Šta je novo?

zvučnici od DVD sistema

Miki_

Cenjen
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poruke
1,344
Poena
125
Pozdrav ljudi,da li bi neko mogao da mi da savet.
Imam starije zvucnike od DVD,po pom licnom misljenju nisu uopste losi,dosta glasni i cist zvuk. Problem je sto mi vise DVD ne radi,da li bi preporucili da kupim neko pojacalo za njih ili da pokusam da popravim DVD.
Povezao bih i na racunaru.
 
Mnogo nepoznatih da bi neko dao smislen odgovor, niti se zna koji je to sistem (verovatno neki DVD risiver sa svojim zvučnicima), niti se zna da li ti zvučnici mogu samostalno da rade sa drugim klasičnim pojačalom, niti se zna koliko bi koštala popravka postojećeg pojačala (ako se uopšte isplati)....:rolleyes:
 
Mnogo nepoznatih da bi neko dao smislen odgovor, niti se zna koji je to sistem (verovatno neki DVD risiver sa svojim zvučnicima), niti se zna da li ti zvučnici mogu samostalno da rade sa drugim klasičnim pojačalom, niti se zna koliko bi koštala popravka postojećeg pojačala (ako se uopšte isplati)....:rolleyes:
DVD Elite,zvucnici klasika 5.1 sistem. 160w ,sad ne znam kako se zove to povezivanje ali nisu klasicni cincevi.
U sustini DVD plejer nije ni prestajao da radi ali nije koriscen dugo vremena i sad nemogu da ga ukljucim. Mozda je napajanje otislo. E sad ne znam da li se isplati popravljati ili kupiti neko pojacalo koje bi izguralo te zvucnike.
 
DVD Elite,zvucnici klasika 5.1 sistem. 160w ,sad ne znam kako se zove to povezivanje ali nisu klasicni cincevi.
Daj neke slike tog uređaja odpozadi da se vide konektori i kako izgledaju konektori na zvučnicima o kojima pričaš.
To 160W može samo da bude potrošnja uređaja iz mreže, nikako snaga zvučnika.
 
Daj neke slike tog uređaja odpozadi da se vide konektori i kako izgledaju konektori na zvučnicima o kojima pričaš.
To 160W može samo da bude potrošnja uređaja iz mreže, nikako snaga zvučnika.
Slikacu i postavicu.
E to sa jacinom i potrosnjom mi nikad nije bilo jasno,imam klasicne zvucnike za racunar. 2,1 sistem,40w, sateliti po 10w i vufer 20w,sad da li je potrosnja ili jacina u to se uopste ne razumem.
 
Daj neke slike tog uređaja odpozadi da se vide konektori i kako izgledaju konektori na zvučnicima o kojima pričaš.
To 160W može samo da bude potrošnja uređaja iz mreže, nikako snaga zvučnika.
Evo slike,zvucnike nisam slikao u kutiji su u podrumu,ali ovo je glavni vufer,on stoji kod mene u sobi.
IMG_20220422_181411.jpg

IMG_20220422_182440.jpgIMG_20220422_181420.jpg
 
sad ne znam kako se zove to povezivanje ali nisu klasicni cincevi.
Prema prvoj slici to su klasične štipaljke za povezivanje zvučnika na niskobudžetnim uređajima i prema slici kontakata na sub-u veroatno je isti sistem i na ostalim zvučnicima.
Prema tome nema nikakvuh prepreka da se zvučnici koriste sa nekin drugim stereo intergralnim pojačalom, ukoliko ne osposobiš ovaj svoj sistem.
 
Prema prvoj slici to su klasične štipaljke za povezivanje zvučnika na niskobudžetnim uređajima i prema slici kontakata na sub-u veroatno je isti sistem i na ostalim zvučnicima.
Prema tome nema nikakvuh prepreka da se zvučnici koriste sa nekin drugim stereo intergralnim pojačalom, ukoliko ne osposobiš ovaj svoj sistem.
Ne znam sta znaci niskobudzetni uredjaj ali nije ni bitno.
Iisti je sistem i na ostalim zvuncicima. DVD plejer je radio zadnji put kad je koriscen,sad ga se uklkuci u struju smao svetli lampica ali nemogu da ukljucim na dugme,ne reaguje ni jedno dugme. Imam i drugi dvd ali on nema ovakve stipaljke,na njega se povezuje cincevima. E sad ne znam da li je izvodljivo da se napravi nekako da mogu da povezem na drugi dvd. Da ne kupujem pojacalo bezveze.
 
Imam i drugi dvd ali on nema ovakve stipaljke,na njega se povezuje cincevima. E sad ne znam da li je izvodljivo da se napravi nekako da mogu da povezem na drugi dvd.
Treba da proveriš da li su ti činčevi izlazi za zvučnike ili su za povezivanje na AV risiver.
Daj sliku zadnjeg panela tog DVD plejera i ime i prezime istog.
 
Treba da proveriš da li su ti činčevi izlazi za zvučnike ili su za povezivanje na AV risiver.
Daj sliku zadnjeg panela tog DVD plejera i ime i prezime istog.
Slika je sa kp,ali izgleda ovako,marka je ista. Orion,nista specijalno,klasicni DVD plejer koji se prodaje bez zvucnike,od rodjaka sam ga dobio,on radi i dalje.
On se povezuje na cinceve.
dvd.png
 
Da li DVD ne radi upošte ili samo DVD mehanizam za puštanej filmova ? Ako je u pitanju samo DVD možeš da ga povežeš preko Toslinka.
 
Da li DVD ne radi upošte ili samo DVD mehanizam za puštanej filmova ? Ako je u pitanju samo DVD možeš da ga povežeš preko Toslinka.

DVD ne radi,samo vetli lampica kad ukljucim u struju,ali dugme za paljenje ne reaguje Nisu povezani zvucnici ali to nebi trebalo da pretstavlja problem.
 
Možda ploča radi. Poveži sa kompjuterom preko Toslinka.
 
Koje su sanse da radi,da ne kupujem bezveze kabal,nemam od kog da pozajmim.
 
On se povezuje na cinceve.
dvd.png
Ovo je samo DVD plejer i nema u sebi pojačala za zvučnike. On se povezuje činčevima na aktivne zvučnike (koji u sebi imaju pojačalo) ili na AVRisiver.
Zneči ne možeš svoje pasivne zvučnike da vežeš na ovaj DVD plejer direktno.
DVD ne radi,samo vetli lampica kad ukljucim u struju,ali dugme za paljenje ne reaguje Nisu povezani zvucnici ali to nebi trebalo da pretstavlja problem.
Kako misliš da dugme za paljenje ne reaguje?
Kako znaš da pojačalo ne radi ako nisu povezani zvučnici?
Ima li taj sistem možda i tjuner u sebi pa da vidiš da li ti radi pojačalo?
 
Poslednja izmena:
Ako je u pitanju samo DVD možeš da ga povežeš preko Toslinka.
SPDIF konekcije su izlazi i ne može da tako poveže uraeđaj sa PC-om.
Koliko se sa slika može videti taj Elite nema ni jedan spoljašnji ulaz, samo izlaze, pa ako je tako, može se koristitisamo kao DVD i CD plejer i ništa više.
 
Ovo je samo DVD plejer i nema u sebi pojačala za zvučnike. On se povezuje činčevima na aktivne zvučnike (koji u sebi imaju pojačalo) ili na AVRisiver.
Zneči ne možeš svoje pasivne zvučnike da vežeš na ovaj DVD plejer direktno.

Kako misliš da dugme za paljenje ne reaguje?
Kako znaš da pojačalo ne radi ako nisu povezani zvučnici?
Ima li taj sistem možda i tjuner u sebi pa da vidiš da li ti radi pojačalo?
Ne secam se vise kako sve to funkcionise,znam da je komsija kupio dvd pjeler i posebno zvucnike,sad da li su mu zvucnici umali u sebi pojacalo ko zna.
Pa kad probam da upalim na ekranu se ne pojavljuje nista,pre je bilo hello ili welcome ne secam se vise.
 
Imaš na Alliju jeftina mala pojačala D klase. Imaju na sebi Aux i BT. Možda bi to bilo i najbolje rešenje.
 
Nazad
Vrh Dno