Šta je novo?

Zvučna za slušanje muzike

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
380
Koju bi zvučnu preporučili za stereo slušanje muzike na 2.0 zvučnom sistemu?

Potrebno je da:
- karta radi u Windows 7 64bit
- daje osteno bolji zvuk od Realtek integruše (za tiho slušanje muzike dok radim na računaru)
- cena bude što povoljnija
- da može da se kupi kod nas, poželjno nova

Nije potrebno da ima bilo kakvu podršku za igre i filmove (jer će biti ugrađena u računar koji se ne koristi za to).

Čitajući forum, uglavnom su preporuke:
X-Fi Xtreme Music
X-Fi Titanium
M-Audio Audiophile 2496
E-MU 0404

Prve dve X-Fi bih odbacio i zbog cene i zbog mogućnosti koje su meni lično nepotrebne. Dakle, ostaje Audiophile 2496 i E-MU 0404. Da li neko može da mi potvrdi da li ove dve karte ispunjavaju uslove koje sam naveo, i ako da, koja od ove dve je bolji izbor? Naravno, ako postoji još neki predlog - dobrodošao je. :)
 
zavisi od implementacije ILS2 u dac , to izaziva mnogo polemike i mnogo siru raspravu , takodje i spdif implementacija na izvoru je jako bitna...
 
koja je preporuka za DAC oko 500e sa kojim bi se primetila razlika u odnosu na emu 0404 usb...informativno ako jednog dana.....i sta je ILS2 prtpostaljam al me ipak uputi...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
ovaj Arcam sam video na K/P valjda 360e nije me nesto zainteresovalo a Audial sam nekad vidjao vise modela sad samo dva ovako na brzinu sam video koje su cene ako znas...
 
Taj na KP je simin (drzi AV impuls) verovatno ga je uzeo na probu , cena ce biti dosta visa , za dacmagic imaju reci hvale ja ga nisam cuo...
 
Deluje ok na prvu korektno je uradjen mada nisam video trafo
 
hm ti trafojcici mi ne ulivaju poverenje...
 
Ne treba vise male su to struje...vidim da uskoro treba da izadje nova/poboljsana verzija taman dok/ako se skupe pare...meni to sasvim odgovara kao upgrade sa emu 0404usb al otom potom...
 
Pitanje je dali bi dobio nesto ...
 
pa mora se dobiti na ovome su unapredjena na svim nivoima (komponente) u odnosu na emu0404usb koji ima slabe komponente pa da se ne bi mucio vise sa modovanjem (koje opet ne bi bilo kompletno zbog dizajna) vise lakse/bolje kupiti kompletan uredjaj
 
Nije sve u komponentama , daj meni vrhunske sastojke al ja necu da napravim vrh rucak , zato i postoje vrhunski kuvari ;)
 
razumem ali ni vrhunski kuvar ne moze od g..... napraviti tortu :D (ja se izvinjavam :)) tako da treba traziti zlatnu sredinu kvalitetne komponente i kineze koji u stvari samo kopiraju i hiperproizvode....i to je to
 
Ex da umalo da zaboravim preamp za sluske je veoma dobar u svakom DATu ;)
 
Garsone, taj dac je recimo fino resenje, tvoj dac je fino resenje, odnos cena/kvalitet je mnogo povoljniji od vecine (ako ne i od svih) brendiranih "jeftinijih" dacova... gde to kupiti kod nas? Neko zeli to ili nesto novije ali ne mogu svi da dosecaju iz inostranstva.
 
Vlado, ja sam se nadovezao na post usera OKAC koji je pominjao kineski dac i dao link sa eBaya gde se oni uglavnom i prodaju. Pretpostavio sam da bi ga on na taj nacin i kupio.
Takodje, vecinu ovih kineskih DACova i mozete samo online kupiti, bez probe, znaci moguce ga je naruciti da stigne u Srbiju, ako se dobro secam jedan user sa HiFi foruma ga je tako nabavio, imao je i srece pa nije platio carinu. :)
 
Jel zna neko mozda da li ce se u skorasnje vreme pojaviti neka nova zvucna poput STX-a a da je bolja ili ce STX vladati jos dosta vremena?
Treba da uzmem STX-a za HTPC pa reko da pitam ako je neko pratio skorasnje desavanje i zna nesto o tome...
 
^^^
Za kupovinu iz inostranstva nemam ni ja pristup/kupovinu nego bih platio uslugu kupovine nekome ko ima da kazem semu za nabavku....vidim reklamira se neki lik pa nameravam preko njega npr... mail je [email protected] pa pitajte ja jos nisam :)
A sto se tice kineza probrace se nesto ima prilicno zanimljivog materijala uz prilicno povoljnu cenu u odnosu brand/name...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno