Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

Ma, drajver se u sve razume... :d


2 zechs:
Dobar si prognozer.. bolji vala i od baba Vange i vidovite Zorke zajedno! :p
Ma ni Ljubisa Trgovcevic ti nije ravan :D:D:D


2 akki:
Pitaj ćaću jel' bi prodavao taj Wave :p
 
Mislim da multitasking na iOS4 radi isto kao na Androidu, ja sam stavio bio na moj 3G 4.0 sa uključenim multitaskingom, ali sam ga ubrzo isključio jer mislim da bespotrebno jede bateriju, a i da ne treba svaki program da se smešta u background, već samo onaj koji korisnik hoće, kao što recimo može sa Backgrounderom (dodatak iz Cydije).
 
Ma, drajver se u sve razume... :d

2 zechs:
Dobar si prognozer.. bolji vala i od baba Vange i vidovite Zorke zajedno! :p
Ma ni Ljubisa Trgovcevic ti nije ravan :D:D:D

Znao sam da je trebalo da studiram za analiticara-parapsihologa :D:D:D
 
imam Samsung Galaxy S vec neko vreme i radi stvarno dobro. Ima tu i tamo poneka aplikacija koja jos uvek nije uskladjena sa i9000 (Fring, nimbuzz, neke igre...itd..) ali u svakom slucaju stvarno je dobar phone i dobro je integrisan sa internetom. Kamera daje mnogo bolje slike nego sto sam ocekivao.

Promenio sam paket u Telenoru na tarifni dodatak sa 5gb internetom a smanjio pozive/sms-ove tako da planiram sada vise da budem integrisan sa netom nego gsm/sms operacije. Inace radio streaming radi ko sat povezete preko AUX porta sa kolima i svuda streaming.
 
Jel koristiš možda push e-mail? Ako da, koliko naloga?
 
koristim samo 1 @gmail nalog.

Jel zna neko mozda kako da povezem AUX port (iz kola) sa telefonom ali bezicno npr preko bluetootha? Trenutno koristim kablic i to mi je stvarno nezgodno. Radije bih da to bude nekako bezicno.
 
Poslednja izmena:
поз

Поз!

Интересује ме само једна ствар. Читао сам на нету да самсунг с има српски и дали је у случају да има српски тај српски на ћирилици?

Захваљујем :)
 
a i stize u Vip (valjda sutra)
 
Illidanu je promaklo da si u Norveskoj hehe.

VIP je operator mobilne telefonije kojeg imamo u Srbiji.

@vrhunski

Ubise telefon na tom klipu, svaka cast koliko su ga dobro napravili.
 
mislim da mu nije pisalo Norveska kako sada pise :) a zato on trazi da bude na srpskom cirilici, da mu kolege na poslu nemogu cackati telefon :p
 
Ili djevojka ;) Zna srpski ali nezna cirilicu hehe... Zato ce i komp biti lokalizovan na srpski cim izadje windows 7 na srpskom, a ovaj laptop sto sad koristim je vec cirilicni XP (ali prelazim na cirilicni linux cim sredim driver za karticu)

Vise bi volio lokalizovanu verziju androida na htc legend.. Neznate nista o tome? (kupujem novi tlf ovih dana pa sam u fazi istrazivanja)
 
Poslednja izmena:
hahahah kakvi razlozi lol :D

koristim ovaj i9000 (i devojka i ja) vec neko vreme i mogu da kazem da je super telefon.
Na zalost postoje i neke mane koje sam ja primetio a evo nekih:

- baterija kod mene ne moze da izdrzi ni pola dana a kod devojke jedva jedan dan.
- Android aplikacije su limitirane zbog regionalnog firmwarea (sto znaci ako hocete 'sve' android aplikacije da Vam budu na raspolaganju morate flashovati firmware.) Postoji nacin preko appbrain-a od pre neki dan da se skinu aplikacije preko tog sajta ali kupovina aplikacija je nemoguca.
- Kies ne moze da se poveze sa ovim telefonom nikako. Znaci ima nekih koji su uspeli ali ja na 3 kompa sto sam probao nece.
- aplikacije se moraju svaki cas 'ubijati' (opet bolje i to nego da nema multitasking) ali ponekad to 'ubijanje' aplikacija zna da smori malo.
- Skype vise ne postoji osim preko numbizza gde inace lose radi.
- GSM/CDMA pozivi znaju da prave problem ponekad (ako slucajno odete u meni nemate nacina da prekinete vezu osim on/off, ako bas dugo razgovarate primeticete jos gomilu sitnih problema sa pozivima). Definitivno nije bas najbolji za pozivanje. Mada ja imam preko 5 sati aktivnih razgovora dnevno pa je to mozda zbog toga :)
- Telefon se greje neverovatno. Vise greje nego moj procesor i975.

Naravno postoji mnogo prednosti ali to vec svi znaju :)
 
Kako misliš da su aplikacije limitirane, to misliš na market?
 
VRHUNSKI- aplikacije se moraju svaki cas 'ubijati' (opet bolje i to nego da nema multitasking) ali ponekad to 'ubijanje' aplikacija zna da smori malo.
sta ti znaci sad ovo zar mu je 512mb rama malo da radi normalno
 
rado bi cuo nekog novopecenog vlasnika koji je uzeo tel u vip-u i kakvi su utisci.
jel zakljucan,pakovanje kvalitet baterija itd.I jel bolja kupovina od desire posto im je cena tu negde
 
Pa sigurno je bolja kupovina od Desire kako god okrenes, S-Amoled koji se vidi na suncu, veca dijagonala ekrana, bolji interfejs (prekopiran sa iphonea), 3d akceleracija

Nije mi jasno zasto su promenili ime telefona na sajtu, mozda je to privremeno, a mozda imaju neki deal sa samsungom (ako je tako onda je mozda cak i zakljucan?)
 
Prilicno glup naziv, i to ga samo oni tako nazivaju - ja za takav termin ne cuh ni na jednom sajtu koji dosad pogledao... :trust:

I slazem se sa Geek_master-om, po specifikacijama je klasa iznad Desire-a, nema razloga da nije isto i u praksi.


On the other hand, ja mogu da kazem da je "stariji brat" :p Wave odlican sto se tice autonomije baterije za sad, mada ga nisam preterano drndao - dva dana prodjose od posednjeg punjenja, uz malo cackanja i surfovanja preko Wi-Fi-ja, baterija je trenutno na 81% ;) (kazem ovo zato sto Wave i Galaxy S imaju istu bateriju od 1500mAh, trebalo bi da je slicna autonomija), multitasking radi odlicno, nista nisam morao da ubijam, po 6-7 aplikacija je pokrenuto u isto vreme (najbitnije - NFS: Shift i Dolphin browser u isto vreme, pa malo igranja, malo surfa... a sve radi momentalno, "Alt-Tab" :p iz aplikacije u aplikaciju je trenutan)... na komp ga nisam jos kacio, znaci Kies ne znam kako se ponasa (mada se secam da sam citao da Kies ima problema sa x64 operativnim sistemima generalno - vrhunski, da nije u tome tvoj problem?)... a da, i 'ladan je k'o spricer sve vreme :D, osim kada se drnda Wi-Fi :)
 
VRHUNSKI- aplikacije se moraju svaki cas 'ubijati' (opet bolje i to nego da nema multitasking) ali ponekad to 'ubijanje' aplikacija zna da smori malo.
sta ti znaci sad ovo zar mu je 512mb rama malo da radi normalno

pa zavisi. Ja vec osecam prilicno usporenje (doduse skinuo sam preko 30 aplikacija) sa marketa. Mislim da je ovih 512mb rama minimum da bi dobro radio android phone. Naravno kad pogasis sve aplikacije i a i kad ti ostanu 3-4-5-6 aplikacija startovanih telefon leti.


ps: odlicna vest ovo za VIP steta sto Telenor u zadnje vreme bas kaska za VIP-om.
 
Poslednja izmena:
dunno, bas sam citao dosta reviewa za ovaj fon - i dalje ga kotiraju ispod desirea...hardverski je super, ali u praksi kazu da ne funkcionise bas sve kako treba...i pobogu, kamera nema flash :D
ali rado bih ga posedovao...voleo bih da probam thunderbird+super amoled combo
 
Prijem signala na Samsung Galaxy S
[YOUTUBE]LROTHrTR92k[/YOUTUBE]

Prijem signala na Samsung Captivate (verzija Galaxy S za američku AT&T mrežu)
[YOUTUBE]uVsiAhltY5I[/YOUTUBE]
 
Ma to samo iPhone 4 ima takvih problema. :d
 
ovo je samsung, tako da ljude bas i briga za te probleme :)
 
Nazad
Vrh Dno