Šta je novo?

Zvučna za slušanje muzike

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poena
379
Koju bi zvučnu preporučili za stereo slušanje muzike na 2.0 zvučnom sistemu?

Potrebno je da:
- karta radi u Windows 7 64bit
- daje osteno bolji zvuk od Realtek integruše (za tiho slušanje muzike dok radim na računaru)
- cena bude što povoljnija
- da može da se kupi kod nas, poželjno nova

Nije potrebno da ima bilo kakvu podršku za igre i filmove (jer će biti ugrađena u računar koji se ne koristi za to).

Čitajući forum, uglavnom su preporuke:
X-Fi Xtreme Music
X-Fi Titanium
M-Audio Audiophile 2496
E-MU 0404

Prve dve X-Fi bih odbacio i zbog cene i zbog mogućnosti koje su meni lično nepotrebne. Dakle, ostaje Audiophile 2496 i E-MU 0404. Da li neko može da mi potvrdi da li ove dve karte ispunjavaju uslove koje sam naveo, i ako da, koja od ove dve je bolji izbor? Naravno, ako postoji još neki predlog - dobrodošao je. :)

Dule13

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
11.04.2006
Poena
409
Zašto ne izmeriš napon?

[offtopic]
Bio sam to Mikro Princa da vidim šta imaju od nekih elemenata koji su mi trenutno potrebni. Nisam skoro sreo dva tako neljubazna i nadrndana prodavca. Predamnom su se skoro posvađali, a neljubazni su bili i prema ostalima u radnji. Mislim da više tamo neću kročiti. :S:
[/offtopic]

Мерење напона и ја, нисмо другари :D

lepi kokan

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2007
Poena
585
napon, ne-napon , evo i mene sa rezultatima merenja.

bilo mi nesto dosadno zadnjih dana , pa ajde da uzmem da se zezam malo sa RightMarkom najnovijim, i da izmerim ima li stvarno lkoristi od menjanja Opampa.

po logici "ako laze koza, ne laze gor" , sto bi reko Marko M. Dabovic.

merio sam svasta.

*Realtek Hd sa fabrickim drajverima 16bit 48khz i 16bit 96khz
*Realtek Hd isto to sa Daniel_K i KetX , toboze X-Fi drajverima za Onboard realtek
* i naravno Xonar DS sa burbraunovim / to je sad vec sigurno / opampom 2134. na 16 i 24 bita , kao i na 48khz i 96 khz / maksimalno koliko dozvoljava ADC /

Rezultati vredni paznje :
pod jedan FABRICKI drajveri za Realtek daju bolji zvuk od Modovanih
/ modovani izgleda sluze samo da bi mogao da se instalira Creative softver i time otvori EAX 3.0 i 4.0 /

pod veliko DVA:
Xonar DS sa ubacenim OPA2134 daje neverovatno linearan i kvalitetan zvuk
u 24bit 96khz najzahtevnijem testu , je mnogo bolji nego bilo koja karta na onom testu Elitebastardsa koji smo ovde videli.
/ U pitanju su bile Auzenteh X-Fi forte i Xonar esens STX /
http://www.elitebastards.com/index.php?option=com_content&task=view&id=729&Itemid=27&limitstart=4

Rezultati su impresivni, pogotovo sto mi je na gajbi uzasno losa struja , plus EMI , i sto je kabl za testiranje bio bukvalno najgori od najgorih, buvljacki.

"hej ti mala u koznjaku,
ja te cekam na buvljaku "

^eto i malog muzickog intermeca . srecan sam , sta cete , pa pevam.

xonardskokanelepy01.jpg
xonardskokanelepy02.jpg

xonardskokanelepy03.jpg
xonardskokanelepy04.jpg

EDIT: sa ASIO drajverom nisam testirao, nemam pro verziju rajtmarka.
edit namber dva: XonarDS podrzava EAX 5.0 , trojku i cetvorku ne podrzava . nek se zna

Poslednja izmena:

Dule13

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
11.04.2006
Poena
409
Занимљиво. Зато се мени фабрички онда боље чује од бб-а? Јеси пробао да истестираш са њим ?

Наоштрио сам се да узмем опа270ГП.

http://www.mikroprinc.com/proizvodi.aspx?sub=pp&pg=E5040&pid=15135

Он има сличне перформасе као лм4562 на папиру, само да ли је компатибилан са сонаром?

lepi kokan

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2007
Poena
585
sad si mi nejasan.
kako to da ti se cuje bolje sas fabrickijem ?
mozda ti bolje odgovara boja, to je vise do licnih afiniteta. meni se 2134 bas svidja zbog neutralnog zvuka.

u testu na eliteu je fabricki.
bilo mi peglanje da vadim pa da opet prebadam itd... racunao sam da je isti kao kd njih

edit - primetite frequency response grafik - ocigledni nedostaci volfsona... i jedino gde Xonar Ds podbacuje ispod fortea i stxa /bb DAC/

Poslednja izmena:

Dimke

Čuven
Učlanjen(a)
17.07.2002
Poena
649
Ovo je bas cudno vecina ljudi kupuje 5.1 za slusanje muzike sto je totalno nelogicno bolje uzeti neki polovan hi fi u komponentama ili neki Microlab Solo...

Misko

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
02.10.2000
Poena
769
Занимљиво. Зато се мени фабрички онда боље чује од бб-а? Јеси пробао да истестираш са њим ?

Наоштрио сам се да узмем опа270ГП.

http://www.mikroprinc.com/proizvodi.aspx?sub=pp&pg=E5040&pid=15135

Он има сличне перформасе као лм4562 на папиру, само да ли је компатибилан са сонаром?

Ok Dule, ali na cemu ti to slusas? Ako je ovo sto imas u sig-u mislim da ti treba malkice ozbiljnija oprema da bi video razliku.

Poslednja izmena:

Dule13

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
11.04.2006
Poena
409
Ok Dule, ali na cemu ti to slusas? Ako je ovo sto imas u sig-u mislim da ti treba malkice ozbiljnija oprema da bi video razliku.

Да да то у потпису. Не знам дал имам неке специјалне уши али чује се разлика на сваком опампу који сам убацио. Јрц5532Д има до сад најчистији звук, опа има сличан али мутније средње и високе од јрц5532, а пробао сам и НЕ5535Н који је испод оба горе наведена.

Poslednja izmena:

Dule13

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
11.04.2006
Poena
409
Немам појма, све што сам урадио јесте скинуо последње драјвере са сајта и инсталирао.

lepi kokan

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2007
Poena
585
ja sam instalirao sa dixa ... a imao sam na kompu pre toga asio4all...
mozda ga zbog toga nije 'pregazilo'...

ajd da vidim na asusovom sajtu. ...evo... novi i stari...
skidam nov pa javljam.

OP
OP
marko_n

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poena
379
Samo se instalira drajver sa sajta i ništa više. Onda recimo u Foobar-u se podesi kao na slikama.

Prilozi

• xonar01.jpg
    xonar01.jpg
    56 KB · Pregleda: 68
  • xonar02.jpg
    xonar02.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 65

lepi kokan

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2007
Poena
585
fora je izgleda sto koristim directsound3d /xp 32-bit , zbog vjernog HP laserjet1000 koji nema 64bit drajver /
a vas dvojica ste na UAA / w7 aj supouz /
...
dule, sto ne ukljucis 24 bita na fubaru /xonar resampluje bez greske / ?

OP
OP
marko_n

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poena
379
A sample rate? Prateći preporuku iz user manual-a, podesiom sam u Xonar Audio Center-u 44.1 KHz jer 90% vremena slušam materijal koji ima sample rate 44.1 Khz.

Vrh Dno