Šta je novo?

Zvučna za slušanje muzike

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
380
Koju bi zvučnu preporučili za stereo slušanje muzike na 2.0 zvučnom sistemu?

Potrebno je da:
- karta radi u Windows 7 64bit
- daje osteno bolji zvuk od Realtek integruše (za tiho slušanje muzike dok radim na računaru)
- cena bude što povoljnija
- da može da se kupi kod nas, poželjno nova

Nije potrebno da ima bilo kakvu podršku za igre i filmove (jer će biti ugrađena u računar koji se ne koristi za to).

Čitajući forum, uglavnom su preporuke:
X-Fi Xtreme Music
X-Fi Titanium
M-Audio Audiophile 2496
E-MU 0404

Prve dve X-Fi bih odbacio i zbog cene i zbog mogućnosti koje su meni lično nepotrebne. Dakle, ostaje Audiophile 2496 i E-MU 0404. Da li neko može da mi potvrdi da li ove dve karte ispunjavaju uslove koje sam naveo, i ako da, koja od ove dve je bolji izbor? Naravno, ako postoji još neki predlog - dobrodošao je. :)
 
Ovo za RS seriju si potpuno u pravu, imaju i previse otvoren zvuk, a oni visokotonci stvarno mogu da zvuce zrnasto i cudno na nekoj vrsti muzike. Zato ih i zatamnjuju NAD-ovima i sl. pojacalima. Sada ionako RS serija ide u penziju, nasledjuje je RX, koju su unapredili elementima iz sadasnje GS serije. Bice malo skuplja od RS, ali verovatno i zvucno bolja.

Nisu mi pale na pamet one Dayens kutije sa foruma...To je stvarno super zvucnik, a sa Harmanom, sve dodje na svoje, posto su po karakteru zvuka malo zatvorenije. Eto da kazemo da je od trenutnih polovnih varijanti, to jedan od best buy-eva u tom rangu.
 
Hvala vam na preporukama! :)

Što se Dayens-a tiče, nisam imao pojma da neka firma u Srbiji proizvodi hi-fi zvučnike. :)

Sledeće nedelje ću obići prodavnice... u kojim prodavnicama obično slušate opremu?
 
Potrazi malo "Karan Acoustics", pa ces tek onda videti sta ljudi iz Srbije imaju da pokazu na svetskom nivou ;)
 
Zvučnik od 270 Kg :zgran:, pa ono, jednog dana ako dobijem na lotou i sl. obećavam da ću svratiti u KA! :p A do tada...

Nego, naleteh na neku nikad-čuo-marku zvučnika "Eltax", konkretno modeli Monitor III i Liberty 3+. Koštaju novi 129e i 155e, respektivno.

Sad npr. Liberty 3+, koliko klasa je to iza Ka1P? Da li može da se poredi bar sa BR2 ili m32i?
 
Ako je tema aktuelna, da ti skratim muke i udar po novcaniku.Apsolutno ti ne trebaju ta 100+ Evra proseravanja, posto neces kaciti nikakvu high end opremu na to.Iz licnog iskustva bih ti preporucio Audigy 4.Korisitim ga u kombinaciji sa Denon pojacalom i JBL Balboa podnotojecim zvucnicima i zvuk je odlican.Primetno bolji nego na integrusi.Plus Audigy 4 moze da se nadje za smesne pare...
 
Ako je tema aktuelna, da ti skratim muke i udar po novcaniku.Apsolutno ti ne trebaju ta 100+ Evra proseravanja, posto neces kaciti nikakvu high end opremu na to.Iz licnog iskustva bih ti preporucio Audigy 4.Korisitim ga u kombinaciji sa Denon pojacalom i JBL Balboa podnotojecim zvucnicima i zvuk je odlican.Primetno bolji nego na integrusi.Plus Audigy 4 moze da se nadje za smesne pare...

Jos samo da si probao i neku bolju karticu, pa da te razume. Bilo koji audigy i stereo muzika...tesko,) Moze to lepo da zvuci, ali razlika je poprilicno ocigledna kad se umesto audigy-ja stavi nesto bolje.
 
Poslednja izmena:
Neki ljudi jednostavno nemaju istancano culo sluha, tako da ih moramo razumeti. Nijanse ne mogu svi provaliti. Za one koji mogu imamo odlicne vesti :)
Pojavile se Asus zvucne kartice u Srbiji ;)
 
Ovo Asus Xonar Essence STX tesko da ce bilo koja do 200e da pobedi. Toliko su svi koji su je testirali odusevljeni da je za HiFi stereo def best buy. Ja ipak zelim nesto sa HDMI.
 
Читао сам тестове и прво што се примети је да d2x има залемљене опампове ( to je карта од 150е ;) ). STX има сокете за опампове, супер је карта али нпр. нема неких већих кондензатора за филтрирање напона. Аудиотрек 7.1 hifi има фабрички 2х2200 mf :D, поред тога има изменљиве опампове, RCA стерео излазе и софтвер са толико могућности да треба поручавање да се схвати чему шта служи и све то за 100е, 60е јефтиније него STX.

Иначе углавном STX пореде за XFI-jevima, дај неки линк где пише да је боља од ових полупрофи карти.
 
Jos samo da si probao i neku bolju karticu, pa da te razume. Bilo koji audigy i stereo muzika...tesko,) Moze to lepo da zvuci, ali razlika je poprilicno ocigledna kad se umesto audigy-ja stavi nesto bolje.
Vidi sad ovako_Ove iste zvucnike sam probao i na NAD pojacalu od nekih 600 Evra i cd playeru iste firme.Kvalitet je bio bolji, ali ne drasticno.Naravno, pusten je audio cd, a ne mp3.Pa sad ti meni pricaj kako bi sta zvucalo, a da ne znas u praksi.Znaci, dzabe ti zvucna, ako nemas zvucnike i pojacalo da to isprate.Tu kompjuterski zvucnici tesko da imaju sta da traze.Prvo dobar zvucnik, pa sve ostalo.
 
Vidi sad ovako_Ove iste zvucnike sam probao i na NAD pojacalu od nekih 600 Evra i cd playeru iste firme.Kvalitet je bio bolji, ali ne drasticno.Naravno, pusten je audio cd, a ne mp3.Pa sad ti meni pricaj kako bi sta zvucalo, a da ne znas u praksi.Znaci, dzabe ti zvucna, ako nemas zvucnike i pojacalo da to isprate.Tu kompjuterski zvucnici tesko da imaju sta da traze.Prvo dobar zvucnik, pa sve ostalo.

Nikad ja nisam ni rekao da je izvor vazniji od zvucnika, tacno je da dzabe imas dobar izvor, a lose zvucnike i pojacalo koji to ne mogu da isprate. Razlika izmedju dva solidna izvora (bilo zvucna, cd-player) je dosta manja, nego izmedju dva modela kutija. I to stoji. Ali ako vec imas solidno pojacalo, solidne kutije, red je da imas i nesto od izvora u tom rangu. Audigy je za PC plastiku raj na zemlji, za nesto ozbiljnije, uoce se razlike.
 
Sve je to u redu sto kazes, ali je upravo ovaj audigy 4 i vise nego dovoljan, posto ce se ionako slusati mp3(u vecini slucajeva), ako je vec povezano na komp.Poenta, kako god okrenes i koju god zvucnu uzmes, jednostavno nikad to nece zvucati kao na odvojenim komponentama.
 
Zasto mislis da su komponente toliko superiorne? Ako gledamo slican rang neke sadasnje zvucne mogu dati isti ako ne i bolji zvuk od nekih CD playera. Dalje, ako idemo na gore postoje zvucne koje su i ponekoliko hiljada evra a imamo i ext DAC zbog kojih razlike i nema.
Sto se tice mp3, to zvuci dobro jedino na X-Fi. Flac moze zvucati dobro svuda.
 
Sve je to u redu sto kazes, ali je upravo ovaj audigy 4 i vise nego dovoljan, posto ce se ionako slusati mp3(u vecini slucajeva), ako je vec povezano na komp.Poenta, kako god okrenes i koju god zvucnu uzmes, jednostavno nikad to nece zvucati kao na odvojenim komponentama.

Zasto je PC reprodukcija osudjena dozivotno na mp3? Za povezivanje bolje opreme na PC, postoje i dobre zvucne i dobri eksterni DAC-ovi (sve u skladu sa cenom). Sve zavisi na sta volis da bacas pare. Izbor je veliki. :)
 
Zasto mislis da su komponente toliko superiorne? Ako gledamo slican rang neke sadasnje zvucne mogu dati isti ako ne i bolji zvuk od nekih CD playera. Dalje, ako idemo na gore postoje zvucne koje su i ponekoliko hiljada evra a imamo i ext DAC zbog kojih razlike i nema.
Sto se tice mp3, to zvuci dobro jedino na X-Fi. Flac moze zvucati dobro svuda.

Jel se secas pre neki dan kad sam ti na keca provalio kristalajzer na flac-u? Ne pije vodu sa njim, samo unisti, i to poprilicno primetno.
 
Ево пар дана слушам Xonar DS са убаченим Бур Браун OPA2134 опампом, и могу са сигурношћу рећи да Xfi gamer ( онај од 80е да не буде забуне ) не може да се носи са овом картом ни у једној дисциплини, осим у 3д позиционитању звука тј EAX.

Звук је тотално друга класа, и то се одмах у првој секунди слушања чује на басу, који је толико утегнутији на DS-у да нисам могао да верујем да исти вуфер свира.

Додуше треба мало времена да се карта "усвира" једно два дана да престану да прште високи.

Иначе драјвери су ту и тамо, XP има проблеме са нивоом снаге звука,
DS3D GX ( kobajagi eax) не ради нигде како ваља, и еквилајзер који је стварно користан на овој карти је на скали од +20дб и изгледа као да га је правио неки почетник - програмер. Скале су прекратке.

АСИО 2.0 ради одлично са њиховим фабричким драјвером и може се бирати 16 или 24 бит репродукција, као и ферквенција 44, 48, 96 или 192 Khz и сви раде одлично.

Док на XPu ту и тамо и проради GX у WIN7 64 бит не ради уопште, али бар нема проблем са нивоом снаге.

Кријејтивов софтвер је бољи доста.

Али :D, то што GX не ради и није неки хендикеп, BF2 звучи скоро исто као и на било којој карти коју сам имао до сад али опет тамо и нема шта да се чује осим пуцњаве. Кад сам упалио FEAR 2 и сео у онај мек било је :zgran::zgran::zgran: пола ствари се уопште није чуло на одиџију, електромотори у меку, лупање метала, кораци мека, музика, експлозије урлици војника све перфектно јасно као да су ми ту у соби :D тако да Xonar не губи ништа на "имерзивности" чак шта више имерзивнији је него XFi коме ради EAX.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno