Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ja recimo znam masu ljudi iz naselja koji imaju box pakete i kojima nije pušteno ubrzanje i sa druge strane apsolutno ni jednog kome jeste pušteno...

Pa onda vaša centrala nije došla na red, sasvim jednostavno....
 
Ja sam zvao odmah juce ujutru i zvali me oko podneva radi provere. Konstantno merim 5.8 vec danima. Rekli da su resetovali opremu i sada da probam. Ja merio dok su bili na vezi i izmerio 5.5.
Kaze cika sa druge strane zice, au pa tu stvarno nesto ne valja.....

Sada cekam drugi poziv.
Proveravao sam od jutros, i dalje isto.
 
Ако сам добро разумео, сада су мало побркали лончиће и свима повећали на 10, па и онима који користе IPTV. Ако неко има IPTV и остало му је 6/1, онда нека позове и обавезно каже да има теве и да му брзина није добро подешена. Остали би требало да погледају параметре линије па ако је слабљење огромно а SNR лош, можда и не може брже. Па до јуче је важило да ни 2Mbps не може на сваку парицу ... да не помињем да још ни за 14400 нико није веровао. ;)
 
callexx, u vecini slucajeva nije do tehnickih mogucnosti vec do lenjosti i bahatosti. Meni je att. 0.9/4.0, prijavio sam, i jos nisu promenili, ali sam sasvim siguran da od 1.08. imam 300+300 umesto 500 minuta na raspolaganju na mobilnom, sumnjam da su i u delu koji im odgovara lenji.
 
Jel može neko kome je povećana brzina da napiše na koliko mu je setovan Bandwidth Down, čisto da uporedim?
 
3663378393.png
 
Meni i dalje stoji povećanje na 7 mega.

Bandwidth Down/Up(kbps) 7392/1024
SNR Margin Down/Up(dB) 6.0/9.0
Attenuation Down/Up(dB) 19.5/15.5
 
Cekaj ti imas klasicne 2 PSTN linije? Može biti da su i takvim korisnicima da li da obe telefonske linije idu u BOX
Хм, да ли ти уопште знаш шта је ИСДН?

Jel ti to mene zajebavas??? :mad:

Jesu li ti u starim BOX paketima davali DVE linije jedna je bila klasicna PSTN druga je bila BBTF (VOIP)

Ti paketi su se zvali 3+ i 4+

Pre toga mnogo ranije su davali ljudima ISDN stari prikljucak ( na jednu paricu dva stara klasicna PSTN broja) koje su kasnije integrisali u BOX kao i linije sa jednim pretplatnim brojem

Lepo te po 100-ti put pitam kakav ti prikljucak imas???
 
Da li se tih 4mbs za IPTV odnosi za samo jedan STB? Ukoliko koristim 2 ili 3 uređaja, da li znači da za IPTV ide 8mbs odnosno 12mbs? Ako je jedan od njih HD, da li je onda potrebno 18mbs za iptv (u slučaju 1HD + 2xSD STB) ?
 
Imam IPTV
prilično sam siguran da je ovako stajalo i pre 1.avgusta
ta znači da ništa nisu ni pipnuli:mad:
------------------------------------------------------------------------------------
Upstream max rate (kbit/s) 1293
Downstream max rate (kbit/s) 25848
Upstream line rate (kbit/s) 1021
Downstream line rate (kbit/s) 10239
Line standard ADSL2+
------------------------------------------------------------------------------------
da li sa ovakvim parametrima veze mogu da tražim 50/2

box1.jpg

Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 10.1
Downstream SNR (dB) 25.9
Upstream line attenuation (dB) 5.3
Downstream line attenuation (dB) 9.3
 
Neces moci moras da budes na maksimalno 300m od centrale ili isturenog stepena nebi li dobio 50Mbps
 
Ma i ja sam ih zvao juce i nista do sada.Tako da verovatno do ponedeljka-nista.
 
Zvao sam ih i ja - meni kazu da mi je, koliko oni vide, brzina 10 Mbps.

Nakon nekoliko provera na mom racunaru i uz idealne uslove (nista se ne skida, iskljucen WiFi na svim ostalim uredjajima etc) utvrdili smo da mi je brzina ipak 6/1 a ne veca tako da sam dobio obecanje da ce prvo proveriti u centrali u cemu je problem a ukoliko se ne resi tamo onda ce morati da dodju do stana i da resavaju preko uredjaja...
 
Meni stoji sada u ruteru 14336 / 747 za bandwidth a na speed testu pokazije 8.7. Više od toga nije nikada prikazivalo..

Realna brzina:

Je li i vama toliko?
 
Poslednja izmena:
Sad sam ponovo zvao telekom i kazu mi da nemam mogucnosti za 10 MB!Poludeo sam.:mad:

Upstream max rate (kbit/s) 1157
Downstream max rate (kbit/s) 17620
Upstream line rate (kbit/s) 1022
Downstream line rate (kbit/s) 10240
Line standard ADSL2+
Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 10.9
Downstream SNR (dB) 13.2

Sta mislite po ovoj tabeli,dali stvarno nemam "mogucnosti"?
 
Nazad
Vrh Dno