Šta je novo?

mts 3G net, iskustva korisnika

zvaosam vise puta, ali samo se izvlace kao bice u redu za par dana itd..
na kraju su rekli da odnesem laptop u poslovnicu
 
Nego, jel ima neku preporuku za USB kabal od 2 metra, pa da probam da isturim modem napolje?
Gde i koliko kosta?

edit:Samo da napomenem, da bi taj USB trebao biti u stanju da isporuci dovoljno struje na 2m.
 
Poslednja izmena:
kakva je kartica u mobilnom?jel moze da izvuce 512 kb/s ?
 
Ja ne mogu da se smaram sa mts-ovim 3g-om vise, te sam dao modem sestri na koriscenje. Kod nje (Karaburma) je ok signal, mnogo bolji nego kod mene (Mirijevo).

Znaci, nikad vise ni 1 uslugu od mts-a.
 
e imam jedno pitanje
video sam da u opcijama koje birate pri potpisivanju ugovora moze da se bira
3g ili ne znam koja.. "obicna" kartica
3g se doplacuje nesto oko 400din
i sad meni je logicno da uzmem 3g karticu ali me radnica sa saltera ubedjuje da je to glupo jer po njenim recima 3g kartica samo ima vise mesta za imenik.
aj neko upuceniji da me posavetuje
 
Ima više mesta tj. memorije (32vs64 ili 64vs128, nisam siguran) i možeš da biraš 065 broj.....obe stvari su besmislene za internet broj. Osim u varijanti da planiraš da uzmeš broj koji ćeš da koristiš i za voice.

Kada sam bio sa devojkom da uzme studentski paket, nisu dozvolili 3G karticu, jer je htela da uzme isti broj kao svoj 063...
 
Od pre 10tak dana konekcija je veoma loša, tako da sam sa nekih 700 Kbps pao na 44 Kbps.
Tehnička služba radi na problemu (koji je verovatno sama i stvorila), bio sam u poslovnici, kažu da "čovek koji je zadužen za te stvari ne radi trenutno". Verovatno ga je i lutrija naći.

 
vrati na EDGE pa probaj onda
 
Koliko ti pokazuje ping kada testiraš ka Veratu?
 
Evo 15 dana kako sam prijavio Call Centru MTSa svoj problem.

U tih zadnjih 15 dana mogu da se konektujem samo preko GPRSa, UMTS sam jednom slučajno uhvatio sa signalom od 2 crtice na 2 minuta i to je bilo sve od toga. Tako da sada imam 3G net 56k Limited Edition Version by MTS.

Testirao sam modem na 2 računara, ispravan je. Pošto sam testirao u gradu, signal je bio 3G, ali je bio na 3 crtice (tako da se izrazim). Nešto su uspeli da pokvare na baznim stanicama i na relejima. Pitanje je šta će i kako će se ovo rešiti. Stvarno nemam nameru da plaćam 2.5k dinara za možda-hoće-možda-neće-3G-56k internet.
 
Evo samo potvrda da mts 3g na karaburmi (deo iznad bogoslovije) radi odlicno.Sve po default-u pun signal nema pucanja.
 
^^Uz instaliranje MTU.reg fajla u Registry, radi.

Od prošle poruke, još uvek mi nisu rešili problem sa 3G netom. Pogledajte kada je bila prethodna poruka. :)
 
^^Uz instaliranje MTU.reg fajla u Registry, radi.

Od prošle poruke, još uvek mi nisu rešili problem sa 3G netom. Pogledajte kada je bila prethodna poruka. :)

Cudno. Ja se mogu ulogovati ali nemam mi kontakt liste. Nista sto sam pokusao ne pomaze, pa sam pomislio da je problem sa mts-om( ko ne bi :) )
 
Probam Windows Messenger ili neki drugi multi klijent i vidi šta se onda dešava.

btw.
Danas sam konačno dobio odgovor od Korisničkog Servisa. :D
Znate šta je odgovor?
Daleko ste od bazne stanice.

I dalje ne mogu da verujem šta je čovek meni pokušao da proda preko telefona. Držao sam ga 40 minuta i nije uspeo da mi objasni kako sam mogao 2.5 meseca da koristim 3G net, a sada ne mogu.
Pravac poslovnica, molba za raskid ugovora, sa njihove strane, zbog ne mogućnosti ispunjenja tehničkih uslova.
Reklamiraju 3G net, prodaju 3G net, dobiješ 56k (download mi je u proseku pola kilobajta, max 2,5KB).
 
Da ne otvaram novu temu a imam jedno pitanje...

Da li se presek tj. prelazak u naredni mesec desava tacno u 00:00 prvog ili vazi isto pravilo da nema pravila kao sto vazi za klasicni mts postpaid? Posto mi je devojka imala situaciju da joj stigne racun od 10000din a da je apsolutno sigurna (a i proverila je u logu) da nije presla limit od 10gb do prvog dana narednog meseca. A svi znamo kako reklamacije prolaze kod mts-a.
 
ljudi jel imao neko problema sa skidanjem sa rapida?
i jel jos nekom stalno fura protok i kad nista ne radi ili je to samo moj slucaj?
video sam da mi preko 3g mnogo trosi i kad mi nije otvoren IE,za pola sata sam nakuca bar 100 mb....a kad se nakacim na edge onda normalno trosi samo kad radim nesto...
 
^^
Traži listing. ,)

^
Sa rapida jedva nešto možeš da skineš iz razloga što smo svi vezani na jedan IP, tako da ko prvi uhvati.

Dešavalo je se u početku da konekcija radi, ali sigurno ne 100MB. Proveri da ti se nešto ne updatuje. Tipa Adobe Updater ili možda Apple Update ili neke druge stvari koje vole high bandwith.

Samo da vidiš kako malo troši kada je na GPRS, stalno. :(
 
Kako da podesim da mi radi mts 3G na iPhone 3G???

Poslao sam onu poruku, skidoše mi neke pare sa prepaida,
ali nikakva setovanja mi nikada nisu stigla, iako su pomenuli da
nešto treba da mi stigne.

Kada jednostavno uključim 3G na telefonu ( na ON :D)
ništa se ne dešava, ne mogu ni google stranicu da otvorim.
 
Da li na ovom 3g internetu mogu da se otvore UDP portovi? Milsim da se to jos zove i forwarding port.
 
^^
Traži listing. ,)

^
Sa rapida jedva nešto možeš da skineš iz razloga što smo svi vezani na jedan IP, tako da ko prvi uhvati.

Dešavalo je se u početku da konekcija radi, ali sigurno ne 100MB. Proveri da ti se nešto ne updatuje. Tipa Adobe Updater ili možda Apple Update ili neke druge stvari koje vole high bandwith.

Samo da vidiš kako malo troši kada je na GPRS, stalno. :(

ma to sam i ja odmah pomislio al ne apdejtuje mi nista...mada evo sad posle par dana se smirilo,samo u pocetku konekcije nakuca sam mozda 500kb,ne vise....
eeee znaci nista od rapida...puu...:wall:
 
Da li na ovom 3g internetu mogu da se otvore UDP portovi? Milsim da se to jos zove i forwarding port.

Teško, a teži ka nemoguće.
Portove bi morao da ti forwarduje provajder, a ne znam da je ikome palo na pamet da tako nešto proba sa MTS-om...
 
eeee znaci nista od rapida...puu...:wall:
Doduše postoji mogućnost, tj. takozvana teorijska šansa da ćeš uspeti da zalegneš na konekciju taman posle njihovog reseta sistema kada ponovo može da se skida, i pod uslovom da si najbrži u tom trenutku.

Ja sam, ne znajući kolika je to lutrija ubo 2 ili 3 puta Rapid bez problema. Tek kada sam shvatio o čemu je reč, više nisam mogao da skidam. Hm... Zavera? :D
Svejedno, taj dan sam propustio da uplatim LOTO.

Kako da podesim da mi radi mts 3G na iPhone 3G???

Poslao sam onu poruku, skidoše mi neke pare sa prepaida,
ali nikakva setovanja mi nikada nisu stigla, iako su pomenuli da
nešto treba da mi stigne.

Kada jednostavno uključim 3G na telefonu ( na ON :D)
ništa se ne dešava, ne mogu ni google stranicu da otvorim.
Kakva podešavanja imaš za konekciju?
Evo attach pa ti vidi da izvučeš neke podatke iz toga. Uzgred, pravi naziv konekcije ja sam promenio, odnosno napravio sam druga podešavanja (sve isto samo promenjen naziv), orginal naziv glasi MTS-3GDATA.
 

Prilozi

  • 3gnet.jpg
    3gnet.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 115
Poslednja izmena:
e a dal moze nesto da se uradi sa onim ip changerom ili tako nekim programom sto ti kao menja ip... :trust: ja sam nasao nesto al sve je na rapidu,:wall: videcu da skinem kod ortaka pa cu da vidim dal moze nesto da se uradi s'time...
 
Jel probao neko da pozove drugu osobu preko skype-a koja takodje koristi mts-ov 3g net? Kakav je kvalitet s'obzirom da su oboje na bezicnoj mrezi? Planiram da uzmem 3g internet i koristio bih ga samo za skype pa me zanimaju vasa iskustva (neka sam vec procitao,ali ako moze jos neko da se javi)?
 
eeee ljudii ja uspeo,stvarno radi onaj ip changer,sakrije ti pravu adresu i pravi laznu ip...i moz' da se skida sa rapida, :-devil-: samo nigde ne mogu da nadjem licence key,a trial moze da se koristi valjda samo 15 dana...:wall:
 
Nazad
Vrh Dno