i bi se izbrisale iz onog menija telefona, ili bi samo bile blokirane za upotrebu? Pitam, jer ne bih da posle 24h nesto poremetim i ubrljam, a ovo mi je prvi android. Hvala unapred, pozdrav! :)
 
ok hvala na brzom odgovoru i jos jedno pitanje koji da uzmem od ovih telefona
Nokia Lumia 520 ,Sony Xperia™ J, Samsung S7560 Galaxy Trend ,Samsung S5830 Galaxy ACE ,Alcatel One Touch Idol
 
to je velika mana sto nemoze poklopac baterije da se skine i da se zameni baterija
 
Pa, i ja sam tako mislio kad je drug uzeo Google Nexus, ali on za dve godine nije imao potrebu da izvadi bateriju. Sad koristim Idol X mesec i po dana, prošao sam onaj najgori period podešavanja, intenzivnog instaliranja i sl., i nisam imao potrebu da izvadim bateriju. Tako da, više ne mislim da je to iole bitna, a kamoli velika mana.
 
naravno da nije bitna. to su klasicne predrasude sto se tice vadjenja baterije :D to moze da koristi samo ako furas rezervnu bateriju pored glavne..
 
Da, mt:s naplaćuje to valjda 100 i nešto dinara.
 
I ladno mi riba kaze, nema problema, mi cemo vam staviti normalnu samo cemo vam naplatiti i onda kad dodjete po njega sa servisa opet cemo vam zameniti sim i opet naplatiti :) Kakva firma, nemam reci... Ovo jos nisam doziveo... Nije mi krivo za jbnih 400 din ali taj nacin na koji se oni postavljaju pa doslo mi da joj zveknem samar.

Pa imao si u toj istoj radnji da kupiš adapter sa male kartice na veću??!!
 
Masis poentu covece,ja da kupim zato sto ONI nemaju potpunu uslugu!!!! Nije bre problem da kupim ja to, kao sto sam rekao, nego njen nacin obracanja i ponasanje, lepo sam je naduvao k..cem pa je onda promenila pricu i rekla da ulozim reklamaciju i da ce mi se sve odbiti na racunu i izvinila se što nemaju takav zamenski aparat.
 
Gde ima da se kupi gumirana futrola u Bg-u? Hvala unapred, pozdrav!
 
Zvuk melodija/notifikacija je takođe kriminalno tih. Ja uopšte ne mogu da verujem da sebi ovako nešto dopuštaju.

Večeras mi stajao telefon na krevetu, ja sam bio za kompom svo vreme (udaljenost metar i po). Televizor je radio normalnom jačinom, a ja nisam čuo niti jednu notifikaciju sa telefona - imao sam 1 propušten poziv, 2 maila, 1 sms i 1 chat. Kriminalno tih zvuk!
 
Nije uopšte tih zvuk. Čujem kad zvoni u prizemlju a ja sam u svojoj sobi na spratu. Za SMS, mejlove i čet uvek stavljam tiši ton jer me nerviraju pa i to čujem iako mi je telefon u susednoj sobi.

Meni je samo vibracija malo slabija nego što bih voleo, zvoni mi sasvim ok.
 
Vrh Dno