Šta je novo?

Zvučna za slušanje muzike

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
379
Koju bi zvučnu preporučili za stereo slušanje muzike na 2.0 zvučnom sistemu?

Potrebno je da:
- karta radi u Windows 7 64bit
- daje osteno bolji zvuk od Realtek integruše (za tiho slušanje muzike dok radim na računaru)
- cena bude što povoljnija
- da može da se kupi kod nas, poželjno nova

Nije potrebno da ima bilo kakvu podršku za igre i filmove (jer će biti ugrađena u računar koji se ne koristi za to).

Čitajući forum, uglavnom su preporuke:
X-Fi Xtreme Music
X-Fi Titanium
M-Audio Audiophile 2496
E-MU 0404

Prve dve X-Fi bih odbacio i zbog cene i zbog mogućnosti koje su meni lično nepotrebne. Dakle, ostaje Audiophile 2496 i E-MU 0404. Da li neko može da mi potvrdi da li ove dve karte ispunjavaju uslove koje sam naveo, i ako da, koja od ove dve je bolji izbor? Naravno, ako postoji još neki predlog - dobrodošao je. :)
 
Pazi, postoji usviravanje. Drugacije zvuci zvucnik iz kutije a drugacije posle osredjenog vremena. Mislio sam da ako neko duze vremena slusa samo jedan sistem navikne se na njega, a posle drugi nece mu ostati u secanju detalji i finese. To jedino u AB testu. Ok je AB test na duze vreme.
 
Pa to je i poenta. STX i CA su u slicnom rangu, a to je rang CD plejera iz pomenute klase.

BTW, da podsetim da razlika izmedju STX-a i X-Fi-ja postoji i evidentna je. Da li ona nekome vredi razlike u ceni - meni definitivno da. Neko ce reci da ne vredi duplo vise jer nije duplo bolja, ali to "duplo vise" je ovde smesnih 80 evra, tako da...
 
Uf, ala se ovde plemisalo...

Ja mogu samo da kazem da lepo i dalje bacate pare na skupe CD plejere sa "velikom dusom" koji kako god okrenes nemaju buducnost kakvu imaju muzicke karte i ozbiljniji DAC-ovi kojih ce biti sve vise i po pristupacnijim cenama;)
Ja licno posedujem EMU 1212m i znam o cemu pricam, bre ta kartica je i pravljena sa namerom da se na njoj snima i posle preslusava materijal koji cete posle pustati na svojim CD plejerima, mislim da to dovoljno govori...
A vi kako vam volja;)

Pozdrav:wave:
 
Uf, ala se ovde plemisalo...

Ja mogu samo da kazem da lepo i dalje bacate pare na skupe CD plejere sa "velikom dusom" koji kako god okrenes nemaju buducnost kakvu imaju muzicke karte i ozbiljniji DAC-ovi kojih ce biti sve vise i po pristupacnijim cenama;)
Ja licno posedujem EMU 1212m i znam o cemu pricam, bre ta kartica je i pravljena sa namerom da se na njoj snima i posle preslusava materijal koji cete posle pustati na svojim CD plejerima, mislim da to dovoljno govori...
A vi kako vam volja;)

Pozdrav:wave:
Polovnih CD plejera imas za 50-100e koliko hoces. Za neke ne velike pare od nekog od njih mozes napraviti solidan DAC.;)
I 0404 USB je pravljen za to, pa ovde mnogi tvrde da nije nesto. :)
 
Pa to je i poenta. STX i CA su u slicnom rangu, a to je rang CD plejera iz pomenute klase.

BTW, da podsetim da razlika izmedju STX-a i X-Fi-ja postoji i evidentna je. Da li ona nekome vredi razlike u ceni - meni definitivno da. Neko ce reci da ne vredi duplo vise jer nije duplo bolja, ali to "duplo vise" je ovde smesnih 80 evra, tako da...
Bese na testu i Prodigy HiFi? Dakle, i on je u slicnom rangu sa STX i CA?
Pravljenje i budzenje bih ipak zaobisao;)
Sto se tice 0404 USB, verovatno je tacno to sto kazes ali je 1212m ipak dosta ozbiljnija sprava.
Pa sad dosta ozbiljnija sprava, obe slicno kostaju, nije da je 0404 USB 50e a 1212 300e.
 
Pa sad dosta ozbiljnija sprava, obe slicno kostaju, nije da je 0404 USB 50e a 1212 300e.

0404 USB je isto sto i obicna 0404 (koja kosta oko 90e) samo sto je eksterna i ima izlaz za slusalice u A klasi, tako da 0404 kosta 90e a 1212m oko 150e.
Razlika mozda nije prevelika ali razlika u kvalitetu je itekako velika;)
 
Poslednja izmena:
0404 USB je isto sto i obicna 0404 (koja kosta oko 90e) samo sto je eksterna i ima izlaz za slusalice u A klasi, tako da 0404 kosta 90e a 1212m oko 150e.
Razlika mozda nije prevelika ali razlika u kvalitetu je itekako velika;)
Kod 0404 PCI i 0404 USB je isti jedino DAC. ;)
Mislim da je malo bezveze reci da je to isto samo sto je ova eksterna. 0404 USB ima i eksterno napajanja, sto je prednost, eksterna je kartica itd.
 
Kod 0404 PCI i 0404 USB je isti jedino DAC. ;)
Mislim da je malo bezveze reci da je to isto samo sto je ova eksterna. 0404 USB ima i eksterno napajanja, sto je prednost, eksterna je kartica itd.

Interna ili eksterna razlika je velika;)
Isti slucaj je i kod 1616m koja je identicna 1212m samo ima eksternu kutiju sa ulazima kojih ima vise umesto interne kartice sa stereo ulazima i izlazima kod 1212m ali cipovi i elektronika su isti tj. sama kartica koja se ubada u maticnu je identicna, ali je zato vise nego duplo skuplja.

Pozdrav
 
Interna ili eksterna razlika je velika;)
Isti slucaj je i kod 1616m koja je identicna 1212m samo ima eksternu kutiju sa ulazima kojih ima vise umesto interne kartice sa stereo ulazima i izlazima kod 1212m ali cipovi i elektronika su isti tj. sama kartica koja se ubada u maticnu je identicna, ali je zato vise nego duplo skuplja.

Pozdrav
Pa da, bolje je eksterno. :)
1616m je PCI kartica sa tim eksternim modulom, 0404 USB je prava USB kartica.
 
Mora i to malo plastike i potenciometara da se naplati... :)
 
i vrhunsko svicersko externo napajanje :)
 
pa zavisi koje je napajanje u kucistu , bolje je iz molexa veruj mi
 
Pa ko nije zainteresovan da pravi tjst zameni za linearno napajanje moguce da je bolje iz ATX...ali ja sa linearnim napajanjem na 0404usb mi vise ne pada napamet da stavljam internu karticu kartcu za zvuk ma kakva god bila samo externa ili DAC...da se razumemo razlika u zvuku nije nebo i zemlja ali je dosta primetna, kad dodje vreme bice i upgrade op amp+caps...
 
Kako kod Misko. Rekao sam svoj utisak a isto to su rekli i Nikk adsl i Zeljko DJ kod mene. Da je mnogo bolji stereo zvuk preko STX u odnosu na X-Fi. Nisam mogao da pravim AB test ali se secam utiska, detalja, sirine etc. Moj stav je da je STX primetno bolji. Tvoj stav da nije.

LJudi imaju pamcenje detalja zvuka max 15min i to je dokazano.

Ovamo se secas utisaka, detalja a onda kazes da to max traje 15min, i da je to dokazano :)... ponavljam sve koje znam, a to su Vukashin, Delija i ja :) su bili ubedjeni da STX brise pod sa x-fijem i ti si ubedjen u to 100% i to je ok ali dok to ne poslusas ab :), onda vidis da to nema veze sa zivotom i u kojoj si zabludi bio. Na Delijinom (koji je realno high end) sistemu veca je razlika izmedju dac magica i stx-a po karakteru zvuka nego izmedju stx-a i x-fi-a, a kvalitativno ni jedan nije nesto preterano odskocio, istina je da je stx za koji promil bolji od x-fi-a a ca dm vs. stx hmm nedovoljno vremena se slusalo mozda kad bi ti dm usao u usi i ne bi bio losiji, nagadjam na prvu loptu egal.

btw koje si bookshelfe capio?
 
Poslednja izmena:
Prenosim utisak i licno stav. Delija sam kaze da razlika u ceni opravdava razliku u zvuku izmedju STX i X-Fi. Ocigledno je i tu ukus/sluh za nijansu drugaciji.
Planiram MA RX2 ili Klipsch RB-81II.
 
Prenosim utisak i licno stav. Delija sam kaze da razlika u ceni opravdava razliku u zvuku izmedju STX i X-Fi. Ocigledno je i tu ukus/sluh za nijansu drugaciji.
Planiram MA RX2 ili Klipsch RB-81II.

Moje je misljenje da niko na ovom forumu nemoz 10x za redom da pogodi koja je koja karta x-fi vs. stx na ab testu, na nekom osrednjem sistemu, sad dal je stx onda isplativ ili nije hm ne znam da ne bude zabune imam je i sam u masini.
 
Moje je misljenje da niko na ovom forumu nemoz 10x za redom da pogodi koja je koja karta x-fi vs. stx na ab testu, na nekom osrednjem sistemu, sad dal je stx onda isplativ ili nije hm ne znam da ne bude zabune imam je i sam u masini.

evo u neku paru , ja ne moram da vucem sistem ponecu samo sluske :p
 
Ovaj vikend cemo Misko i ja opet malo da se igramo sa STX i XFI, sada na mojim novim zvucnicima, pa javljamo da li se nesto promenilo od zadnjeg slusanja kod Delije. Mozda smo tada bili umorni,citaj pijani:d,pa nismo uspeli da cujemo te "neverovatne razlike" o kojima vi pricate. Ovom prilikom pozivam aktere ove teme koji su zainteresovani za mali test da dodju kod mene i da donesemo neke zakljucke.
:wave:
 
Prenosim utisak i licno stav. Delija sam kaze da razlika u ceni opravdava razliku u zvuku izmedju STX i X-Fi. Ocigledno je i tu ukus/sluh za nijansu drugaciji.
Planiram MA RX2 ili Klipsch RB-81II.

Mislim da ne opravdava cenu ali kad ti ostatak sistema kosta 2,3 hiljade evra,sto ne bi kupio i najskuplju zvucnu...

Jel prelazis na manje kutije zbog prostora ili? Nikad ne bih mogao da predjem na manje kutije,pa me interesuje tvoj razlog?
 
Nazad
Vrh Dno