Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Secam se da je ovde bila prica u vezi stavljanja krunice u poziciju 3 kad se ne koristi kvarcni analogni sat radi cuvanja baterije. Sad mi stigao jedan quartz (uglavnom rabim smart, digital i automatik) pa me nije mrzelo da pitam Rondu i odgovor je moze al ne preporucuje se:
"Yes you can but we would not recommend you to do it for too long.
This function is more designed for the time period the watch is stored before it is sold.
For the movements it is better when these are running rather than standing still for too long."
 

Org Seiko sa indijskim arapskim brojevima, zanimljivo
 
Prelep model, i ja bih ostavio prvi ozbiljniji sat koji sam uzeo koji je isto Seiko
 

Prilozi

  • IMG_0685.JPG
    IMG_0685.JPG
    280.6 KB · Pregleda: 155
Jubilee narukvica je dodata naknadno?
 
Jubilee narukvica je dodata naknadno?
Da, kao i safir i komplet bezel. Godinama sam ja to malo po malo nadograđivao; sve ukupno me je dodatno izašlo oko 150€. Sam sat me je pre nekih 6g. na creationwatches-u koštao, ako se dobro sećam, nešto ispod 300€ (još se tada mogla izbeći i carina). Sve u svemu ja prezadovoljan... što je i jedino bitno!;)
 
Meni je ovaj plavi lep ali dzabe kada je kod nas i dalje limitirano placanje on line bez carine i PDV-a do 50 evra.
 
Meni je ovaj plavi lep ali dzabe kada je kod nas i dalje limitirano placanje on line bez carine i PDV-a do 50 evra.
No jomi od skora ima opcija duty tax prepaid, sto nije lose tacno znas koliko ce te izaci.
 
Ljudi jel neko probao ovu duty tax prepaid opciju? Razmišljam se nešto od Jome da poručim, pa reko da ne bude nekih skrivenih dodatnih troškova :D
 
Ja sam, ok je ispalo to je to od troskova. Vise se isplati poruciti 2 sata posto su isti troskovi slanja u Srr jednog i dva sata. Kad stigne onda trazi dhl da im dostavis svasta i ceka se oko 7 dana carinjene i isporuka. Kad se sve sabere i oduzme to je sa cenom tu negde koliko i kod nas samo sto ima izbor i onoga sto nema kod nas.
Treba voditi racuna da joma daje svoju garanciju a ne garanciju proizvodjaca pa racunaj da sat nema ostvarivu garanciju u Srr.
 
Samo da kazem da je druga narudzbina ispala major problem, posto su mi 3x skinuli iznos sa kartice, a takoreci je nemoguce kontaktirati zivu osobu u Jomi!
 
Samo da kazem da je druga narudzbina ispala major problem, posto su mi 3x skinuli iznos sa kartice, a takoreci je nemoguce kontaktirati zivu osobu u Jomi!
zavrsila se saga sa jomom narudzbina 2.:
Napravili su mi 3 (tri) rezervacije na kupljeni iznos na master kard standard debitnoj kartici u roku od 3 nedelje, svake nedelje po jednu.
Juce su konacno naplatili zadnju rezevaciju.
Morao sam se zaliti banki koja mi je ekspresno skinula dve rezervacije sa racuna (posto im je to lakse nego da pisu masterkardu zalbu).
Jomu je nemoguce dobiti na telefon (stave te na automat), na mail ne odgovaraju kad im se ne svidja sta pise, a na watsap au mi odgovorili da im je to standardan nacin rada sa masterkard karticama i da ce mi se rezervacije same obrisati i prekinuli komunikaciju. (kada??? da se nisam zalio banci ne bi skoro)
Tako da ne verujem da cu ponovo kupovati od njih, mozda preko paypall?
A fazon je sto upravo danas imaju na akciji sat koji mi se svidja :D droga :)
 

Prilozi

  • IMG_20221230_103223.jpg
    IMG_20221230_103223.jpg
    347.3 KB · Pregleda: 183
Ove godine da se 'pohvalim' da sam uspeo da izdrzim da ne kupim nijedan sat )))
Bashing je odlicna tehnika samokontrole pre kupovine. I ja imam manje satova nego pocetkom godine, doduse sledece nedelje bi trebalo da mi stigne fenix 7 solar :)
 
Ne znam na sta se odnosi 'bashing', ali pomislim da ako bih imao jos vise satova, postojeci ce biti jos redje u rotaciji, a to svakako ne zasluzuju ... evo poslednje akvizicije od pre 12 meseci
 

Prilozi

  • 20221229_100817.jpg
    20221229_100817.jpg
    148.6 KB · Pregleda: 176
Po WPAC, definicija bashinga je: meaning finding faults with a potential purchase in any way possible :)
 
Ima li negde berza satova tj da kazem zamjena? Imam par modela koje bi nosio...
Dobio sam seiko hronograf kao poklon, i nikako se ne mogu naviknuti na sekundaru sto stoji...beskorisno. kasno sam se sjetio da odem u vitanovu i uradili bi zamjenu u prvih 3m, ja dosao dosta kasnije.
Nosen 2x i stoji u kutiji vec 1god
 

Prilozi

  • 20230118_175345.jpg
    20230118_175345.jpg
    104.5 KB · Pregleda: 103
  • 20230118_175318.jpg
    20230118_175318.jpg
    146.9 KB · Pregleda: 94
Naravno
Kupujem Prodajem :)

A specijalizovan je

Svet Satova

 
Secam se da je ovde bila prica u vezi stavljanja krunice u poziciju 3 kad se ne koristi kvarcni analogni sat radi cuvanja baterije. Sad mi stigao jedan quartz (uglavnom rabim smart, digital i automatik) pa me nije mrzelo da pitam Rondu i odgovor je moze al ne preporucuje se:
"Yes you can but we would not recommend you to do it for too long.
This function is more designed for the time period the watch is stored before it is sold.
For the movements it is better when these are running rather than standing still for too long."

Šta znam. Ja volim da baterije menjam sam. Ima da se kupi Renata kod nas po baš povoljnoj ceni. Pre dva dana sam zamenio supruzi bateriju SE626SW za ICE Wach. Bateriju sam platio 87 dinara :D Kupio sam pet, nek se nađe. Traju do 09.2025, a verovatno mogu i duže.

ice.JPG

 
Baterije u nabavci koštaju inače 15-40 eurocenti, i to Varta/Maxell/Renata a ne NN kinezi (pitajboga koja je proizvodna cena), nekada su mogle da se kupe u svakoj robnoj kući i na svakoj trafici za cirka 50 % više od toga ... koliko danas (već duže vremena) koštaju u maloprodaji je čist bezobrazluk.
Druga je priča kada je zameni sajdžija na satu koji nije zgodan za otvoriti, koristi adekvatan alat, pa ima odgovornost da ti ne zezne nešto, lepo da namesti gumicu, namaže adekvatnim lubrikantom ... tu se opravdava cena rada.
 
Silikonskom mašću
 
za tmuran dan
 

Prilozi

  • IMG_20230119_072307.jpg
    IMG_20230119_072307.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 107
Druga je priča kada je zameni sajdžija na satu koji nije zgodan za otvoriti, koristi adekvatan alat, pa ima odgovornost da ti ne zezne nešto, lepo da namesti gumicu, namaže adekvatnim lubrikantom ... tu se opravdava cena rada.
Nije toliko problem otvoriti, koliko zatvoriti :D
 
Da slažem se :) To je u sklopu (nakon) onog "... namesti gumicu, namaže adekvatnim lubrikantom ..."
Kahm, sad skapirah kako zvuči kad se izvuče iz konteksta :-D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno