Šta je novo?

TOP 10/25 kompjuterskih igara svih vremena!

Meni je npr. nerealno da prodje bez Prince of Persia i Quake III ijedna lista.
 
Poslednja izmena:
Pa kakva lista da bude kad je pri odabiru zirija najbitnije da su sve rase zastupljene. Ta americka glupost mi je oduvek isla na zivce, time kao pokazuju da nisu rasisti (aha kako da ne). Toga sam se vise puta nagledao (i uvek mi pripadne muka kad vidim) u njihovim filmovima serijama, filmovima i televizijskim emisijama. Sad to furaju i medju igre. Krasno...

A da bi jedna lista bila dobra nije dovoljno da je prvo mesto ok igra jer nije u pitanju klasicna top lista od najgore do najbolje igre vec 25 najboljih. A ima vise od 5 igara koje ne trebaju biti tu i gomila koje zasluzuju a nema ih.
 
Poslednja izmena:
G@W
"Jedan Stalker zasluzuje mesto na listi."

Ako se secam, Stalker i te godine nije bio vrh vrhova... mislim, bilo je rezervi i kod publike i kod kritike... pa i na ovom forumu.
(grafika nije na nivou screen-ova, osecaj pucnja je smesan,...itd)
PC IGN 8.2 ...sve skupa je dobro, OK, ali top 25 ever ?
 
G@W
"Jedan Stalker zasluzuje mesto na listi."

Ako se secam, Stalker i te godine nije bio vrh vrhova... mislim, bilo je rezervi i kod publike i kod kritike... pa i na ovom forumu.
(grafika nije na nivou screen-ova, osecaj pucnja je smesan,...itd)
PC IGN 8.2 ...sve skupa je dobro, OK, ali top 25 ever ?


U pravu si, Stalker nije za "top 25 ever" vec za "top 5 ever"
 
Baldurs Gate 2 na 4. mestu. Me like! :D

Sve u svemu, jako dobro odradjena lista, sa par nerazumljivih izuzetaka (Kriza ispred Fallouta i System Shocka wtf?!...) i Starcrafta, koji je zasluzio mnogo bolju poziciju od sesnaeste. Mislim da listi debelo nedostaje jedan HOMM naslov (trojka FTW). Taman da su uglavi umesto krize... :d
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
G@W
"Jedan Stalker zasluzuje mesto na listi."

Ako se secam, Stalker i te godine nije bio vrh vrhova... mislim, bilo je rezervi i kod publike i kod kritike... pa i na ovom forumu.
(grafika nije na nivou screen-ova, osecaj pucnja je smesan,...itd)
PC IGN 8.2 ...sve skupa je dobro, OK, ali top 25 ever ?

Cuj IGN? Nevezano za Stalker, ali IGN-ove ocjene su gomila gluposti.
 
"Cuj IGN? Nevezano za Stalker, ali IGN-ove ocjene su gomila gluposti."

??? ...ajde, molim te, navedi mi tri ozbiljnija sajta.

...imajuci u vidu da Gamespot ne podnosi pola ovog foruma i da je Gamespy brother-sajt PC IGN.
 
"Cuj IGN? Nevezano za Stalker, ali IGN-ove ocjene su gomila gluposti."

??? ...ajde, molim te, navedi mi tri ozbiljnija sajta.

...imajuci u vidu da Gamespot ne podnosi pola ovog foruma i da je Gamespy brother-sajt PC IGN.

To su americki gaming sajtovi. A ukusi americkih i evropskih igraca se razlikuju u velikoj meri. Na stranu to sto su ti likovi sto uredjuju IGN u stvari debili (da si video neke od njihovih funny clipova bilo bi ti jasno o cemu pricam).

Nazalost ja ne znam nijedan gaming sajt na celom internetu a da ga smatram relevantnim u bilo kom pogledu. Zato i pratim bench, jer u vecini slucajeva verujem ukusu ove zajednice.
 
"Cuj IGN? Nevezano za Stalker, ali IGN-ove ocjene su gomila gluposti."

??? ...ajde, molim te, navedi mi tri ozbiljnija sajta.

...imajuci u vidu da Gamespot ne podnosi pola ovog foruma i da je Gamespy brother-sajt PC IGN.

Navedi ih ti :)

Gamespot je dosta ljudi napustilo jer su ih tjerali da daju nezasluzene ocjene.
Svi sajtovi koji su recimo Fallout 3 ocijenili maltene kao savrsenu igru su po meni neozbiljni. To ustvari granici sa debilizmom :)

Nekad je na ovim prostorima postojao casopis koji je radi odlicne recenzije. I cijenim misljenje jos jednog recenzenta "generala", ali on se bavi recenzijom drugacijih igara :)
 
Nekad je na ovim prostorima postojao casopis koji je radi odlicne recenzije. I cijenim misljenje jos jednog recenzenta "generala", ali on se bavi recenzijom drugacijih igara :)

A koji to casopis ako nije tajna? Nije valjda Svet Igara?
 
Valja tvoj :)
 
To su americki gaming sajtovi. A ukusi americkih i evropskih igraca se razlikuju u velikoj meri. Na stranu to sto su ti likovi sto uredjuju IGN u stvari debili (da si video neke od njihovih funny clipova bilo bi ti jasno o cemu pricam).

Nazalost ja ne znam nijedan gaming sajt na celom internetu a da ga smatram relevantnim u bilo kom pogledu. Zato i pratim bench, jer u vecini slucajeva verujem ukusu ove zajednice.
Pa dobro nek bude i nas Bench... secas li se reakcija kad je izasao Stalker, koliko se secam - masa primedbi. Mozda su ljudi cuda ocekivali, lozili se na screenove mesecima...
Tesko da bi dobio presecnu ocenu preko 8.2 (PC IGN-ove) na Benchu... a mi ovde govorimo o best PC ever
 
Ccc.. crysis na listi:d, pored undying-a,bioshock-a,prey-a...... i gde je bre silent hill 1,2,3?
 
S.T.A.L.K.E.R. jeste dobra igra,ali realno ni među pucačinama ne može da bude ni među prvih 30 ,a kamo li kada se nabrajaju svi žanrovi.
 
Poslednja izmena:
ne valja se voditi tim listama,jer prosto ne voli svako isti tip igara...Neko preferira FPS,neko RPG,tako da zavisi....Meni realno pola igara sa ovih lista glupo i nije im mesto tu,a tako je i za pola usera ovde...Prosto,te liste su besmislene,jer bas me briga sto je sareno i bil ga voli,ja vise volim pingvine (samo primer,nije bitno sta neko kaze,i cak iako jeste na listi,nekima valja,a nekima prosto ne...)

Znaci svako treba da ima svoju private listu,a ovo je glupo...:d
 
A pazite ovo:
"The 28 best ever first-person shooter games
The best FPS experiences you'll ever have"

http://www.pcadvisor.co.uk/news/index.cfm?newsid=105836

ne valja se voditi tim listama,jer prosto ne voli svako isti tip igara...Neko preferira FPS,neko RPG,tako da zavisi....Meni realno pola igara sa ovih lista glupo i nije im mesto tu,a tako je i za pola usera ovde..

Znaci svako treba da ima svoju private listu,a ovo je glupo...:d
Slažem se potpuno sa tobom.

Evo recimo - (sad kad ovo napišem 100 njih će reći da sam lud a 100 da sam u pravu) meni je ovo po svemu naj igra ikada: Half Life 2.
E,a pazite sad (pričam samo o kategoriji pucačina - koja je opet širok pojam).....posle njega Half Life,pa Ghost Recon Advanced Warfighter,pa F.E.A.R. - a gde je GRAW na onim listama - nema ga,i realno ima tona taktičkih shootera boljih od njega,ali meni je nekako legao i ćao.Čak se i Doom 3 kod mene visoko kotira.
Da ne tupim o drugim žanrovima sada bez veze,nema svrhe ni smisla.

Bez obzira i ako volimo isti tip igara,svako ima svog subjektivno/objektivnog favorita.
Rasprava je apsurdna.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno