Šta je novo?

Zamena ekrana na Asus HD 7

bongec

Cenjen
Učlanjen(a)
03.07.2013
Poruke
715
Poena
170
Posto mi je kao i mnogim vlasnicima pre mene ekran na uredjaju pukao, (digitizer jos perfektno radi ali se pukotine sire ) a uovlastenom servisu mi traze 19000 za popravku (Kimtec) voleo bih da znam ima li neko iskustva sa alternativnim (kineskim ) delovima. Gde naruciti , kakko znati koji je ekran priblizno dobar kao original ... Vidim po "youtubeu" da ljudi sami rade zamenu ,ali gde naci digitizer koji pasuje?
Nadam se da ce se javiti bar oni ljudi koji imaju isti problem ,pa da mudrujemo zajedno -sam dumam vec nedelju dana i niisam se mak'o dalje od "aliexpresa".
 
I niko nista,pored sveg silnog palamudjenja i sipanja mudrosti iz rukava ? Alal vera experti i entuzijasti.
 
mislis da se neko ko je vec zamenio ekran ne bi javio?
ne mozes da ocekujes od ljudi da ti pomognu za takvu vrstu problema,ako ni sami nisu probali da ga rese
 
Kvalitetan deo ces verovatno naci na e-bay i slicnim sajtovima, a tutorijale kako se radi na Youtube. Pogledaj i replacebase.co.uk na kome postoji par uputstava o radu sa LOCA lepilom - ukoliko ti je to potrebno za taj Asus.

Pozdrav
 
Pa tako vas volim ! A umalo da prestanem. :cool:
Treba mi bilo kakav info , sam da nr ostanem kao poisan cvet,bez i jednog odgovora. @ protozbor, pitanje sam zato i postavio ,nisam se preterano nadao linku ka originalnom delu i kompletnom tutorijalu za ugradnju, vec da vidim ima li bilo ko neka saznanja. U svakom slucaju RESPECT I HVALA
 
Ja sam na Aliju nasao za svoj Fonepad ekran za nekih 25-30€ dok je komplet sa sve tacom negde oko 50€. Na Youtubu postoji kako se menja ali u slikama samo nemam pojma kako da nanesem lepak ozmedju taca o ekrana jer nije prikazano a pritom je zamena veoma rizicna(greje se industriskim fenom) da bi se razdvojio tac I ekran. Zato razmisljam da uzmem komplet posto se samo drzi na dva fleta...
 
Ja sam na Aliju nasao za svoj Fonepad ekran za nekih 25-30€ dok je komplet sa sve tacom negde oko 50€. Na Youtubu postoji kako se menja ali u slikama samo nemam pojma kako da nanesem lepak ozmedju taca o ekrana jer nije prikazano a pritom je zamena veoma rizicna(greje se industriskim fenom) da bi se razdvojio tac I ekran. Zato razmisljam da uzmem komplet posto se samo drzi na dva fleta...
Ka se ne bih igrao sa tim lepljenjem, kontam velika je verovatnoca da nesto zeznem. Ako je razlika 20$ , za toliko ne bih rizikovao. Prvo ceksm da mi stigne min. mesec dana a onda ga ja s....m za pola sata. Bas bih odlepio.
 
Pogledaj sajt koji sam gore naveo. Imaju tutorial o koriscenju lepka - ne izgleda komplikovano. A umesto fena, za otpustanje lepila mozes da koristis obicnu rernu. Za pocetak 5 minuta, pa povecas ako treba.

Pozdrav i srecno
 
Pogledaj sajt koji sam gore naveo. Imaju tutorial o koriscenju lepka - ne izgleda komplikovano. A umesto fena, za otpustanje lepila mozes da koristis obicnu rernu. Za pocetak 5 minuta, pa povecas ako treba.

Pozdrav i srecno
Gledao na sajtu koji si okacio ali nema za HD 7 :(
 
bongec, zar te mrzelo da pogledaš u temi o hd7!?

 
Ima li ko licnog iskustva za zamenom samog ekrana i procesom lepljenja taca za digilizer? Razmiljam jeste razlika samo 20$ ali iskreno nisam bas toliko pristalica "kineskih" stvari pa bih ako je ikako moguce menjao samo ekran a da mi tac ostane "originalni" ako me razumete sta hocu da kazem...
 
Nazad
Vrh Dno