Šta je novo?

Crysis 2 [pc only]

Cak i da je ovo istina, sav taj profit za cas pojede piraterija :p

To jeste istina, svidelo se nekome ili ne. Nemoj da pričaš o nečemu što nešto što ne možeš da podržiš činjenicama, ok?

Ako igra prođe loše, EA/Crytek če verovatno okriviti istovremeni release na svim platformama i da je izdavanje PC verzije u isto vreme kanibanizovalo prodaju na konzolama.


Jedino sto bi ovu igru spasilo zaborava par nedelja nakon izlaska je , off course, multyplayer... koji mene ni po cemu ne impresionira po onome sto sma imao prilike da vidim.

Da, MP će biti vrlo važan faktor na konzolama. Dostići će peak tipa #3 na XBL i ljudi će se vratiti starim favoritima. A PC publika ima ogroman izbor, uključujući i nadolazeće NS2 i RO2.


I smem da se kladim da ce 95% postova kada se igra bude pojavila biti "kod mene sve radi na medium... planiram upgrade" a ostalih 5% "jel se pojavio lekic?".

To me podseti. Šta bi sa onim beše rAMA-inim ili G@W-ovim predlogom da se otvori posebna tema za takve stvari. Ili još bolje sub-forum u okviru "Igre za PC", koji bi se mogao zvati "PC Gaming podrška" ili sl. Da diskusijama u glavnim temama ostane čista.
 
Poslednja izmena:
Nasao sam resenje za stuttering igre. Izbrowsovao sam kompletnu listu C1 cvar-ova i medju njima nasao "r_TexturesStreamPoolSize". Povecajte ga sa 128 na npr 512 [na toliko ga ja drzim].

Igra sada radi MNOGO bolje, ali kontam da je quadcpu i dalje best bet za smooth gameplay.
 
Ako su konačno optimizovali engine za četiri jezgra, moralo bi raditi bolje, pošto ne vidim da su ubacivali neke naprednije efekte u engine :)

Mislim da bi neki konacno trebali da shvate da optimizacija za vise jezgara nije dal oni to hoce ili nece nego da li to moze da se uradi.
 
Radi dosta dobro sto se tice FPS, ali je bagovita bruka, tako da treba samo probati i sacekati full igru. AKo ovako bude izgledala na konzolama svaka im cast.
 
Poslednja izmena od urednika:
Scratch what I said earlier. GF 9400gt je jedini siguran nacin za smooth igranje. :D
 
Ljudi uzdrzite se od komentarisanja RADNJE, GAMEPLAYA i sl. Ne morate dokazivati da ste face pa skinuli piratsku leak verziju, da imate brzi internet i sl. i nemojte praviti SPOILER-e ljudima koji bi igru da igraju, ili kojim slucajem, KUPE kad IZADJE.

Poslednje upozorenje, vec sam jednom skrenuo paznju, od sad, samo warnovi.
 
To jeste istina, svidelo se nekome ili ne. Nemoj da pričaš o nečemu što nešto što ne možeš da podržiš činjenicama, ok?

Pa ti si prvi tvrdio da su profitne margine na pc naslovima vece , i gde su sad ti potkpljeni dokazi i cinjenice? :p I nemoj da mi baziras sad molim te ceo pc gaming na primeru prodaje wow-a.

Ako igra prođe loše, EA/Crytek če verovatno okriviti istovremeni release na svim platformama i da je izdavanje PC verzije u isto vreme kanibanizovalo prodaju na konzolama.

Oni mogu da krive koga hoce, cinjenica je da je dobra igra - dobra igra ,a da ce crysis 2 da bude ultra paljonska sa god like nano specijalcem koji na sve nas gleda onako cool preko ramena sa sve da mu svetluca vizir :p Daj boze da gresim ali mi cela ova kampanja deluje tako , sa vrlo orijentisanom ciljnom grupicom. Mene njihovi izgovori nikada nisu zanimali jer ja ne kupujem/skidam izgovore , vec ono sto bi trebalo da bude tema tih izgovora :d

Da, MP će biti vrlo važan faktor na konzolama. Dostići će peak tipa #3 na XBL i ljudi će se vratiti starim favoritima. A PC publika ima ogroman izbor, uključujući i nadolazeće NS2 i RO2.

Sta je pisac ovde zeleo da kaze , boga sacuvaj. MP faktor je izuzetno vazan da bi se igra dugo igrala. Jedina alternativa je da igra ima vise razlicitih zavrsetaka (a crysis ce da ima garant - yeah, U.S. marines saved the world, hoo-ah!) i da bude nelinearna. Uostalom , kao sto rekoh i pre - vas 80% nece ni moci da igra multy sa vasim "izlecenim" verzijama, pa bio to najbolji multy na svetu. Ali ok... fino je to kad se igras sam sa sobom... u svojoj sobici , bezbedan od svih , sam protiv "ultra inteligentnih" botova .. ;)

I prekini da indirektno flejmujes protiv konzola. Sve igre koje se pojavljuju na konzolama imaju i single i jako dobar multy (barem za ps3) a posto ti ne posedujes konzolu, nekopmpententan si da raspravljas o tome.
Ja sa druge strane imam i PC i PS3 i volim dobre igre kao dobre igre , nebitno mi je i da su na tetrisu. To sto ti zbog svojih predrasuda i nekog nerazjasnjenog gneva (a mozda je tu i finansijski faktor) propustas gomilu fantasticnih igara, ne znaci da trebaju i drugi, samo zato sto ti mislis da su konzole krive za sve. :p
 
Poslednja izmena:
ZAsto se ne stavi katanac na ceo thread. Sve je rekla-kazala. Da li je bio demo - nije.
Odakle moze da se zna kakva je igra, ako je niko nije pokrenuo ?
Ja nisam sposoban da iz trailera, vidim koliki je frame rate ili kakva je igra.
 
meni neće dalje od momenta kad uzme pištolj na samom početku, probao sam sve rezolucije i podešavanja grafike. jel tu inače treba da se čeka ili odma krećeš u akciju?
stalno mi izbacuje sivi ekran na tom mestu
 
I meni tu zeza, mozes to da prevazidjes ako pritisnes ctrlaltdel i odes u taskmanager i onda se samo vratis u igru. probaj to par puta. Ako neide, prekoci taj chapter u main meniju.
 
ZAsto se ne stavi katanac na ceo thread.

Dobra ideja.

Sve je rekla-kazala. Da li je bio demo - nije.
Odakle moze da se zna kakva je igra, ako je niko nije pokrenuo ?
Ja nisam sposoban da iz trailera, vidim koliki je frame rate ili kakva je igra.

Haha
Radi sta ti je volja, ipak ti je kako rece "na downloadu, samo 9GB", ali ovde se nece tolerisati prica o radnji igre i gameplayu, utiske o tome zadrzi za sebe, dok igra ne izadje, kapish? Treba imati makar malo obzira prema drugima koji cekaju izlazak igre, cisto da ne idemo dotle da se tema zakljucava na mesec dana.
 
Nemozete da se strpite dok izadje finalna verzija:S:
 
Pristisni Ctrl-Shift-Esc
 
Pozitivno sam iznenađen kako sve ovo izgleda, posebno što se tiče optimizacije, ako je ovo medium (ako se podesi na hardcore), čak i tako izgleda bolje nego prethodnik, uz odličan fps, gameplay mehanika je unapređena, barem na 40-tak odigranih minuta, posle toga sam odradio delete, da ne bih bio u iskušenju da je igram do izlaska "full" igre. Kako sam recimo juče odigrao i KZ3 sp demo, moram reći da sad više očekujem C3, barem što se tiče maonstream naslova.
 
Radi i Multiplayer preko Tunngle-a!
 
Nemozete da se strpite dok izadje finalna verzija:S:

a sto bi neko cekao? ovo je odlicno sto se pojavilo cisto da ljudi koji zele da je nabave cisto isprobaju kako radi igra na novim kompovima ili ako neko ima stariju masinu a hoce kojim slucajem ovu igru da kupi ili je naruci.

tako da je ovo odlicno sto su izbacili.
 
slažem se u potpunosti, mislim da je Cevat ovog puta zaslužio moj novac
ovo je savršeno. da je ovakav bio kec ljudima bi bilo žao da ne kupe original, mislim na optimizaciju prvenstveno
baš ću sutra da probam na nekim trash računarima kod komšija :D
 
offtopic: @scheilinkin x5 za novi avatar ;)

Vi zaista mislite da ce igra biti na istom nivou optimizacije kada izadje final ? Ne bih bio tako siguran da sam na vasem mestu. I mojne da zakljucavate temu, warn-ovi su majka u ovakvim situacijama.
 
pa evo ja sam probo na mom kompu starom skoro 3 godine (znam da ne mogu da ocekujem da leti sve ali ipak radi) ali to nije to. sada bar znam na cemu sam. probacu ovo kada izadje full a do tada se ceka. jos cu probati kada izadje za kutiju mada znam da tamo necu moci da igram jer se svadjam sa prstima u igri. ja dole ono gore ja desno ono ode ukoso a o nisisanjenju e pa to zaboravite (jel moze bez toga?). tako da mi ne preostaje nista drugo osim da naucima da igram fps igare na kutiji ili da kupujem novi komp (a za to se nema sada kesa) treceg nema.
 
Pa ti si prvi tvrdio da su profitne margine na pc naslovima vece , i gde su sad ti potkpljeni dokazi i cinjenice? :p I nemoj da mi baziras sad molim te ceo pc gaming na primeru prodaje wow-a.

Izgleda da uopšte ne znaš šta znači profitne margine - deo koji ide izdavaču/developeru od prodaje igre.
http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=25530124&postcount=187
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=414528

Sta je pisac ovde zeleo da kaze , boga sacuvaj. MP faktor je izuzetno vazan da bi se igra dugo igrala. Jedina alternativa je da igra ima vise razlicitih zavrsetaka (a crysis ce da ima garant - yeah, U.S. marines saved the world, hoo-ah!) i da bude nelinearna. Uostalom , kao sto rekoh i pre - vas 80% nece ni moci da igra multy sa vasim "izlecenim" verzijama, pa bio to najbolji multy na svetu. Ali ok... fino je to kad se igras sam sa sobom... u svojoj sobici , bezbedan od svih , sam protiv "ultra inteligentnih" botova .. ;)

Razumevanje napisanog ti ne ide od ruke. Bacio si utisak/generalizaciju da će ljudi ovde igrati multi sa piratskom verzijom, a ti si zajebani MP igrač iznad njih seljaka, pa čisto da im to staviš do znanja. Moj post se odnosio na to da C2 nema šanse da prestigne druge mnogo popularnije FPS-ove, gde je cela igra praktično izgrađena oko multiplajera, a ovde je samo malo više od reda redi.

Ne flejmujem ja ništa, samo si ti nekako uspeo da pogrešno protumačiš moj post(ove).
 
Poslednja izmena:
Evo probah danas. Utisci su pozitivni,grafika perverzija. Onaj intro (filmic) i prva "misija"... znaci wow. Sto se tice optimizovanosti,na 1680*1050,sve na max,21-29 fps na otvorenom/pucnjavi,u prostorijama ide i od 38fps. :D (konfa iz potpisa). Mada prepuna je bagova,load nece uvek,voda izgleda savrseno,ali na nekih (lupam) 60m od obale,textura tj voda je u crticama.
 
Samo sam ucitao jedan nivo cisto da vidim kako izgleda i to je bio drugi, kad si na ulici. Au, ala je zvuk dobar, prava akustika praznih ulica, ovo mi po kvalitetu pucnjave, kvaliteta samplova i zvucnog pozicioniranja ide ispred Bad Company-ja. Mislim, kvalitet grafike i zvuka je stvarno za medalju, pogotovo sto ce uz optimizaciju da sije sve moguce naslove uzduz i popreko. Cak i sama mehanika napucavanja je vrhunska, cini mi se bolja nego prvi deo.

Moje misljenje je da je trebalo samo ubaciti jedan nivo iz ove bete cisto raja da vidi kako izgleda, mislim da bi im skocila prodaja sigurno. :D I ovako kukaju kako ce da im ovo osteti prodaju sto je bezveze, jer svako ko je zeleo da kupi igru kupice je celu "ispravnu", a ovako ce samo imati razlog da vidi na sta daje pare. A to na sta daje je sigurno vrhunska igra.

@nex999

Ne izmisljaj nego probaj bar jedan nivo da vidis kako izgleda, da te mine skrivena zelja, ionako neces nista da spoilerujes sam sebi, ukoliko se pravilno suzdrzis :D
 
a sto bi neko cekao? ovo je odlicno sto se pojavilo cisto da ljudi koji zele da je nabave cisto isprobaju kako radi igra na novim kompovima ili ako neko ima stariju masinu a hoce kojim slucajem ovu igru da kupi ili je naruci.

tako da je ovo odlicno sto su izbacili.

Puna bagova eto zasto:D ja sam odrigo jedno 40 minuta i video da ima dosta bagova pa nisam hteo vise igrati cekam finall :)
 
Pobogu ljudi igrajte MP.
 
meni ti bugovi uopšte ne smetaju, koliko sam video igrica koje su kao finalne verzije radile i lošije od ovoga a imale goru grafiku
uf izgleda da će pare namenjene za ovo ipak otići na krizu. kontam da će biti jedno 5k kad se pojavi kod nas
 
^ naruci preko shopto, izacice te 1-2k jeftinije.

Inace, i ja se slazem da i pored svih bugova igra je skroz igriva u ovom stanju. Jedva cekam full verziju.
 
Nazad
Vrh Dno