Šta je novo?

U Kojoj Rezoluciji Igrate?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa to moze biti samo obrnuto, posto TFT ima dosta jasniju sliku od CRT-a AA bas znaci vise nego na CRT-u sto je valjda i logicno. Mada meni u danasnjim naslovima na 1280 AA nije preterano potreban, uglavnom sve zavisi od dizajna igre. Bolje je sa AA ali i bez njega se moze.
 
gx-x je napisao(la):
@Car

bez AA radimo isto sto i ti bez 1gb rama ;)
Sad imam 1GB, oteo sam 2x512MB nekog sugavog SuperTalent-a samo zarad F.E.A.R.-a! :d
Dok ne smislim neku bolju memoriju...


BTW, ja bez FSAA ne mogu nikako. Jos od kako sam to davno, davno upalio u GTAIII, i uvideo kako je to potpuno drugacija igra (sa grafickim kartama pre te, paljenje AA bas i nije bilo preporucljivo :))... nema sanse. Evo, i extra upeglani HL2 ne mogu da igram bez AA, i to bas na max... odmah mi zasmetaju iskrzane ivice. A znam da moze bolje ;)
Inace sve igram takodje u 1280x1024.
 
Poslednja izmena:
@mare:

mislilo se na rezolucije nize od native za TFT gde je slika i tako mutna...
 
ja volim najostriju mogucu sliku, tako da ne ukljucujem AA nikad...mutno mi je :)

ne ukljucujem ni cleartype u win-u....stvar ukusa, valjda...
 
Ivan® je napisao(la):
ja volim najostriju mogucu sliku, tako da ne ukljucujem AA nikad...mutno mi je :)

ne ukljucujem ni cleartype u win-u....stvar ukusa, valjda...
To mozda na kartama iz nv 1x i mozda 2x u nekim modovima i jeste delimicno tacno (ne skroz jer se da lako ispraviti, radi se o LOD biasu koji se moze lako korigovati)...
 
Kisa je napisao(la):
Pa valjda su ostrija slova sa cleartype-om. :)

Ja sam ClearType furao na CRT 15-ici, od kako sam provalio da postoji. Sad mi nekako nije to to, gde god da sednem, ako nije ukljuceno. Cak i na poslu, na koji god server da se ulogujem, meni je ukljucen ClearType :d
 
Falcon je napisao(la):
Ja sam ClearType furao na CRT 15-ici, od kako sam provalio da postoji. Sad mi nekako nije to to, gde god da sednem, ako nije ukljuceno. Cak i na poslu, na koji god server da se ulogujem, meni je ukljucen ClearType :d
Razumem, nego je opcija konkretno predvidjena za TFT monitore. Ne kazem da ne treba da se ukljucuje na CRT-u, pogotovu kad se naviknes. :)
 
meni su slova nekako "sarena" kad to ukljucim pa zato ne koristim.
 
ClearType = Antialiasing za fontove :d
 
Minimum igram na 1024x768 i ukljucim ponekad AA i AF ali ako izvalim da tako radi dobro, prebacim se na 1280x1024 i iskljucim AA i AF. Nema razlike, sve radi savrseno s tim sto povremeno pozajmim malo rama iz burazerove masine kada su zahtevne igre u pitanju. Svako se snalazi kako zna i ume. :type: :type:
 
do skoro 1024x768, ali C.O.D.2 :wall: - da ne poverujem!
Winchester 3000+, 1Gb, 6600 Vanila
 
gx-x je napisao(la):
meni su slova nekako "sarena" kad to ukljucim pa zato ne koristim.
Probaj sa cleartype tuner-om pa vidi...

Inace 1280x1024 sve full, a kad ne moze onda malo smanjim AA i AF
 
Uhhh, da se revidiram da ne bude posle onaj Broz lazovcina:)
Dakle sad vozim na 1024 a detalji dokle dozvoli kartica. Za sada se drzi zaprepascujuce dobro...
 
Visiontek X800?!?

Bre, secam se vremena kada je Visiontek bio exkluzivni nevidijin partner, prve karte i semplove su upravo oni izradjivali... tj. vremena kada je Visiontek za nVidia-u bio ono sto je sada MSI! :)
 
Uh, da. Nekad su bili opak igrac. Secam se gf3 serije sa onim zelenim rebrastim hladnjacima. Znalo se sa 100m da je to visiontek. Sad su nesto u low-profile fazi malo su se povukli ali opet su prisutniji od gainwarda kog nema uopste...
 
Broz je napisao(la):
Uh, da. Nekad su bili opak igrac. Secam se gf3 serije sa onim zelenim rebrastim hladnjacima. Znalo se sa 100m da je to visiontek.
Uh, bas taj. I to bas GF3, bez sufiksa... ni Ti200 ni Ti500 ;)


A i Gain... zaboravih sasvim na tu firmu! :zgran:
 
Ja drzim njihov ti 4600 i radi perfektno, nema se sta zameriti... jedino jos nisam probao moze li to i brze od 300/650...
 
Broz je napisao(la):
Ne vidim da si se ukljucio u aukciju? :)



P.S.

front-b.jpg

Zeleni rebrasti hladnjaci... ;)


P.P.S. Odosmo u off debelo, dosta vise.
 
Aj da dignemo malo ovu temu:)
Full HD 1080p :)
 
Eh pa sad si se setio... U poslednje vreme slabo igram sigrice jer trenutno imam slabu grafulju ali dok sam imao HD4870 jedno vreme sve sam igrao u 1920x1200 bez AA i AF... Rezolucija obavezno native a detalje podesavam po potrebi ako mi nesto zasmeta na Maximumu...
 
1024x768 do 1680x1050 u zavisnosti od toga koje rezolucije igra podržava i koliko je zahtevna.
Hearts of Iron 2 radi u 1024x768 fiksno, Crysis igram u 1024x768 zbog frame rate-a, Grid u 1680x1050, Sword of the Stars u 1680x1050 itd.
 
sve igram u 1280x1024 dok ova graficka moe to da izgura posle cu uzeti drugu graficku
 
Ja u 1280x720, navikao sam tako valjda. A i nove igre mi se usporavaju u 1680x1050.
 
U zavisnosti od kompa i monitora od 1680x1050 do 1920x1200 sve igre, osim Crysis-a (naravno).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno