Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mogu da zovem samo 19900..
 
pitanje za vas koji imate ili ste imali 3925.. kako vam radi wifi na androidima? meni kasne push notifikacije i generalno brljavi (sporo streamuje video itd..)
 
pitanje za vas koji imate ili ste imali 3925.. kako vam radi wifi na androidima? meni kasne push notifikacije i generalno brljavi (sporo streamuje video itd..)

Prelistaj malo temu i sve će ti biti jasno :D

Da ti olakšam malo, čitaj temu počev od sledećih postova:

http://forum.benchmark.rs/showthrea...na-diskusija&p=3483921&viewfull=1#post3483921

http://forum.benchmark.rs/showthrea...na-diskusija&p=3484722&viewfull=1#post3484722

http://forum.benchmark.rs/showthrea...na-diskusija&p=3528949&viewfull=1#post3528949
 
hvala puno :) podneo sam zahtev za zamenu pošto vidim da je to jedino rešenje.. push sam izgleda rešio sa aplikacijom, ali whatsapp itd. ne može

probao sam i sa tp-link wireless ruterom koji je odlično radio sa starim modemom, ali nije bilo nikakve razlike
 
SBB jako loše tretira reklamacije korisnika u slučajevima kada nisu isporučivali internet. Hvataju se za neko pravilo da sve ispod 48 sati prekida ni ne spada u prekid pa se ne može ni reklamirati. Niti se može tražiti stoga umanjenje računa. Znači kada bi 47 sati bio prekid pa 1 sat radio internet, pa nakon toga opet 47 sati prekid, po njima je sasvim u redu sve i tako mogu non stop da rade. Po njima je sasvim u redu da korisniku isporuče u mesec dana samo 15 sati interneta. Dok sve radi čevek se uljuljka ali čim se desi neki problem odmah usledi redom razočarenje u sve aspekte njihovog rada. Od podrške preko reklamacije. Mogu da savetujem da ugovore sa SBB om treba izbegavati jer su nepouzdan isporučilac usluga i stalno nešto prčkaju po mreži i "popravljaju".
 
SBB jako loše tretira reklamacije korisnika u slučajevima kada nisu isporučivali internet. Hvataju se za neko pravilo da sve ispod 48 sati prekida ni ne spada u prekid pa se ne može ni reklamirati. Niti se može tražiti stoga umanjenje računa. Znači kada bi 47 sati bio prekid pa 1 sat radio internet, pa nakon toga opet 47 sati prekid, po njima je sasvim u redu sve i tako mogu non stop da rade. Po njima je sasvim u redu da korisniku isporuče u mesec dana samo 15 sati interneta. Dok sve radi čevek se uljuljka ali čim se desi neki problem odmah usledi redom razočarenje u sve aspekte njihovog rada. Od podrške preko reklamacije. Mogu da savetujem da ugovore sa SBB om treba izbegavati jer su nepouzdan isporučilac usluga i stalno nešto prčkaju po mreži i "popravljaju".

Očigledno je da je to od slučaja do slučaja..... Ili radi ili ne radi.... Ja sam pre jedno godinu dana imao problem sa uploadom u trajanju od mesec dana..... rešili su ga, naravno da je tu bilo dosta praznog hoda tj. bespotrebnih intervencija, ali sam dobio umanjenje računa za taj mesec... osim toga imam jako stabilan net.... Moje iskustvo govori da nisu " nepouzdan isporučilac usluga ".
 
Jel ovo dovoljan razlog da se zove podrska? Bas mi lose radi net, ne moze nista online da se igra..


Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -5.8 dBmV 35.5 dB
Channel 2: -4.7 dBmV 36.5 dB
Channel 3: -4.9 dBmV 37.2 dB
Channel 4: -5.4 dBmV 36.5 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB
 
Jel ovo dovoljan razlog da se zove podrska? Bas mi lose radi net, ne moze nista online da se igra..


Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -5.8 dBmV 35.5 dB
Channel 2: -4.7 dBmV 36.5 dB
Channel 3: -4.9 dBmV 37.2 dB
Channel 4: -5.4 dBmV 36.5 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB

Svaki drugi dan neko postavi ovo pitanje :) Pogledaj ko zna koliko puta spominjan dokument "Tehnički uslovi za korišćenje internet servisa" koji imaš na http://www.sbb.rs/Korisnicka+dokumentacija/5010/Opsta+dokumenta.shtml pa da znaš i ti i ostali u ovoj temi koji su propisani nivoi signala.
 
Podešavanje u sitna crevca :-D
 
U mom slucaju, dobija se funkcionalni ruter posto Dlink ima katastrofa fabricki firmware.
 
Novi Sad SBB, Sajmiste, u zadnjih nedelju dana zeza me SBB net, 10-20tak puta na dan izgubim ping na 10-50 sekundi

zadnji put 7-januara-2014 u 1.05AM
Reply from 82.117.194.4: bytes=32 time=8ms TTL=57
Reply from 82.117.194.4: bytes=32 time=9ms TTL=57
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 82.117.194.4: bytes=32 time=14ms TTL=57

Jel iko ima slicna desavanja?
Inace signal mi je perfektan
 
Crko net i to baš na Božić i rekoh jaooo sunce ti znači gotovo sutra tek će mi osposobiti net. Zovem ih u 12:16, pricao 6 minuta, da bi me posle 5 minuta zvala ekipa i rekla kad može da dodje. Rekli su da završavaju nešto i da će doći za sat vremena.

Pohvala za brzinu i pogotovo što je Božić.

Evo i ss da potkrepim. uploadfromtaptalk1389095834736.jpguploadfromtaptalk1389095853047.jpg

Edit: Evo došli za pola sata. Nemam reči. Promenili kablove. Sredjeno sve.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko mogul se izvuci strimovi iz d3go, nek javi na pm.
Могу да се извуку, радио сам то прошле године па гледао на VLC ... али их повремено мењају. Не знам колико трају. Ако се добро сећам, користио сам додатак за Лију по имену Live HTTP Headers.
 
Могу да се извуку, радио сам то прошле године па гледао на VLC ... али их повремено мењају. Не знам колико трају. Ако се добро сећам, користио сам додатак за Лију по имену Live HTTP Headers.

pa slicni su strimovi kao i prosle godine, ali nece da rade, treba valjda da se dorade da bi pokrenuo u vlc..
pokusacu instalirati taj adoon u mozilu
 
Могу да се извуку, радио сам то прошле године па гледао на VLC ... али их повремено мењају. Не знам колико трају. Ако се добро сећам, користио сам додатак за Лију по имену Live HTTP Headers.

mozes li da mi prosledis strimove na pp?
 
ako stignu podelite
 
Tesko je izvuci, ako se izvuce strim se mora doradit da bi radio u VLC
 
Ајд сад ћу да отворим Прозор и одрадим, знам да је некада у старту радило на linux VLC док је windows VLC одбијао да одмах ради.
 
Питање за модераторе, да ли може да се јавно остави неки такав линк?
 
Ne.
 
Ako može neko da mi pomogne da se ne zeznem kad budem isao danas da potpisem novi ugovor,
stvarno sam laik za ove njihove uredjaje, čitao sam temu ali mi nije baš najjasnije...

Dakle, koliko vidim iz poslednjih 20tak strana ove teme,
preporuka je da se traži Cisco EPC 3208 docsis 3.0 umesto Home Gateway-a.

Moja pitanja su:

1) Šta podrazumevate pod Home gateway, ako moze neki link/slika?

2) Koliko vidim taj EPC 3208 je modem, dakle on ce doci na mesto ovog mog matorog
Scientific Atlanta kojisad imam, ili grešim?

3) Ono što ja sad imam za gledanje TV-a (D3) jeste ovaj Cisco Z8398 2014-01-10_092040.png
šta će doći umesto njega?

4) Što se tiče wireless-a, da li EPC3208 ima wireless ili i tu dobijam (tražim?)
neki wireless modem (trenutno imam svoj uredjaj Linksys pa mi ustvari i ne treba od njih ništa)



Znači da sumiram, ja imam scientific atlanta + Cisco z8398 + (moj) Linksys wireless modem,
koje uređaje da tražim a da ne plaćam više nego sada tj. neke rente i sl.


Potpisaću ugovornu obavezu flat 10Mb>>>15Mb + HD paket za TV
 
1) То је практично модем/рутер који има и тлф прикључке. Лако ћеш да нађеш шта је EPC3925.

2) Баш тако, само модем (али и он има тлф конекторе) па је добро да иза њега имаш рутер.

3) Требало би да добијеш 4682DVB али можда није лоше да размислиш јер нови уређај нема хард па мораш да купиш додатни. Према старим причама СББ-а је требало да нови пријемници имају неке нове функције али се касније испоставило да то могу и стари. Ја нисам имао тако нешто па би могао неко ко јесте да напише детаљније, можда ипак нови има неке предности.

4) Модем наравно нема wireless, можеш да добијеш TP-Link 740N ако сам добро запамтио ознаку а можеш да користиш и свој рутер. Најбоље да узмеш то што дају кад већ дају а наставиш да користиш свој рутер.

За ренте ћеш да питаш али ако узмеш неки пакет, не би требало да их плаћаш.

Ако си до сада користио неки пакет, сада можеш да узмеш само скупљи. Можда није лоша идеја да се мало више отвориш па узмеш онај 25/2 у коме је и ХД пакет, за коју стотку више ћеш да имаш доста већу брзину а и још понешто уз то.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno