Šta je novo?

Zvučna za slušanje muzike

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
379
Koju bi zvučnu preporučili za stereo slušanje muzike na 2.0 zvučnom sistemu?

Potrebno je da:
- karta radi u Windows 7 64bit
- daje osteno bolji zvuk od Realtek integruše (za tiho slušanje muzike dok radim na računaru)
- cena bude što povoljnija
- da može da se kupi kod nas, poželjno nova

Nije potrebno da ima bilo kakvu podršku za igre i filmove (jer će biti ugrađena u računar koji se ne koristi za to).

Čitajući forum, uglavnom su preporuke:
X-Fi Xtreme Music
X-Fi Titanium
M-Audio Audiophile 2496
E-MU 0404

Prve dve X-Fi bih odbacio i zbog cene i zbog mogućnosti koje su meni lično nepotrebne. Dakle, ostaje Audiophile 2496 i E-MU 0404. Da li neko može da mi potvrdi da li ove dve karte ispunjavaju uslove koje sam naveo, i ako da, koja od ove dve je bolji izbor? Naravno, ako postoji još neki predlog - dobrodošao je. :)
 
Nadjoh na netu, pocelu su opako da tvikuju Asus STX zvucne :smoke:

1d9a47c1cedbbdc75dfbac74269d93f6.jpg


Da li je neko poslusao Asus stx vs. audiotrak neka? Razmisljam se da predjem na STX-a. Trenutno sam na Audiotrak Prodigy HiFi
 
Imam jedno pitanje za Duleta... Druze, stavio sam OP270GP i jako lepo zvuchi!

Problem mi je drugi, jesi li ti primetio pad u ASIO performansama? Posto cesto koristim programe poput Traktor PRO ili Ableton, desilo mi se danas da broadcasting preko icecast servera koji je dosad isao najregularnije pocne da preskache i bufferuje iz nekih misterioznih razloga... Prvo sam pomislio da je zbog toga sto drzim na 24bit 96khz po defaultu pa mu je mozda puno da to pregura u 64kbps 44.1khz .ogg stream... Vratim sve na 44.1 i 16bit i opet nista bolje! Povecam latency sa 5.5ms (koje je islo do sad normalno) na 7.5ms, opet isto... E sad, pre nego sto pocnem da paranoisem, probacu ovih dana jos na shoutcast 128 kbps mp3 i jos opet na ovaj icecast... Jer znam da taj server nekad zeza (takodje iz nepoznatih razloga...) ali taj shoutcast server nikad nije pravio problem... Ako i tu pocne da shtuca onda mi ostaje da vratim stari opamp pa da probam opet sa njim...

Jesi ti primetio shtogod vezano za ASIO? Recimo i foobar mi krcka kad skipujem po treku, sto ranije nije bilo... Drajveri su najnoviji dostupni...
 
Кажем ја, друга звучна са оп270гп :D а биће још боље само га пусти да се усвира неко време.

Не користим ништа од наведенх програма па немам појма али ми се дешавало дотично крцкање и пуцање у фубару са асиом при премотавању.

Разлог је био онај SVN, нормализација, шта већ. Није због опампа 1000%.

Ево шта да урадиш да би извукао максимум из карте без штуцања и пуцања.

Прво инсталирај драјвер који сам модовао. То је д2 драјвер.

http://rapidshare.com/files/358274594/PCI_D2modDS.rar.html

Стави све на дефалт, укључи хајфај мод, еквилазер остави без измена јер оп270гп нема никакве потребе за било каквом корекцијом.

И на крају подеси снагу левог и десног канала на 90 и то је то. Код мене нема никаквих проблема када се овако намести.
 
misko, audiotrack prodigy je po testovima prilicno bolja od STX-a .
zeznuces se ako zamenis .
 
. . .kakva je situacija sa Audiotrak drajverima za Win7 x64?
 
Кажем ја, друга звучна са оп270гп :D а биће још боље само га пусти да се усвира неко време.

Не користим ништа од наведенх програма па немам појма али ми се дешавало дотично крцкање и пуцање у фубару са асиом при премотавању.

Разлог је био онај SVN, нормализација, шта већ. Није због опампа 1000%.

Ево шта да урадиш да би извукао максимум из карте без штуцања и пуцања.

Прво инсталирај драјвер који сам модовао. То је д2 драјвер.

http://rapidshare.com/files/358274594/PCI_D2modDS.rar.html

Стави све на дефалт, укључи хајфај мод, еквилазер остави без измена јер оп270гп нема никакве потребе за било каквом корекцијом.

И на крају подеси снагу левог и десног канала на 90 и то је то. Код мене нема никаквих проблема када се овако намести.

SVN ne koristim... Kod mene svira trenutno 4 channel, 4 speakers (moram zbog Traktor-a), 44.1 PCM, master volume na 55%, ''prednji'' zvuchnici na 100% a zadnji zbog slushalica na 80%...

Hi-fi mode ukljuchen inache... Ne trebaju mi ti dodaci nizasta, elem lepsi mi bio zvuk na 96kHz nego ovako al mislio sam da je mozda do toga... Sta da radim sa master volume? Ono cu stavit na 90% al master?
 
Stavio sam tvoje drajvere, sad po Windowsu 7 imam Xonar D2! :d

Master vol na 100%, prednji na 90%, 96k PCM, podesio isto u Windows properties!

Videcemo... Ako mi promaklo nesto, javi!


Jos nest, vezano za foobar i ASIO out! Ko nema ASIO opciju, mora da skine sa foobar sajta ASIo_Out plugin... Ja isto nisam imao dok nisam provalio da nema .dll za asio...

foobar ASIO out
 
Poslednja izmena:
Стави све канале на 90 а мастер на колико хоћеш и сети се да наместиш и виндозину пјејбек конфигурацију исто као и на сонару.

Па јел ти пуца сад са новим драјверима?

Ја без обзира гурам фообар кроз асио, не шкоди :p

Иначе звук пролази кроз кернел него ваљда нема виндозиног интерног миксера него само од звучне, зато се други бит корект плагин за фообар зове кернел стриминг.
 
Poslednja izmena:
Koliko znam Win 7 koristi wasapi koji radi isto sto i asio. U raznim playerima vise nema razlike u zvuku, potvrdjeno ne samo od mene nego i od drugih ljudi. Inace koristim aimp2 i foobar.
 
. . .kakva je situacija sa Audiotrak drajverima za Win7 x64?

Rade odlicno, win7x64 vozim i sam, teski su cini mi se 3Mb :), (volim te malene sto programe sto drajvere obicno rade odlicno :))

misko, audiotrack prodigy je po testovima prilicno bolja od STX-a .
zeznuces se ako zamenis .

uf ne znam iskreno mislim da nije, tj. da je bolja asus stx prodigy je u rangu sa ostalima od 100tinak €. Jedina prednost u odnosu na STX je 5.1 kod prodigya, ako neko ima u BG nije frka uvek sam da poslusamo i uporedimo :)
 
Poslednja izmena:
Iskreno mislim da nije bolji od STX, makar gledajuci review na netu. Nisam ih ipak cuo, ali niko od njih nije dobri samaricanin te niko ne prodaje robu ispod cene.
 
Karta je radila ovih dana skoro 24/7 :), malo sam sacekao da se razradi i da se usi priviknu a u isto vreme odviknu od prodigija i danas krenuo malko da testiram. Obe kartice instalirane na win7x64, poslednji of. drjaveri na obe, player foobar (Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi i Asus Xonar Essence STX, obe stock op-amp) samo menjam default device i obe prikacene na Harman/Kardon hk630 > vdh cs122 > Dayens ka1p, muzika sve flac, odabrao 4 pesme koje sam imao prilike da slusam na razlicitim sistemima i osluskivao razlike:

Joao Gilberto - The Girl from Ipanema
Paco De Lucia - Entre dos Aguas
Michael Jackson - Thriller
Mark Knight & Funkagenda - Man With The Red Face
(poslednja ce se mozda uciniti nekome da je zalutala ali slusam uglavnom elektroniku pa je meni i najbitnija :))

Posto mislim da se ne sluzim dobro audiofliskim recnikom tipa transparentnije, sladunjavije, svilenkastije gde je scena pomerena napred nazad, razdvajanje instrumenata, vokala, pozadine bla bla bla... globalno gledano Audiotrak Prodigy je mnogo zajeba@na kartica :), razlike izmedju nje i Asus-a su maximum 5% u korist STX-a ili sam mozda ja gluv da cujem vecu razliku :) Mozda je i ostatak opreme preslab, ovih dana merkam neke Dynaudio da smenim Dayense pa ako realizujem sve > re-run.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da ce zvuk imati malkice drugaciji karakter zbog toga sto su razlicite kuce zaduzene za DA konverziju, burr-brown vs. wolfson i razliciti audio cipovi, medjutim izgleda da je najvaznija prica op-amp. I na jednoj i na drugoj su jrc-i :S: Promenom op-ampa bar na prodigiju se cuje da to nije vise ista zvucna, bas me zanima kako bi to proslo na STX-u.
 
Od 3 op-ampa u STX-u par jrc-a koji su u I/O (I/V) konfiguraciji iliti koji su zaduzeni za current to voltage konverziju igraju najvecu ulogu u kvalitetu zvuka (koliko sam ja skapirao) a i oni su jrc 2114 koji svakako nisu sam vrh u op amp svetu, dok je ovaj samostalni (LM4562 zaduzen za bafer) barem po forumima odlican pa ga i zbog toga ne bih menjao (em igra manju ulogu em je odlicnog kvaliteta)> Problem je sto su jrc-i u paru pa moraju tako i da se menjaju pa je eksperimentisanje x2 cenovno gledano :)

Inace napolju mnogi koriste 2xLME49720HA za I/O i 1xLT1364 za bafer.
 
Nazad
Vrh Dno