Šta je novo?

Z87 ploca...

maric62985

Slavan
Učlanjen(a)
25.07.2008
Poruke
1,066
Poena
360
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S22 Ultra
Pametni uređaji
Xiaomi Mi Robot
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Treba mi savjet za Z87 plocu za i5 4670K. Ne planiram da idem na neke ozbiljnije klokove, ali opet zelim da izvucem nesto iz K proca. :) Na procu ce biti kuler iz potpisa, ako bude mogao da se upari na 1150. Ostatak masine ostaje isti kao iz potpisa sem grafike, uzimacu R9. 290 ili 280X, zavisno od toga koliko budem mogao iz da istegnem od naredne plate. :d Ali vrlo vjerovatnije 290 nego li 280X... E da i nekih 100-injak jevra otprilike je cijenovna kategorija koja me interesuje za plocu. Preporucivali su mi ASRock Z87 Extreme3...pa vi dajte neki bolji prijedlog ako ima za tu cjenovnu kategoriju! Samo da dodam da ce mi trebati i 2 PCI slota pa da mi ne preporucujete neke bez ili samo sa jednim.
 
Izvan mojih planiranih ulaganja. Sta dobijam za Z97 u odnosu na Z87?
 
Verovatno duzu podrsku i mozda blago bolji overclock. Nista specijalno.

A zasto ne bi kupio, kada vec mozes birati noviji chipset? Kad ionako kupujes novu a ne trazis polovnu plocu.
Ova druga sto sam ti naveo je 100e.
 
Poslednja izmena:
Ova druga se uklapa u novacna sredsrtva. Sad mi je samo jos bitno da isto moze da se klokne i na njoj kao i na Extreme3. Pro4 ima Power Phase Design 6 u odnosu na 8 kod Extreme3...
 
Kako si napisao da ne planiras ici na neke ozbiljnije klokove, nece ti tu biti prevelikih gubitaka/dobitaka zato sto je 6 faza.

A i opet, retki su primerci Haswell procesora koji su raspolozeni za "ozbiljan" overclock. To ti moze svako potvrditi.
 
Poslednja izmena:
Koliko bih onda mogao da izvucem iz njega sa kombinacijom neke od ove dvije ploce?
 
To bi morali eksperti sa ovog foruma da ti odgovore. Ali sigurno na obe moze nekih 4,2Ghz. :d
 
Takav stabilan klok za 24/7 meni dovoljan, mislim ne bas bukvalno 24/7. :d Kontam da mi je kuler sasvim pristojan da ohladi proc pa to nece biti problem pa ostaje samo ploca da isprati i ja zadovoljan...
 
Poslednja izmena:
Porucio danas Pro4 pa cemo da vidimo kako ce da se pokaze...kad sve montiram javljam utiske! :)
 
Stigla jos prije 20-ak dana ploca, sve povezano, Imam manji problem sa mrezom. Naime cesto se izgubi net, tacnije pukne mreza na par sekundi pa ponovo dodje i tako stalno. Sta bi tu moglo da bude? Ploca sa falicnom mreznom, losi drajveri? Instalirao sam posljednje drajvere sa intelovog sajta ali i dalje isto...
 
Nazad
Vrh Dno