Šta je novo?

Zvučna za slušanje muzike

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
380
Koju bi zvučnu preporučili za stereo slušanje muzike na 2.0 zvučnom sistemu?

Potrebno je da:
- karta radi u Windows 7 64bit
- daje osteno bolji zvuk od Realtek integruše (za tiho slušanje muzike dok radim na računaru)
- cena bude što povoljnija
- da može da se kupi kod nas, poželjno nova

Nije potrebno da ima bilo kakvu podršku za igre i filmove (jer će biti ugrađena u računar koji se ne koristi za to).

Čitajući forum, uglavnom su preporuke:
X-Fi Xtreme Music
X-Fi Titanium
M-Audio Audiophile 2496
E-MU 0404

Prve dve X-Fi bih odbacio i zbog cene i zbog mogućnosti koje su meni lično nepotrebne. Dakle, ostaje Audiophile 2496 i E-MU 0404. Da li neko može da mi potvrdi da li ove dve karte ispunjavaju uslove koje sam naveo, i ako da, koja od ove dve je bolji izbor? Naravno, ako postoji još neki predlog - dobrodošao je. :)
 
Па ишао сам неком логиком, што мање разих процесирања то боље... или грешим?

Разлику између 16 и 24 бита не чујем уопште, док за 44 и 96 нисам нешто ни покушавао да поредим... зар може нешто користити рисемпл у 96кхз ?
 
Ajde da poredimo sa upscale video materijala. DVD koji je 480p recimo ne moze biti nikad 720p jer mu fali jos detalja. Ipak, kad neki uredjaj npr DVD player upscaluje na 720p def izgleda bolje. DAC Magic takodje uvek upuje na 192/24 i ne postoji osoba koja je cula taj uredjaj i da joj se nije dopao.
 
Poslednja izmena:
o tome se radi. naravno da 44.1 khz ima snimljeno maksimalno do 20000 hz / flac , kod mp3 i manje /
ali DSP + resampl daju virtuelne visokotonce, koji veoma 'ozivljavaju muziku'
/pesma snimljena na 96khz sample rate ima spektar do 44000hz /

dakle virtuelno jeste, ali zvuci lepse nego 44.1 .u slucaju xonara i veoma prirodno.
takodje zasto ne skinuti sve te dvd-a i sacd ripove u 96khz/24bit ?
 
pitanje je sta moze da izvede tweeter na tvojim zvucnicima.

normalno ljudsko uvo cuje do 20.000Hz , poneki cuju i vise
ali, visoki harmonici se projektuju direktno u sinapse kore velikog mozga / potrazi na netu super tweeter /
za to ti je potreban upravo taj super tviter, on po specifikaciji tera i preko 100khz
uglavnom je zvucnik piezoelektricnog tipa.

dakle, za to slusanje ti treba :
- zvucna koja moze da istera 192khz , tj do ~96khz cujnosti/ to moze i realtek, naravno sa prilicnom distorzijom /,
- 192khz ready pojacalo + zvucnici sa super tviterom , mozes da ih trazis pod SACD-ready
- SACD ili DVD-a disk, ili eventualno ako napipas negde flac ili wma-pro rip u 192khz/24bit .

skup sport. ali, moguce je da i zvucnici koje imas mogu preko 20khz / maltene i sigurno, pitanje je samo koliko, i sa koliko distorzije /
u tom slucaju isti efekat imas i sa 96/24 / domet ~44khz /
a slaba je verovatnoca da iko od nas ima zvucnike koje mogu da se priblize toj cifri.

da ne palamudim vise, -probaj , primetices najverovatnije .
 
Poslednja izmena:
Ajde da ja ne palamudim el neko cuo u zivotu 20khz , moze neko i da proba iznenadio bi se sa rezultatima
 
Ево слушам у на 96 и изгледа да стварно звук добија на дубини. Високи су дефинитивно јача страна овим малих кутија, свирају толико прецизно да то није нормално, то кажем зато што сам их поредио са монитор аудио бр2 на којим сад одврћемо високе до патоса да би их стигли, али не успева.

Иначе све флакове и ДТС имам, тек ту и тамо понеки мп3.
 
Ako je preko ASIO on ga već podesi na interni (najveći mogući) sample rate.

Xonar-ov ASIO drajver ne zaobilazi Xonar Audio Center, pa mislim da ipak mora da se podesi.

Inače, kako držite ostala podešavanja?

Kod mene je u Xonar Audio centru sad podešeno ovako: 2 Channels, PCM 96 KHz, 2 Speakers. Sve ostalo isključeno, tj. uključen Hi-Fi, Volume na 100%, u Mixeru levi i desni kanal na 76%.

U Foobaru, 24Bit, 10ms latencija.
 
Poslednja izmena:
Код мене све исто само што не држим хајфај-мод зато што ми треба еквилајзер. Мислим да звук без подешавања еквилајзера може само на екстра звучницима који сами по себи приказују цео спектар једнако, што није случај са мојим комплетом, морам да компензујем недостатке звучника да би оно што чујем било избалансирано.

Ево како то стоји код мене за звучнике и за слушалице.
 

Prilozi

  • ekv.JPG
    ekv.JPG
    120.8 KB · Pregleda: 102
Koliko sam procitao na netu HiFi mod na Xonaru sluzi da pogasi sve i da posalje cist signal bez ikakvih dodataka. Jedino upuje ako namestis tako, meni je npr 192/24. To ide analogno na pojacalo pa na zvucnike. Po nekoj mojoj proceni lepse zvuci.
 
Dule , koristis ekvilajzer ??! :zgran:

Xonar-ov ASIO drajver ne zaobilazi Xonar Audio Center, pa mislim da ipak mora da se podesi.

Inače, kako držite ostala podešavanja?

Kod mene je u Xonar Audio centru sad podešeno ovako: 2 Channels, PCM 96 KHz, 2 Speakers. Sve ostalo isključeno, tj. uključen Hi-Fi, Volume na 100%, u Mixeru levi i desni kanal na 76%.

U Foobaru, 24Bit, 10ms latencija.

Takodje . osim sto master volume nikad ne teram preko 35 . Za sad drzim i smart normalizaciju na ON, jedva se primecuje, a prilicno dobro radi.

S tim sto nedostatke audio sistema ispravljam DFX om , / znam sta mislite o DSPovima ... /
*preset 17 , dodatna podesavanja:
fidelity 5.5
ambience 0.7
3d surr. 0.3
dynamic 2
hyperbass 5

Ova podesavanja su plod dugogodisnjeg iskustva, i mnogo bolje su resenje od ekvilajzera, upravo sto upotpunjuju soundstage , takodje i sto je bukvalno neprimetno prisustvo dsp-a . Rezultati su toliko dobri da sam cak njima zadovoljan.
;)

edit#2 , vivaldija koristim za ocenu dinamike vise nego frekvencija. mada sam ga naveo bas zato sto mi je prvi pao na pamet.
bjork homogenic je bolji po tom pitanju jer je dobar i za dinamiku i za frekvencije / basovi ispod 30Hz /
 
Poslednja izmena:
Да, обавезан је зато што ми без еквилајзера а-6201 слабо свира и нижи и виши бас. Могу да одсвирају лепо бас али га треба напумпати да би се избалансирао добро. Вероватно су драјвери на њему мало мање осетљиви па им треба више снаге него високотонцима.

Додатно еквилајзер ради балансирање звука за директно у драјверу па то ради за читав систем.

Е да ја у миксеру држим на 90 и леви и десни канал.
 
Poslednja izmena:
Cim nesto svira lose bez ekvilajzera, znak je da treba da se menja ;) Meni ako nesto po default-u ne svira kako zelim, znam da nije za mene. Sve ostalo su kompromisi.
 
Poslednja izmena:
Cim nesto svira lose bez ekvilajzera, znak je da treba da se menja ;) Meni ako nesto po default-u ne svira kako zelim, znam da nije za mene. Sve ostalo su kompromisi.

Не треба ми боље, ово ради посао као змај. А кад буде требало пљунућу неке паре за хајфај.
 
jel moze neko da mi kaze koja zvucna radi na windows 7 najbolje i dali vrede ove asusove Xonar kartice necemu? planiram da kupim ali nemam pojma sta dali Xonar D2X/XDT,ASUS XONAR DX/XD/A ili Sound Blaster X-Fi Titanium PCIe
 
Не треба ми боље, ово ради посао као змај. А кад буде требало пљунућу неке паре за хајфај.

Razumno rezonovanje. Nego, jedna stvar je tu malo problematicna. Koliko sam shvatio, sve zivo si probao sa karticom, a verujem da na tim zvucnicima ne mozes da uocis sve te promene koje vrsis na njoj.
 
Razumno rezonovanje. Nego, jedna stvar je tu malo problematicna. Koliko sam shvatio, sve zivo si probao sa karticom, a verujem da na tim zvucnicima ne mozes da uocis sve te promene koje vrsis na njoj.

Ако не верујеш дођи па се лично увери :) све што сам рекао примећује се на овим кутијама сасвим лепо, а поготово мутан звук.
 
Ma verujem da se cuje promena, ako ti tako kazes, nego samo kazem da bi tek na nekom rezolutivnijem sistemu zapravo cuo sta si dobio modifikacijom. Ako kazes da za tim nema potrebe, onda teraj i uzivaj. :)
 
Ниси ти чуо микролаб појачало :D однесем га код другара и повежемо га на неке профи техникс звучнике, тросистемци од метар висине, увежени из америке заборавио сам модел. Углавном имају високу осетљивост ваљда 91 дб или 92 тако нешто. Кад смо чули како звучи сели смо на дупе, мали микролаб је покопао техниксово 5.1 појачало у квалитету звука само тако.
 
Znam kakva su microlab pojacala. Iako jeftina, mogu da pokopaju razna pojacala, a kamoli tog technics-a 5.1. Ne treba da te cudi sto je poteralo te velike technics-e. 91-92dB je relativno dobra osetljivost i tu i delic watti radi posao.
 
jel to ono pojacalce sa A-6201 ?
 
Nazad
Vrh Dno