Šta je novo?

Zvučna za slušanje muzike

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
380
Koju bi zvučnu preporučili za stereo slušanje muzike na 2.0 zvučnom sistemu?

Potrebno je da:
- karta radi u Windows 7 64bit
- daje osteno bolji zvuk od Realtek integruše (za tiho slušanje muzike dok radim na računaru)
- cena bude što povoljnija
- da može da se kupi kod nas, poželjno nova

Nije potrebno da ima bilo kakvu podršku za igre i filmove (jer će biti ugrađena u računar koji se ne koristi za to).

Čitajući forum, uglavnom su preporuke:
X-Fi Xtreme Music
X-Fi Titanium
M-Audio Audiophile 2496
E-MU 0404

Prve dve X-Fi bih odbacio i zbog cene i zbog mogućnosti koje su meni lično nepotrebne. Dakle, ostaje Audiophile 2496 i E-MU 0404. Da li neko može da mi potvrdi da li ove dve karte ispunjavaju uslove koje sam naveo, i ako da, koja od ove dve je bolji izbor? Naravno, ako postoji još neki predlog - dobrodošao je. :)
 
Hoces reci da je nesto drugo bolje? DG, DS, DX, HDAV?? Kupovinom STX dobijas pored odlicnog stereo izlaza i pojacalo za slusalice kao i za mikrofon. Meni bolje zvuci od drugih koje sam cuo u stereo varijanti.

Nisam rekao da su testirane karte bolje. Mislim na druge karte, drugih proizvodjaca.
Ali imam neki osecaj, mozda me vara da HDAV 1.3 zvuci priblizno kao STX. :)
Pa koje si cuo u stereo varijanti? Sem Xfi?

Pozdrav drugari, nije me bilo neko vreme... :)

Šteta što je obrisan simpatični deo diskusije stereo vs. surround. Sećam se da je poslednji put, kada se povela slična priča, gvlada tvrdio da je surround potreban jer se na (zatvorenim) koncertima zvuk odbija od zidova. Ovaj put je argumentacija bila, ipak, za nijasnu zrelija. :)
Dobrodosao nazad. :)
Moralo je da se brise, debeo je offtopic bio.
Nadovezao bih se na gvladino pitanje:

Dakle, USB rešenje (za laptop). Da li je E-MU 0202 najbolja varijanta za do 100e ili neko ima neku bolju preporuku?
Mislim da nema.:)

Bolje da izdvoje u zasebnu temu nego da brisu. Zadnji put kada su brisali i onemogucavali pravo da kazes sta god hoces, zvalo se.......
i to treba da radimo??? Otvorite novu temu pa da prebacujem postove.
Brisano je ono sto je offtopic, svako moze da kaze (skoro) sve sto zeli ali u odgovarajucoj temi. ;)


Dakle, molim vas, bez offtopica u vezi zvucnika i stereo vs surround u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Od pci/pic-e kartica cuo sam samo neke xonare i creativove, heh.... Cuo jesam neke studijske firewire kartice ali one su vise stotina evra.... HDAV moze zvucati slicno STX ali sam mislio i na one dodatke.
 
Cemu vise ova tema? Sta tu vise ima da se prica o zvucnim kartama? Cisto gubljenje vremena. Odavno bih zatarabio temu.

Slazem se da je sve ispricano. Jedino bi imalo smisla da se javi neko koje je vrsio direktno uporedjivanje kartica. A da neko se javlja i da kaze kako je neka kartica bolja od druge, a samo jednu je cuo ili na osnovu testova sa neta bolje da ne zbunjuje druge. Delija je tvrdio da STX brise pod sa XFIjem ali u uporednom testu nije bilo tako,sto je i sam priznao!Znaci samo uporedni test ima smisla.Imaju 3,4 kartice za stereo koje se ne razlikuju previse osim po karakteru zvuka, narocito sto vecina na svojim sistemima, po meni, nece primetiti razliku. STX jeste najbolji ali po meni ne opravdava cenu u odnosu na recimo extreme music,obzirom da je duplo skuplji! Po meni je pametnije uloziti tih stotinak evra razlike u pojacalo ili pre u zvucnike. Neko je pomenuo DACove, njih po meni tek nema smisla uzimati jer do 600e nema ozbiljnijih uredjaja koji bi opravdali cenu.
 
Ako je stereo zvuk primaran STX je itekako mnogo bolji od Xtreme Music. Imao sam Platinum pa znam o cemu pricam. Razliku moze potvrditi i Nikk adsl jer je kod mene cuo i X-Fi i STX. Doduse vec god dana kako sam prodao X-Fi ali valjda se seca utiska. Meni uskoro stize M1 DAC na probu pa mogu reci kakav je.
 
Ako je stereo zvuk primaran STX je itekako mnogo bolji od Xtreme Music. Imao sam Platinum pa znam o cemu pricam. Razliku moze potvrditi i Nikk adsl jer je kod mene cuo i X-Fi i STX. Doduse vec god dana kako sam prodao X-Fi ali valjda se seca utiska. Meni uskoro stize M1 DAC na probu pa mogu reci kakav je.

Vlade da li ste uporedjivali direktno te kartica,ono AB?Delija je isto tvrdio,ali nije direktno uporedjivao dok nismo Misko i ja otisli kod njega i 3h sedeli i uporedjivali.Aj da kazemo da ja nemam istancan sluh,kao sto rece Nik,al onda ispade da i Delija i Misko takodje.Ponavljam ima razlike al to je po meni mala razlika,ne kao sto ti tvrdis.Nadam se da ce se oni javiti i potvrde ovo,da ne ispadne da izmisljam...
 
Pa po mojim nekim picajzla merilima, Xtreme Music uopste nije za stereo (ne znam zasto se ljudi nadju uvredjeni zaista). STX je nesto bolji, mada to je stereo kartica kao i svaka druga. Nece napraviti cudo ako imate ostatak slab ili prosecan, a ako imate jak sistem, necete se valjda ni zezati Asusima i ostalim igrackama (mada ima i takvih). Znaci, tu je negde za varijante izmedju. Tek ono da kazem za svaku od njih da su pristojne koliko to stereo karta ispod 200e moze da bude. Nije me zasenila ni jedna iskreno da sam pao na tur :D. Valjda zato sto sam naviknuo na te stereo fore, pa ne mogu bas lako da me iznenade. Kazem, pristojno. Razlike izmedju njih su suptilne i kao sto rekoh, ako imate neki mid-fi, bice zadovoljavajuca svaka od njih. Za ozbiljan sistem, ide i ozbiljniji izvor. A za sve ostale PC zvucnike i sisteme, neki slabiji Asus ili Creative bice i puna kapa. Jednostavno, ostatak i ne zasluzuje bolje.
A od DAC-ova ima da se probere po nesto kod nas za oko 500e, ali je naravno izbor jad i beda. Evo onaj Audial se nesto trti sa svojim Aya, Model S i D9, koji bi trebali da su malo iznad prosecne bizuterije koja nam se servira iz inostranstva. Nisam ih slusao, pa ne bih pravio poredjenja. Stari Wadya32 ili neka DIY varijanta Pedje Rogica moze isto da se uzme u razmatranje. DacMagic je prosao kao bos po trnju kod nas (ne cudi me), a prema nekom satro testu koji smo pre analizirali, ni M1 ne obecava nesto puno. ProJect je vec na dnu lestvice medju DAC-ovima... Tako da...svi vi koji ste se navukli na flac i komp, ili drndajte neku stereo karticu za muziku ili pljusnite pare na neki DAC, pa kako vam Bog pomogne. Naravno nista se ne mora, to uvek kazem. Temu smo prezvakali milion puta, pa vise i nemam zelju da pricamo o istim stvarima i da se nabedjujemo za neke gluposti bezbroj puta.
 
Pa po mojim nekim picajzla merilima, Xtreme Music uopste nije za stereo (ne znam zasto se ljudi nadju uvredjeni zaista). STX je nesto bolji, mada to je stereo kartica kao i svaka druga. Nece napraviti cudo ako imate ostatak slab ili prosecan, a ako imate jak sistem, necete se valjda ni zezati Asusima i ostalim igrackama (mada ima i takvih). Znaci, tu je negde za varijante izmedju. Tek ono da kazem za svaku od njih da su pristojne koliko to stereo karta ispod 200e moze da bude. Nije me zasenila ni jedna iskreno da sam pao na tur :D. Valjda zato sto sam naviknuo na te stereo fore, pa ne mogu bas lako da me iznenade. Kazem, pristojno. Razlike izmedju njih su suptilne i kao sto rekoh, ako imate neki mid-fi, bice zadovoljavajuca svaka od njih. Za ozbiljan sistem, ide i ozbiljniji izvor. A za sve ostale PC zvucnike i sisteme, neki slabiji Asus ili Creative bice i puna kapa. Jednostavno, ostatak i ne zasluzuje bolje.
A od DAC-ova ima da se probere po nesto kod nas za oko 500e, ali je naravno izbor jad i beda. Evo onaj Audial se nesto trti sa svojim Aya, Model S i D9, koji bi trebali da su malo iznad prosecne bizuterije koja nam se servira iz inostranstva. Nisam ih slusao, pa ne bih pravio poredjenja. Stari Wadya32 ili neka DIY varijanta Pedje Rogica moze isto da se uzme u razmatranje. DacMagic je prosao kao bos po trnju kod nas (ne cudi me), a prema nekom satro testu koji smo pre analizirali, ni M1 ne obecava nesto puno. ProJect je vec na dnu lestvice medju DAC-ovima... Tako da...svi vi koji ste se navukli na flac i komp, ili drndajte neku stereo karticu za muziku ili pljusnite pare na neki DAC, pa kako vam Bog pomogne. Naravno nista se ne mora, to uvek kazem. Temu smo prezvakali milion puta, pa vise i nemam zelju da pricamo o istim stvarima i da se nabedjujemo za neke gluposti bezbroj puta.

Ne bih bas rekao da karte poput EMU 1212m, asus STX, ESI juli@ spadaju u neki prosek. One bez problema sviraju u rangu CD plejera do 500-600e (cak bolje i od nekih skupljih), a ti raznorazni DAC-ovi od 500-600e su tesko bacanje para tj. jednostavno ne postoji trenutno dobar DAC za te pare a verovatno ga nece ni biti uskoro...
Tako da uz neku od pomenutih karti i ozbiljniji ostatak sistema (pojacalo, zvucnici, kablovi) mozete imati ozbiljan HI-FI sistem;)

Pozdrav
 
M1 ne obecava nista. Ja cekam svoj primerak pa mogu da kazem sta mislim, Na stranim forumima misljenja su podeljena. Neki su odusevljeni, neki nisu. Naravno, to zavisi i od samog sistema. Kako se uvek prica da su sve novine placene da pricaju, njihove opise necu ni pominjati. Sto se tice STX, nisam poredio u AB testu sa X-Fi jer sam prethodno ovu drugu prodao. Inace, slazem se sa adsl gradacijom. Sigurno ako neko napravi sistem od vise hiljada evra nece koristiti STX od <200e za izvor. U situacijama da su sistemi do 1500e po mojoj proceni moze STX sasvim lepo da radi, cak bolje nego sto vecina misli.
Problem kod zvucnih karti je i ta sto PC uglavnom stoji prilicno daleko od HiFi sistema pa se ne koriste kablovi istog kvaliteta i duzine. Iako sam bio skeptik, mogu reci da za analogni zvuk kvalitet kabla kao i duzina jesu veoma bitani.
 
Poslednja izmena:
Ne bih bas rekao da karte poput EMU 1212m, asus STX, ESI juli@ spadaju u neki prosek. One bez problema sviraju u rangu CD plejera do 500-600e (cak bolje i od nekih skupljih), a ti raznorazni DAC-ovi od 500-600e su tesko bacanje para tj. jednostavno ne postoji trenutno dobar DAC za te pare a verovatno ga nece ni biti uskoro...
Tako da uz neku od pomenutih karti i ozbiljniji ostatak sistema (pojacalo, zvucnici, kablovi) mozete imati ozbiljan HI-FI sistem;)

Pozdrav

Koji cd player si zvucno zakopao i kojom karticom?
 
Ako je stereo zvuk primaran STX je itekako mnogo bolji od Xtreme Music. Imao sam Platinum pa znam o cemu pricam. Razliku moze potvrditi i Nikk adsl jer je kod mene cuo i X-Fi i STX. Doduse vec god dana kako sam prodao X-Fi ali valjda se seca utiska. Meni uskoro stize M1 DAC na probu pa mogu reci kakav je.

Vlado to uporedjivanje nema veze sa zivotom a evo i zasto. Uzeo STX-a, doneo je kod Vukashina, zatekao ga kako slusa flac, ugasili komp stavili Asus-a, drivere odozgo upalili i pustili, Vuksain pocinje skoro pa da skace po sobi, koliko je bolja zvucna Asus, pa ovo je neverovatno, pustili tu istu pesmu koju smo slusali pre 5-10 min na x-fi, pa drugu pa trecu, pa sve veca razlika, te bolja separacija kanala te ovo te ono, nista krecemo sa ab iiii nema razlike :), jedna u pci druga u pci-e menjas inpute-e na pojacalu i nema razlike, krece malo ozbiljnije slusanje, razlike ima ali je u promilima! isto sam i ja doziveo kod kuce probao asus-a umesto prodigy-ja prvi put, vilica do dole, krenuo sa ab opet promili, pa kod Delije itd itd itd. Probaj ti to ab pa onda da pricamo o razlici. :wave:
 
M1 ne obecava nista. Ja cekam svoj primerak pa mogu da kazem sta mislim, Na stranim forumima misljenja su podeljena. Neki su odusevljeni, neki nisu. Naravno, to zavisi i od samog sistema. Kako se uvek prica da su sve novine placene da pricaju, njihove opise necu ni pominjati. Sto se tice STX, nisam poredio u AB testu sa X-Fi jer sam prethodno ovu drugu prodao. Inace, slazem se sa adsl gradacijom. Sigurno ako neko napravi sistem od vise hiljada evra nece koristiti STX od <200e za izvor. U situacijama da su sistemi do 1500e po mojoj proceni moze STX sasvim lepo da radi, cak bolje nego sto vecina misli.
Problem kod zvucnih karti je i ta sto PC uglavnom stoji prilicno daleko od HiFi sistema pa se ne koriste kablovi istog kvaliteta i duzine. Iako sam bio skeptik, mogu reci da za analogni zvuk kvalitet kabla kao i duzina jesu veoma bitani.

Apsolutno se slazem da sa nekom od pomenutih karti i sistemom do 1500e po komponenti (pojacalo i zvucnici ali i neki ozbiljniji zv. i int. kablovi) se moze dobiti veoma pozitivan rezultat u smislu kvaliteta zvuka;)
Ljudima je i dalje PC nespojiva komponenta HI-FI sistema, ali vreme ce pokazati suprotno...
Cak mogu i da budem toliko optimistican i kazem da i sa sistemima od nekoliko hiljada eur. moze da se dobije iznenadjujuc rezultat ali to nisam nikada cuo pa ne mogu da potvrdim.

Pozdrav
 
Kako kod Misko. Rekao sam svoj utisak a isto to su rekli i Nikk adsl i Zeljko DJ kod mene. Da je mnogo bolji stereo zvuk preko STX u odnosu na X-Fi. Nisam mogao da pravim AB test ali se secam utiska, detalja, sirine etc. Moj stav je da je STX primetno bolji. Tvoj stav da nije.
 
STX bi trebao biti bolji od X-FI po samim komponentama op-amp+kondenzatori...moja delimicno modovana X-Fi (bez op-amp) kondenzatorima je cistije svirala od klot varijante. Sa op-ampom npr lm4562 mozda bi i bila rame uz rame sa STX
 
Ljudima je i dalje PC nespojiva komponenta HI-FI sistema, ali vreme ce pokazati suprotno...

Pa s obzirom da se veliki deo novih hi-fi komponenti u 21. veku pravi u Kini, a iz tog dela sveta poticu i gotovo sve racunarske komponente, sve u kompletu se srozalo i doslo na istu meru. To uopste nije za radovanje, a vreme moze samo da pokaze negativne posledice svega toga. To sto je PC postao mainstream izvor zvuka, samo je pospesilo da se muzika slusa s nogu (iPod i mp3 playere da ne pominjem u toj funkciji), kriterijumi su naravno opali zestoko, a ljudi poceli prosecnim da se zadovoljavaju.
Nisi mi rekao koji cd player si slusao a da je izgubio protiv neke od zvucnih o kojima smo pricali?
 
Pa s obzirom da se veliki deo novih hi-fi komponenti u 21. veku pravi u Kini, a iz tog dela sveta poticu i gotovo sve racunarske komponente, sve u kompletu se srozalo i doslo na istu meru. To uopste nije za radovanje, a vreme moze samo da pokaze negativne posledice svega toga. To sto je PC postao mainstream izvor zvuka, samo je pospesilo da se muzika slusa s nogu (iPod i mp3 playere da ne pominjem u toj funkciji), kriterijumi su naravno opali zestoko, a ljudi poceli prosecnim da se zadovoljavaju.
Nisi mi rekao koji cd player si slusao a da je izgubio protiv neke od zvucnih o kojima smo pricali?

To sto se sve vise toga proizvodi u Kini ne moze biti razlog za odbijanje takvih proizvoda posto se kvalitet istih od ozbiljnih proizvodjaca veoma striktno kontrolise. Ja takodje slusam MP3 kada sam u pokretu i van kuce i ne vidim nista lose u tome, sigurno necu plejer puniti FLAC-ovima i slusati ga na nekim obicnim bubicama;)
Ljudi se zadovoljavaju prosecnim zato sto ih bolje i ne zanima.
Sto se tice CD plejera, vec odavno ga nemam ali sam slusao dosta toga; od NAIM-a, Philips-a, Marantz-a...
Sve to lepo zvuci ali ja nisam uocio razlike koje opravdavaju razliku u ceni od vise stotina eur, i jos kada na sve to dodam neuporedivo lakse baratanje sa materijalom, nista me vise ne moze ubediti u suprotno;)

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ako je rame uz rame sa DAC Magic-om, ne vidim sta je problem u tome da izadje na kraj sa CD plejerom od 500-600 evra.
Ali ne treba ocekivati vise od toga - i to je sasvim dovoljno.
 
Poslednja izmena:
To sto se sve vise toga proizvodi u Kini ne moze biti razlog za odbijanje takvih proizvoda posto se kvalitet istih od ozbiljnih proizvodjaca veoma striktno kontrolise.
O kom kvalitetu tu zapravo pricamo? O saki delova od 30e koji brendu u Engleskoj donese profit od 500 ili vise evra? A Kinezi im naravno sve sastavili, onakvi smoreni kao izvetreli zombiji na traci, bez stimulacije za rad kad znaju kolika im plata. Kontrolu kvaliteta obavlja ta ista fabrika koja im je i dala da rade projekat sa najgorim delovima koji im se najvise isplate. Sta mislis, zasto se danasnja NAD (a i nije jedini) pojacala greju u stand by modu? Zasto riknjavaju potenciometri u garantnom roku, otkazuju daljinci i sl.? Za zvucnike im je malo opustenije, jer rade proverenim jeftinim driverima, kondenzatorima, ozicenjima,... jednom recju, u zvucnike od 1000e stavljaju driver od 50e i tako dalje... Kontrola kvaliteta tu ne igra gotovu nikakvu ulogu (grdna stvar da se provere 6 kontakta na skretnici i ostale banalne stvari), vec sve odlazi na marketing, sto ih zapravo i prodaje. Izmisljaju kako su unapredili korpu, magnet, vesanja, membrane, imaju 3 finisa, spajkove, mrezice, zaoblili stranicu na ovaj ili onaj nacin,...a u sustini su samo nasli jos laksi nacin da prodavanjem magle povecaju profit.
Ja takodje slusam MP3 kada sam u pokretu i van kuce i ne vidim nista lose u tome, sigurno necu plejer puniti FLAC-ovima i slusati ga na nekim obicnim bubicama;) Ljudi se zadovoljavaju prosecnim zato sto ih bolje i ne zanima.
Pa to ti kazem, muzika se danas slusa s nogu i na svakom mestu, delicem mozga. Otuda to i ima za posledicu da bolji kvalitet i nije potreban.

Sto se tice CD plejera, vec odavno ga nemam ali sam slusao dosta toga; od NAIM-a, Philips-a, Marantz-a...
Sve to lepo zvuci ali ja nisam uocio razlike koje opravdavaju razliku u ceni od vise stotina eur, i jos kada na sve to dodam neuporedivo lakse baratanje sa materijalom, nista me vise ne moze ubediti u suprotno;)

Pozdrav

Razumem o cemu govoris, pristupacnije, brze, veca kolicina besplatnog materijala. Time se sigurno vise od 90% ljudi povodi. Cd playeri, iako isto digitalne tvorevine kao i zvucne kartice, imaju svaki na svoj nacin, neku svoju pricu i smek, nisu bezdusni i bezlicni. Philips i Marantz pogotovo to znaju, jer su ih TDA1541, TDA1543 i jos neki cipovi sa dobrom integracijom upravo i uvrstili u muzikalne i lako slusljive izvore. Kartice su sad tehnicki u startu nagruvane vecim SNR-om, vecim bitrate-om i ostalim stvarima, ali su i dalje surove bez duse. Jednostavno ne umeju da prezentuju muziku na isti nacin. Razumem takodje i da je to prosecnom korisniku totalno baljezganje, jer kao sto rekosmo, danasnji korisnik uopste i nema neke komplikovane prohteve. Lako ga je zadovoljiti.
 
Dac Magic nisam slusao a ono sto vidim da ima unutra verovatno svira recimo kao 0404usb a ovaj (sa swich napajanjem) opet svira na A/B testu kao prosecan CD player od 50e (polovan naravno)...
 
Onda pricas totalno napamet.


@Vukasin & Misko
Zakljucke A/B testa manje/vise znamo (razlike postoje, ali su daleko od drasticnih i tu nema price), ali to je samo deo testa. Druga polovina, ne manje bitna je i malo duze slusanje. Jedino i tu je placebo zeznuta stvar.
 
Poslednja izmena:
Strasno! U Kini nema nikakve kontrole kvaliteta a to sto odande dolaze i vrhunski uredjaji nema veze. Sami neki kineski brendovi su pravi high end. Zasto je ljudima neverovatno da zvucna karta moze zvucati bolje od nekih cd playera? Pa nemaju ti cd playeri vanzemaljsku tehnologiju. Kao nemoguce napraviti dacili kartu ilis ta vec. Pa vrhunski cd playeri i imaju zasebni dac. Karte nemaju dusu a cd player ima? O cemu mi pricamo.......
Nikk, razlika se ili primeti ili se ne primeti. LJudi imaju pamcenje detalja zvuka max 15min i to je dokazano. Da slusas nesto na duze staze jednsotavno se zaboravi i stice se utisak trenutnog stanja u glavi. Da li sam umorniji, odmorniji, neraspolozen i sl. Mogu skapirati da se ceka neko usviravanje, opustanje membrana ali ako su oba uredjaja u istom stanju onda nema govora. Razlike ima na prvu loptu ili nema. Ako su to neke finese i detalji, koje se i ne primecuju nego moras maltene da ih izmislis pa ko ce jos da se mlati oko toga.
 
Poslednja izmena:
Strasno! U Kini nema nikakve kontrole kvaliteta a to sto odande dolaze i vrhunski uredjaji nema veze. Sami neki kineski brendovi su pravi high end. Zasto je ljudima neverovatno da zvucna karta moze zvucati bolje od nekih cd playera? Pa nemaju ti cd playeri vanzemaljsku tehnologiju. Kao nemoguce napraviti dacili kartu ilis ta vec. Pa vrhunski cd playeri i imaju zasebni dac. Karte nemaju dusu a cd player ima? O cemu mi pricamo.......
Nikk, razlika se ili primeti ili se ne primeti. LJudi imaju pamcenje detalja zvuka max 15min i to je dokazano. Da slusas nesto na duze staze jednsotavno se zaboravi i stice se utisak trenutnog stanja u glavi. Da li sam umorniji, odmorniji, neraspolozen i sl. Mogu skapirati da se ceka neko usviravanje, opustanje membrana ali ako su oba uredjaja u istom stanju onda nema govora. Razlike ima na prvu loptu ili nema. Ako su to neke finese i detalji, koje se i ne primecuju nego moras maltene da ih izmislis pa ko ce jos da se mlati oko toga.

Predajem se! :bottle:
 
@Delija

Ok pricam napamet za Dac Magic koji je po komponentama gotovo nista bolji od 0404usb....a 0404usb u testu bez placebo i pristrasnosti iliti lozenja je svirao kao obican (po meni) cd player Sony cdp590
Za Dac Magic si i sam rekao da nije nista mnogo bolji cini mi se od X-FI (nisam siguran po secanju) a i po raznim forumima/testovima obicnih ljudi je nista posebno....tako da je verovatno bolji od cd playera od 250e ali 500 600e mislim da je preterivanje

@gvlada
Slazem se...a ljudi koji usviravaju.....svoje usi na kraju!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno