Šta je novo?

Dragon Age 2

On spada u porodicu varana , ali u porodici varana imas gustera koji se zove varan. Zivi u africi,hrani se zmijama,jajima,paucima i nije toliko za**ban kao komodo zmaj. Cisto da ih ljudi ne bi mesali.
 
Koja je fora sa time da ne mozes da menjas armor clanovima druzine?
Sve sto sam nasao da kupim od armora je Hawk only?:trust:

I najavili su da nece moci da se clanovima druzine menjaju armori, jer navodno odi su dizajnirali specijano odecu za svakog lika da pokazuje njegov karakter i onda ne bi bilo lepo i zanimljivo da se recimo nekom zenskom liku nakace neki glomzani oklopi koji nece da pokazuju njene obline, i to se nekim recenzentima na izvesnim sajtovima dopalo.
Zatim da li je neko primetio da je svaka mapa, ono sto ja zovem hodnik - nema levo nema desno, nema istrazivanja samo napred i udri sto jace.
 
Promaklo mi je da su to najvili ali svakako jos jedna u nizu losih stvari u ovoj igri (u odnosu na prvi deo). Hodnici ni u prvom delu nisu bili nesto narocito interesantni, uglavno lootujes levo i desno a pravo ides do quest pointa. A sta tek reci o recezentima kojima se svidja ovo sa armorom? Nedostatak kompetencije je najblaze sto mislim o njima. Kako igra odmice sve manje imam interesovanja...
 
On spada u porodicu varana , ali u porodici varana imas gustera koji se zove varan. Zivi u africi,hrani se zmijama,jajima,paucima i nije toliko za**ban kao komodo zmaj. Cisto da ih ljudi ne bi mesali.

OK, ovo je, kao sto mozes videti na linku, tzv. Varan sa Komoda ili kako ga jos zovu Zmaj sa Komoda i koliko sam ja upoznat kad se kaze Varan prva asocijacija je upravo ovaj Varan. U svakom slucaju on jeste varan i tako se i zove (zvanicno Varanus komodoensis), a sad da li ima nekog dalekog rodju u Africi to je manje bitno, ali se ne moze reci da on nije Varan.
 
Uf, nakon ovoliko losih komentara plasim se cak i da pokrenem igru i razocaram se :(
 
a one caves sve isti enterijer, ista mapa u bilo koju pecinu da udjes....
 
Pa i nije bas,ja bih rekao oko 50% pecina izgelda isto...al cak i to je previse >_> zar zaista nisu imali ideje,il sta...
 
Najavljuju ispravljanje svinjarije sa DX11



http://www.eurogamer.net/articles/2011-03-11-dragon-age-ii-bug-fix-patch-in-the-works


Postoji li opcija da karakteru promenim "stil borbe" kao pre? Recimo rogue- nosi samostrel, a pre sam mogao da ga naoruzam i bodezima tako sto uradim brzu promenu u inventaru. Malo mi glupo da se rogue brani u bliskoj borbi samostrelom:S:

A da nije najveća svinjarija to za nivo grafike iz DA:O sada treba DX11? Mada bih pre rekao da je to MS maslo. Tako da sada mogu da uvaljaju ljudima priču da DX9 ne može da izgure bolje teksture nego neko PS2 igra iz 2001. I naravno, ljudi željni razloga da samima sebi opravdaju 400 evrića datih za DX11 karticu će poverovati i prozivati sve skeptike kao maoloumne.
 
igra je skrnavljenje i kesiranje, mnogi bi rekli klasican primer kapitalizma.
unistili su izuzetno dobru igru. to su uradili i sa mass defektom 2.
i pored svega toga igra je mesavina japanskog rpg na zapadni nacin. nesto poput trand*e u radnom kombinezonu, i na sve to dodje ti nesto ovako:
http://www.actiontrip.com/comics/at_comic421.phtml

ne zelim da komentarisem koliko su strani pregledi igre, ali ne placeni nego nemam reci. mislim da bi ta cifra mogla da resi probleme pola africkog citaj opljackanog kontinenta:(
sramota, bolje je da ne ulazim u diskusiju sa "muzenjem" novca, odnosno cuvenih "dlc", nisu mogli jednog karaktera i par stvarcica da stave u igru. nego na samom startu imas troskove igre+2dlc-a, mislim .... nemam je*eni komentar. posto se svi u poslednje vreme nesto prave pametni zaista bih voleo da im se desi nesto tipa, black isle i baldur's gate dark alliance prica.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel high texture pack zahteva DX11 karticu, da ne skidam za dzabe?
 
da
 
Koji biseri....Kakve veze texture imaju sa DX11! I ja sam dzaba skidao...
 
cini mi se da ima neke teselacije kod high texture pack, ali nisam 100% siguran
 
Kako sam umaltio zmaja bez izgubljenog healta:

Samo sam bezao od njega dok me je on jurio ukrug, a ostali su ga cepali. Nije mu palo na pamet da napadne nekog drugog, samo je mene proganajo.

U prvom delu zmaj nije mogao tako lako da se ubije.

Ovo je smesno, vec drugi bug u igri koji remeti igranje. Prvi je bio onaj sa beskonacno EXP-a. Sta li je sledece. :)
 
Poslednja izmena:
Na kog zmaja tacno mislis u prvom delu? Ako mislis na onog u redcliff misiji koji je opcioni , mogao sa da ga ubijes bez smrti samo uz mnogo HP napitaka i celom posadom na 18-20 lvl-u. Onaj na kraju je bio malo tezi zbog darkspawna. Ona baba sto se pretvara u zmaja je bila dosta gadna.
 
Barem su zadrzali jednu i moju omiljenu stvar u igru ;) ...samo cu reci,oh Isabela,bas si laka :p
 
Na kog zmaja tacno mislis u prvom delu? Ako mislis na onog u redcliff misiji koji je opcioni , mogao sa da ga ubijes bez smrti samo uz mnogo HP napitaka i celom posadom na 18-20 lvl-u. Onaj na kraju je bio malo tezi zbog darkspawna. Ona baba sto se pretvara u zmaja je bila dosta gadna.

E ovog u dvojci sam ubio bez potrosenog healt potiona. To je neverovatno. U prvom delu si morao da se namucis da ubijes zmaja, ovde je to toliko lako da je smesno. Pa to je zmaj pobogu. Svi beze i plase se od njega, i upozorava me covek da ne idem kod zmaja jer sam naje... Kad ono....

Plus mislim da sam sad 8 ili 9-ti level.

Ni zmajevi nisu vise ono sto su bili. :p
 
Poslednja izmena:
Ocigledno. Izgladneo ih BioWare pa ne mogu da bljuju vatru . :)
 
To je kao onaj stari vic samo modifikovan.


Kako je nastao gušter?



EA hranio krokodila! :)
 
^ hahahahahaha
 
da li se jos nekom desava da mu se igra zamrzne na svakih 10-15 min? ovo se desava samo otkako sam instalirao onaj high res pack.
Edit: sad citam da je za ovaj pack potrebno da graficka ima giga memorije..jel moze ovo neko da potvrdi?
 
Pa nema šta da se potrvđuje, tako je.
Tvoja grafička verovatno krade onda od sistema kada joj zafali, pa ti zato koči.
 
Prica se po forumima da su Bioware i EA pogodjeni losim prijemom DA2 kod igraca (na kojim li su oni drogama ako su ocekivali drugacije), pa su izgleda malo nervozni. To pokazuju izjave nekih od lead dizajnera u kojima on okrivljuje hard core rpg igrace, koji zive u proslosti i jos uvek misle o Baldur's Gate ili Dragon Age Origins-u, i koji nisu spremni da uvide kako su ove promene na bolje i ne zele da im daju sanse. Uz to je rekao da oni ne podilaze siroj publici jer da su to hteli oni ne bi radili rpg vec su samo izbacili previse kompleksne delove igre koji su bili nepotrebni, da bi igru ucinili zanimljivijom!!! Naci cu link ka ovome i postavicu ga. Takodje na nekim sajtovima dovode u vezu losu prodaju DA2, jer nigde je nema medju prvima u prodaji, sto je bilo ocekivano, sa veoma losim ocenama na metacritic, koje su u pocetku bile oko 3.0. Sada su se popele na 4.1 a evo i jednog od razloga
http://www.bioware.ru/2011/03/10/dragon_age_2_vote_on_metacritic.html

ovde Bioware poziva svoje igrace iz rusije da glasaju na metacriticu i podignu rating igre.

Ja sam svoju losu ocenu vec dao.
 
ova igra je prepuna... homoseksualizma
Pa jbt, jel taj gej lobi toliko jak tamo da sa prvih pet likova sve <3 dijalozi?
 
^ lol, ja upravo to htedoh da kazem. Jbt, ima li ko u ovoj igri da nije gay, ili bi?!...

Sto je najcrnje od svega, likovi poput Andersa ili Fenrisa, odmah po zavrsetku questa, nicim izazvani, krecu da muvaju mog male warriora, sto, interesantno, nije bio slucaj sa zenskim kompanjonima. :mad:
 
Sto je najcrnje od svega, likovi poput Andersa ili Fenrisa, odmah po zavrsetku questa, nicim izazvani, krecu da muvaju mog male warriora, sto, interesantno, nije bio slucaj sa zenskim kompanjonima. :mad:

Mozda zato sto je tako i u stvarnosti ;) ?
 
^ Haha, very funny. -.-
 
To pokazuju izjave nekih od lead dizajnera u kojima on okrivljuje hard core rpg igrace, koji zive u proslosti i jos uvek misle o Baldur's Gate ili Dragon Age Origins-u, i koji nisu spremni da uvide kako su ove promene na bolje i ne zele da im daju sanse. Uz to je rekao da oni ne podilaze siroj publici jer da su to hteli oni ne bi radili rpg vec su samo izbacili previse kompleksne delove igre koji su bili nepotrebni, da bi igru ucinili zanimljivijom!!

Dobro je, razum izgleda na kraju mora da prevlada ... mozda igranje ipak nije mrtvo
 
Vrh Dno