Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

nece odgovor stici brze ako posaljes 3 posta zaredom...
polako...
u medjuvremenu, citaj malo topic, nije ovo bunar zelja
:)
 
Da li ovaj Firmware sa 79. strane (rapid link) odgovara i za LF ili je samo za LH seriju?
 
Da li ovaj Firmware sa 79. strane (rapid link) odgovara i za LF ili je samo za LH seriju?

odgovara za lf25x0 liniju, ako te to interesuje (i samo za nju)
u osnovi odgovara... ali ako nesto krene po zlu, krivica je samo na tebi (u smislu, nemoj mene kriviti)

da te utesim, 99% ce biti sve u redu :)
samo ako nisi baksuz pa ti nestane struja u toku flesovanja, ili koristis pokvarenu usb flesku, ili tako neka glupost...

:)
 
xW0Lf dali mozes da mi pomognes u pronadzivajne service menu sa nokia N73 za LG 32 LH3000 sa verzija softvera 03.55
 
aman choveche..
:)

ja nemam nokia telefon i nisam se zanimao sa softwerom za njega

mogu da ti pomognem sa windows mobile i pc_pocket posto sam se time bavio (zbog sebe)
za tvoj telefon mora da ti pomogne neko drugi, mada ja mislim da je sve to vec opisano u ranijim postovima

mozda ti je problem zbog jezika, ali opet ne verujem da je tolika razlika (iz licnog iskustva znam da se makedonci prilicno dobro snalaze sa srpskim)..

potrazi medju ranijim postovima, a ako te mrzi - uzdaj se u neciju dobru volju, jer ja stvarno ne znam sta da ti kazem u vezi nokije

pozdrav!
 
dobro so se lutis tolku samo te prasav za pomoc. Ako neti e pogodeno nesto nemora taka da se panasas so mene. Kazi deka nesakas da pomognis ne e tesko to. Jas gi iscitav site postovi i se e napraveno kako sto treba i nesaka da se pokazi skrijanoto menu. Samo tolku od sega ne te prasuvam za nisto ako mislis deka sum dosaden a vo forumov sum prv pat. I mislam deka netreba taka da se ponasas.
 
pa sta da mu kazem vise
ne pada mi na pamet da proucavam nokia programe za remote controlu da bi nekome pomogao

sto je najgore... ja sam mu sve objasnio, ali on ne zeli da cuje .. jos se nasao uvredjen

ajde kazite coveku za tu nokiju, pomislice da je na nacionalnoj osnovi :)
 
Ako nekom nešto znači ubacio sam novi firmware na moj 32LF2510 i sve je prošlo bez problema! Novine nisam primetio ama baš nikakve, ubrzanja u prebacivanju programa nema.
 
Ok, kapiram xWolf-a da ne moze da stigne svima da pomogne, ali bilo je pomenuto vec i zna o cemu se radi u vezi Symbian aplikacije za remote, valjda prati svoju temu.

Nebitno, u pitanju je Psiloc IrRemote. Skinete trial verziju koja traje sedam dana, koja nema nikakvih ogranicenja za taj period, a sigurno ima da vam zavrsi posao dok otkljucavate svoj televizor.

http://irremote.psiloc.com/

Servisni kodovi za LG se nalaze na ovom linku http://irremote.psiloc.com/Show.aspx?d=TV&v=LG&m=LG Service Menu Only&i=73327

Znam ovo jer sam ovom metodom uspesno otkljucao komsiji USB na PQ2000 plazmi i time omogucio prikaz AVI fajlova, mozda je bitno nekome u buducnosti ako zatreba. To sam radio upravo sa telefonom N73 tako da znam radi provereno sa tim modelom.

Imate i guide kako se to sve radi na http://img51.imageshack.us/img51/8633/lolavforums.png

@bidzosatelit

Ovo ce tebi biti korisno.
 
reci cu samo.. ne moram ja sve da znam

a i ne znam

temu sam otvorio na pocetku zato sto je meni koristilo ono sto sam saznao, pa sam zeleo da podelim sa drugima... ono sto meni ne treba, nisam previse motivisan da pamtim..

takav sam, sta da radim.. zato sam i pozvao ostale... mada, momche makedonche je ochigledno bilo lenjo da procitao ranije postove, tako da to potpada pod istu prichu od ranije... :)
 
Da li bi neko bio ljubazan da mi mailom prosledi novi 3.63 firmware posto nemam pristup rapidshare-u?
 
Ako nekom nešto znači ubacio sam novi firmware na moj 32LF2510 i sve je prošlo bez problema! Novine nisam primetio ama baš nikakve, ubrzanja u prebacivanju programa nema.

Nije mi jasno kako nema ubrzanja kod prebacivanja kanala.
Kada sam "otkljucao" u sevisnom meniju brzo prebacivanje kanala, meni je promena bila trenutna (slika i zvuk). Ovo je bilo ocigledno na analognoj, medjutim kada sam presao na tzv. DTV (preko dekodera ili sada preko DVB-C i Conax CAM modula) prebacivanje je sporo.
Sto je donekle i razumljivo jer sam "istumbao" raspored kanala onako kako meni odgovara pa tuner od TV-a skace napred-nazad po frekvencijama.
 
da li ti koristiš kaonov epg da mu odrediš vreme početka i završetka snimanja? To radi i za više termina i kanala?


Sada sam tek video post, bio sam na putu.
Ne korisitim Kaon, izbacio sam ga, jer koristim tuner od TV-a (DVB-C) i pay karticu u Conax modulu u CI od televizora---> na ovaj nacin je puno bolja slika.

Imam samo kao opciju EPG od TV-a. Ne mogu da koristim EPG od Iamm NTR83 jer njegov EPG radi samo ako preko njega nadjem kanale (a to ne mogu, jer je DVB-T tuner u njemu).
 
Poslednja izmena:
Ja takodje nisam prometio ubrzanje sto se prebacivanja tice, niti bilo sta novo. Mislim kanal se takoreci trenutno prebaci jer sam tako podesio u servisnom meniu, ali zvuk i dalje kasni, tj posle 1-2 sekunde pocne da radi.
 
Mozda trenutno prebacivanje kanala sa zvukom nikad nece ni biti moguce, posto to do sada nisu ispravili, a verujem da su od korisnika najvise prituzbi na ove modele dobijali bas zbog toga.
Mozda se radi o nekim hardverskim ogranicenjima?
 
Pozdrav svima. Procitao sam ovu temu vise puta i moj izbor je 42lh4000. Odlucio sam se za ovaj model jer mislim da je najbolji odnos izmedju cene i mogucnosti tv-a. Dobio sam tv pre nekoliko dana i prvi utisci su OK. Nisam jos otkljucavao tv (zbog nedostaka odgovarajuceg telefona) ali sam ga povezao na kompjuter preko HDMI kabla i slika je savrsena, zvuk mi ide direktno sa kompjutera na 5.1 ulaz NEO sistema (koji je 150W sinusne snage) tako da je gledanje HD filmova pravo uzivanje. SD kanali se vide relativno dobro (ili bolje reci lose) jer nam je kablovski operater prilicno los. Kada pustim iste kanale sa Skystar 2 kartice slika je osetno bolja. Tv je proizveden u februaru 2010 i ima firmware 3.55. Vidim da se pojavio firmware 3.63 i da KrisFil tvrdi da ima brzu promenu kanala, voleo bih da jos neko to potvrdi. Ako neko ima jos neki settings za sliku, pogotovo za gledanje SD kanala bilo bi pozeljno da postavi (nasao sam neka dva settingsa negde na sredini ove teme, i pokazala su se dobra).
 
Sinoc sam proverio jos jednom: na analognim kanalima (koje ne gledam) slika se prebacuje odmah, zvuk ipak kasni (mada kada sam prvi put probao bilo je odmah-nije mi jasno) ali na digitalnim kanalima prebacivanje je sa zadrskom.
 
Sada sam tek video post, bio sam na putu.
Ne korisitim Kaon, izbacio sam ga, jer koristim tuner od TV-a (DVB-C) i pay karticu u Conax modulu u CI od televizora---> na ovaj nacin je puno bolja slika.

Imam samo kao opciju EPG od TV-a. Ne mogu da koristim EPG od Iamm NTR83 jer njegov EPG radi samo ako preko njega nadjem kanale (a to ne mogu, jer je DVB-T tuner u njemu).

hvala!
steta za snimanje...da funkcionise sa epg nt83 bi bio najjaca sprava...
 
Koji su razlozi za prelazak sa 3.15 viši FW obzirom da time žrtvujem mogućnost da pristupam daljinskim servisnim menijima.

PS: Da li bi neko podelio gotov ttl fajl za SBB?
 
Taj problem sto pominjete u vezi sporog prebacivanja, toga nema na kablovskoj. Prebacuje u milisekundu :)
 
Poslednja izmena:
Znam da nije ovo bunar zelja ali da probam jos jednom

Da li bi neko bio ljubazan da mi mailom prosledi novi 3.63 firmware posto nemam pristup rapidshare-u?
 
Super, havla.

A sada jos jedno pitanje:

Kada se udje u meni za slike, gore levo se nalazi mali prikaz slike koja je selektovana. Kod mene (22" LH2000) taj prikaz pokazuje samo deo slike, tj. slika nije zumirana. Da li je to OK?
 
Koji su razlozi za prelazak sa 3.15 viši FW obzirom da time žrtvujem mogućnost da pristupam daljinskim servisnim menijima.

PS: Da li bi neko podelio gotov ttl fajl za SBB?
nadam se da sam ubo pravi. :)

edit: ne znam kako se stvorio onaj thumbs down gore.
 

Prilozi

  • SBB.rar
    2.8 KB · Pregleda: 103
Poslednja izmena:
Super, havla.

A sada jos jedno pitanje:

Kada se udje u meni za slike, gore levo se nalazi mali prikaz slike koja je selektovana. Kod mene (22" LH2000) taj prikaz pokazuje samo deo slike, tj. slika nije zumirana. Da li je to OK?

Jeste, na još tri TV-a LH2000 i LH3000 sam video to isto
 
Nazad
Vrh Dno