Šta je novo?

Zamrzavanje?

MikiBig

Čuven
Učlanjen(a)
06.01.2002
Poruke
120
Poena
619
Neznam da li se ponavljam ali moram da postavim ovo pitanje!
Cel 850@1174,512mb Kingstone,BX Master.Problem sledeci:nekada posle 2 sata, nekada posle 5 sati, dakle nevezano vremenski,npr:ide divx i slika se zamrzne,jos bolja varijanta,svira mp3 i skrin sejver se zamrzne. Restartujem comp i sve radi ok.Isto se ponasa na 850 i na 1174Mhz.Sistem je ME sveze nabacen.Imali neko ideju u cemu je fora.HVALA
 
Ja sam imao slican problem kad radim pod WIN ME. Iskacu plavi ekrani, zamrzavanje divX-a i td. Cak sam mislio da nesto sa hardverom. Presao sam na WIN 2000 i sve je radilo savrseno_Onda sam instalirao XP i nije bilo nikakvih problema.
Predlazem da promjenis OS.
 
Koliko ti se greje taj Celly?
 
MikiBig je napisao(la):
Neznam da li se ponavljam ali moram da postavim ovo pitanje!
Cel 850@1174,512mb Kingstone,BX Master.Problem sledeci:nekada posle 2 sata, nekada posle 5 sati, dakle nevezano vremenski,npr:ide divx i slika se zamrzne,jos bolja varijanta,svira mp3 i skrin sejver se zamrzne. Restartujem comp i sve radi ok.Isto se ponasa na 850 i na 1174Mhz.Sistem je ME sveze nabacen.Imali neko ideju u cemu je fora.HVALA

Ili ti taj ME ne valja, ili se kolju IRQ-ovi.
 
Ma cely je cool 23-25c,Me je sigurno dobar radio je dobro sa 400@544 celyjem. Moguce je da je IRQ, nisam sam hteo da izvodim zakljucke vise glava vise zna.Jos nesto da pitam mozda nisam bas upoznat sa problematikom ali cini mi se da ovaj moj cely nema problema sa multiplikatorom, tj sad radi na 8,5 x135 a isto tako lepo radi i na 9,5x135(pod lepo radi mislim zamrzava jednako i na 8,5x100 i kao 9,5x135
 
MikiBig je napisao(la):
Ma cely je cool 23-25c,Me je sigurno dobar radio je dobro sa 400@544 celyjem. Moguce je da je IRQ, nisam sam hteo da izvodim zakljucke vise glava vise zna.Jos nesto da pitam mozda nisam bas upoznat sa problematikom ali cini mi se da ovaj moj cely nema problema sa multiplikatorom, tj sad radi na 8,5 x135 a isto tako lepo radi i na 9,5x135(pod lepo radi mislim zamrzava jednako i na 8,5x100 i kao 9,5x135


:D:D:D
Nisi proveravao takt procesora. Mnozilac je zakljucan u procesoru. Ti ga menjas u biosu, ali on ostaje uvek isti.
Sto ce reci, u tvom slucaju, bez obzira sta stavis u bios-u, mnozilac je uvek 8,5.
 
Hvala Notax i ostali, IRQ je bio u pitanju!Ono za multiplikator tako je ja sam malo prevideo stvar,sa celyjem 400@544 sa multiplikatorom vecim od 6 nije htelo nista da se podigne dok sa 850 radi bez obzira da li je 8,5 9 9.5.
POZDRAV !!!
 
Nazad
Vrh Dno