Šta je novo?

Z-5500 ipak moze da svira HI-Fi kvalitetom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koju snagu imaju sateliti u Z5500? :D
 
Takav narod... Golf 2 i Barton su i dan danas neprevazidjeni dok Z-5500 i subwoofer u stereo sistemu jesu jeres vredan inkvizicije. Vecina nije ni cula razne kombinacije ali brani stavove po nekoj svojoj logici, cesto iskljucivo individualnoj.
Sto se tice Z-5500 tu nema hifi jer cim si ubacio avr automatski si promenio srce i dusu sistema. Ne diraj dvokanalase jer se brecnu kao kada nekom matorom partijasu spomenes velikog vodju. Vreme cini svoje... sve je manje i jednih i drugih.
 
Pa Z5500 bih ja i stavio u kategoriju Golfa 2 i Bartona, neprevazidjen je i posle toliko godina. :p
 
"ali za 500e ne mozes sastaviti pristojan HI-Fi. Po kvalitetu mozes, ali po snazi ne" - da li si svestan da ovo sto si izgovorio nema nikakve veze sa realnim zivotom? Z-5500 nije glasan nego bucan. Konkretno imam z-5500 u sobi, kao i Wharfedale Diamond 10.2 i Tannoy M4 koji su povezani na Denon Pma980r, a u sobi pored neki stari JVC risiver i neke velike videoton kutije. SVI ti stereo zvucnici su mnogo jaci i pritom daju kvalitetan zvuk na bilo kojoj jacini dok Z-5500 se gusi vec preko 60%. Ja koristim Z-5500 za gledanje klipova sa jutuba i filmove jer mi zao da akam druge zvucnike sa svim onim sustanjem i losim zvukom. Naravno da ne moze da se poredi Z-5500 koji je nov recimo 500e [iako sam ga ja platio novog 300e pre 10tak godina], sa nekim polovnim pojacalom i zvucnicima slicne cene ALI kada bi smo gledali samo zvuk, kvalitet i jacinu, Z-5500 nema sta da trazi tu i to je to.
 
svako ima pravo na svoje misljenje.
drug od koga sam uzeo Yamahu, ima upravo wharfedale Diamond 10.2
Kvalitet zvuka je na primetno visem nivou, i zaista je prijatan za uho, ima onu mekocu i prijatnost (koju su i Z-5500 dobili povezivanjem na Yamahu, ali ne u toj meri naravno).
Sto se snage tice nisi u pravu, Z-5500 se jace cuje (buka ili glasnoca, kako god, jace se cuju), a pogotovo bass. Cak me i pitao da mu prodam sistem kako bi iskoristio woofer.
on je Yamahu i i zvucke platio preko 650e,
Po meni mnogo para.
a zasto to kazem. pa jednostavno nema bassa (ima ga, ali to je DALEKO slabije od Z5500).
e sad, ko sta voli, ko voli bass uzece Z5500, ko voli kvalitet uzece ono sto je i on uzeo (ali i mnogo vise para da izdvoji)
 
Z5500 ima vise muljanja i brundanja od 10.2 , a ne vise basa. :p
 
Ne kapiram tu potrebu da se divlja i zanosi bilo kakvim bass-ovima... To je razonoda za nezrele osnovce, ne za odraslog coveka. Svaki normalan bookshelf zvucnik komercijalne prosecne klase nema prenizak bass, ali ima sve ostalo sto krasi zvuk, i razdvaja ga od mucne buke. Naravno, ima i skupih bookshelfa, a itekako i podnih hi-fi kutija koji imaju pravi bass umesto razularene i neartikulisane buke. Takodje, ima puno potencijalno sklopljenih sistema za 500e koji bi imali bolji bass i vise dB ako je izivljavanje potreba. Inace, ja i dalje ne shvatam po cemu je to logitech simbol snage, kad mu sateliti na 12W, na koliko je deklarisan onaj drivercic u njima, jedva i tu snagu izdrzavaju (da ne pominjemo na kom procentu izoblicenja), i subwoofer od namazanih koliko bese- 180W, nema ni realnih 100W na izlazu. Kad bi stavio krsteno pojacalo od 2x100W i kutije koje mogu da istrpe tu snagu, video bi da li bi se Z-5500 uopste cuo pored toga. To sto normalan covek nema potrebu da divlja sa hi-fi sistemom i drnda bookshelf-e koji za to nisu namenjeni, ne znaci da je samim tim Logitech obrisao patos po kolicini buke sa bilo cime ispod 500, 1000e ili koliko hocete evra.
 
Ko misli da 5500 ima basa, glasnoce i neznam ti cega nek cuje ovo http://www.kupujemprodajem.com/Cerwin-vega-xls-12-4839243-oglas.htm?filter_id=23329132 ja sam cuo at80 stariji model slabiji u specifikacijama od ovoga i verujte mi da kada pojacalo predje 10 sat (harman kardon hk680) jupol menja boju na zidovima... Razlika izmedju vege i 5500 je sto je na vegi bas BAS, instrument, ne buka od 50hz ali uz sasvim pristojnu sredinu i visinu, cak na maloj snazi sitniji predmeti ozive u prostoriji...

Ko voli BAS uzece cerwin vegu, oni su pomerali kuce dok je logitech pravio kuglice za miseve..
 
Poslednja izmena:
Kad bi stavio krsteno pojacalo od 2x100W i kutije koje mogu da istrpe tu snagu, video bi da li bi se Z-5500 uopste cuo pored toga.

Zamisli neki krsten AVR koji daje 100w po kanalu u surround sistemu sa punim opterecenjem... hehe... tu tvoj stereo sistem ne bi ostao ni u fizickom obliku. :p

Salu na stranu... sada opet uporedjujete dosta skuplje sisteme sa Z-5500. Realna cena Logy je max 300e dok npr CW zvucnici kostaju 700e par bez pojacala i to samo stereo.
Opet se ide sa neregularnim poredjenjem. Dalje... ljudi ovde opet preteruju... ili imaju premalo bassa ili previse... retko ko da ima iznevelisano kako treba.

Z-5500 ne moze dati snagu i kvalitet hifi niskih tonova ali nije ni u toj klasi da se uporedjuje...
 
Logija koliko znam nema vise novih, ako je i ostao koji paket ide za 500-700e (kao lik koji je na kp prodavao skoro nove za 800e!) polovne at80 vege i solidno pojacalo kostaju oko 400e
 
Haha, pa krsten AVR koji stvarno daje 100W po kanalu kosta malo vise nego sto iko normalan zeli da kesira za takvu stvar u Srbiji. Ovo ostalo je i sam znas slabotelesno kad se opterete svi kanali, ali opet dovoljno za normalnog coveka.
Ne poredi niko skuplje sisteme sa Logitech-om. Ja kazem da za cenu njegovog kostanja moze da se napravi veca buka sa 2 zvucnika, ako je to cilj. Tu uracunavam ceo sistem, osim izvora, kao sto ga ni Logitech nema. A ove Vege iznad koje kostaju 350e, da nakacis na kasvetno pojacalo i od 100-150e, ne mora vise, oduvalo bi za 500e opet bilo koji Logitech za iste pare.
P.S Mislim, ko ne provali ubedljivu predispoziciju Vege kao ormana naspram plasticnog Logitech-a minijaturnih dimenzija u svemu, onda ne znam kako nacrtati taj odnos snage i svega ostalog.
 
Poslednja izmena:
Ajd i da ostavimo niske tonove po strani, vega je daleko ozbiljnija stvar i u ostatku spektra, na jednom forumu sam procitao misao koja mislim da je potpuno tacna: Veliki zvucnici - Veliki Zvuk... (Sad neko trci sa sekirom u rukama i vice a Dynaudio a Dynaudio!!!! jeretici jedni! :) Da bi se zvuk razvio potreban je prostor, (nema tannoy westminster II slucajno 560l zapremine ako se nevaram), da bi zvucnik pomerio vazduh i stvorio informaciju potreban je takodjer prostor, 5500 kao i vecina 5.1 sistema za mase to ne poseduje, kuciste vufera mu je jedva vece od samog drajvera, cak i da taj tangband stvori pomeraj (koji nesumnjivo ima) bas reflex i sama kutija to nemogu da isprate..
 
Ko misli da 5500 ima basa, glasnoce i neznam ti cega nek cuje ovo http://www.kupujemprodajem.com/Cerwin-vega-xls-12-4839243-oglas.htm?filter_id=23329132 ja sam cuo at80 stariji model slabiji u specifikacijama od ovoga i verujte mi da kada pojacalo predje 10 sat (harman kardon hk680) jupol menja boju na zidovima... Razlika izmedju vege i 5500 je sto je na vegi bas BAS, instrument, ne buka od 50hz ali uz sasvim pristojnu sredinu i visinu, cak na maloj snazi sitniji predmeti ozive u prostoriji...

Ko voli BAS uzece cerwin vegu, oni su pomerali kuce dok je logitech pravio kuglice za miseve..

Ovaj ima samo 6.5" drajver i ide od 43 Hz? Meni to ne deluje da ista moze da "oduva"... plitko.

P.S. Ne dirajte Golf 2... iz te generacije svi ostali su na otpadu jos od pre 10 godina a G2 se drzi i ima ga svuda. To nesto govori. Ni najudobniji, ni najbrzi, samo najkvalitetniji... off ali moram :)
 
Ovaj ima samo 6.5" drajver i ide od 43 Hz? Meni to ne deluje da ista moze da "oduva"... plitko.

P.S. Ne dirajte Golf 2... iz te generacije svi ostali su na otpadu jos od pre 10 godina a G2 se drzi i ima ga svuda. To nesto govori. Ni najudobniji, ni najbrzi, samo najkvalitetniji... off ali moram :)

To je srednjetonac! 6,5"" bas je 12, longthrow, a tih 43hz su na -3db!!
 
Ovaj ima samo 6.5" drajver i ide od 43 Hz? Meni to ne deluje da ista moze da "oduva"... plitko.

P.S. Ne dirajte Golf 2... iz te generacije svi ostali su na otpadu jos od pre 10 godina a G2 se drzi i ima ga svuda. To nesto govori. Ni najudobniji, ni najbrzi, samo najkvalitetniji... off ali moram :)

Propustio si onaj dole treci drajver koji je od 12". :)

Kaze 37Hz sa -10dB, sto je mislim skroz OK.
 
LOL to vec ima smisla... a opet mi ne dobacuje dovoljno nisko?
 
Sasvim ok podatak na papiru i prilicno realan. Koliko nisko silazi Z5500 na -3 i -10dB? Takodje, treba imati u vidu da pojam bass-a iste dubine, na 12" i necemu manjem (ako to manje uopste moze da sidje podjednako, a moguce je, naravno kod malo boljih zvucnika), uopste nije isti feeling. Jasno i zasto...
 
Poenta je u glasnoci, tu su verovatno 50hz-100hz u -1,5db a i to su strasne vrednosti...
 
Pa tu je bass kick ubica na takvim kutijama. Za rejvere i ostale elektronske pravce pravi raj na zemlji. Em gruva glasno, em bass pomera zeludac.
 
ma sa pola snage:D
 
Procitah negde da Tannoy kingdome royal 15 ide do 15hz na -10db! eto prilike ko voli bas!
 
Zasto opet poredite zvucnike od vise desetina hiljada evra sa Z-5500? Shvatate da nesvesno samo dizete hype oko Logy kompleta?
Tannoy high end klasa ide do 15Hz na -10dB sto znaci da ce na -3dB dati koliko 30Hz? Impresivno i dalje ali kosta mnogo i zauzima prostora ko orman sto znaci da nije za sobe ispod 40kvm.
Z-5500 je pc sistem i neka tu i ostane... ako zelite alternativu i isti tj bolji bass trazite nesto za 300ak evra.
 
ovo sa tannoy-em i jbl-om je samo sarkazam, nije realno poredjenje (mislim da tannoy ima 20hz na -1.5db :) , mene interesuje dali ce neko poceti da uvozi edifier?
 
Zasto opet poredite zvucnike od vise desetina hiljada evra sa Z-5500? Shvatate da nesvesno samo dizete hype oko Logy kompleta?
Tannoy high end klasa ide do 15Hz na -10dB sto znaci da ce na -3dB dati koliko 30Hz? Impresivno i dalje ali kosta mnogo i zauzima prostora ko orman sto znaci da nije za sobe ispod 40kvm.
Z-5500 je pc sistem i neka tu i ostane... ako zelite alternativu i isti tj bolji bass trazite nesto za 300ak evra.

Poz,
reci mi da li bih dobio nesto u kvalitetu zvuka onim oehlabch kablovima koje prodajes?
 
U odnosu na fabricke tanke zice u svakom slucaju. Licno sam uvek menjao kablove svim zvucnicima koje imam ili sam imao, od pc do hifi zvucnika sto i Nikk moze potvrditi. Na dalje da li bi tebi to bila vredna razlika ili skoro neprimetna, ne znam...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno