Šta je novo?

Zvucna kartica problem

Midian

Cenjen
Učlanjen(a)
31.10.2013
Poruke
402
Poena
169
Jos odavno sam spojio komp i mini liniju,ali problem se preneo sa starog kompa na novi.
Naime,posle odredjenog vremena izlaz pocinje da gubi kontakt,menjao sam bananicu,to pomogne na odredjen period i opet se vraca.
Jel se taj izlaz izlizao ili je neki drugi problem?
Taman sam nekako iscackao da radi,i keva dodje jutros da obrise prasinu,pomeri mi kablove i sad vise ne moze da se namesti.
Jel postoji neko resenje da se to sredi ili mora nova zvucna?

Probao sam i sa slusalicama,takodje je mrtav zvuk,nema cak ni krckanja kad pomeram kabl.
 
Koja maticna(pretpostavljam da je zvucna integrisana) je u pitanju? Ubodi u drugi dzek pa u podesavanjima podesi audio out...
 
untitled.jpg

Ovo mi izbacilo,ne znam gde mi je kutija od tih delova.
Pokusao sam da prespojim al se nisam bas najbolje snasao,po netu ima razlicitih objasnjenja ali nista konkretno.
 
Očigledno da su konektori na ploči, kako ti reče "izlizani" mada su verovatno samo odtegnuti pa ne prave dobar contact. Moguće je ali jako teško melo ih popraviti ali mora cela MB da se vadi i jako je pipavo. Mogu i da se promene ali i to je teško. Imaš na ploči F_AUDIO pa mogže odatle da se izvuče audio napred ili nazad. Ako imaš mesta, najbolje bi bilo da ubaciš bilo kakvu zvučnu karticu (ako nisi na Win8, tu je teško za drajvere za starije kartice). Dobićeš sigurno i bolji zvuk od Nvidijinog čipseta. Popravljanje konektora na MB je pravi sizifov posao.
 
Poslednja izmena:
Inace proradilo je samo od sebe.
Kako ne znam.
Ali stoji da cu svakako uzeti zvucnu karticu.Imao sam u vidu neku Asus,cena joj je 3500,ali ne znam koliko je to uopste pametno.
Ortak me savetuje da uzmem neku najobicniju i da ne bacam pare.
 
Autosensing zvučne imaju dodatni kontakt u priključku a kod njega je struja daleko slabija nego na samom zvučnom izlazu pa ako samo malo oksidira ili se usprlja onda ne primećuje da je nešto uklučeno i ne daje zvuk.
Što se dodatne zvučne tiče ako ti ne treba baš super HiFi i nemaš neko baš dobro pojačalo i zvučnike onda će bilo kakva zvučna da uradi posao. Imaš i one preko USB, nisu uošte mnogo loše. Ima ih i sa 5.1 i mogu se naći i za 300tinak dinara, nisu baš za operu ali mogu da prođu.
 
Nazad
Vrh Dno