Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Ispravili su gresku, i ja sam imao ~130GB, sad ~70GB
 
Pa nije internet neograničen. 😉
Imaš 50GB po maksimalnoj brzini, a posle toga ti se brzina smanjuje na 2Mbps.
I nemaš mogućnost akumuliranja količine podataka u naredna 3 meseca.
Tako da manji (i jeftiniji) paket od tvog Total 40 za tri meseca nabaci 120GB i neograničene minute i poruke.
Njega bi verovatno dobio za oko 1400din. sa popustom koji si dobio na ovaj Total Data.
Ali ok ti znaš šta tebi najbolje odgovara
ali ima sve aplikacije po 10gb, sto je u startu 80gb plus tih 100 po punoj brzini (ne 50) pa tako dobaci do 180gb. Potom, ima 2gb u romingu, 9 gb u zoni 0 i neo min i poruke :)
 
Ako nekome ne treba gigatron kod molio bi da mi prosledi u poruci...treba mi za sutra :)
 
Izgleda da nisam jedini koji ima problem sa duplom naplatom računa, to mi je potvrdio operater i rekao da korisnici koji u aplikaciji Yettel imaju podešenu automatsku naplatu se desila greška tako da su imali duplo zaduženje i naplatu ali da rešavaju taj problem.
 
^ izgleda da nema niko, pitaj opet u petak pa ko dobije a ne treba mu sigurno će ti proslediti
 
Imam ja neki od 10.2. Ne znam jel to jos vazi
 
^ piše ti do kada traje
 
Poslao sam mu upravo.
 
Eto ga, posle tolike muke kolega @DZOSUA je dobio kod za gigatron 😀
 
Pravio sam neko poređenje pa se pitam, da li sam nešto prevideo ili ovi iz Yettel-a nisu baš baždareni
1678263682490.png
Poredio sam cene najskupljih modela u Yettel i u slobodnoj prodaji.
Uz telefon u slobodnoj prodaji računao sam paket sa 50% popusta jer ga i trenutno imam (a i jednostavno se dobije uz pre paid kombinaciju).
U G radnji trenutno nema iPhone 14 PM sa 128 GB pa sam pretpostavio cenu.
U iS radnji ne može na 24 rate, ali samo radi poređenja sam podelio na 24.
 
@varicak
Istu matematiku sam ja izvlačio i u ovom postu (link) za Galaxy A53, i svako ko propusti kroz matematiku ponude će doći do sličnog zaključka. Može im se, ali ako nećeš da uzmeš telefon kod njih niko nikog ne bije po prstima.
 
Ne samo što nećeš nego te ovim ne uslovima prosto teraju od kupovine kod njih.
Ok to je njihova poslovna politika i pridžavaćemo se nećemo više nikada ništa kupovati kod njih.
Pošto im naše pare nisu slatke ima gomila onih kojima jesu.
 
zato kažem ljudi, bukvalno jetel je samo dobar za sim-only uz 50 % i za to je najbolji u Srbiji.
Uređaje bukvalno gde god drugde možete uzimajte.
Čak je neko ovde i objasnio kako jeftinije ispadne uzeti neki smešni keš kredit u legalnim zelenaškim bankama, gde sa sve kamatom telefon ispadne jeftinije što je paradoks
 
To jeste. Ja sam tri broja prebacio na total sa 50 posto popusta. Za sada bez problema sms-om.
I dobra je ko ima zivaca da se juri sa agentima mtsa uz prenos da dobiju po dinar par meseci za onu omoriku 25TB
Ko ima neki android 5Ampera. To je skroz OK da se ne zezas za neki mobilni net posebno ko je podstanar. Da ne vuces fixni net. A cena je ama ha kao da imas samo net a pri tome imas prenosivi net i telefon uza se.
 
Gigatron kod ako treba nekome...
 

Prilozi

  • IMG_C1CFE13C1BAC-1.jpeg
    IMG_C1CFE13C1BAC-1.jpeg
    97.9 KB · Pregleda: 70
@jason13 treba tast da ih zove za popust. Nikako da ubode prave opcije kad pozove 0639000 :). Znas li napamet sta koje opcije da bira kad se javi automat? Mislim ono 1-2-2...
 
Ako nekome treba Gigatron, 17%.
 
Na Total 40 se dobija 1GB za roaming. Zna li neko šta se dešava kad se to potroši, da li kreće naplata po bezobraznim cenama ili prekid Interneta ili nešto treće?
Može li iz aplikacije ili kroz web pristup podešavati maksimalni iznos računa kao kod MTS-a?
Hvala
 
Na Total 40 se dobija 1GB za roaming. Zna li neko šta se dešava kad se to potroši, da li kreće naplata po bezobraznim cenama ili prekid Interneta ili nešto treće?
Može li iz aplikacije ili kroz web pristup podešavati maksimalni iznos računa kao kod MTS-a?
Hvala
Mislim da blokira,da bi nastavio mora se kuputi dodatak
 
Ne, ne blokira. Nastavlja da se trosi. Zato je bitno imati roming tarifu neograniceno 20mb do kraja dana. Sa tom tarifom ne moze vise od 300 din da se potrosi.
 
Meni su pre neki dan u inostranstvu za nešto naplatili 0.51kb roaminga tj onh 5din za prvih 100kb.

Prosto ne verujem da taj bag nisu rešili 15+ godina.

U vreme kada je napravljen protok, zaista sam bio blizu granice, ali i na 63 i na EU kartici mi je bio isključen Data roaming. Uključen je tek 3-4 sata kasnije, a tada je data uveliko bio na EU kartici.

I naravno, nečim sam napravio protok od 5xx bajtova. U 2023. godini, ne znam nijednu tako štedljivu aplikaciju.
 
To se i meni desilo pre par meseci... Bio sam blizu granice, isključen data roaming, a naplaćeno mi je 0,30 RSD za 1kb u roamingu... Ja zvao da pitam gde sam potrošio taj jedan kb :)
 
Da, sad sam pogledao, obracunali su mi 1kb - 1 dinar.

Prvi put mi se desilo pre skoro 20 godina, na Sony Ericsson t630, navodno sam primio MMS u inostranstvu, ali je prijem bio isključen. U duhu dobre saradnje, vratili mi novac. Posle se dešavalo još nekoliko puta, svaki put sam slao reklamaciju i uvek su je rešavali tako što odbiju reklamaciju, ali "u duhu dobre saradnje umanje račun". Posle su uveli ovo da taj mali protok bude neki zanemarljiv trošak i više nisam slao reklamacije, jer bude nekoliko dinara.

Poslednju reklamaciju sam imao 2019. za gomilu nekih fantomskih poziva u roamingu, na listingu stoji da sam zvao sam sebe, u sred noći (lokalno vreme). I opet mi odbiju reklamaciju i umanje račun.
 
Meni se desavalo u Srbiji kod Batrovaca da mi napakuju roming tarifu, jer tamo je jaci signal sa hrvatskih repetitora. Zato treba ranije pre granice iskljuciti roming.
 
^ to jeste, meni je zato roaming ugašen posto živim u pograničnom mestu nedaleko od Bateovaca. Sa Yettel mrežom kod mene nije problem ali A1 i MTS lagano pređe na Hrvatsku i onda odvaljivanje od računa.
 
Kome treba Gigatron kod sa popustom 18%, neka se javi na pm. Piše datum 10/02/2023, valjda ce da shvate grešku da treba mart :)
 
Inace je haos sa datumima dobitaka vec neko vreme...
 
Nazad
Vrh Dno