Šta je novo?

Zaleđen ekran (pomoć)

NemanjaRadicevic

Zapažen
Učlanjen(a)
27.02.2023
Poruke
68
Poena
20
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 10400F + Artic i35 argb
Matična ploča
B560M PRO VDH WIFI
RAM
Fury Beast 32gb (4x8) 3200mhz
GPU
Sapphire pulse RX 6700 XT
Storage
SSD: KINGSTON 1TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/1000G
Zvuk
Fantech GS202 Sonar + Logitech G Pro X
PSU
COOLERMASTER MWE White V2 700W
Kućište
METROPOLIS PRO
Monitor
Dell S2522HG
Miš & tastatura
Fantech ZEUS X5S + Jetion JT-DKB010
Ostale periferije
Marvo MG10 Lighting
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A30s
Steam
N3m4nja13
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Braćo moja od skoro je krenulo da mi se dešava da mi ekran zaledi na 10, 20s i to se sve više i više dešava. Znam da sam skoro bio updejtovao grafičku ali mislim da se to dešavalo i pre tog update samo u mnogo manjoj meri. Ovo verovatno nema veze ali eto čisto da kažem, windows 10 licenca mi uskoro ističe a eto baš od kada mi je to krenulo da izlazi krenula je i sama slika da zeza. Šta može da bude problem i kako to da rešim?
 
Slična stvar se i meni dešavala. Zamrznu ekrani, na par sekundi i vrate se... sve živo sam pokušao..., poklopilo se sa dodavanjem ram-a, pa sam mislio da je to... ali nije... izgleda da je licenca ili grafički drajveri... prešao sam na linux i sve radi full. Eto to su moja iskustva.
 
Izvadi grafičku karticu, i pust sistem na integrisanu da radi pa vidi da li ti se i na njoj ledi ekran.
 
Ne bi trebalo da je do licence. Proveri:

  • health SSD a
  • probaj samo sa jednim štapom rama, iskontroliši da li je u pravilnim slotovima za RAM
  • Deistaliraj drajvere grafike sa DDU, skini poslednje drajvere za grafiku i intaliraj

Kreni baš ovim redom. Ja tipujem ovako napamet na RAM, ali da ne donosimo prerano zaključke.
 
Moguće da je do ram-a. Jer kao što kažem čim sam dodao novi slot, počeli su problemi... Nisu istog proizvođača i mislim da jedan slot radi na 1.35 a drugi na 1.2 volti... možda to windows ne toleriše... dok mi linux radi ok sa oba slota.... ne znam...
 
Moguće da je do ram-a. Jer kao što kažem čim sam dodao novi slot, počeli su problemi... Nisu istog proizvođača i mislim da jedan slot radi na 1.35 a drugi na 1.2 volti... možda to windows ne toleriše... dok mi linux radi ok sa oba slota.... ne znam...

proveri u BIOS u, i napiši šta tačno imaš od RAM a
 
Ne znam kako vi akate 'kompjutere', ali da budem iskren i da bog pomogne i na dalje... nikad mi se ništa nije hardverski pokvarilo na kompovima još od 1996, flopy disk.. čak ni bad sektori nema... a menjao sam mnogo kompova... to su stvari po meni koje se jednostavno teško kvare..., da cepnuo mi grom u telefonsku žicu i stradao dial up modem... ne mogu ničeg više da se setim i da riknjavali su mi cd i dvd diskovi od prašine i grebanja i to je to... a sad se bukvalno ništa mehanički ne okreće... tako da... to je to...

Tako da u skaldu sa temom, neki format, čišćenje, promena file system, podešavanja u biosu, virusi.. itd... to su sve softverske stvari...
 
@NemanjaRadicevic
Da li ti je ispravan monitor?
Monitor je kupljen pre pola godine. Pravo da ti kažem najviše sumljam na njega ali isto tako sam svestan toga da 90% nije on već grafička.. U principu meni se ledi ekran samo kada podesim monitor na 240hz i to ne uvek, dok na primera 144hz sve ide kako treba. U principu koga god sam pitao svi su mi rekli da je to do grafičke.. Probao sam sve što ste mi predložili, ssd nije problem to sam proverio, ram nije (izvadio sam 16gb i isti problem se javlja i sa ovih ostalih 16 što su ostali), nisam brisao drajvere ali eto igrom slučaja baš tada kada ste mi predložili da ih obrišem i ponovo skinem trebao sam da ih updejtam što sam i uradio ali opet isti problem. Monitor kao monitor ne znam na koji način bih mogao da testiram jer ovako sve extra radi (na 144hz) tako da najverovatnije ću sazanati koji je problem kada budem menjao grafičku a možda i obrišem pa ponovo skinem drajvere čisto eto ds utvrdim da nije ni to.
 
Nazad
Vrh Dno