Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
113
Ja sam odbio da primim jedan paket zbog oštećenja a drugi zbog toga što je poslat više od mesec dana od narodžbine. Prvi sa KP a drugi (tastatura) iz WW.

Jericho

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poena
113
Najbolje da cekamo da poruce iz Kine pa da se strpimo dok ne stigne. Sto se konkretnog slucaja tice, bolje da zamoli kurirsku sluzbu da zadrze paket do povratka, nego da pravi trosak prodavcu.

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
113
Kurirska sluba da izadje u susret?
nezamislivo mi je to.

Najnovije iskustvo sa reklamacijom bojlera kupljenim u poznatoj radnji, star 6 meseci
Crkao grejac, cim sam to utvrdio i pronasao racun ni jednog trenutka nisam pomislio da opet gubim vreme i reklamiram prodavcu.
Zvao telefon sa garantnog lista juce posle podne, danas prepodne grejac zamenjen.

Nebula

Flash Drive
Učlanjen(a)
19.10.2021
Poena
18
Prodavnica tehničke robe je u pitanju, da je prodavac prvi bih zvao da se izvinim i izmirim poštarinu.
A što se tiče preuzimanja u magacinu, meni je magacin preko celog grada, i nemoguće mi je da stignem uopšte tamo sa svojim radnim vremenom.

Nego je kurirska promenila vreme dostave i to skroz... Pre su mi dolazili prepodne, i odjednom počeli pred sam kraj radnog vremena, kada ja skoro nikad nisam kući.

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
113
Prebukirane su kurirske sluzbe, pa ih sa te strane treba razumeti.

Sa strane kupca ti svakako imas pravo da robu vratis, ili odustanes od kupovine, narocito sto nisi ni dao novac.
Kupoprodaja je zakljucena tek cinom placanja ili davanjem dogovorenog avansa i slicno.

jaksa

Маршал
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poena
48
Ne kupujte u Buzz / Sportvisionu. Tako ćete zaštititi svoja prava u slučaju reklamacije, njih ona ne zanimaju. Zanima ih samo da u roku od 8 dana izjave da se "reklamacija odbija".

Jericho

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poena
113
Ja bih voleo da mi neko napise JEDNU radnju koja prodaje brendiranu obucu, a da je garancija iole lako ostvariva. Sve ih pokriva prljavi Jugoinspekt.

Gazu

Flash Drive
Učlanjen(a)
31.10.2020
Poena
28
Ja sam u Office Shoes bez problema reklamirao neke Skečers patike... Ali to je bilo nešto da su patike baš odmah počele da popuštaju, da se odlepljuju u toku prve nedelje. I to sve i po sunčanom vremenu. Bez problema vratili novac, nisu ni filozofirali o zamenama i sličnom.

Sad, da li sam tu imao i sreće da su patike brzo pokazale svoju boljku, verujem da da...

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
113
Za brendiranu obucu nije toliki problem ostvariti garanciju, ali za nebrendiranu neka vam je bog u pomoci...

Nebula

Flash Drive
Učlanjen(a)
19.10.2021
Poena
18
Ja sam skoro kupio jedne Adidas duboke patike za zimu, na Adidasovoj stranici lepo piše da je obuća za cold and wet conditions a na našoj deklaraciji piše obuća sa suvo vreme, lol.
Izgleda da daju sud preko suda proizvođača.

milos88nbg

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.01.2021
Poena
18
I mene zanima da li neko ima iskustva sa adidas terex reklamacija
Ocigledno su patike za mokro vreme ali oni prelepe svoju deklaraciju

Nebula

Flash Drive
Učlanjen(a)
19.10.2021
Poena
18
Ako ti je za mirnu dušu nikad nisam imao nijedan problem sa Adidasovom obućom, a one obične duboke hoops patike sam nosio i po kiši i po snegu i svim uslovima. 😁

Sgt. Major

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.08.2013
Poena
113
Ja sam nedavno kupio Timberland obuću na kojoj piše "obuća za kišu i sneg", reklo bi se da sad bar donekle poštuju deklaracije proizvođača.

optical

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.05.2017
Poena
48
Pisao sam već ovde, pa da proverim, pošto sutra idem u prodavnicu. Kupio grejalicu pre više od 6 meseci, a manje od godinu dana. Prestala da greje, odnesem je kod prodavca, oni napišu reklamaciju i pošalju u servis. Prošlo je više od 30 dana od tada i niko ne zove.

Mogu li sutra kad odem da tražim novac nazad ili novi uređaj? Ide li nova garancija na novi uređaj ili se nastavlja na prethodnu? Logično mi je da ide nova, ali da proverim.

Stefan1995

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2015
Poena
48
Po zakonu imas sva prava da trazis novac ili nov uredjaj, nisu ispostovali rok.
Kakva su vam iskustva sa beosport prodavnicom oko reklamacije? Uzeo sam pre 2meseca salomon x ultra 4 mid winter i posle jednog nosenja su se odlepile (patike nemaju bukvalno ogrebotinu).

Vrh Dno