Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Koliko dugo imaju pravo da zadrze neku komponentu na servisu?

Ruter mi je u winwin na servisu vec 45 dana a od njih ni traga ni glasa. Ladno mi je lik rekao da ne postoji odredjeni rok za koji moraju da mi vrati uredjaj. Sto je najgore, crkava mi i drugi i prosto se najezim kad pomislim da moram da cekam ponovo 45+ dana.
 
Nema određenog roka
 
Koliko dugo imaju pravo da zadrze neku komponentu na servisu?

Ruter mi je u winwin na servisu vec 45 dana a od njih ni traga ni glasa. Ladno mi je lik rekao da ne postoji odredjeni rok za koji moraju da mi vrati uredjaj. Sto je najgore, crkava mi i drugi i prosto se najezim kad pomislim da moram da cekam ponovo 45+ dana.

Pa zovi Alti servis, 011 6555 705 i pitaj sta se desava. Naravno, pitace te za broj reklamacionog zahteva tako da bi trebalo da imas taj papir pri ruci u tom trenutku.
 
Da li ti se servis javio posle cca nedelju dana da ti kaze popravka, zamena ili odbijeno?
Ako su odobrili zamenu (a to najcesce urade), verovatno je i poslata zamena u radnju gde si kupio, ali su ovi u radnji lenji i bahati i mrzi ih da pogledaju (ili su ga zagubili). Tako da lepo pisi alti centrali ili servisu i za jedan dan ce da vide sta je sa ruterom i gde je zapelo. Mene su dva lika koji su sveze poceli da rade u ww jevrejska, pre toga radili u pakomu, zavlacili za hard disk tako nedelju dana, koji je stojao i skupljao prasinu u radnji. Moze im se... obaska sto mi je gota servis za hyundai radio isto mesec dana za neki deo za auto.

Znaci - ne kukati na forumu, nego pisati centrali.
 
Koliko dugo imaju pravo da zadrze neku komponentu na servisu?

Ruter mi je u winwin na servisu vec 45 dana a od njih ni traga ni glasa. Ladno mi je lik rekao da ne postoji odredjeni rok za koji moraju da mi vrati uredjaj. Sto je najgore, crkava mi i drugi i prosto se najezim kad pomislim da moram da cekam ponovo 45+ dana.

Imaju rok od 15 dana da ti odgovore pismenim putem sta ce da ti rade sa uredjajem ( zamena,popravka itd ). Uglavnom salju sms, ako ti nisu nista javili zovi ih i pitaj sta se desava, ako pocnu da se opet izvlace lepo reci da ces ih prijaviti inspekciji, obicno se onda malo trgnu iako od toga sa inspekcijom nema nista ali si barem probao.
 
Ima od inspekcije nešto, oni su nadležni ukoliko ti ne odgovore u roku od 15 dana i predlože rešenje za rešavanje reklamacije.
 
Hvala svima na pomoci.

Stigla mi je poruka posle nedelju dana da je uvazena reklamacija, ali od tada je proslo ravno 40 dana. Zvao sam ih nekoliko puta i uvek mi pricaju da se strpim i da ne znaju sta je sa ruterom.

@danijel00 Kontaktirao sam i alti ali oni prebacuju odgovornost na winwin. Nisam se obratio ovde da kukam nego da se informisem kako da postupim kada te svi zavlace.
 
Hvala svima na pomoci.

Stigla mi je poruka posle nedelju dana da je uvazena reklamacija, ali od tada je proslo ravno 40 dana. Zvao sam ih nekoliko puta i uvek mi pricaju da se strpim i da ne znaju sta je sa ruterom.

@danijel00 Kontaktirao sam i alti ali oni prebacuju odgovornost na winwin. Nisam se obratio ovde da kukam nego da se informisem kako da postupim kada te svi zavlace.

Ne znam rade li zaista nesto korisno tamo, ali probaj da se obratis Centru potrosaca Srbije, evo kontakata sa sajta Ministarstva:
http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/cetiri-koraka-kako-do-resenja.php

Taman javi jesu li ti dali neki koristan savet ili drugacije pomogli.
 
Hvala svima na pomoci.Kontaktirao sam i alti ali oni prebacuju odgovornost na winwin. Nisam se obratio ovde da kukam nego da se informisem kako da postupim kada te svi zavlace.

Ha, ha, ha... Ovo mi je super... Alti prebacuje odgovornost na WinWin...:d Pa Alti je vlasnik WinWin-a (i Emmi-ja, i PC Practic-a, i...), prebacuju odgovornost sami sa sebe (ili sami na sebe). Ovo je samo zamajavanje, ništa više.
 
Epilog, danas sam napokon dosao do odgovora. Dobicu nov ruter sutra ili prekosutra, samo mi nije jasno zasto im je trebalo 40 dana to da mi kazu i zamene uredjaj kada su vec zakljucili sedmog dana da je uredjaj neispravan.

Nikom nisam pisao, nikom se nisam obratio vec samo postao malo drzak i napokon se smilovali da odgovore.

Tragicno je sto imam jos ravno 6 stvari kod njih u garanciji, i ne smem ni da pomisljam sta ako mi se slucajno pokvari tv ili laptop kada njima treba skoro dva meseca da mi zamene yebeni ruter.
 
I ja čekam skoro mesec dana od kako mi je stigao SMS da prihvataju reklamaciju na skrol miša i naravno ništa se ne dešava.
 
A evo i koliko u poslovni...

Sad sam zvao Emmi da vidim zašto me ne zovu za disk koji sam poručio u petak (piše da je vreme za isporuku 2 radna dana) i tip mi ladno kaže da ja nisam poručio u petak već danas. Ja mu kažem da jesam poručio u petak (valjda znam kada sam poručio) i da imam mail koji mi je stigao u petak. Kaže da nema veze kad je meni stigao mail, njemu je stigao danas i danas će da ga poruči, pa ako ima u magacinu stićiće sutra. Da nisam zvao verovatno ne bi poručio ni danas, pošto na prvu loptu nije ni našao porudžbenicu. A šta će da bude ako ga nema u magacinu ne smem ni da pomislim.
Fin primer adekvatne komunikacije sa kupcem, svaka čast.

Grozno je to što je meni disk neohodan, jer mi je crkao jedan u backup RAID-u i podaci od vitalne važnosti su mi na vetrometini.
 
A evo i koliko u poslovni...

Sad sam zvao Emmi da vidim zašto me ne zovu za disk koji sam poručio u petak (piše da je vreme za isporuku 2 radna dana) i tip mi ladno kaže da ja nisam poručio u petak već danas. Ja mu kažem da jesam poručio u petak (valjda znam kada sam poručio) i da imam mail koji mi je stigao u petak. Kaže da nema veze kad je meni stigao mail, njemu je stigao danas i danas će da ga poruči, pa ako ima u magacinu stićiće sutra. Da nisam zvao verovatno ne bi poručio ni danas, pošto na prvu loptu nije ni našao porudžbenicu. A šta će da bude ako ga nema u magacinu ne smem ni da pomislim.
Fin primer adekvatne komunikacije sa kupcem, svaka čast.

Grozno je to što je meni disk neohodan, jer mi je crkao jedan u backup RAID-u i podaci od vitalne važnosti su mi na vetrometini.

E pa ti lepo nemoj tamo vise da kupujes, i ja sam kod njih kupovao zbog cena, ali vise ne kupujem, sto zbog par losih iskustava, sto zbog toga sto ima ljudi koji hoce da ti izadju u susret itd :)
 
Pa i neću više... Jbeš par stotina dinara ako moram ovako da se nerviram...
 
A evo i koliko u poslovni...

Sad sam zvao Emmi da vidim zašto me ne zovu za disk koji sam poručio u petak (piše da je vreme za isporuku 2 radna dana) i tip mi ladno kaže da ja nisam poručio u petak već danas.

Eh..pa ja sam od njih cekao 2 nedelje toner, pa se ti tesi :)
 
Na svu sreću, ja sam podigao danas hard disk i upravo rebuild-jem RAID1.:banana:
 
Nakon 5 dana mi iz WW javljaju da nema vise graficke koju sam porucio, poslednji komad ostecen, ma da. U drugoj firmi sam je porucio kasnije i dobio za dan. Najsmesniji su mi muceni prodavci kad pokusavaju da udju u trag kartici, pa mi kazu da je pre tri dana krenula iz Zrenjanina.
 
Nacionalni savet za zaštitu potrošača usvojio je danas na redovnoj sednici konačnu verziju nacrta novog Zakona o zaštiti potrošača.

Tom sednicom predsedavao je potpredsednik Vlade i ministar spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija Rasim Ljajić, koji je i predsednik Nacionalnog saveta za zaštitu potrošača.

Usvojena je konačna verzija nacrta Zakona koji je bio na javnoj raspravi od 27. septembra do 27. oktobra ove godine.

U raspravi je učestvovao veliki broj nevladinih i potrošačkih organizacija, kao i stručna javnost i privatan sektor.

Novi Zakon o zaštiti potrošača biće u potpunosti usklađen sa direktivama i najboljom pravnom praksom Evropske unije i doprineće jačanju potrošačkog pokreta i većem učešću udruženja u definisanju i sprovođenju politike zaštite potrošača.

Zakon će biti osnova i za sprovođenje Strategije zaštite potrošača za period do 2018. godine, a predviđa i jačanje nadležnosti tržišne inspekcije u procesu zaštite potrošačkih prava, kao i unapređenje mehanizama vansudskog rešavanja sporova u ovoj oblasti.

Ministarstvo spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija uputiće nacrt pomenutog zakona Vladi Srbije, koja bi trebalo da ga usvoji do kraja ove godine..
 
Čestitam na trudu
 
Nakon 5 dana mi iz WW javljaju da nema vise graficke koju sam porucio, poslednji komad ostecen, ma da. U drugoj firmi sam je porucio kasnije i dobio za dan. Najsmesniji su mi muceni prodavci kad pokusavaju da udju u trag kartici, pa mi kazu da je pre tri dana krenula iz Zrenjanina.

R290?
 
Nacionalni savet za zaštitu potrošača usvojio je danas na redovnoj sednici konačnu verziju nacrta novog Zakona o zaštiti potrošača.

Tom sednicom predsedavao je potpredsednik Vlade i ministar spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija Rasim Ljajić, koji je i predsednik Nacionalnog saveta za zaštitu potrošača...
Ako je Rasim najstručniji za sve to onda kapa dole. Da ne bude zabune totalno sam anti-političan.
Zakon o zaštiti potrošača će teško rešiti problem loše organizovanosti od koje ozbiljno bolujemo. U ovom thread-u imate jako dobar primer da loša poslovna politika, loš odnos sa kupcima pa čak i otvoreno laganje i mazanje očiju nisu dovoljni da nekome promet padne ili da na neki drugi način oseti posledice lošeg odnosa prema kupcima. To je pitanje ljudi i našeg stava prema mnogo čemu, ni jedan zakon TO ne rešava.
Podsetio bih vas da smo stari zakon (pre ovog koji je trenutno na snazi) smatrali manjkavim i radovali smo se novom. Taj novi, ovaj koji sad imamo, je ispao loš do te mere da se možemo zapitati da li je tvorac zakona bio pri čistoj svesti i pameti.
Ako je ovaj nacrt pravio Dark Side ili neko od njegovih kolega iz branše imali bismo realne osnove da se nadamo. Čim tu ima političara ja sam veoma skeptičan. Skepsu baziram na dosadašnjim iskustvima i na stručnoj spremi i praksi koju političari imaju.
Nadam se da neću biti u pravu ali očekujem brdo poluadministrativnih obaveza za uvoznike (tipa minimalni font na deklaracijama je 2 i slično) i možda nekoliko naizgled korisnih stvari (mogućnost vraćanja robe npr.) koje će vrlo brzo praktično neutralisati neko tumačenje ministarstva za ovo ili ono (možeš da vratiš robu ako je neotpakovana na primer...).

Još jednom, voleo bih da grešim.
 
Poslednja izmena:
Moj "slucaj", mislim da sam pogodio temu:

Imam trenutno Dell 2713hm, sjajan monitor, kupljen u martu ove godine. Samo sto, kad na ekranu ima previse teksta, pisti dovoljno glasno da se jasno cuje. Znam da svaki monitor ispusta neki zvuk, ali ovaj se bas cuje, i to samo u nekim posebnim situacijama. Npr, kad otvorim dokument u kome je samo tekst, ili kad skrolujem do kraja na bench forum stranici. Obratio sam se PIN-u, jer je kod njih garancija, i rekli su mi da ga donesem, ali da se to pistanje ne smatra kvarom. Meni to ne zvuci dobro, pa da pitam, da li mogu nesto da uradim ako oni odluce da nema potrebe da ista popravljaju/menjaju? Ili da se navikavam na pistanje?
 
mozda da pises Dellu i da ih pitas da li je to pistanje normalno (naravno opises im situaciju kada se to desava), i onda kada dobijes odgovor od proizvodjaca monitora to prosledis Pinu.
 
Moj "slucaj", mislim da sam pogodio temu:

Imam trenutno Dell 2713hm, sjajan monitor, kupljen u martu ove godine. Samo sto, kad na ekranu ima previse teksta, pisti dovoljno glasno da se jasno cuje. Znam da svaki monitor ispusta neki zvuk, ali ovaj se bas cuje, i to samo u nekim posebnim situacijama. Npr, kad otvorim dokument u kome je samo tekst, ili kad skrolujem do kraja na bench forum stranici. Obratio sam se PIN-u, jer je kod njih garancija, i rekli su mi da ga donesem, ali da se to pistanje ne smatra kvarom. Meni to ne zvuci dobro, pa da pitam, da li mogu nesto da uradim ako oni odluce da nema potrebe da ista popravljaju/menjaju? Ili da se navikavam na pistanje?

Ako ga saljes na servis snimi to i posalji im na cd-u da se ne prave blesavi da oni to ne cuju, i slikaj monitor iz svih uglova za slucaj da ti ga vrate izgrebanog ili slicno ( kao meni posle servisa ). Ja sam posle 4 ipo meseca natezanja dobio novac nazad za monitor koji je vibrirao pri reprodukciji visokih tonova.
 
Garancija, zakon, laptop, pikseli

U utorak se obradovah novom laptopu, sada vidim da ima mrtve piksele...
Racunar je Toshiba C875D-S7345, garancija 2 godine, kupljen u Me...u
Kakva su moja prava kao kupca, da li mogu da trazim drugi racunar ili povrat novca obzirom da nije proslo 7 dana od dana kupovine?


Pod 1. je grupa mrtvih piksela, 2. je mrtav piksel koji se ne vidi(na fotki), mrtvi pikseli se vide na svakoj podlozi(crna, bela, crvena, plava, zelena).
Oprostite na losoj fotki, nisam uspeo bolje da fotkam, uzivo se dosta bolje vidi.
 

Prilozi

  • Pikseli.jpg
    Pikseli.jpg
    138.7 KB · Pregleda: 344
Poslednja izmena:
Imas pravo da trazis zamenu jer si dobio felerican proizvod. Da je posle par meseci morala bi zamena displaya. Sad nosi i trazi zamenu proizvoda za novi.
 
Nema na cemu. I nemoj sa njima meko i da se ustrucavas. U smislu da strasljivo udjes u to. To su tvoja prava i nema price. Oni ce naravno da vrdaju ali bice sve ok.
 
Zavisi od broja mrtvih pixela, ali svakako ide redovna procedura reklamacije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno