Šta je novo?

Zvuk preko laptopa na TV LCD preko HDMI

Adi

Čuven
Učlanjen(a)
10.02.2003
Poruke
185
Poena
619
Pozdrav,

Ne mogu nikako da nađem u čemu je stvar. Imam laptop Lenovo G580 i Win 8 i priključim ga preko HDMI kabla na TV LCD i imam zvuk na laptopu ali na TV samo sliku bez zvuka. Kada sam instalirao Win 8 on je naravno pripisao određeni drajver kartici, a nakon instalacije otišao sam na sajt Lenovo i skinuo drajvere za zvuk za Win 8, i onda sam to sve probao. Međutim ono što meni treba je da mi zvuk preko TV ali istovremeno i preko kompa. To sam mogao bez ikakvih podešavanja sa prethodnim laptopom, ali sa ovim nikako. Koji god da namestim za default, niakako ne mogu da dobijem... ustvari jedino što mogu da dobijem je da slika ide preko oba uređaja a zvuk samo preko laptopa. Šta bih mogao uraditi da mi zvuk ide preko oba uređaja istovremeno, što mi je neophodno zbog onoga što želim da radim.

Poz
Adi- NS
 
Open Sound panel
Select Speakers as the default playback device
Go to the "Recording" tab
Right click and enable "Show Disabled Devices"
A recording device called "Wave Out Mix", "Mono Mix" or "Stereo Mix" (this was my case) should appear
Right click on the new device and click "Enable"
Right click on the new device and click "Set as Default Device"
Double click on the new device to open the Properties window
Go to the "Listen" tab
Click on the "Listen to this device" checkbox
Select your HDMI device from the "Playback through this device" list
 
Uradio sam sve kao što ste rekli, i obradovao sam se jer dok sam radio te korake shvatio sam da tako sigurno će da radi, ali kada sam sve to odradio, bio sam strašno iznenađen jer ZVUK PONOVO NE MOGU DA ČUJEM, iako sam poslao "listen" na HDMI source... ??? Sad sam još više zbunjen nego u početku jer ovo je prosto moralo da radi?????????????????????????????????????????????????????

HVALA PUNO NA ODGOVORU, ako imate još malo strpljenja da mi pomognete da vidim u čemu je stvar, jer nema logike da se posle ovog podešavanja zvuk ne čuje na HDMI. Probao sam sa laptopom mog prijatelja, kod njega radi HDMI, tako da nije problem ni u kablu niti u ulazu u TV.
Hvala
Adi
 
Ne bih znao drugo resenje, kod mene radi ovo ali moram da napomenem da zvuk nije najboljeg kvaliteta preko HDMI kada se ovo odradi.

Mozda je samo problem pri odabiru u zadnjoj stavci, ja imam 3-4 dtva u padajucem meniju sa istim imenom a samo jedan radi.
 
Ja imam samo ovu jednu mogućnost, na svakom drugom imam mikrofoniju...Stvarno bih voleo da mi neko da rešenje za ovaj problem, onda bi stvarno znao da je extra kliker za komp... U svakom slučaju PUNO HVALA, jer ste mi dali ideju šta je moguće, ali zašto ne radi, to samo Bog zna...
Hvala
Pozdrav
Adi
 
Nazad
Vrh Dno