Šta je novo?

Zamena usb konektora

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,511
Poena
445
Na mom anker soundcore 2 zvucniku crkava usb port za punjenje. Koliko vidim zamena nije komplikovana ni skupa:

Pitanje, posto ga vec otvaram, da li je moguce staviti usb-c port umesto ovog?

Posto su svi punjaci u kuci usb-c, bilo bi zgodno..

Svakako necu ja menjati, odnecu u servis, samo me zanima da li je izvodljivo?
 
U teoriji da. U praksi ne.

Ne praktikuje se jer zna da bude cimanje zbog rasporeda pinova i svega ostalog. Ako neko nije entuzijasta i ne uzme kao "projekat", ne verujem da ćeš naći nekog da ti prebaci na usb tek tako.
 
Po tom "uputstvu" sto si linkovao, srednje je tezine za odlemljivanje. Pravo uputstvo, za tvoj model zvucnika, je https://www.ifixit.com/Guide/Anker+SoundCore+2+Charging+Port+Replacement/140281 i ono kaze da je teze nego ovo prvo.

Sto se mene tice, moze da se popravi micro usb a moze da se doda i type-c. Ne bi isao kroz istu rupu gde je bio i micro usb, verovatno, ali ne bi ruzno izgledalo. Micro usb verovatno mogu da ti zamenim odmah, type-c tek za mesec dana (manje-vise). Nemam vise konektore za takvu modifikaciju, potrosilo se. Narucio sam pre par nedelja ali kad ce stici...
 
Da, postavio sam pogrešan link. Odneću drugaru kad se vrati s mora, nego sam radoznao da saznam da li je moguća takva zamena. Hvala u svakom slucaju
 
Sumnjam da će neko da to radi ispod 20-30e. Ja sam na kraju sam rastavio zvučnik iodneo ploču drugaru koji je promenio konektor. Po servisima su tražili više nego što polovan zvučnik vredi
 
hmm .. pa i ovo novo ne kosta preko 50e .. al razumem da nece da se 'cimaju' za nista :( Da li imas neki taj service da pokusam da odnesem? Ipak mi je bolje da ga popravim i poklonim nego da ga bacim .. jer je ovako ispravan i ocuvan skroz
 
Nazad
Vrh Dno