Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je uobicajeno da stizu racuni za internet a za kablovsku tv ne? Koristim usluge sbb od novembra i do sada mi je stiglo 2 racuna za internet.

Ne znam da li si u medjuvremenu saznao odgovor ali stiže ti tako zbog toga što prva 3 meseca imaš kablovsku za 1 din. Ne sekiraj se, nisu zaboravili da ti naplate ;)
 
Jap, svima se to desavalo. Meni su dva meseca dolazili da donesu novi modem i novi ugovor. Na kraju sam nasao vezu jacu i dosao neki momcic nadrkan, valjda mu je smetalo sto treba da odradi posao za koji je placen. :)
Trazi umanjenje racuna za to, cim to pomenes odmah stavljaju problem pod hitno. ;)

Kod mene su uvek brzo reagovali na reklamacije... Jednom se nešto odužilo ( upload mi je bio ispod ugovorene vrednosti ), ali su sve vreme nešto pokušavali, promenili dva modema, kablove, prkčali nešto u tabli i na čvorištu... Na kraju su mi umanjili račun..
 
Reklamacije i kod mene do sada, uvodjenje novog paketa sam cekao dva meseca dok neki nadredjeni nije rekao nekom klincu da odradi to. A 3208 Cisco sa wi-fi pravi probleme... ;)
 
Pa zato ga i ne bih uzimao jedino da ugasim wifi jer bih ga pustao sa mog rutera.
 
Jedno pitanje: da li je neko upoznat koja je propusna moc prvih scientific atlanta modema tj webstar? Onih prvih koji si stuzali?
Naime, modem nisam menjao od samog pocetka, i maximalan download koji sam video je 1.1mbpsa, ni kb preko pa me interesuje da li je do modema? Pretpostavljam da jeste, obzirom da imam jel te taj S+ paket (15 Mb/s), tako da mi se ne uklapa u tu rachunicu? Kolko grubo izracunah to je nekih 700-800k manje zar ne? U slucaju da je modem usko grlo, koristim vec svoj ruter godinama, pa koji je model pametno traziti za eventualnu zamenu? Hvala unapred
 
Ja imam taj modem isto od početka, pa evo do sada nikakvih problema. Preživeo sve udarce I prolivanja raznih alkoholnih i bezalkoholnih pića i radi i dan danas. Normalno izvlači svih 16 koliki mi je i paket.
 
Не би требало да прави проблеме ни са много већим брзинама мада ваљда дају нове ко узме пакет 25. За сваки случај пробај директ модем на комп и онда измери, можда си негде случајно ограничио на рутеру, можда негде "цури" па ће соло модем да покаже много тачнији резултат. Да ли ти модем показује да је активан тај пакет?
 
Znam za probleme koje pravi EPC3925 wifi ruter, ali nisam naišao na prebleme sa EPC3208 modemom, korektno mi radi kod kuće i još na par lokacija, doduše i stari 2100 je na istim lokacijama radio bez primedbi, dokle god su nivoi signala bili u propisanim granicama. A za ruter sam pitao jer sam pomislio da si dobio od SBB-a na korišćenje njihov TpLink-740n sa kojim je bilo više problema nego sa svim ostalima njihovim mopdelima zajedno.
 
Ne ne, moja greska! Sry, 3925 je model, pomesao sam ih, zato sam i napisao gore "sa wifi". Stari 2100 je radio zaista bez problema, sve probleme koje sam imao sa netom nisu bili uzrokovani njim ali ovaj cesto nesto gubi signal no videcu da zatrazim ovu verziju bez wifi-ja. Nekako izgubi signal i kada ga vrati moram da ga restartujem. Ne znam kako, proverio sam kablove, sve je ok.
 
Poslednja izmena:
I meni je ovaj Cisco 3925 pravio probleme, imao sam dnevno na desetine kratkih prekida u konekciji, pa su mi ga zamenili za novi, ali isti, sada radi ok.
 
@Djilkosh_Ns, calexx u principu i meni radi skroz ok, kad su se ljudi zalili u kraju da imaju prekide i gubitke paketa, meni je sve radilo bez ikakvih problema... nisam nesto pratio desavanja u sbb-u, i skoro odem na sajt i vidim da uz ugovor od 2g daju taj 15/1.nesto mbps-a, i sinoc mi padne na pamet u fazonu hej pa to nije 1.1mbpsa koliko meni realno max skida. odradim racunicu i dobijem taj gubitak od ~700k. onaj sbb-ov profil ne koristim vec ihahaj vreme, pa htedoh sinoc da napravim posto videh da imaju skroz novi sistem. doduse ulogovao sam se prvo, i to nekom juzeru kojem je isti user name i pass kao sto je i moj nekada bio :D ali vodi se na nekog iz bg-a. nisam uspeo da napravim profil jer nisam imao onaj neki id sa racuna, obzirom da imam samo ono parce racuna, nemam ceo pa kontam da cu morati da sacekam da stigne racun za sledeci mesec da bih mogao da pratim aktivnosti paketa... mozda mi i nije aktivan taj od 15/1.x mozda, mozda su iskulirali i ostavili neki stari paket... u principu nije greda, ali ako je vec taj paket sto da ne koristim pa rekoh da nije eventualno do modema, jer vidim da ljudi pominju neke tipove modema za jace protoke, a obzirom da je moj onaj matori povezah to sa njim. kada dodjem kuci probacu direktno na komp da vidim to eventualno da nisam nesto na ruteru ogranicijo, ali koliko me secanje sluzi nisam, al vredi pokusati :) hvala na info-u :0
 
СББ није повећао брзине него је увео нове пакете са новим брзинама. Ко хоће, може да склопи нови уговор а ко неће, остаје на пакету који је користио до сада. Некима не одговара да мењају пакет јер може да се пређе само на скупљи а њима је скупљи пакет ... много скупљи. Мало си скренуо причу на погрешну страну јер си написао да имаш S+ тј нови пакет па сам мислио да си потписао нови уговор. Ти ипак имаш S пакет и 10/1 а ако хоћеш 15/1,5, мораш да потпишеш нови уговор. Не мораш ни да идеш тамо, позови их па ће неко да ти донесе уговор и евентуално нови модем и све ће на лицу места да буде урађено.
 
СББ није повећао брзине него је увео нове пакете са новим брзинама. Ко хоће, може да склопи нови уговор а ко неће, остаје на пакету који је користио до сада. Некима не одговара да мењају пакет јер може да се пређе само на скупљи а њима је скупљи пакет ... много скупљи. Мало си скренуо причу на погрешну страну јер си написао да имаш S+ тј нови пакет па сам мислио да си потписао нови уговор. Ти ипак имаш S пакет и 10/1 а ако хоћеш 15/1,5, мораш да потпишеш нови уговор. Не мораш ни да идеш тамо, позови их па ће неко да ти донесе уговор и евентуално нови модем и све ће на лицу места да буде урађено.

ahaaa, ja sam prema aktuelnoj ponudi skontao da su mi automatski promenili... ugovor sam potpisao na 2 godine proslog januara pa odatle mi je bilo logicno da su me prebacili na novi paket... znaci po istoj ceni je jaci paket ali moras da poptises novi ugovor? koja budalastina :S
 
To je biznis plan. Niko te ne bije po usima da potpisujes bilo sta ako to ne zelis.
 
Jedno pitanje: da li je neko upoznat koja je propusna moc prvih scientific atlanta modema tj webstar? Onih prvih koji si stuzali?
Naime, modem nisam menjao od samog pocetka, i maximalan download koji sam video je 1.1mbpsa, ni kb preko pa me interesuje da li je do modema? Pretpostavljam da jeste, obzirom da imam jel te taj S+ paket (15 Mb/s), tako da mi se ne uklapa u tu rachunicu? Kolko grubo izracunah to je nekih 700-800k manje zar ne? U slucaju da je modem usko grlo, koristim vec svoj ruter godinama, pa koji je model pametno traziti za eventualnu zamenu? Hvala unapred
A taj 1.1 DL to si na torentima izmerio ili?
 
@mikiPSY ma ok biznis plan, ali ako vec vrsis upgrade ponude, po meni je i ok da korisnike koje isto placaju prebacis po automatizmu, mada dobro nisu ni oni mutavi, ko zna koliko hiljada ljudi ni nema pojma dal je i sta promenjenu/unapredjeno...
@veljaNBG speedtest-om, a i realnim downloadom, pocev i od tih torenta preko direktnog downloada... nesto sam propustio ili?
mali edit: spid test cak ne moze ni 1.1 da izvuce gadjao server u bgu ili londonu isto, izvuce do 9.8 top
 
Poslednja izmena:
Uveo Gold trio-mix! Jako sam zadovoljan i uslugama i kvalitetom... Da tako i ostane!


 
ugovor sam potpisao na 2 godine proslog januara pa odatle mi je bilo logicno da su me prebacili na novi paket... znaci po istoj ceni je jaci paket ali moras da poptises novi ugovor? koja budalastina :S
Не могу да те пребаце, нису мењали брзине постојећим пакетима него увели сасвим нове а избацили старе. Ко их има, остају му, нови корисници могу само нове пакете. Тако сви одувек раде, помињао сам Fun пакет код Теленора који ми је остао неколико година иако није више постојао. Као што и Телеком оставља Клик пакете ономе ко неће нове.

Опет, сви провајдери хоће да вежу кориснике новим и новим уговорима. Мени је претходни истицао овог лета и онда им ја више нисам сигурна кинта. Зато су понудили веће брзине и још понешто да бих потписао нове две године уговора. Сада сам узео мало скупљи пакет (е да, претходни пакет такође више није постојао и ко га је имао, остао му је) и уместо 10/1 добио 25/2, цео ХД пакет и још по нешто што плаћам мало више ... онолико колико би ме коштало да сам старом пакету додао ХД. Мени није лоша варијанта.

Ти имаш стари уговор још годину дана и избор, или да тако остане или да потпишеш нови уговор и добијеш 15/1,5 ... не знам што ти смета ново потписивање, осим ако немаш нешто много боље у плану и планираш да идућег јануара мењаш провајдера.
 
Kako bre 15/1.5?
Pa tolika je meni brzina na silver paketu...
 
To je minimum brzina sada uz ugovor od 24 meseca. Silver/Gold paket nemaju vece brzine, bez doplate. Gold Extra ima 25/2.

Silver i Gold su kako vidim samo neke trange/frange sitnice oko TV kanala, a ne brzi net/bolja televizija.
 
Poslednja izmena:
Crko net... Cela Srbija. Nadam se da će do sutra da poprave.
 
Ma i juce oko 5am se izgubio net, ruter samo izgubi ip adrese, ili nesto rade u novom sadu ili puca jedan deo ja sam na novoj detelinari ili je globalno
 
Малопре ни код мене није радио само интернет, модем није добијао ништа од сервера и прорадило пре двадесетак минута.

Голд пакет има додатне Hit и Sport klub HD канале и кошта 300 кинте више. Брзина је иста.
Pa kolika ce brzina da bude onda! Paket mi je 15/1.5 mb/s???
Па 15/1,5. ;)
 
To je minimum brzina sada uz ugovor od 24 meseca. Silver/Gold paket nemaju vece brzine, bez doplate. Gold Extra ima 25/2.

Silver i Gold su kako vidim samo neke trange/frange sitnice oko TV kanala, a ne brzi net/bolja televizija.

Aha, nisam ni znao, mislio sam kad se već zove gold da je odmah i veća brzina :d
 
Nestade mi net kod SBB-a jutros oko 01.30 i jos nije stigao. Jel svima nestalo ili ja imam problem sa ruterom? Kontaktirao sam i SBB support preko njihovog foruma medjutim ne odgovaraju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno