Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Omega mi je stvarno jedan od lepsih brendova po pitanju ideja komplikacija :D mozda sam i pristrasan, ne znam :D



omega-seamaster-aqua-terra-150m-22010432203001-l.png
 
Omega mi je stvarno jedan od lepsih brendova po pitanju ideja komplikacija :D mozda sam i pristrasan, ne znam :D

izašao je skoro ciga dizajn blue planet na slican fazon. Ne moze naravno da se poredi sa omegom i preskup je za ono sto nudi, ali zanimljivo izgleda.
 
Cena: 75.000 CHF :cry:
 
Ovo nije moj stil cak i kada bih mogao da priustim ali mislim da je jedan od vrhunaca mehanike i horologije. Suluda komplikacija.
 
Meni je sve nekako pretrpano. Pa nek je i Patek Philippe.
 
Fascinantna je debljina sata od samo 10mm sa svim ovim čudima u sebi..ok nije vodootporan na 200m ali opet
 
Hvala na odgovorima :)

Ponadah se da ga i a na nekim stranim sajtovima značajno povoljnije. Ovo sam video u tržnom centru u Minhenu. Deluje baš lepo, ali me mrzelo da probam.
Citizen Pilot/Aviator odnosno "Flieger"... Ja gledam ovih dana 2 verzije

Te koje si gledao su CITIZEN AWH 5000-24e (dolaze u 2 varijacije, odnosno 3 ako se racuna 1365-19p model aka "Sahara")

Meni se vise svidja malo vise retro verzija Citizen 1360-12h , odnosno nesto pribliznije klasicnom "Fliegeru"


"Problem" je samo sto su velicine dzepnog sata...na zglobu... :)
I sto su te narukvice po defaultu kratke, onakav iznad njih "stopwatch" tj chronograph (samo tamno braon verzija) sam pazario caletu za rodjendan i narukvicu mora da kopca na prvoj rupici..

Takodje mi se od tih minimalistickih dizajna svidja i Nordgreen Pioneer, steta sto je jedan od mnogobrojnih no-name "skandinavskih"brandova...
61eoNep8r6L._AC_UX522_.jpg


Za te novce uvek bih uzeo neki Citizen Eco-drive ili Orient (RA-KV0405S10B) recimo
 
Poslednja izmena:
Citizen Pilot/Aviator odnosno "Flieger"... Ja gledam ovih dana 2 verzije

Te koje si gledao su CITIZEN AWH 5000-24e (dolaze u 2 varijacije, odnosno 3 ako se racuna 1365-19p model aka "Sahara")

Meni se vise svidja malo vise retro verzija Citizen 1360-12h , odnosno nesto pribliznije klasicnom "Fliegeru"


"Problem" je samo sto su velicine dzepnog sata...na zglobu... :)
I sto su te narukvice po defaultu kratke, onakav iznad njih "stopwatch" tj chronograph (samo tamno braon verzija) sam pazario caletu za rodjendan i narukvicu mora da kopca na prvoj rupici..

Takodje mi se od tih minimalistickih dizajna svidja i Nordgreen Pioneer, steta sto je jedan od mnogobrojnih no-name "skandinavskih"brandova...
61eoNep8r6L._AC_UX522_.jpg


Za te novce uvek bih uzeo neki Citizen Eco-drive ili Orient (RA-KV0405S10B) recimo
Nordgreen Pioneer - lep je mada je mali 42mm prečnik
 
Nordgreen sam vidjao na kp za male pare, a i druge skandinavske satove (dizajirane u skandinaviji). Nisu losi na prvi pogleda, sto kazete minimalisticki. Al uvek je zakljucak nosio bi ga par dana i odustao :)
Meni se vise svidja malo vise retro verzija Citizen 1360-12h , odnosno nesto pribliznije klasicnom "Fliegeru"
Kad iskoci mala kazalja iz kruga za sate znas koliko je sati :)
 
Poslednja izmena:
Citizen Pilot/Aviator odnosno "Flieger"... Ja gledam ovih dana 2 verzije

Te koje si gledao su CITIZEN AWH 5000-24e (dolaze u 2 varijacije, odnosno 3 ako se racuna 1365-19p model aka "Sahara")

Meni se vise svidja malo vise retro verzija Citizen 1360-12h , odnosno nesto pribliznije klasicnom "Fliegeru"


"Problem" je samo sto su velicine dzepnog sata...na zglobu... :)
I sto su te narukvice po defaultu kratke, onakav iznad njih "stopwatch" tj chronograph (samo tamno braon verzija) sam pazario caletu za rodjendan i narukvicu mora da kopca na prvoj rupici..

Takodje mi se od tih minimalistickih dizajna svidja i Nordgreen Pioneer, steta sto je jedan od mnogobrojnih no-name "skandinavskih"brandova...
61eoNep8r6L._AC_UX522_.jpg


Za te novce uvek bih uzeo neki Citizen Eco-drive ili Orient (RA-KV0405S10B) recimo
Ja ima baš ovaj Citizen 1360-12h i jeste "komad" sata al je dobar, narukvica nije kratka al bi mogla biti malo trajnija. Doduše, ja nijesam nosio satove sa kožnim narukvicama jer mi se jako znoje ruke pa možda i moraju tako (ova se moja mora mijenjati poslije jedno 2-3 godine, doduše ne konstantnog nošenja)...
 
Lep sat .. mogli su dodati lume pip na sekundaru (i pomeriti krunu na 4, ali to bi vec bilo previse)
 

svidja mi se sto nema datum
 
Sat bez datuma jel 😁

omega-de-ville-tresor-43553402106001-l.png


 
Sat bez datuma jel 😁

omega-de-ville-tresor-43553402106001-l.png


pa da bez datuma
po meni je nepotreban datum i dan
1655416290645.png
 
Iskreno ni ja ne volim satove sa "nabudzenom" pozadinom. Samo skazaljke i brojevi. :)
 
Taj Tissot jeste lep ali cena od 200-250e za kvarcni sa baterijom je previse pored nekih eco-drive modela za skoro duplo manje.
Cak i Orient ima par vrlo interesantnih modela, kvarcnih i automatika do 150e
 
Slažem se ali mnogi ljudi jednostavno žele da im piše "swiss made". 😊 Prelep Tissot.
 
meni je nekako bitno da imam datum na satu. posto dolazim sa seika 5 koji ima i dan, ovaj svajcarac me smorio maximalno jer ima samo datum. bez datuma bi se smorio jos vise.
 
Meni danas stigle nato straps, zadovoljan sam kvalitetom (Ali).
Skromna kolekcijica, jedan automatik i jedan quartz za svakodnevno "drndanje".
IMG_0130.jpg
 
Nazad
Vrh Dno