Šta je novo?

Zvuk "pucka" u videu

pilauda

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
2,752
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-12400F & be quiet! Pure Rock 2 Black
Matična ploča
Asus TUF GAMING B660M-PLUS D4
RAM
2x16GB DDR4 Kingston PC3600 Fury Beast RGB
GPU
MSI RTX 4080 SUPER 16G GAMING X SLIM
Storage
1TB SSD Samsung 970 EVO PLUS, 2TB SSD SP
Zvuk
2.1 Logitech Z313
PSU
FSP Hydro G PRO 1000W ATX3.0
Kućište
CoolerMaster MasterBox TD500 MESH
Monitor
Alienware 27" AW2723DF QHD 240Hz
Miš & tastatura
Razer Deathadder V3 Pro, Razer Cynosa V2
Laptop
Lenovo Ideapad 330
Mobilni telefon
iPhone 13 mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Primetio sam kad gledam neke youtube klipove gde pricaju ljudi da zvuk nekako pucka. Mislio sam da je do zvucnika pa sam uzeo nove i isto se desava. Da li je do lose produkcije zvuka u videu (laicki da kazem prelazi u crveno) ili sta? Kao da pucka na samo odredjenoj frekvenciji. Kad slusam muziku na spotify sve je ok takodje i filmovi/serije pot player nema problema.
 
na kakvoj opremi se sluša?
 
Zvucnici, 2.1, desavalo se na z213 sad na z313, ne znam dal je zvuka u videu ili je izlaz na ploci mozda, reinstall sam realtek drajvere ista stvar.
Edit: konkretno npr na ovom videu kad lik prica i kad bas naglasava neke reci i "dere se" meni malo "pucne/krcne" zvuk.
 
Poslednja izmena:
Zvucnici, 2.1, desavalo se na z213 sad na z313, ne znam dal je zvuka u videu ili je izlaz na ploci mozda, reinstall sam realtek drajvere ista stvar.
Edit: konkretno npr na ovom videu kad lik prica i kad bas naglasava neke reci i "dere se" meni malo "pucne/krcne" zvuk.

И мени на мобу пуцне, изгледа да је до видеа.
 
U kom trenutku se to dešava? Ne očekuješ valjda da gledamo svih 15-20 min da bi našli problem ;) .
 
Pa ja nekako cujem stalno :D al evo npr na 3:01


sad evo cujem i na sluskama, znaci izgleda da je do klipa, nego je na zvucnicima mnogo izrazajnije
 
Čuje se ali prigušeno i ako obratiš pažnju. Osim ako ti je zvuk takav da previše naglašava visoke tonove.
 
Po defaultu mi je upaljen audio enhancments i imam ovaj ekvilajzer, e sad nemam pojma sta smanjiti da probam da utisam te visoke tonove? Ili sta da skinem od programa za podesavanje ekvilajzera?
Capture.JPG1.JPG
 
Nazad
Vrh Dno