Šta je novo?

Zasto vise nema free shipinga za Srbiju?

Mene tu interesuje druga stvar da li to Aliexpress tih 60,90 ili 120 dana koliko traje period zastite i dosatve raspolaze sa nasim novcima???
Naravno da raspolaze. Kao i banke kada primas platu. Ni jedne pare ne stoje osim ako nisu u slamarici.
 
ako uočiš da pomenute tarife ne postoje ni za jednu zemlju u našoj blizini (a po geografskoj logici bi trebalo da postoje),

zaključujemo da su pomenuti "giganti" neki sa domaće scene.
(termin je ionako iz izjave neke lokalne uber-šalteruše koja je do tog zvanja avanzovala, naravno, poltronisanjem)

postoji i opcija dva, "poštari kradu", aliexpress bi jednostavno za svaku stavku naznačio uredno "does not ship to serbia", a tog poteza nema.
ali - time bi sebe skratio za jedno pristojno tržištance (popularnost aliexpresa je kod nas veća nego u zemljama zapada)

takođe, ebay ne primenjuje pomenute tarife. cene kineske robe (sent from china) su u crtu iste kao na ali, bez tarifa.
summa summarum, ili šuma šumaru, kako volim da kažem na srbskom, -

nedvosmisleno zaključujemo da se pomenute tarife primenjuju isključivo na kinu i njihovu ekonomiju.
što koincidira sa prošlogodišnjim sugestijama američkih frendova, apropo lokalne kineske mrežne infrastrukture i tech saradnje.
 
znaci te pare leze na racunu Aliexpressa i on sa njima raspolaze recimo 3 meseca , i moze npr da trguje na berzi, da ulaze u neke obveznice i sl stvari, ne znam ali se pitam mozda neko zna . jer cisto sumnjam da pare samo tako leze i ne diraju se za sve to vreme. ako je tako ni to nije bas posteno jer Kinezi su onda u stvari KREDITIRANi od potrosaca cele planete??!!
ali koristi escrow sistem, što bi trebalo da znači da novac drži neka treća strana koja za to naravno uzima proviziju...to je onda neka garancija za sve strane u transakciji...a ta treća strana je aliexpress :)
 
Sve ovde ide planski cim neko nanjusi veci promet...... za sicu domaca mafija i bitange nece da se cimaju ali kad procene da to nije sica onda rovarenjem preko domacih smrdljivih drzavnih sluzbi sve obismisle.. od carine, poste pa tako dalje

Sto se tice kineza stoji da su nagori tip kapitalista i secikesa i kako prolazi vreme sve ce se to videt vise ali "nas" problem je specifican jer napreduje brze negoz a susedne zemlje na primer bosnu, CG itd tamo sve ide bez problem carina se uglavnom ni ne placa i niko ne zeza narod

A onda se vratimo i na krivicu ovog naroda na ono KOLIKO SI KOMADA KUPIO, sta ce ti to, ko si ti???? ti su prljav svercer itd, jako smo bahati i pokvareni, ove tri stavke kad se saberu tacno smo tu gde zasluzujemo a bice itekako daleko gore, iskreno i treba zbog ove 3ce stavke koji sam iskusio previse puta i ovde i svuda!
 
Po takvim komentarima ispada da nas je cela Kina stavila na neku listu.Dž je crtano kako funkcioniše slanje pošiljki a za obračun poštarine je dosta komplikovano objašnjavati i na kraju krajeva kupovinom na tim platformama prihvatate uslove kupovine po pravilima matične kuće te kome odgovara tu su, kome ne ima verovatno i na drugim mestima.
Imali smo direktne letove sa Kinom.
Kako je stigla ona oprema od brata Sija, ti letovi su ukinuti. Kako, zašto... ne ulazim u to. Da li je neko muljao i šta nije predmet ove teme niti imamo interesa da bude.
Sve u svemu - to ukidanje direktnih letova se poklapa sa poskupljenjem poštarine.
Sve ove informacije "pokupljene" na Sputnjiku.

Usput, sličnu situaciju smo imali i sa SportsDirect npr.
Sve ovde ide planski cim neko nanjusi veci promet...... za sicu domaca mafija i bitange nece da se cimaju ali kad procene da to nije sica onda rovarenjem preko domacih smrdljivih drzavnih sluzbi sve obismisle.. od carine, poste pa tako dalje

Sto se tice kineza stoji da su nagori tip kapitalista i secikesa i kako prolazi vreme sve ce se to videt vise ali "nas" problem je specifican jer napreduje brze negoz a susedne zemlje na primer bosnu, CG itd tamo sve ide bez problem carina se uglavnom ni ne placa i niko ne zeza narod

A onda se vratimo i na krivicu ovog naroda na ono KOLIKO SI KOMADA KUPIO, sta ce ti to, ko si ti???? ti su prljav svercer itd, jako smo bahati i pokvareni, ove tri stavke kad se saberu tacno smo tu gde zasluzujemo a bice itekako daleko gore, iskreno i treba zbog ove 3ce stavke koji sam iskusio previse puta i ovde i svuda!
Dva puta sam pročitao tvoj post i ne shvatam šta si ustvari hteo da kažeš? Da mrziš Kineski narod?
Kada je Srbiji ukinut free i jeftini shipping, tada tog momenta nije to bilo samo za Srbiju. Brojne druge zemlje su u istom trenutku otišle na crnu listu. Ne EU zemlje, ali mnoge druge jesu. Dakle, nije niko samo Srbiju isključio.
Singapore post i China post su stali za taj spisak zemalja za određene kategorije pošiljki, i tada je 90% robe postalo neisplativo poručivati.

Da, unutra Srbije namestio se štrajk pošte, i određeni nesavesni pojedinci u pošti da iskomplikuju stvari.
Provalila i neka raja da dobiješ pare nazad ako za pošiljku bez trackinga prijaviš da je nisi dobio (mada, ako ovo uradiš više puta, ideš kod Ali-ja na listu sumnjivih).
Mislim da ništa od ovoga nije razlog, napisah gore zašto tako mislim. Makar kada je Republika Srbija u pitanju.
^ Pa ako tebi nije nestao niti jedan paket to ne znaci da nikom nije i da se posiljke ne kradu.

Kako objasnjavas to da neke posiljke jednostavno nikad nisu ni stigle? Ja licno imam par takvih posiljaka a iz okruzenja znam takodje par primera.
U mom slucaju, posiljke su bile sa pracenjem do Srbije, posle nema tracking informacija. Naravno otvorio sam zalbu, novci su vraceni a posiljkama ni dan danas ni traga.
Čista predrasuda. Ko zna iz kog razloga su nestale.
A i činjenica da je carina držala pakete oko mesec dana nije pomoglo celokupnoj situaciji.
Carina je katastrofa.
Ima nekoliko radnika koji su spominjani ovde na forumu, imenom i prezimenom, dokumentovani "delima" koja su odradili.
Meni su lično za telefon od 40$, NOV - tolika mu je cena - naplatili gotovo 4000 Dinara njihovih "troškova" (da ne kažem nameta).
 
Poslednja izmena:
Dobro jutro jedan od Moderatora, posle koliko ne dana već nedelja da pitaš? Koliko kapiram nije pitanje ili komentar vezan za temu :ROFLMAO:, smejurija. Da li da postavim pitanje u problemima i bagovima? :ROFLMAO::ROFLMAO: za celu ekipu
Kad se putovalo za Kinu bilo je je lepo pa malo Bangkok pa Pataja. Koliko čitam na Sputnjiku u to vreme nije ništa letelo pa kapiram da je nešta vanredno (verovatno namenski) ili izvanredno
 
uočite, gospodo, veoma važnu rečenicu:

"
- Poštarine su do prošle godine bile besplatne i nisu se plaćale. Sa uvođenjem određenih tarifa koje je uveo jedan od velikih giganata koji se bavi elektronskom trgovinom, smanjila se i potreba za kupovinom jer poštarine nekada premašuju i vrednost robe -
"
jel sad jasnije ?
Ništa nije jasnije, trenutno nije ni crno ni belo.
Daj neku informaciju više, da ne moramo da fantaziramo?
Dobro jutro jedan od Moderatora, posle koliko ne dana već nedelja da pitaš? Koliko kapiram nije pitanje ili komentar vezan za temu :ROFLMAO:, smejurija. Da li da postavim pitanje u problemima i bagovima? :ROFLMAO::ROFLMAO: za celu ekipu
Kad se putovalo za Kinu bilo je je lepo pa malo Bangkok pa Pataja. Koliko čitam na Sputnjiku u to vreme nije ništa letelo pa kapiram da je nešta vanredno (verovatno namenski) ili izvanredno
Ništa ne razumem.
Šta konkretno pitanje ili komentar vezan za temu?
A i ovo iz drugog reda ne razumem.
Može li konkretnije, da komuniciramo normalno, bez uvijanja ali u skladu sa temom? Zašto pravimo tabu?
 
Superstare, jasno je da jasnije ne može da bude.
Iz tvog izlaganja odozgor vidi se da si upoznat sa pošiljkama od brata sija.
Ponekad su najočiglednije stvari najmanje vidljive. Kao carevo odijelo.
 
Kokane, mi tebe volimo i cenimo, ali moras li bas svaki post pisati u rebusima protkan sarkazmom?
Smara brate mili, napisi makar jedan krsten post pa da se napijemo...
 
Dva puta sam pročitao tvoj post i ne shvatam šta si ustvari hteo da kažeš? Da mrziš Kineski narod?
Ne znam kako si mogao iz moje konstatacije da je kina najgori oblik kapitalizma (u trgovinskom smislu definitivno) mogao da zakljucis da ja mrzim kineski narod....
 
1. Spominješ "kineze" a ne oblik kapitalizma.
2. "naš" problem gde se spominje CG i opet ključna reč "narod".
3. Opet reč "narod" i to "ovaj", ružni komentari na račun "ovog naroda"...

Izvinjavam se ako je moja krivica što iz svega gore navedenog nisam uspeo da shvatim da u stvari pričaš o ekonomskom modelu. ;)
Superstare, jasno je da jasnije ne može da bude.
Iz tvog izlaganja odozgor vidi se da si upoznat sa pošiljkama od brata sija.
Ponekad su najočiglednije stvari najmanje vidljive. Kao carevo odijelo.
Upoznat sam na nivou informacije, i pozvao sam se na izvor. Ko želi - može da istražuje detaljnije. Pokušavam da se držim teme.
Isto ili nešto slično sam mislio da nam podrobnije i ti objasniš, sa nečim realnim i verodostojnim.
 
xaxaxaxa... da da... pa i ja ćutim iz istog razloga kao i ti...;)
 
Znaci, imamo Keyboard Warrior-e i to je to... Nista, idemo dalje...
 
Neko je ranije spomenuo "vacaranje' od strane kineza pa evo da ja dam svoj primer . Narucio sam stalak za ribolovacke stapove koji nije bas jeftin i naravno da sam doplatio za registrovano slanje sa punim trackingom , medjutim kinez mi je poslao kao neregistrovanu i sad jedino sto mogu je da sedim i cekam da ili posiljka stigne do mene ili da nestane uzput a postoji mogucnost da je cak mozda i lazni broj za neku drugu narduzbinu iz Srbije jer posto je neregistrovana nema sanse da znam kome ce biti i kada isporucena . Sve u svemu skolski primer "vacarenja" gde Kinez naplacuje sve i svasta a radi onako kako hoce a lovu od shipinga strpa sebi u dzep . Tako da nije samo do Srba i Srbske poste i Srbskog "lopovskog" mentaliteta , ima nesto i do Kineza koji umeju itekako da muvaju sa strane .
Evo da dopunim sta se desilo sa ovim . Nakon sto mi je 3 oktobra istekla zaštita , podneo sm zahtev za povraćaj novca (popularni dispute), naravno pre isteka roka sam kontaktirao prodavca da produži još par dana ali on mi je samo napisao da PROVERIM u POŠTI da li mi je stigla pošiljka, naravno LEPO sam mu objasnio da NEREGISTROVANE posiljke NEMAJU uredno i validno praćenje i da je njegova greška što je tako poslao a trebao je kao registrovano jer je plaćeno za takvo slanje . Nakon što sam pokrenuo dispute prodavac je nakon isteka tih njihovih praznika (1-7 oktobar) prihvatio zahtev i Ali je doneo odluku da mi se vrate sve pare ( cena robe + transportni troškovi ) . Tako da dobro razmislite kada naručujete skuplje stvari i još plaćate cenu prevoza , i KInezi su pilićari kao i ovi naši .
 
Evo i moje skorasnje iskustvo. Paketi uredno stizu na jednu adresu ali nikada na drugu, pa sam uradio test.

Porucio 2 stvari 2 puta, jednom na jednu adresu, drugom na drugu a sve u par minuta razmaka. Na prvu sve stiglo regularno, na drugu opet nista. Fora je sto sam porucio stvari koje retko kome trebaju. Tracking identican. Sacekam da status bude pred kraj roka i ne budem lenj, krenem da vrtim postu iako znam da ne prate posiljke male vrednosti, 2 dana sam proveo na telefonu, dok mi se nije javio neki lik u lokalnoj posti, koji je rekao da ce da istrazi i uzeo mi sve podatke. Sutradan se jedan paket pojavio. Drugi verovatno nece nikada, ali pratim da vidim da li ce ga biti na oglasima negde.

E sada, biti siguran da li je to samo slucajnost i da se potrefilo, nemam pojma.
 
Nazad
Vrh Dno