Šta je novo?

Zenbook 14 ili Vivobook 14

Ja bih najpre isao na m1 air ukoliko macos nije problem
 
Potpisujem za M1 MacBook Air.

Ali ako su samo ova dva modela u opticaju, onda prvi. Noviji procesor, duplo više RAM memorije, najnoviji Wi-Fi. Jedino je ekran 250 nita što je, onako, dosta skromno da ne kažem nedovoljno. Imajući u vidu količinu novca to bi moralo biti barem 300. Pogledaj Lenovo IdeaPad 5. Bolji ekrani, provereno dobri uređaji, primetno niža cena.

 
Jel' mora baš 14"? Imaš te VivoBook-ove od 15" sa OLED ekranom, 16GB RAM-a, 512GB SSD-om i sa R5 5500U za ~90k dinara.
U svakom slučaju verovatno mogu bolji modeli da se nađu od ta 2, samo koji su uslovi i do koje cene?
 
I ja sam razmišljao o Zenbook-u i IdeaPad-u ali na kraju odlučio za Macbook Air. A ako baš mora Windows onda kao i @pecavuk dajem prednost za IdeaPad.
 
Mozda ima manje ekrana ali zato kvalitet ekrana, trajanje baterije, zvucnici, procesorska snaga, izgled, pa cak i ram memorija jer 8gb na win i macos nisu ista stvar, sve je na strani air-a.
 
^ Ništa me ne pitaj. :D Sad sam i navikao, baš je knap, baš baš. To je i jedini razlog zašto nisam prešao na MBA jer bi mi on bio previše uzak a prosto nisam uvek u mogućnosti da radim na eksternom monitoru.
 
Više po vertikali, dok po horizontali primetno manje što je dosta bitno kod split-screen.
Pa i split screen je bolji na 16:10 ekranu jer ti daje više vertikalnog prostora, više vidiš samog sadržaja kada podeliš prozore. A o 3:2 na Surface uređajima da ne pričam, to je milina za rad, čak i na Pro modelima koji imaju jedva nešto veću dijagonalu od 12". Odnos stranica ekrana i rezolucija (pa samim tim i skejling) igraju mnogo veću ulogu od "čiste" dijagonale.
 
^ Ništa me ne pitaj. :D Sad sam i navikao, baš je knap, baš baš. To je i jedini razlog zašto nisam prešao na MBA jer bi mi on bio previše uzak a prosto nisam uvek u mogućnosti da radim na eksternom monitoru.
Jel si koristio nekad macOS na trackpad-u?

Tako je dobro resen multi-desktop da ne bi ni pomisljao o split screenu.
 
Jel si koristio nekad macOS na trackpad-u?

Tako je dobro resen multi-desktop da ne bi ni pomisljao o split screenu.
Nisam. Verujem da jeste, video sam u nebrojeno recenzija, baš sam detaljno istražio sistem ali i dalje me to koči jer mi je navika i potreba split-screen. Da ima MBA sa M1 od 15-16" za tipa 1100-200€ na KP, bez razmišljanja bih uzeo.
 
Pretpostavio sam da nisi. Gestures za navigaciju preko trackpad-a su toliko dobri da sam ja uzeo eksterni trackpad za Mac Mini i vise ne koristim misa za rad.
 
Ja recimo koristim MX Anywhere 3 i dugmad sa strane da menjam desktope. Verovatno ću u jednom momentu kupiti i Magic Trackpad. Skoro sam prešao na mek pa mora da se prođe i period tranzicije :)

On topic: Slažem se sa @pecavuk, MacBook Air ili ZenBook, ako baš mora jedan od navedena dva. Dosta bolji kvalitet izrade u odnosu na Vivobook.
 
Nazad
Vrh Dno