Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Meni nece da uradi update nijedne aplikacije sa Play Store niti instalaciju bilo koje aplikacije.Izbacuje sledecu gresku:
Error while retrieving information from server{RPC:S-5:AEC-0}
Sta li je problem?
 
Problem ponekad nastane prilikom brisanja Data za Google Services Framework.

Meni se to desilo prekjuče, kad su rekli da puštaju OTA, pa ja proverio.

Ovo je meni rešilo problem:

Force stop Google framework service, clear data/cache;
Force stop Download manager, clear data/cache;
Force stop Google Play, clear data/cache.
Go to Setting/accounts, remove your google account completely
Add your Google account again, accept all.
Reset tablet.

No more error [RPC:S-5:aec-0] after that, GP works as usual.

U principu, trebalo bi da reši problem i samo brisanje/dodavanje google naloga u Setting/Accounts.
 
Brisanje google naloga resava problem.I prosli put je tako bilo ali sam zaboravio.
 
Da li treba posle instalacije na 4.3 uraditi jedan factory resset ili nije potrebno?
 
Kome je frka za video radi Vplayer.
BS Player takodje.
 
Poslednja izmena:
Dajte neke utiske oko baterije.

Ja stavih CM da povećam sreen-on sa underclockom, i uspelo mi je, dogurao sam do 8h, ali ako slično vreme nudi i stock, da se vraćam?
 
Jel postoji neki način da se odradi ovaj OTA (već je svučen) a da se sačuva root?
 
Jel postoji neki način da se odradi ovaj OTA (već je svučen) a da se sačuva root?

Mislim da ne. Moraćeš da root-uješ ponovo. Moja je preporuka da ne instaliraš još uvek 4.3 (bar dok ne izađe easy one click root) jer trenutno rootovanje ima nekih bug-ova.

Edited: Mislim da je poolmaker upravu. Pogledaj oko "Chainfire's special 4.3 SuperSU" mislim da ima nekih bug-ova i da treba da ide update.
 
Poslednja izmena:
Dajte neke utiske oko baterije.

Ja stavih CM da povećam sreen-on sa underclockom, i uspelo mi je, dogurao sam do 8h, ali ako slično vreme nudi i stock, da se vraćam?

Za sada, losija baterija. Na Xda su medjusobno potpuno suprotna iskustva, nekima je bolja a drugima losija.
 
Ajd čekaću. Iz tri razloga
*Nemam pojma ni šta sam uradio sa toolom kad sam rutovao a sa n7 mrzi me da se bakćem (imao sam nekih problema sa prelaskom na 4.2.2 i ponovnim rutom), dovoljno mi je zajebancije sa Note 2.
*Ekstremno mi je bitan OTG i fat i ntfs iako njega samo čita sa mount stickom (moram i njegov update da čekam)
*Helium da bekapujem ove app of the day app ako uopšte može (ove sa promo kodovima) i ćerkici napredak u igricama. TB nikad nisam savladao.
A baš me svrbi ona ikonica na vrhu da je svučen update.
 
Poslednja izmena:
Iako sam prešao na 4.3 savetujem još malo strpljenja jer je problem sa video plejerima pogotovo sa DTS zvukom.MX ne radi nikako,Dice takođe,BS i radi i neradi...Izaći će nove verzije za par dana i biće to sve kako treba.
 
4 dana na bateriji? Jel ga koristiš uopšte? Između žene (koja je na trudničkom pa je po ceo dan kući), klinca i mene, ako drugi dan gura do uveče, ja sam srećan. Često se desi da za jedan dan ode 70% baterije.

Ja sam zadovoljan sa 4.3, nisam imao nikakvih problema s istim izuzev MX Player-a i Dice-a.
 
Poslednja izmena:
Vplayer ne radi loše ali ima problem kada se kodiranje titlova prebaci sa default na neko drugo aplikacija se sruši i dok se ne vrati na default ne može se pustiti film. Ima li neko rešenje?
 
4 dana na bateriji? Jel ga koristiš uopšte? Između žene (koja je na trudničkom pa je po ceo dan kući), klinca i mene, ako drugi dan gura do uveče, ja sam srećan. Često se desi da za jedan dan ode 70% baterije.

Ja sam zadovoljan sa 4.3, nisam imao nikakvih problema s istim izuzev MX Player-a i Dice-a.

Pa, podeli 8h sa 4 dana, i dobićeš cifru od 2h dnevno. krastavac., za više od toga i nema potrebe a i nema se vremena...
 
Kako koji apdejt baterija sve kraće traje,ni meni ne može više od 5 sati screen on.
 
evo mog iskustva sto se tice trajanja baterije, mada se nisam bavio tacnim merenjima :

inace imam 6 aktivnih gmail naloga.
veci broj naloga koji se sinhronizuju,DRASTICNO, smanjuje trajanje baterije.
baterija mi sada , sa ovih 6 naloga, traje 4-6 sati screen on.
kada sam imao samo jedan, osnovni nalog, baterija mi je trajala SIGURNO, barem, 4-5 puta DUZE nego sada.
znaci pokusajte, da iskljucite/obrisete dodatno naloge.
ima tu i aplikacija koje znaju da "briju" bateriju, ali to je sada vec individualno.
 
Hm, da se i ja malo korigujem, baterija je malo zivnula i sad je screen on 6 sati i 45 minuta, sve vreme wifi on i surf, tako da, videcemo, ovo je 15-ak minuta slabije nego na 4.2.2.
 
baterija mi sada , sa ovih 6 naloga, traje 4-6 sati screen on
kada sam imao samo jedan, osnovni nalog, baterija mi je trajala SIGURNO, barem, 4-5 puta DUZE nego sada.

4-5 puta duze znaci da si imao 20h+ screen on-a... Mogao bi da podelis sa nama kako si to uspeo?
 
Nisam nista uspeo, to je samo moja procena koliko je trajala baterija kada sam kupio uredjaj.
pazi, ja tablet/bateriju ni ne hvalim ni ne kritikujem.
Samo ga upotrebljavam za mail i 10ak minuta citanja vesti ( otprilike 1h dnevno). Ne igram igrice. Ne gledam video sadrzaj na njemu.
E,sada ako sam omasio sa procenom, my bad.
Potrudicu se da dovedem tablet u "priblizno" fabricko stanje, deinstalacijom programa, pa cu onda tacno izmeriti koliko sati/dana traje baterija.
Krajem avgusta, kada se vratim sa odmora.

p.s. off topic : kako si ti uspeo da naguras 8400 postova za 26 meseci ne benchu ? skidam ti kapu na entuzijazmu i slobodnom vremenu.
 
Pa nije ti toliko trajala baterija, jer ne postoji android uredjaj sa tolikim trajanjem baterije. 8-9 sati je ono OK uz tapatalk i slabije osvetljenje i mozda citanje knjige neke, malo browsinga, twitter, bez mnogo pozadinskih zderaca i sync-a.
 
Pa nije ti toliko trajala baterija, jer ne postoji android uredjaj sa tolikim trajanjem baterije. 8-9 sati je ono OK uz tapatalk i slabije osvetljenje i mozda citanje knjige neke, malo browsinga, twitter, bez mnogo pozadinskih zderaca i sync-a.

ok, onda sam preterao.
 
"System update downloaded, touch to install"

OMG OMG OMG :-D :-D :-D
 
Nazad
Vrh Dno