Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Kupio sam u ww pre 3 god. komp i pisalo je da je napajanje 500w. Posto mi crkla graficka okvorim kućište a na napajanju piše 360w.

Sad me zanima jel to "efikasnost"napajanja ili su me u ww zeznuli? Nema svrhe njih da zovem jer je istekla garancija prosle godine..
 
To je nominalna snaga, drugim rečima prevaren si.
 
Čista prevara a i tih 360 W ne mora da bude, mnogo zavisi i od marke. Čak i za dobra napajanja to je samo maximum na kojem ga ne treba držati dugo.
 
Kupio sam u ww pre 3 god. komp i pisalo je da je napajanje 500w. Posto mi crkla graficka okvorim kućište a na napajanju piše 360w.

Sad me zanima jel to "efikasnost"napajanja ili su me u ww zeznuli? Nema svrhe njih da zovem jer je istekla garancija prosle godine..
Pazi, praktično i realno ne bi trebalo da se osećaš prevarenim. Jeste da piše nešto drugo, ali ne znači ti mnogo da si dobio napajanje na kome piše 500W ili ko zna šta već a da stvarno može da isporuči samo deo toga. To ne znači da tvoje napajanje ima stvarni 360W ili više ili manje. Kako sam shvatio 3 godine računar radi bez problema pa samim tim možeš biti zadovoljan.
Ne zna kako je ada ali ranije su se ("konfekcijska") napajanja tj. ona iz komercijalnog ranga naručuvala sve ista samo je uvoznik, domaća firma, dogovarao šta da bude štampano na napajanju. Tako da li piše 250, 360, 500, 700 ili nešto drugo MNOGO je bitnije da ti napajanje radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
Ok,hvala na odgovorima. Samo da pojasnim,PC sam platio 28000,(phenom 9650,ati 4650, 4 Gb RAM,HDD 360GB) dakle nista previse zahtevno ali uz te jeftine konfiguracije sigurno ne idu CoolerMaster napajanja...Kolko se secam napajanje je Intex.
Provalio bih i ranije ali bila je neka nalepnica koja ne sme da se skida do isteka garancije a mislim da windows ne detektuje snagu napajanja...
I nisam rekao da se osećam prevarenim,radio je komp. 3 godine bez ikakvih kvarova.

Čisto iz radoznalosti,koji su "simptomi"ako dobijem slabije napajanje nego sto je potrebno?
 
Poslednja izmena:
A sta ako je napajanje 360W, a realno daje 200W? Nema tu puno filozofije, ako je kupio racunar gde u specifikaciji stoji 500W, onda to moraju da isporuce. Druga je stvar kolilko napajanja imaju realne snage, ovo je obmana potrosaca - i naravoucenije da uvek sve treba proveriti.
 
kakve veze ima sto je prosla garancija?
naravno da si prevaren
 
Aj sad ja da vas pitam nešto "pametno" :)
Naime od decembra 2011-te godine imam Gigabya GA 6850 OC grafičku karticu sa onim Windforce ventilatorima, i od skoro mi jedan od ventilatora krči, zvrči, ne znam ni ja kako to da objasnim. Naime kao da kači nešto, a nema ništa. Ja sam proletos rastavljao karticu, menjao pastu, čistio i sve po PS-u da je spremim za leto i to je radilo sve extra.
E sad koje su mi opcije, šta raditi?
 
Слабије никако.
Лошијег квалитета, може.
Ако је крштен произвођач, добар си.
Ако имамо два напајања истог квалитета, а различите снаге, а да при том оба могу да гурају исти систем, једноставно ће слабијем бити краћи животни век.
 
Mislis da je isto terati napajanje na margini sposobnosti i duplo jace? Ako uzmemo da su oba srednjeg kvaliteta, tipa Chieftec/CM?
 
Риплови би требало да су и на маргини способности у складу са толеранцијама за које су компоненте пројектоване.
Себе ће сигурно сахранити раније и пред цркавање ће риплови вероватно испасти из спецификације.
Али је разложно веровати да неће оставити трага на компонентама ако је коректног квалитета.
 
Koje je web adresa društva zazaštitiu potrošača, ne mogu da se snađem, kao da tražim ne znam šta ... ?
 
Pozovi 0800-103-104 pa će ti oni reći, jer nije isti za sve gradove.
 
A neki savet u vezi mog problema?
 
Pa ima veze, jer je istekao rok u kome mogu da tražim zamenu,tj. garantni rok od 2 godine.

Sad me samo zanima na koji način slabije napajanje može da utiče na komponente računara?
ti ne treba da trazis zamenu, treba da trazis napajanje od 500W jer si to kupio, a ne napajanje od 360W
 
Ili je i dobio napajanje od "500W" na kom piše total power 360W što je realnija situacija, jer sva napajanja koja se prodaju po raznim prodavnicama su kao što i znamo uglavnom sumljivog kvaliteta, i to je i realno da to napajanje od "500W" u stvari bude realnih 360W.

Ajde ti nama slikaj to napajanje pa da vidimo o čemu se tačno radi
 
Ne mogu da slikam jer vise nemam to kod sebe.
Ali da,to sam i pitao,jel se radi o realnih 360w u napajanju od max 500w ili su me zeznuli. Posto je bila jeftina kofiguracija verovatno je ovo prvo.
U svakom slučaju za mesec dana kupujem nov PC ali ću za svaki slučaj kupiti svaki deo posebno,a onima koji kupuju gotove konfiguracije preporučujem da uvek provere unutar kućišta ono što windows ne detektuje,i u prisustvu prodavca kada otvaranje kućišta dovodi do gubitka garancije(kao u ww)
 
Jednostavno pitanje jedno imam xD Dobio sam slusalice za mobilni za rodjendan, skuplje neke. Ali mi se ne svidjaju posto nisu earbuds nego one velike. Ja sam nazvao radnju da pitam da li mogu da ih zamenim za jedan drugi model iste cene, ali su mi rekli da ne mogu posto je paket otvoren. Zar nemaju oni obavezu da zamene proizvod ako mi se ne svidja, u nekom roku? Manje od nedelju dana ima od kako su prodate slusalice.
 
Da li bi ti kupio u prodavnici otvorene slušalice? Pretpostavljam da je ono vakumirano plastično pakovanje.
 
Имаш право. Тако сам ја у в.в заменио слушалице после три дана.



ВВ је раније имао опцију да се купљена роба замени у року од пар дана. За остале не знам.
 
Poslednja izmena:
Ajde po hiljaditi put da napišem. Ako je roba kupljena online može se vratiti bez ikakvog razloga u roku od 14 dana. Ukoliko je roba kupljena u prodavnici prodavac nema zakonsku obavezu da primi robu nazad niti da je menja za drugu (ovo se ne odnosi na reklamaciju, nego na ispravnu robu). Postoje prodavnice koje imaju neke rokove za povrat robe ali to je njihova dobra volja, a ne zakonska obaveza.
Ako je kupljena online kupca ne interesuje da li je blister pakovanje ili je u običnoj kesi zapakovano, ima pravo da vrati robu i da dobije svoj novac nazad.
 
Poslednja izmena:
Ako je roba kupljena online može se vratiti bez ikakvog razloga u roku od 14 dana.

Ako se ne otvori, mislim da je bilo ovo negde ... ono pakovanje je providno, valjda vidiš da li ti se sviđa ili ne?
 
Editovao sam u međuvremenu post, nema veze kakvo je pakovanje. Ne vraćaš robu samo iz estetskih razloga, nego i funkcionalnih. Kako ćes kroz blister pakovanje da vidiš kako funkcioniše ?
 
Pa da, znaci zeznuo sam se sto sam otvorio paket :/ Tako to ide kad te ne pitaju sta zelis za rodjendan xD Znaci jedino mi preostaje da prodam preko neta kontam...
Edit: Joker, a kako ja sada mogu to svoje pravo da isteram sa prodavcima?
 
Poslednja izmena:
Nisi odgovorio gde je kupljena roba ? U prodavnici ili preko neta ?
 
Pa dobio sam na poklon sluske. Al ja sam iz Subotice a prodavnica je iz BG. Sad ja ne znam da li je taj sto je narucivao nazvao telefonom radnju i tako narucio, ili bas ono skroz online. I ne znam da li se razlicito tumaci zakon za te dve vrste narudzbina...
 
Najbolje pozovi Centar za zaštitu potrošača 0800 103 104 (besplatan poziv)
 
Nazad
Vrh Dno