Šta je novo?

Yettel kucni net 300 i Yettel digitalna televizija

Boki Mare

Zapažen
Učlanjen(a)
30.11.2023
Poruke
8
Poena
2
Kucni prenosivi net koristim vise od godinu dana i nisam uopste zadovoljan. Brzina je katastrofa. Kostantno se zalim ali odgovor je uvek isti - na mojoj lokaciji postoji pokrivenost signalom, bazne stanice rade bez izazova bla bla ...
Optika nije jos prosla kroz moj kraj. Kad mi istekne ugovor vracam i net i televiziju sigurno i nemam pojma sta bi uzeo a da nekoliko puta mesecno ne moram da zovem da reklamiram neke smetnje da neometano pustim crtace detetu da gleda.
Koristio sam mts, supernovu i znajuci da je yettel tek u razvoju hteo sam da pokusam ali iskreno moje iskustvo je razocaravajuce.
Net i modem za tv su spojeni kablom i koristim net iskljucivo za tv bez spajanja na laptop, telefon.
Telefon net je total 40 paket yettel i sve radi full.
Televiziju je ne moguce gledati, stalno ide load preko ekrana ili crn ekran jer net puca, ili je zamucena slika. Haos teski iskreno.
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-11-24_10-31-35-389.jpg
    viber_slika_2023-11-24_10-31-35-389.jpg
    78.9 KB · Pregleda: 82
  • viber_slika_2023-11-24_10-31-35-158.jpg
    viber_slika_2023-11-24_10-31-35-158.jpg
    122.6 KB · Pregleda: 80
Modem B311 koji si dobio od njih je beskoristan.
Moraš kupiti neki 2CA modem da bi izvukao veće brzine, kao npr ovaj:

Pre svega vidi ovde koliko si udaljen od najbliže jetel antene:
 
koristim kucni net i hiper net....kucni net radi ok....50-60 Mbps...po IP adresa je mts net
 
i moje ranije iskustvo sa kucnim netom ili sa mobilnim net paketima je bilo super
 
Modem B311 koji si dobio od njih je beskoristan.
Moraš kupiti neki 2CA modem da bi izvukao veće brzine, kao npr ovaj:

Pre svega vidi ovde koliko si udaljen od najbliže jetel antene:
Hvala na odgovoru.
Imaju dve antene veoma blizu mene.
Nije mi jasno zasto bih uzimao bilo kakav pojacivac, modem, jer mi ne treba net da razvlacim po celom dvoristu ili dalje.
Stvar je veoma jednostavna. Net modem je spojen kablom na tv box uredjaj i koristi se iskljucivo da bi se gledala televizija bez spajanja na laptop ili mob tel. Oba modema-rutera su yettel.
Sva podesavanja su uradjena po recima njihovog operatera i ja nema sanse da gledam tv bez zamucene slike, crnog ekrana ili loada.
Ako se placa usluga, ovakva moja primena ne treba da ima potrebe za bilo kakvim dodatnim troskovima - ne kazem da necu uzeti modem da imam za ubuduce ali samo napominjem koliko je jednostavna stvar u pitanju i koliko je to lose na mom primeru.
U drugoj kuci se koristi mts i sve radi besprekorno u odnosu na ovo sto ja imam u svojoj kuci tj yettel usluge.
 
Pa nije to pojacavac i ne sluzi za pojacavanje signala u tvojoj kuci (WiFI) vec se radi o prijemu signala odnosno brzini mobilne mreze 4G preko koje radi usluga “kucni internet”. Sa razlicitim modemima imaces skroz drugacije brzine, ozbiljne razlike u brzini, ali na kraju ako je 4G bazna stanica na koju si nakacen preopterecena ili daleko nece ti pomoci ni drugi modem i tu ti preostaje da se zalis yettelu direktno sa dokazima speedtesta.
 
Poslednja izmena:
Najjednostavniji test je da izmeris brzinu 4G na telefonu pa uporedi sa brzinom preko modema. Ako je na telefonu bolje, onda ti treba bolji brzi (2CA)LTE modem.
 
Hvala svima na odgovorima i savetima.
U sustini i sam sam znao sta treba ukoliko necu da dodjem do ovakvih problema jer je bez optike to jedino resenje (kupovina modema za izvlacenje vecih brzina) ali jednostavno mislim da nema potrebe za ovakav vid koriscenja kao sto ja imam za 1 TV uredjaj da toliko imam problema oko prijema signala jer jednostavno ako ne mogu to da obezbede(Yettel-ili bilo koji dr operater), icicu na zaljenje sve do raskida ugovora.
Desilo se upravo ono sto sam i pokusao da kazem, Zalio sam se na rad interneta ko zna koliko puta, menjao SIM koji se nalazi u ruteru i kada ni to nije poboljsalo rad i funkcionalnost, poslat je ruter na detaljan pregled i odgovor je bio da nisu utvrdili bilo kakve nepravilnosti u radu ali su odradili novi softver i evo vec nekoliko dana sve radi ok (i tv i net koriscenjem na nekoliko telefona i 2 laptopa). Merim dosta vece brzine. Videcemo naredni period kako ce se ponasati.
U filijali gde sam ostavljao i kupio ruter, jos dve osobe su se zalile na isti problem (tako mi je receno).
 
I ja imam istu muku. Problem je izgleda u preopterecenosti. Prodali su dosta kucnih paketa sa neogranicenim netom a nisu ispratili pojacanje mreze i dobili smo to da se net koji je sibao kao lud bukvalno jedva ucitava. Jutub radi na 480 P sve preko toga nastaje agonija a signal 4G je katastrofalno pao sa punog signala na jedva jednu crticu. Zivim na sedmom spratu a ispred mene i okolo nema nista sto zaklanja signal tako da su oni zbog preopterecenosti zavrnuli slavinu tj signal. Definitivno je postao net za izbegavanje. Da napomenem da na paketu na telefonu radi extra i pun je signal.
 
Onda nije preopterecenost, ako na telefonu radi dobro, nego oni daju lose jeftine modeme u paketu.
 
Prebacis karticu iz modema u telefon na kratko probe radi, da vidis kako radi, mora biti sporo i na telefonu ako je preopterecenje.
 
Yetel net je skandalozno usporio u poslednje vreme i to nema veze da li je kartica u modemu ili na telefonu. Na lokacijama na kojima sam pre godinu dana hvatao preko 100 mb/s sad jedva dostiže 15 mb/s
 
Zavisi kako gde, ovo jenkod mene u kući recimo
 

Prilozi

  • Screenshot_20231209_155247_Speedtest.jpg
    Screenshot_20231209_155247_Speedtest.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 70
Update o ovoj mojoj situaciji. Nakon poslednjeg zaljenja i prilozenih snimaka i skrinsotova, dobio sam isti odgovor - da je sve u redu sto se tice pokrivenosti i funkcionalnosti, ali da ce mi izaci u susret jer ocigledno nisam zadovoljan pruzenom uslugom i bez placanja naknade do isteka ugovora (sto je nekih 11 meseci) mogu ako zelim da raskinem ugovor. To sam naravno i uradio.
Videcemo kako ce se ponasati tv i net na mojoj lokaciji sa sledecim sa kim potpisem ugovor.
U svakom slucaju hvala i svaka cast Yettelu na nacinu na koji su postupili u mom slucaju!
Naravno, i dalje koristim Yettel mobilne usluge jer nema greske, sve radi perfektno.
 
Update o ovoj mojoj situaciji. Nakon poslednjeg zaljenja i prilozenih snimaka i skrinsotova, dobio sam isti odgovor - da je sve u redu sto se tice pokrivenosti i funkcionalnosti, ali da ce mi izaci u susret jer ocigledno nisam zadovoljan pruzenom uslugom i bez placanja naknade do isteka ugovora (sto je nekih 11 meseci) mogu ako zelim da raskinem ugovor. To sam naravno i uradio.
Videcemo kako ce se ponasati tv i net na mojoj lokaciji sa sledecim sa kim potpisem ugovor.
U svakom slucaju hvala i svaka cast Yettelu na nacinu na koji su postupili u mom slucaju!
Naravno, i dalje koristim Yettel mobilne usluge jer nema greske, sve radi perfektno.
Bas javi sta si uzeo, ja se razmisljao da predjem na mts ili a1 kucni net. Sto se mobilne telefonije tice jos uvek su odlicni ali kucni net im je zali Boze
 
Ja već dobio na mail kreiran predugovor. Imam zakazan termin da njihovi monteri dođu na moju adresu da sve to premere i povežu. Čitajući iskustva , razmišljam da ipak pređem na mts recimo. Još ništa nisam potpisao. Ne znam da li Yettel ima neki promotivni period, ,da se to proba kako radi, a ne da bude posle kao sa @Boki Mare povuci-potegni. U ovoj fuckn Srbiji ništa ne funcioniše., ali *ebeno ništa. Već sam počeo da se privikavam da platim cenu a da ne dobijem ništa, ili da mi proizvod stigne izlupan, uništen i da za to niko ne snosi penale, već sve ide preko mog novčanika.
 
“Kućni internet” paketi rade preko 4G mreže i prvenstveno zavisi od lokacije i opreme kako ce raditi. Ja koristim A1 Vikendnet paket na jednoj lokaciji gde mi treba sporadicno, znaci bez ugovorne obaveze, i jedino taj paket nudi upravo to, neogranicena brzina, neogranicen GB, i nema vremenska obaveza. I na kraju to radi prilicno ofrlje sto se tice brzine, u vecernjim satima (19-23h) brzina je 15-30mbps na mojoj lokaciji, i to je taman dovoljno da Hipernet TV aplikacija radi ok. Naravno cena je 3500RSD, a usluga je neuporediva sa optickim intrernetom.
 
Poslednja izmena:
Update o ovoj mojoj situaciji. Nakon poslednjeg zaljenja i prilozenih snimaka i skrinsotova, dobio sam isti odgovor - da je sve u redu sto se tice pokrivenosti i funkcionalnosti, ali da ce mi izaci u susret jer ocigledno nisam zadovoljan pruzenom uslugom i bez placanja naknade do isteka ugovora (sto je nekih 11 meseci) mogu ako zelim da raskinem ugovor. To sam naravno i uradio.
Ako si bio rešio problem kupovinom novog modema, zašto si raskinuo UO?
Pitam, jer nemam izbor za Internet+Televizija. Mts nude Box koji sadrži i ono što mi ne treba (fixma telefonija i minuti+data u mts mreži). A1 nemaju televiziju, osim kućnog interneta, koji je ograničen na 150 ,200 i 400GB mesečno. Smešno.
I ostaje mi SBB, kablovska televizija i internet.
Pošto napljuvaste Hipernet, ostaje mi da uzmem SBB.

“Kućni internet” paketi rade preko 4G mreže i prvenstveno zavisi od lokacije i opreme kako ce raditi.
Što se logički nameće pitanje.. zbog čega Yettel daje krš opremu, ako su dužni da ti u istom paketu, za novac koji traže, obezbede i kvalitetnu uslugu?
Zbog čega ja, koji sam potpisao UO na 24 meseca, moram da popravljam, o sveom trošku, nedostatke na njihovoj mreži?
Koliko pročitah, oni se obavezuju da internet brzina ne može biti manja od 70% potpisane brzine iz ugovorne obaveze. Ako uzmem Hipernet M 300mbps, 70% je 210mbps.
@Boki Mare je imao 15mbps.
I posle toliko natezanja, cimanja, maltretiranja, gubljenja vremena, živaca.. Yettel je priznao da ne nudi ono što na papiru piše, tako što su priznali raskid UO pre isteka, bez penala, jelte.
 
Poslednja izmena:
Ali ovde ne pricamo o Hipernet optickom internetu 300mbps nego “Yettel internet 300GB” to nije optika vec ide preko 4G mreze. To je paket sa brzinom “do 25mbps”, i ne moze ni toliko da se postigne (često) sa jeftinom 4G opremom.

Ja sam kod A1 za 4G internet takodje dobio jeftinu opremu, cat4 mifi, brzine do oko 30mbps.
 
Poslednja izmena:
Ja govorim o Hipernet Duo M, u kojem je uključen optički internet + televizija.
Znači i na optičkom i na Kućnom Net 300 sun isti problemi.
 
Ali care ovo nije tema za Hipernet pakete vec nesto sasvim drugo. Druga tema ima za Hipernet pakete, prelistaj ovaj podforum.

U pitanju su potpuno razlicite usluge, i nemaju dodrnih tacaka, u vidu performansi, cene i tehnologije i problema.
 
Dobro kralju, shvatio sam, izvinjavam se.
Ali generalno, nimovajnpaket, a ni Hipernet u kombinacijinsa televizijiom, im NE RADI.

Ne znam zbog čega ispravljate nebitne stvari, a bitne zatrpavate nebitnim.
 
Ako a1 kucni net isporucuje preko 20 mbps u odnosu na ovu tugu yetelovu to mu dodje odlicno. Znaci bez problema bi gurao snimke u full hd. Inace centar grada sam, visoki sprat oko mene nema nista sto zaklanja pogled a download na yetel kucnom netu je jedva 1-2 mbps tako da ako uhvatis snimak u 480p je za slavlje i sutradan ponesem sok i kolace na posao da castim
 
Evo vec par dana od kako sam potpisao ugovor i montirao opremu na potpuno istu lokaciju, u istu prostoriju i tv i net rade perfektno, za sada :D
Posle cimanja sa svima da vidim sta pruzaju kao usluge i koje uslove daju kao novom korisniku i pred novu godinu da li imaju kao neku nazovi ponudu, odlucio sam se na kraju za Supernovu koja posluje pod mts-om i u mom mestu pruzaju ok usluge. Merim dosta vece brzine u odnosu na ono sto sam imao u Yettelu. Stvarno za sada sve radi perfektno a to je ono sto sam pokusavao i zbog cega sam i pokrenuo ovu temu, ista je lokacija modema i nema potrebe za kupovinom bilo cega dodatno mimo placanja njima na mesecnom nivou koje je ionako preskupo! Sve mogu da obezbede ako hoce pa cak i optiku ali ne znam zasto ne ulazu nego tako samo bezveze uzimaju nam pare i imaju nezadovoljne korisnike ili primorane na njihove usluge.
 

Prilozi

  • Screenshot_753.png
    Screenshot_753.png
    36.9 KB · Pregleda: 42
  • Screenshot_750.png
    Screenshot_750.png
    22.4 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_752.png
    Screenshot_752.png
    13.9 KB · Pregleda: 31
Evo vec par dana od kako sam potpisao ugovor i montirao opremu na potpuno istu lokaciju, u istu prostoriju i tv i net rade perfektno, za sada :D
Posle cimanja sa svima da vidim sta pruzaju kao usluge i koje uslove daju kao novom korisniku i pred novu godinu da li imaju kao neku nazovi ponudu, odlucio sam se na kraju za Supernovu koja posluje pod mts-om i u mom mestu pruzaju ok usluge. Merim dosta vece brzine u odnosu na ono sto sam imao u Yettelu. Stvarno za sada sve radi perfektno a to je ono sto sam pokusavao i zbog cega sam i pokrenuo ovu temu, ista je lokacija modema i nema potrebe za kupovinom bilo cega dodatno mimo placanja njima na mesecnom nivou koje je ionako preskupo! Sve mogu da obezbede ako hoce pa cak i optiku ali ne znam zasto ne ulazu nego tako samo bezveze uzimaju nam pare i imaju nezadovoljne korisnike ili primorane na njihove usluge.
kako si instalirao opremu? jel moraju da dodju da ti razvlace kablove ili dobijes samo ruter i prikljucis pa sve ide preko njega?
 
Da li mozda neko zna da li su oni prvi ruteri telenorovi marke huawei otkljucani ili mora zahtev za otkljucavanje i da li to uopste moze pa da se u njega stavi kartica od a1 kucnog neta da se proba? Ne bi bila losa fora da se proba a nisam vezan ugovorom na 24 meseca
 
Probaj, ništa te ne košta, pa javi ovde da ljudi znaju
 
Da li mozda neko zna da li su oni prvi ruteri telenorovi marke huawei otkljucani ili mora zahtev za otkljucavanje i da li to uopste moze pa da se u njega stavi kartica od a1 kucnog neta da se proba? Ne bi bila losa fora da se proba a nisam vezan ugovorom na 24 meseca
Otključani su
 
kako si instalirao opremu? jel moraju da dodju da ti razvlace kablove ili dobijes samo ruter i prikljucis pa sve ide preko njega?
Prvo proveravaju da li u blizini ima njihovih korisnika, samim tim to je glavni uslov. Ako ima, sa bandere su mi isli u kucu tj na tavan kuce. Odatle mi spusteno u prostoriju koju sam hteo a net modem i tv modem su povezani i ne svidja mi se sto ima dosta kablova, antena ali sta sad :D
Na drugi tv je ubacena kartica i radi sve super ali na tom tv-u nema vracanja programa unazad i ostalih mogucnosti.
U sustini net i tv stvarno rade super.
 
Nazad
Vrh Dno