Šta je novo?

Zvučna za slušanje muzike

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
380
Koju bi zvučnu preporučili za stereo slušanje muzike na 2.0 zvučnom sistemu?

Potrebno je da:
- karta radi u Windows 7 64bit
- daje osteno bolji zvuk od Realtek integruše (za tiho slušanje muzike dok radim na računaru)
- cena bude što povoljnija
- da može da se kupi kod nas, poželjno nova

Nije potrebno da ima bilo kakvu podršku za igre i filmove (jer će biti ugrađena u računar koji se ne koristi za to).

Čitajući forum, uglavnom su preporuke:
X-Fi Xtreme Music
X-Fi Titanium
M-Audio Audiophile 2496
E-MU 0404

Prve dve X-Fi bih odbacio i zbog cene i zbog mogućnosti koje su meni lično nepotrebne. Dakle, ostaje Audiophile 2496 i E-MU 0404. Da li neko može da mi potvrdi da li ove dve karte ispunjavaju uslove koje sam naveo, i ako da, koja od ove dve je bolji izbor? Naravno, ako postoji još neki predlog - dobrodošao je. :)
 
Iskreno mislim da ti je bacanje para ici na neku od tih kartica (one su sve 80e+)
Takodje neznam koliko je dobar taj tvoj 2.0 sistem ali verujem da bi bilo koja od ovih:
1.Audigy 4
2.Audigy 2 ZS

uradila i vishe nego dobar posao.
Obe kartice se mogu naci polovne 30e-40e sto je ok cena.A zvuk je nebo - zemlja u odnosu na integushu.
 
flac mi je primarni izvor, ali pošto dosta toga ne mogu na nađem u flac-u, onda sam prinuđen na mp3, dok su mi audio cd-ovi nepraktični te ih i ne koristim...

@gvlada
Na koju tačno X-Fi si mislio? Koliko sam shvatio Xtreme Audio nije baš upotrebljiva, dok Xtreme Music ne može trenutno da se nađe, jedino Gamer...
 
Flac zvuci dobro na svakoj dobroj kartici. Sto se mene tice, mp3 zvuci dobro samo na X-Fi (drugi imaju pravo na svoje misljenje). Bitno jeste koji sistem imas?
 
duboko verujem da ni na 2-3 puta skupljim sistemima od tvog nebi prmetio razliku u odnosu na one 2 kartice koje sam ti rekao
btw
mislim da gamera,titaniuma nema nigde dok E-MU 0404 ima
 
Da li tih Audigy kartica ima u prodaji?

Verujem ti, ali u ovom slučaju može da važi ono "od viška glava ne boli", pa bih uzeo karticu koja može da pogura i malo ozbiljniji sistem od ovog koji trenutno imam. Mada, o zameni zvučnika ću razmišljati tek kad ove trenutne probam na nekoj boljoj zvučnoj, pa ako mi se svidi kako zvuči, možda odlučim i da nema potrebe za novom investicijom. Inače, ne znam da li si imao prilike da čuješ ove Microlab, ali zvuče oni prilično dobro, cena malo vara, nisu baš krš. :p
 
Sve zavisi od novca ali pojacalo i par zvucnika ce uvek dati bolji zvuk nego komp zvucnici.
Cuo si ovde nekoliko saveta. Pogledaj za svaki model na netu, iscitaj reviews i odluci se.
 
Ne samo te nego ja verujem ni jedna creative kartica nema sad da se kupi nova.
Mozda u nekoj prodavnici naletis da je nekom nesto ostalo.
Inace ako stvarno kasnije planiras neki normalniji 5.1 sistem onda kupovina dobre kartice vredi svakog dinara :)
 
Meni recimo Live! 5.1 i Audigy ES (ne SE) zvuce krs u odnosu na EMU 0404 ili recimo jeftini Denon CD plejer, na mom jeftinom sistemu sa nekim shit Aiwa zvucnicima.:d Mogu zamisliti kakva bi tek razlika bila da imam bolje zvucnike.:)
 
Ne 5.1, jednostavno mi ne treba, igre na PC-ju ne igram, filmove gledam u dnevnoj sobi na TVu (gde imam i Sony pojačalo), ovaj komp mi je radni, a dok radim volim da slušam muziku.

Tako da možda uzmem stereo pojačalo i par zvučnika kasnije, ali 5.1 sigurno ne planiram. Pored toga imam malo dete i bebu u kući, tako da glasnije slušanje muzike neću moći sebi da priuštim još neko (duže) vreme. :p Dakle, akcenat je na tihom kvalitetnom slušanju stereo.

Možda sam malo staromodan, ali meni više od stereo zvuka nije potrebno, naručito ne volim razne veštačke surround efekte i sl.

Koja bi bila realna cena za polovnu Audiophile 2496 ili E-MU 0404? Računam tu oko 50e?

Za obe karte postoje drajveri za Vistu 64bit, pa pretpostavljam da bi to radilo i na Win7?
 
Poslednja izmena:
Ne 5.1, jednostavno mi ne treba, igre na PC-ju ne igram, filmove gledam u dnevnoj sobi na TVu (gde imam i Sony pojačalo), ovaj komp mi je radni, a dok radim volim da slušam muziku.

Tako da možda uzmem stereo pojačalo i par zvučnika kasnije, ali 5.1 sigurno ne planiram. Pored toga imam malo dete i bebu u kući, tako da glasnije slušanje muzike neću moći sebi da priuštim još neko (duže) vreme. :p Dakle, akcenat je na tihom kvalitetnom slušanju stereo.

Možda sam malo staromodan, ali meni više od stereo zvuka nije potrebno, naručito ne volim razne veštačke surround efekte i sl.

Koja bi bila realna cena za polovnu Audiophile 2496 ili E-MU 0404? Računam tu oko 50e?
Ako se ovo odnosilo na moj prethodni post, ja nisam mislio na 5.1 sistem niti ga imam (imam 2.0). Mislio sam na model SB Live! kartice, Live!5.1, ja je koristim u stereo modu.
Ako ces ici na varijantu stereo pojacalo+zvucnici, znaci neki HiFi onda bar EMU 0404 ili 2496, ili ako naletis na EMU 0202USB.
Te polovne karte su oko 60e, pre par dana je otisao ovde na benchu EMU 0404 za 50e.:)
 
Jedno pitanje.
Moze li emu 0404 da radi na 2.0 aktivnim zvucnicima, tacnije Microlab solo 2?
Da li ce biti primetna razlika u zvuku u odnosu na live 5.1 sa Kx driverima?

ispade 2 pitanja, da ne otvaram novu temu.
Hvala
 
Ako se ovo odnosilo na moj prethodni post, ja nisam mislio na 5.1 sistem niti ga imam (imam 2.0). Mislio sam na model SB Live! kartice, Live!5.1, ja je koristim u stereo modu.
Ako ces ici na varijantu stereo pojacalo+zvucnici, znaci neki HiFi onda bar EMU 0404 ili 2496, ili ako naletis na EMU 0202USB.
Te polovne karte su oko 60e, pre par dana je otisao ovde na benchu EMU 0404 za 50e.:)

Ne, to za 5.1 se odnosilo na ono što je MilanBor rekao ("Inace ako stvarno kasnije planiras neki normalniji 5.1 sistem onda kupovina dobre kartice vredi svakog dinara").

Da video sam, Kutija je prodavao, ali kad sam video oglas već je pisalo da je prodato.


Ako mislis na surr efekte poput onog sto PL II pravi od stereo zvuka praveci 5.1 od toga ok.... slazem se ali u filmovima efekti itekako nisu vestacki vec tacno onakvi treba da bi uneli u desavanje filma.

Da, slažem se sa tvojim mišljenjem, u filmskom zvuku je tačno dizajnirano šta će se čuti na kom kanalu kako bi se postigao odgovarajući efekat, mislio sam na muziku, gde je sve aranžirano za dva zvučnika.
 
Poslednja izmena:
garson sto se tice ti tvojih zvucnih i live5.1 i audigy es su mnogo loshije zvucne kartice i od onih koje sam ja spomenuo i od onih koje on planira da kupi

U svakom slucaju ako imash para kupi koju mozes zvucna je nesto u sta se ulaze jednom i neces je menjati dugo vremena.

Koju god od njih da nadjes neces da pogreshis.
 
garson sto se tice ti tvojih zvucnih i live5.1 i audigy es su mnogo loshije zvucne kartice i od onih koje sam ja spomenuo i od onih koje on planira da kupi

U svakom slucaju ako imash para kupi koju mozes zvucna je nesto u sta se ulaze jednom i neces je menjati dugo vremena.

Koju god od njih da nadjes neces da pogreshis.
Audigy ES nije zvucno mnogo losiji od Audigy 2, za Audigy 4 ne znam nisam ga cuo, mada sam cuo X-Fi i to nije puno bolje od Audigy 1. Naravno mislim na stereo. Ali sam cuo EMU 0404 i on ih sve sije za par kopalja, tako da bih pre dao 60e za polovan EMU nego 30e za Audigy 2.:)
 
Ja uzeh na ebay x-fi titanium fatality. Cekam da mi stigne. I naravno da sam u problemu jer nemam adekvatne zvucnike koji ce da potera taj x-fi. Da kacim na stereo hi-fi ne vidim nikakvu korist od toga.
 
ja sam pricao za audigy 2 zs ne za audigy 2 (ima razlike).
Takodje i audigy 2zs i audigy 4 su bolje daleko kartice od livea i ostalih sranja.
A sto se tice x-fi sve zavisi koju uzmesh music/gamer/titanium i ostale su bolje i od ove dve gore al ima i onih "x-fi" kao sto je npr. creative X-Fi Xtreme Audio koje po meni treba izbegavati u shirem krugu.
 
ja sam pricao za audigy 2 zs ne za audigy 2 (ima razlike).
Takodje i audigy 2zs i audigy 4 su bolje daleko kartice od livea i ostalih sranja.
A sto se tice x-fi sve zavisi koju uzmesh music/gamer/titanium i ostale su bolje i od ove dve gore al ima i onih "x-fi" kao sto je npr. creative X-Fi Xtreme Audio koje po meni treba izbegavati u shirem krugu.
Znam da si pricao za ZS al dzabe sve je to daleko od dobrih stereo kartica.:)
Kad sam pricao X-Fi pricao sam o kartama sa X-Fi cipom, dakle ne Xtreme Audio.
 
kako god da okrenes na njegovom 2.0 sistemu koju god da kupi nece da pogreshi
pitanje je samo sta moze da nadje :)

btw mige koliko ti izashla kartica sve ukupno sa putnim troskovima?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno