Šta je novo?

Kako izgovarate neke strane riječi

Zato sto je quad rec na engleskom ;).


Ako vidis nekog zivog latina, reci mu da tuzi Englesku / VB :D.

ali to nije engleska rec,to sto je englezi koriste ne znaci da je njihova,a rec treba citati u njenom izvornom obliku ;)
btw
1. Thunderbird =Tanderbrd
2. Phenom = pravilno Finom ,meni lakse Fenom :p
3. Logitech = Lodzitek
3. Firmware = izgovara se Fmver prilikom cega "ir" gubi zvucnost pa se ne cuje prilikom izgovora,ja govorim firmver jer bi u protivnom morao da se kezim sa engleskim akcentom
4. Quad =kvad
5. Acer = Ejser
6. Apacer = ja izgovaram Apaser ali je pravilno verovatno Apejser
 
Poslednja izmena:
1. Thunderbird =Tanderbrd
2. Phenom = Fenom
3. Logitech = Lodzitek
3. Firmware = Frmver (sa tihim r)
4. Quad =kvad (ono v malo vise vuce na u)
5. Acer = Acer/Ejser je valjda pravilno. :p
6. Apacer = Apacer/ Ejpejser ili tako nesto je verovatno pravilno. :p
 
^
Bas tako..

@Budak

Rec quad potice iz latinskog i znaci 4,recima cetiri..
Nema tu engleskog izgovora jer se i na engleskom izgovara sa V tj sa malim w.Mozda nije cisto V ali je i dalje V i ne moze da bude U nikako...
Nemoj da zovemo Milku Canic:)

Poz
 
Poslednja izmena:
Kruš(a)l i Noktua
 
Poslednja izmena:
Kako izgovarate:

- Sennheiser
- Benq
 
Saj + (nesto izmedju t i f...i h) :)
Lenard Skinerd...otprilike
 
A ovo Scythe ili Lynyrd Skynyrd?

Za izgovor Scythe je vec bilo dileme.
http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1655140&postcount=373
http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1655143&postcount=375
http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1655169&postcount=378

I dalje ga zovem skajt, ali to "k" ne znam ni da li izgovorim ili ne.

Lynyrd Skynyrd - izbegavam da izgovaram, ali ako moram da se odam "linrd skinjrd", a to verovatno nema veze sa zivotom :D

EDIT:
senhajzer, mada znam da bi trebalo zenhajzer... BenQ -> benk(j)u sa naglaskom na "e"
 
Poslednja izmena:
^
@Budak

Rec quad potice iz latinskog i znaci 4,recima cetiri..
Nema tu engleskog izgovora jer se i na engleskom izgovara sa V tj sa malim w.Mozda nije cisto V ali je i dalje V i ne moze da bude U nikako...
Nemoj da zovemo Milku Canic:)

Poz

Ja napisah vec malopre, da je to rech kojom se na engleskom oznacava 4jezgrarni procesor, i zato JA citam prema njihovom izgovoru. Nije nepravilno ni KV, ali meni zvuci bezveze.

QU se na eng izgovoru cita KU, nikakvo V nema ;).
Kuin, kuad, kuoter,...
Raspitaj se, pre nego sto napises ;), cisto da bi napisao.
 
A ovo Scythe ili Lynyrd Skynyrd?

LIN-ərd-SKIN-ərd gde se i cita kao u recima sin, skin, rim, dim , a ər se cita kao u reci after, Znaci pravilno je Linerd Skinerd


Sto se tice reci QUAD, rec jeste iz latinskog ali je sustinski to pozajmljenica u engleskom jeziku a kako su oni kumovali tom procesoru onda se cita onako kako je Budak rekao. Henry nije dobra analogija posto je francusko ime i cita se onako kako ga Francuzi citaju tj. Anri, a ne Henri. Cita se i govori se onako kako je kum dao ime sem ako vec ne postoji ustaljeni prevod na jezik koji govorite, npr. imena gradova, zemalja, geografskih pojmova...
 
Poslednja izmena:
Stavka 6. - nikako ne može Apacer. Naš glas c ne postoji u engleskom jeziku.
 
Mene zanima kako bi trebalo za Lachesis (na sajtu za engleski izgovor stoji 'lak- -s s').
 
Poslednja izmena:
Mene zanima kako bi trebalo za Lachesis (na sajtu za engleski izgovor stoji 'lak- -s s').
koliko je meni pozato izgovara se Lakesis
inace znam da se već pisalo o tome ali mi i dalje nije jasno kako neko može Scythe da čita skajt,a primetio sam da jako puno ljudi tako izgovara
 
Poslednja izmena:
Lachesis (ˈl æ tʃ ə sɪs) - the Fate who determines the length of the thread of life.

tj. L E(kao bad,pat) Č( kao chair, teach) A (kao above) SIS

Odnosno LEČASIS sa akcentom na E.


Scythe (/ˈsaɪð) - kosa

tj. S A I(kao sin, bid) T (kao father, this)

Odnosno SAIT (izmedju t i d)
 
Poslednja izmena:
Sad sam odgledao nekoliko testova na netu i izgleda da ljudi uglavnom izgovaraju lakesis a ponekad i lakisis, mada mi i ovo lečasis deluje prirodno (prvobitno sam mislio da se izgovara lačesis).
 
Poslednja izmena:
@Budak

Ja sam lepo napisao kao sto sam i obrazlozio i dokumentovao kako je i sta u pitanju a ne samo dopisivao eto tako..

@Misko78

Bez obzira ko je kumovao u celoj prici rec je o tihom w koje i dalje nije u ali ne zelim da budem "uporan" i "dosadan" u celoj prici i neka ostane na ljudima kao sto je i bilo do sada da se odluche za ono sta im vise odgovara a to sta ljudima odgovara ne znachi i da mora uvek da bude tacno i ispravno:)

Poz
 
Iskreno, crkao bih od smeha kad bih čuo ovako izgovorene reči, baš kao i Uindouz :D

Kvin, kvad, kvoter, vindous :type: sve je to jezik koji upravo nastaje - "globalni" engleski, proizvod Interneta i globalizacije.

Pazi, jedno je jasno, ili nisi imao engleski u srednjoj ili si bezao sa casova, kada te moze nasmejati pravilno izgovaranje rechi.
Nisi bas pametan ispao sa tim postom, odmah da ti kazem ;).
Nou hard filingz :wave:.

@marcus
Nisi u pravu ;), nema tu nikakvog metiljavog :d V u izgovoru, no dobro, da se ne ganjamo vise...
 
Poslednja izmena:
Necije napisano U vuce na V, a necije V vuce na U. Verovatno da se dve protivnicke strane sretnu i izgovore Quad, zvucalo bi vrlo slicno. Bespotrebne su rasprave, ali skroz...
 
Mislim da je Zoni bio poprilicno jasan i konkretan... u losem izgovaranju rechi :D.
Mita pismejker :).
 
Mene zanima da li neko od nas izgovara pravilno rec "router"?
 
99% ljudi izgovara ruter :).
Verovatno se izgovara: rauter, al ko nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno