Šta je novo?

YouTube confirms three-strikes test for ad blocking, here's how it works

Uzimanje youtube premiuma preko Turske, Argentine i nekih trecih zemalja je postala akrobacija. Ljudima koji imaju znanja za to i zele da tako rese ovaj problem ce uraditi ili su vec uradili.
Vecina ljudi nema potrebna znanja ili ne posecuju ovakve forume. Njima je potrebno jednostavnije resenje.
Ko ima iPhone/iPad, kupovina YT Premiuma preko turske ne može biti lakše. Napraviš turski Apple ID za par minuta bukvalno (bez VPN-a), pretplatis se na Premium i tjt.
 
za YouTube Premium postoji tema
 
Ko ima iPhone/iPad, kupovina YT Premiuma preko turske ne može biti lakše. Napraviš turski Apple ID za par minuta bukvalno (bez VPN-a), pretplatis se na Premium i tjt.
A ko nema iPhone ili iPad treba da ga kupi da bi registrovao za par minuta?!
 
Probao bi ovaj adnauseam iz Adguard da li moze dva blokera?
 
FF + PreRelease uBO = nema više YT smaranja.
Purge cache odraditi, pa update filtera.
 
Imam neki YT add block na Chrome browseru i od danas iskače poruka da se ne mogu koristiti blokeri.
 
uBlock origin, to smo doktorirali.
 
meni se najbolje pokazalo "make private tab" u waterfox-u.... valjda ce se situacija razbistriti uskoro :)
 
Samo i jedino uBlock origin i pop up blocker (strict), nista vise i za sada nema nikakve "pobune" od strane Youtube.
 
Ja sam ostavio samo Malwarebytes Browser Guard i ne izbacuje mi ništa danas. Nisam primetio bitnu razliku u odnosu na to dok sam imao i uBlock Origin, osim što se na početnoj strani pojavi Sponsored video ali nestane nakon optrilike sekund.
 
Koji bloker?
 
Malwarebytes Browser Guard. Kad je krenulo odbrojavanje vratio sam i uBlock Origin čisto zbog drugih sajtova. Isključio sam blokere na YouTube-u i to je to. Navići ćemo se već, navikne se čovek i na mnogo gore stvari. Od kad je krenula ova priča poslednjih par dana, počele su više da me živciraju notifikacije nego same reklame inače.
Interesatno je da od trenutka kad sam ih dozvolio, nije nijedna iskočila. Ni pred početak, ni u toku. Odgledao sam tri relativno duža videa.
 
Ja sam uspeo na Chrome sledeće> isključim adb dok ne uđem na željeni video pa ga opet uključim i nakon toga me ne smara više poruka a takođe nema reklama. Zasad radi...
 
Iskljucih.. nisam ni probao ova tri blokera koje sam nameravao vrv. nema efekta ..
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    241.2 KB · Pregleda: 79
  • 2.jpg
    2.jpg
    12.4 KB · Pregleda: 79
Ne zaboravite Invidious kao proxy, ako naletite na dobar server ;)

Elem, Rosman i ekipa prave Android aplikaciju (ako bude korisnika, biće i PC verzija) za gledanje sadržaja sa više video platformi na jednom mestu i praćenje autora gde god da je. Izgleda mi kao da je cilj da se omogući lak(š)a tranzicija sa jednog servisa na drugi, ako neko kojim slučajem krene da menja uslove i "maltretira" i autora i korisnike :d


https://grayjay.app/
 
Kako zaobići "Ad blockers violate YouTube's Terms of Service" poruku čak i kad su isključeni svi blokeri? Nisam ih uklonio ali jesam onemogućio na YouTube-u, ali i dalje izlazi ovo njesra.
Ne znam da li Firefox negde vuče nešto dodatno, uglavnom svaki put moram da kliknem "Allow YouTube Ads" i postaje baš iritantno.
 
Probaj Brave pa javi :D
 
Ta tranzicija sa jednog browsera na drugi mi teže pada nego reinstalacija Windows-a. :)
Za Brave sam čitao da takođe imaju iste probleme, ako ne i veće jer ako sam dobro skapirao čitajući sve to je da developeri ne odustaju od integrisanih blokera u sklopu browsera. Možda je još uvek kod nas ok, ili u Rusiji (gde mi je ortak koji me već par dana ubeđuje da instaliram Brave), ali neće nas zaobići to je sigurno.
 
Poslednja izmena:
Ko koristi uBlock Origin, u My filters stavlja:

Kod:
youtube.com##+js(set, yt.config_.openPopupConfig.supportedPopups.adBlockMessageViewModel, false)

youtube.com##+js(set, Object.prototype.adBlocksFound, 0)

youtube.com##+js(set, ytplayer.config.args.raw_player_response.adPlacements, [])

youtube.com##+js(set, Object.prototype.hasAllowedInstreamAd, true)

Javite kako vam radi
 
Ma necu se smaram a i nema mnogo reklama zavisi od kanala koliko je pohlepan.
 
Upravo tako. Ja sam se sa reklamama lako pomirio, nego me sad nerviraju te njihove ekstra blokade.
 
Firefox+uBlock Origin+Popup Blocker (strict) nista vise, ni jedan drugi bloker vam ne treba, samo ce vam detektovati i nista niste postigli. Lepo uninstall addonove koji ne trebaju, clear caches and cookies i stavite Block Origin+Popup Blocker (strict).
 
Nazad
Vrh Dno