Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Ne znam sta je to sa baterijom. I meni se desilo mozda 2 puta u pocetku. Posle toga sve ok, ide 100% uvek, bez greske. Ja cesto ostavim preko noci da se puni po 10 sati, mozda sam tako probio 95% :D
 
Meni se u startu punio normalno. Posle flashovanja o2 rom-a je poceo da **nja. Onda sam ostavio da se isprazni do gasenja i stavio na punjac, 12 sati, i dalje nije hteo preko 95%. Tada sam ga iscupao i uradio kalibraciju. Posle toga se napunio do 100% i onda sam opet kalibrisao, sada treba 3-5 sati (zavisi da li je na punjacu ili na usb-u).

Inace wifi+3g+igre+opera surf+... ,kako kad po potrebi, sa ukljucenim powersaving profilom, baterija drzi cirka 3 dana (skoro pa tacno 72 sata)
 
Poslednja izmena:
Ajd ... ostavicu ga nocas celu noc ...

Kao i svaki pošten domaćin, stavi uveče kada legneš da spavaš da se puni i ujutro kada pogledaš, a ono 100% :d :)

Ja sam merio i ne znam od čega zavisi punjenje. Nekada napuni za ~4h, nekada za ~5h. Vrag će ga znati, ali uvek napuni do 100ke (nakon kalibracije). Čim skinem fon sa punjaca i pogledam stanje, kad, tamo 99%...
 
i dalje nije hteo preko 95%. Tada sam ga iscupao i uradio kalibraciju.

Ovo sam i ja uradio kad mi dopizdio, ali opet ništa.

Evo , jutros ustanem, ali i dalje 95 posto na njemu ... na njegovom punjaču je, nije na kompu na USBu ....

Ostaviću ga sve dok ne budem morao da krenem do grada, da mu sastavim jedno 12 sati na punjaču .... sinoć oko 23:00 sam stavio ...
 
Onda sam ostavio da se isprazni do gasenja i stavio na punjac, 12 sati, i dalje nije hteo preko 95%. Tada sam ga iscupao i uradio kalibraciju. Posle toga se napunio do 100% i onda sam opet kalibrisao, sada treba 3-5 sati (zavisi da li je na punjacu ili na usb-u).

E, upravo ovo sam i ja uradio, identično.
 
Ovo sam i ja uradio kad mi dopizdio, ali opet ništa.

Evo , jutros ustanem, ali i dalje 95 posto na njemu ... na njegovom punjaču je, nije na kompu na USBu ....

Ostaviću ga sve dok ne budem morao da krenem do grada, da mu sastavim jedno 12 sati na punjaču .... sinoć oko 23:00 sam stavio ...

Probaj da ga skines sa punjaca kada dodje na tih 95%(posle kalibracije), pa ga ostavis tako jedno 5 minuta, pa opet na punjac...
 
Probaj da ga skines sa punjaca kada dodje na tih 95%(posle kalibracije), pa ga ostavis tako jedno 5 minuta, pa opet na punjac...

NIKAKO!

@MagicMaster:
Kada posle duzeg stajanja i dalje pokazuje isti procenat napunjenosti odradi sledecu proceduru:

- Dok je mob na punjacu, startuj Batery Callibration aplikaciju, odradi kalibraciju, izadji iz programa i skini sa punjaca.

Koristi ga normalno do sledeceg punjenja pa onda proprati da li ce dogurati do 100tke kada ponovo budes stavio da se puni.
Nakon kalibracije telefonu ce trebati nekoliko ciklusa da ponovo formira Battery States i to je to.

U zdravlje da te sluzi :)
 
Poslednja izmena:
Hmmm, ja sam tako uspeo na jednom koji je zezao. Nako sto je dosao do 95% i nije hteo dalje, kalibrisao sam ga (preko aplikacije). Onda sam ga ispraznio do gasenja, pa napunio i opet nije hteo preko 95%. Tada sam ga skinuo pa vratio, dogurao je do 100% opet sam ga kalibrisao i radi normalno (bar mi se lik nije zalio ;))
 
Hmmm, ja sam tako uspeo na jednom koji je zezao. Nako sto je dosao do 95% i nije hteo dalje, kalibrisao sam ga (preko aplikacije). Onda sam ga ispraznio do gasenja, pa napunio i opet nije hteo preko 95%. Tada sam ga skinuo pa vratio, dogurao je do 100% opet sam ga kalibrisao i radi normalno (bar mi se lik nije zalio ;))


OK.

Neka pokusa sve sto moze.
 
Galaxy Mini ili One Touch? Oba imaju za po 1. din. uz PS 500
 
Definitivno OT. Veci ekran, veca rezolucija, bolji zvuk...
 
A OT-990 ili ZTE Blade (zna li neko da li popust od 5000 din uz PiS važi i za Blade)?
 
Hvala na odgovorima. Znaci OT bez razmisljanja, iako mini ima bolju podrsku za kuvane romove, a ostalo je na strani alkatela.
 
Hvala na odgovorima. Znaci OT bez razmisljanja, iako mini ima bolju podrsku za kuvane romove, a ostalo je na strani alkatela.

A, doci ce i to na svoje nadam se... i ako ne bude zvanicni update na 2.3.4 kontam neko ce budziti nesto.
 
Citam temu i definitivno sam se nalozio da uzmem OT. :d Moze li mi neko samo reci koliko otprilike kosta otkljucavanje telefona? I da li moze da se zadrzi MTS broj kada se zakljucuje ugovor?
 
Koliko znam, ako otkljucas telefon izgubices garanciju.
Steta bi bilo da ostane na froyu
 
Citam temu i definitivno sam se nalozio da uzmem OT. :d Moze li mi neko samo reci koliko otprilike kosta otkljucavanje telefona? I da li moze da se zadrzi MTS broj kada se zakljucuje ugovor?

Meni u jednom poznatijem servisu (blizu TC Depo :) ) rekose da rade otkljucavanje i da je 1600 dinara. Sto se broja tice, ako hoces da predjes na Telenor naravno da mozes da zadrzis broj koji imas (koliko znam treba ti samo puk kod tvoje kartice, ali to proveris sa njima i sve ti lepo objasne :) ). Mada, realno, mozes da ga pazaris na oglasima, otkljucas (ili kupis vec otkljucan :D) i koristis na mts-u :D

***
A inace, kakva je ona silikonska navlaka koju su dobili u Telenoru (ako je neko probao/kupio)? Ja svratio danas do jedne poslovnice posto mi je bilo usput, ali nestalo... Cena je oko 1000 din kako mi rekose.
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam LGkameru ali kad pokusam snimanje stalno mi ispise Record video failed. Podesio am prethodno 800x400, birao 3mbs, 60fps i format MPEG4. Da li mozda smeta ona vec instalirana kamerau phonu ?
 
Pozdrav svima,

pre neki dan sam uzeo ovaj telefon, i utisci su podeljeni..

zanima me sledece:

1. Zasto kad ainstaliram HD igricu tipa pes 2011 ili 2012.. i kad udjem u aplikaciju , igra trazi da sa neta skinem nesto sto je otprilike 150 mgb, ? i da li se moze naci patch ili slicno koji ce omogucitida se lepo igra?

2. Kad anekad igram igricu, desi se da se mon RESTARTUJE, hmm do cega to moze da bude, tj d ali se jo snekome to desavalo?

3. Koji plejer da instaliram a da mi filmovi ne koce..? posto sa nekim plejerom mogu d apustam npr cdrace koji su kratki ali ne i film jer zvuk i slika nisu sinhoronizovani>?

4. Onaj bar kod skener, na koju foru radi kad ase skida sa neta.. jel ga drzim ili predjem preko koda, i da li se ond auvek placa>
DODATNO PITANJE, preporucite mi neki free sajt koji ima aplikacije za android... koje mogu da skinem na komp.

hvala :)
 
1. Mora da ti skine igricu, ipak je to HD igrica, vise detalja, lepsa grafika itd... Sta bi tek rekao za one koje skidaju i po 400-500 mb...
2. Mozda ti je telefon previse slab za tu igricu, ne znam, to nek ti odgovore ovi koji su igrali tu igru na ovom telefonu, da li im se desava isto...
3. Jel HD film?
 
1. Mora da ti skine igricu, ipak je to HD igrica, vise detalja, lepsa grafika itd... Sta bi tek rekao za one koje skidaju i po 400-500 mb...
2. Mozda ti je telefon previse slab za tu igricu, ne znam, to nek ti odgovore ovi koji su igrali tu igru na ovom telefonu, da li im se desava isto...
3. Jel HD film?

1. ma skinem ja igru na komp i prebacim , a ono ko da skida neki patch..ili ne znam sta

2. pa niej previse slab igra je neka bzv, staticna prilicno, ma nek je i tetris desava se..

3.nije hd.. imam samo 2giga karticu, stavljam avi. i npr fil nece lepo d apusta nego koci a seriju tj epizodu sasvim ok
 
skine 10-ak megabajta, to je aplikacija ovo ostalo je igrica data, audio itd to je taj patch kako ga ti nazivas, dodatak...

koja je igrica u pitanju?

Sve zavisi od rezulucije tog .avi... Probaj rock player ili pogledaj u temi aplikacije, spominjalo se koji su plejeri dobri...
 
pozdrav, uzeo sam sestri ovaj telefon i instalirao skype i poprilcno se razocarao, preko moje kucne wifi mreze 7mbs i zvuk em secka em kasni poprlicno . Ne mogu da ukljucim telenor internet i ako sam u podesavanjima podesio da ukljuci prenos podataka preko mreze a i postoje podesavanja za telenor. imam galaxy s2 tako da imam iskustva sa android telefonima ali ocigledno nesto radim pogresno jer mi je cudno da ovo ne radi
 
1. ma skinem ja igru na komp i prebacim , a ono ko da skida neki patch..ili ne znam sta

2. pa niej previse slab igra je neka bzv, staticna prilicno, ma nek je i tetris desava se..

3.nije hd.. imam samo 2giga karticu, stavljam avi. i npr fil nece lepo d apusta nego koci a seriju tj epizodu sasvim ok

Ovo su problemi vezani vise za android aplikacije nago za sam telefon..
Imas na marketu moboPlayer i codec pack za njega i trebalo bi da ti sve video fajlove i titlove cita lepo..
Mozes i preko ES file explorera da otvaras video i audio fajlove direkt preko mreze ako ti to nesto znaci..
 
Nazad
Vrh Dno