Šta je novo?

zvuk na svih 5 zvučnika sa youtube

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,056
Poena
115
Pozdrav ljudi i srećna vam Nova Godina.
Zanima me zašto ne mogu da dobijem zvuk na svih 5 zvučnika kada slušam youtube muziku?
Sve je u opcijama podešeno kako treba i prebačeno na 5.1,imam neku opciju DTS...
Audio karta je Realtek ALC1150,ploča Asus Rampage V Extreme,zvučnici Lgitech Z906 spojeno opitkom.
Sa mp3 nemam problema,svira na svim zvučnicima.
Da je do youtube mixa,nije jer imam zvuk na svih 5 na ploči Crosshair Hero VIII.
 

Prilozi

  • Screen Shot 01-01-22 at 03.22 PM.JPG
    Screen Shot 01-01-22 at 03.22 PM.JPG
    186.8 KB · Pregleda: 41
zato što youtube nativno emituje stereo signal, a ne ac3 ili dts.

uključi opciju "speaker fill" u realtek control panelu, da bi softver up-mixovao stereo zvuk na višekanalni.

ukoliko imaš LAV audio splitter podesi ga kao na slikamaClipboard01.jpgClipboard02.jpg
 
Hmm ja ovih opcija nemam..samo u control panel-u imam ovo što sam capturo-vao.
Skidam sad noviji drajver od 2017-me godine pa da vidim da li on ima...
Opcije speaker fill nemam,imam neklakav "DTS Connect" koji stavio ON ili OFF nema razlike.
Nego nešto mi čudno pri testiranju 5.1 zvučnika ne prolaze test odnosno ne čujem ništa...
Iako mp3 uredno svira...
 
Poslednja izmena:
Sta imas jos pod speaker configuration?

Muzika na YT ide u stereo,a on ne po defaultu ne koristi 5 zvucnika vec dva kanala tako da treba naci nacin sta ce da pusta na ostalim kanalima...
 
Turns out you need to enable DTS Connect in the SupremeFX control panel. It's just incorrectly named, but if you turn it on, set the width to max and set it to music mode, everything works fine.

Arrivederci !
👋
 
Turns out you need to enable DTS Connect in the SupremeFX control panel. It's just incorrectly named, but if you turn it on, set the width to max and set it to music mode, everything works fine.

Arrivederci !
👋
Jok...i dalje ne radi...čekaj da instaliram novi drajver pa da vidimo...ako ne upropastim sistem...

update::
saad sam ga skroz zaj..o ne radi zvuk nikako...trebaju mi drajveri za ALC1150 valjda je to moja zvučna...očito ovi sa Asus webstranice za ploču ne daju zvuk na svim zvučnicima...
 
Poslednja izmena:
Sta imas jos pod speaker configuration?

Muzika na YT ide u stereo,a on ne po defaultu ne koristi 5 zvucnika vec dva kanala tako da treba naci nacin sta ce da pusta na ostalim kanalima...
Ne znam druze.pa kako mi radi na svih 5 na drugoj ploči (Crosshair Hero VIII)?
 
Ma meni kad prebacujem između 5.1 quad ili stereo moda ništa se ne dešava...znači tu je problem,...eh sad kako to otkloniti ne bih znao...
 
Prekopiraj podešavnja sa drugog kompjutera, vudpekeru,
To bar nije teško.

Ili opet troluješ, po svom starom običaju?
 
Na Z5500 se to rešava tako što izabereš na kontrolnoj jedinici opciju PLII Movie.
 
Z906 nema Dolby Prologic II. Poznato švajcarsko ciganisanje, gde svaka je sledeća generacija slabija i gora od prethodne.
 
Nisam ništa uspio pa sam odustao jednostavno...možda ne može naprosto i to je to...
 
Nisam ništa uspio pa sam odustao jednostavno...možda ne može naprosto i to je to...
Jedini nacin je da dodas sledecu liniju u precicu do chrome browsera.

"C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --try-supported-channel-layouts


--try-supported-channel-layouts


Ovo stavis na shortcut od chrome-a , restartujes ga i radice ti i zadnji zvucnici.Ne ocekuj cuda ali svirace.
Naravno , moras staviti u realteku kao output 5.1


Pored ovoga ako slucajno ne proradi,probaj i ove argumente da dodas jedan pa drugi,ne sve odjednom.

--force-wave-audio

--disable-audio-output-resampler
 

Prilozi

  • 5.1 chrome.jpg
    5.1 chrome.jpg
    118.7 KB · Pregleda: 22
Jedini nacin je da dodas sledecu liniju u precicu do chrome browsera.

"C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --try-supported-channel-layouts


--try-supported-channel-layouts


Ovo stavis na shortcut od chrome-a , restartujes ga i radice ti i zadnji zvucnici.Ne ocekuj cuda ali svirace.
Naravno , moras staviti u realteku kao output 5.1


Pored ovoga ako slucajno ne proradi,probaj i ove argumente da dodas jedan pa drugi,ne sve odjednom.

--force-wave-audio

--disable-audio-output-resampler
Neće brate ni tako...krastavac.nema veze neće neće nije to meni sad nužda,nego volio bi da svira a ne vidim razlog zašto neće...
 
Nazad
Vrh Dno