Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Ali koji one touch? Da nije 890? Prosvetli me nekim linkom :)
 
Idem da istrazim problem pa javljam sta se desava :D... OneTouch je sigurno, a ne znam koji broj, mislio sam da Telenor ima jedan jedini OneTouch ( pa ima One u imenu dodjavola hahahaha ), tako da jem oguce da je tu bio zez, kad sam pitao brata koji je fon on rece Telenor OneTouch i to je sve, tako da tipujem onda da je tu "problem". Vracam se sa razresenjem misterije uskoro hehehe.
 
Naleteh na "nesto" zanimljivo,takoreci.Posto sam laik sa ovim telefonom sto se ovoga tice (+root i ostale zezancije),a vi imate iskustva...Da li bi mogao neko da mi potvrdi da OVO pije vodu?

"Kako da instalirate aplikacije na SD karticu - Froyo bez root-a

Sigurni smo da ste kao i mi bar jednom doživeli problem nedostatka prostora na internoj memoriji telefona. Ovo se obično dešava iz razloga što Andoid OS instalira aplikacije na internu memoriju, a tek od verzije Froyo, imate mogućnost da neke od instaliranih aplikacija prebacite na vašu SD karticu. Kažemo neke, zato što i dalje veliki broj aplikacija sa marketa nije update-ovana da korsiti ovu mogućnost ove verzije Android OS-a.

Prateći uputstva iz ovog tutorijala, podesićete svoj telefon tako da sve aplikacije koje budete instalirali, budu instalirane na SD karticu vašeg telefona.

Potrebno:

Telefon na kome trči Froyo
ADB instaliran
Uputstva:

1. Uključite debugging na vašem telefonu (Settings->Applications->Development->USB Debugging)
2. Povežite telefon i PC
3. Otvorite Command Prompt (na PC-u Start->Run ukucajte cmd pa Enter)
4. U Command Prompt-u kucajte: adb shell pm setInstallLocation 2
5. Pritisnite Enter

Potencijalni problemi i česta pitanja

P: Widget-i koje instalirate ne možete da stavite na desktop.
O: Widgeti ne mogu raditi sa SD kartice. Potrebno je da ih prebacite na internu memoriju telefona.

P: Kako da prebacim aplikacije na memoriju telefona?
O: Idite na Settings->Applications->Manage Applications, odaberite On SD card, i nađite widget ili aplikaciju koju želite da prebacite na internu memoriju. Kada je odaberete, pritisnite dugme Move to Phone.

P: Ne sviđa mi se ova promena, da li mogu da vratim podešavanja koja su originalno bila na telefonu.
O: Da. Ponovite korake iz tutorijala, s tim što ćete u koraku 4. u Command promptu kucati: adb shell pm setInstallLocation 0"

dakle? :)
 
Idem da istrazim problem pa javljam sta se desava :D... OneTouch je sigurno, a ne znam koji broj, mislio sam da Telenor ima jedan jedini OneTouch ( pa ima One u imenu dodjavola hahahaha ), tako da jem oguce da je tu bio zez, kad sam pitao brata koji je fon on rece Telenor OneTouch i to je sve, tako da tipujem onda da je tu "problem". Vracam se sa razresenjem misterije uskoro hehehe.

Ako je telenor one touch onda je 990. OneTouch je Alcatel linija sa mnoogo modela ukljucujuci 990 i 890. http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones.html
 
@Walter

Radi to, ali opet nećeš moći sve aplikacije da prebaciš na karticu. Takođe, upotrebom tog, klasičnog app2sd metoda, samo se apk fajl prebacuje na sd karticu, ostatak programa (dex, lib i data) ostaju na memoriji telefona. Kod Link2sd metoda, za koji je potreban root, Android ext2 particiju na kartici, uz pomoć link2sd skripte, vidi kao deo memorije telefona, pa je moguće "prevariti sistem" i dex i lib fajlove poslati na karticu. To znači da u drugom slučaju, samo data fajlovi, koji su vrlo male veličine, ostaju na telefonu, sve ostalo ide na karticu. Android tako prebačene, tj. linkovane fajlove vidi kao da su na telefonu. Stoga, ako baš hoćeš da dobiješ na prostoru: root, cwm, link2sd. Ja trenutno imam 128 instaliranih aplikacija na telefonu (oko 200 sa sistemskim), to nikad ne bih mogao sa ovom metodom iznad.
 
Razum'o :) ...znaci il' root il' da ga ostavim ovakav kakav je :)
 
Odradi ti ovo što si okačio, dobićeš malo na prostoru, ali ako ti bude trebalo više, root ti ne gine...
 
Aj da ti i verujem na rec, mada... reci mi kako radi? jel baguje ili sta?
 
Ljudi, naravno da ne shvatam nista licno ali kazem vam kako jeste :)... Brat mi je u Indjiji, ja sam u Staroj Pazovi i vidimo se 2-3 puta mesecno, tako da sledeci put kad se budemo videli pohvatacu par sshotova i postaviti ovde da vidite sta je i kako, sve u svemu radi mu CM7.1.0 i nista ne baguje, radi sasvim pristojno. Eto, da ne raspaljujem vise vatru sledeci put se javljam sa materijalnim dokazima ili pak razresenjem neke zabune koju sam eventualno uneo u temu ( naravno nenamerno hehe ).
 
Ajde ovako, ako se sećaš, prvo mi reci, kažeš da si koristio ROM Manager za instalaciju CWM. Koji si model telefona odabrao za instalaciju, kad Alcatel-a nema među ponuđenima? Takođe, koju verziju CM7, tj. za koji model telefona si skinuo i odakle, kad, opet, Alcatela nema u ponudi?

Opet kažem, nešto si ti tu gadno pobrkao ili nas onako sve zajedno - ložiš... :d
 
Poslednja izmena:
@bkopanja Evo prosto ovako. Jel može bata da ide u Menu-Settings-About phone skroluje do kraja, zadrži power dugme, napravi screenshot i da isti posalje tebi na email?
 
@bkopanja Evo prosto ovako. Jel može bata da ide u Menu-Settings-About phone skroluje do kraja, zadrži power dugme, napravi screenshot i da isti posalje tebi na email?

Eto rešenja. Samo, zašto da zadrži power dugme? Možda search dugme, pod uslovom da ima ScreenshotIt instaliran na telefonu.
 
Jel zna neko kako da se napravi screenshot ekrana na ovom telefonu? Procitao sam da 2.2 Froyo ima ugradjenu tu mogucnost bez rootovanja ili dodatnih kombinacija.
 
Aaaaaa, e po to je već drugi padež :).

Ma, čovek nas loži, nema šanse da se to odradi na OT990.
 
Ovo je zesca lozljavina :). Mozda na Havajcu ali na OT990 nema teorije. Neko ko skrsiti fon....
 
To je bar lako, nek uradi kao i ja ....

Sve što sam uradio, ja sam postavljao na YouTube i postavljao linkove ovde ....

Odradiš isto to, i onda nema problema ....
 
Ma nije to nista cudno, evo ja na mom ot990 imam i win7 i linux dual boot ;) :D I naravno, screenshot na sunce! (ali ne iz photoshop-a ;) )
 
Poslednja izmena:
Dok ne vidim i iOS i Mac u quad boot-u, ne preznajem :-D!

OT-990 via TT
 
Dok ne vidim i iOS i Mac u quad boot-u, ne preznajem :-D!

OT-990 via TT

A pa to ne moze na ovom nasem, za to moras da imas posebnu i veoma retku verziju OT990qbe tj quad boot edition (pravi se samo u glossy beloj boji i iskljucivo se moze nabaviti na Kazahstanskom trzistu ;) :p
 
Jbt koji ste vi likovi :)... Pa kazem lepo da postoji mogucnost da sam ja nesto zajebao sta se odmah lozite... Telefon jeste Telenor OneTouch i lepo sam rekao da ne zam koji se model krije iza tog imena... Ako danas odem do njega odradicu ja i sshot ekrana i uslikacu ceo telefon sa tim ekranom i sve samo da vidite o cemu se radi 100% posto je bata operisan od tehnike i sumnjam da bi se sam snasao da to odradi :D. U svakom slucaju mozete da prekinete sa tim pricama kako vas lozim i slicno jer opet kazem ne znam koji je model u pitanju, samo znam da je OneTouch i da ono sto sam rekao radi, a uskoro cu i da argumentujem slikama :).
 
Pozdrav svima,

imam isto ovaj model OT-990 pa me zanima da li neko ima info u vezi prelaska na 2.3 os?

unapred hvala
 
Ništa se ne zna... biće, ali kad, who knows...

OT-990 via TT
 
TapaTalk, aplikacija za forume, automatski potpis na kraju svake poruke.

Btw, zar nije Bench isključio te automatske potpise iz TT?
 
meni je tuzno da dok drugi cekaju ics,mi nemamo 2.3 xD
realno,2.2 je po mom misljnju i u o2 i telenor verziji prilicno tuzan.
 
Nazad
Vrh Dno