Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Kad sam bio na pripejdu par dana, nakon prelaska iz mts-a, uplatim 700 dinara na broj. Hteo sam da uplatim onu promociju sa sajta 15x više. za 600 din. = 9000

Nema prva 2 dana ništa od kupovine dodataka, ali trećeg dana pojavi se promocija za 0 dinara - 2000 rsd i 5 giga neta.

Kako nisam potrošio sav kredit, u medjuvremenu predjem na postpaid i sad ključan deo koji nisam znao. Sav kredit mi je otišao na račun u pretplati. Račun za prošli mesec automatski plaćen i ostalo još za sledeći. Pozitivno isustvo definitivno, Mislio sam da će mi taj kredit jednostavno nestati kod prelaska sa pri na post...
 
upravo tako, sve što ostane viška kredita se prenosi na prvi izrađeni postpejd račun i time ga umanjuje
 
Pa svi su jeftiniji od nasih provajdera i to bez UO i daju roming pride po 5Gb i dosta razgovora u romingu. Ovde su svi udarili u pljacku. Kod yettela total paket bez UO 8000 din. Sta reci ? To u italiji kosta 6€ i to sa dostavom na kucnu adresu.
 
Nije samo Very dobar u IT. Ja koristim ho ima bolju pokrivenost signala.
Ja sam tamo u Venetu i odlican mi je signal i na Very i na wind3 i ostalim, za 10€ gledam tv mesec dana na 4G+, a saobracaj je nemoguce potrositi bilo koji paket da uzmes, dok ti ovde zavrcu cene po mb i daju po 100 minuta razgovora. Stvarno smo bedni i niko ne reaguje.
 
@Zuel

Svuda je bolje nego kod nas i tesko da ce ista provajdere naterati da to bude kao u ostalim zemljama sveta. Lepo je znati da su neki provajderi sa obe noge na zemlji i da pruzaju usluge po normalnim cenama i da nije cisto gledanje profita nego da su tu radi korisnika. Jos kada se uzme u obzir standard i plate a na sve to dodas normalne cene pa kud ces bolje.

Jednostavno imaju dugorocni poslovni plan i nije im u cilju da se u sto kracem roku obrne ulozeni kapital.
 
Pitanje za vas sto ste skoro obnavljali ugovor. Cerki mi je pre tri dana istekao ugovor za total 10, ili 12 ne znam tacno. Kako moze da ostvari popust od 50% na nov ugovor? Uzela bi Total 40 ili Total data. Ide u poslovnicu ili ih zove na neki broj? Vidim da ste pisali da moze sms-om da se obnovi ugovor. Ja sam na MTS-u pa ne znam kako to kod Yettel a funkcionise
 
može pozvati 063-9000 i agentu tražiti da je zove služba za brigu o korisnicima radi ostanka u jetelu.
Kad ta služba bude zvala kroz dan-dva, onda njima kaže da bi ostala u jetelu samo uz 50 % popusta na bilo koji Total paket bez uređaja.
Nakon dogovora s njima, samo odgovori na sms poruku, ne mora nigde ići.
 
Hvala puno.
 
@Zuel

Svuda je bolje nego kod nas i tesko da ce ista provajdere naterati da to bude kao u ostalim zemljama sveta. Lepo je znati da su neki provajderi sa obe noge na zemlji i da pruzaju usluge po normalnim cenama i da nije cisto gledanje profita nego da su tu radi korisnika. Jos kada se uzme u obzir standard i plate a na sve to dodas normalne cene pa kud ces bolje.

Jednostavno imaju dugorocni poslovni plan i nije im u cilju da se u sto kracem roku obrne ulozeni kapital.
ma nije to do provajdera, nego do onih u skupstini sto se busaju u grudi kako su velike patriote. U Italiji i ostalim zemljama gde su to spustili na normalu, to je dovedeno u red, dok kod nas , kao sto vidis po postovima ovde na forumu, kao na pijaci, ni za glavu ni za rep da saznas koji im je cenovnik. Imlek rasprodao pola krava klanicama jer sa tim patriotama nije mogao da se dogovori oko cene mleka. I da ne duzim, za sve mi placamo ceh. Bas sam pre par dana kupio jos 2 sim kartice yettela, trebaju mi za sms alarme i daljinske prekidace nekoliko i ja to uvek testiram pre nego sto definitivno postavim na mesto. Prvo sto sam primetio je da nema automatske obnove kredita. Drugo, na njihovom sajtu pise da aplikacijom mozete da upravljate sa 4 broja, a nigde ne pise da svi moraju biti registrovani u njihovoj poslovnici, ako nisu onda samo jedan po aplikaciji. Izguglam neki video na yettelovom fejksbuku kako se povezuju brojevi na njihovom portalu, sve prosto. Odem na portal i ulogujem se, a unutra - NISTA, samo reklame !!! Pozovem 0639000 cak 3 puta sam zvao dok nisam pogodio gde je operater. Javila se neka gospodja koja se izvinjava i kaze da je portal samo za registrovane broje ve (sto takodje nigde ne pise) ... i tako, igranka bez prestanka da bi resio nesto banalno... i usput da te oderu ako nesto previdis u tom haosu koji su napravili na osnovu 3 usluge koje pruzaju (internet, razgovori i sms), da niko ne moze da udje u trag pravoj ceni necega, nego moramo kao na pijaci i preko akvizitera.
 
Poslednja izmena:
Pa svi su jeftiniji od nasih provajdera i to bez UO i daju roming pride po 5Gb i dosta razgovora u romingu. Ovde su svi udarili u pljacku. Kod yettela total paket bez UO 8000 din. Sta reci ? To u italiji kosta 6€ i to sa dostavom na kucnu adresu.
Šta sve čovek neće pročitati.
 
Pa svi su jeftiniji od nasih provajdera i to bez UO i daju roming pride po 5Gb i dosta razgovora u romingu. Ovde su svi udarili u pljacku. Kod yettela total paket bez UO 8000 din. Sta reci ? To u italiji kosta 6€ i to sa dostavom na kucnu adresu.
Mozes li da kopiras link od tog operatera u Italiji gde je takav paket 6e??
 
Ja sam Slovackoj pre 6godina imao paket pandan total data za 12e mesecno. Sad vidim da je 4e. Pogledajte na 4k.sk
 
Pa tamo gde je velika konkurencija i ima previse operatera ne mozes da se duvas sa cenama nego se prilagodjavas kupcima da bi dosli u tvoju mrezu.
 
Brate vidis da postoji,niko ne moze da veruje i pored ociju koje citaju ponudu od tih operatera..
Navikli smo da nas lupaju po usima,i mislimo to je to,malte ne svuda je tako..Pa nije..I pored toga sto je skoro nemoguce da ovakav paket imas za 600-700 din a kod nas puta 3 ili 4..Porobljeni smo od ovog kapitalizma i demokratije koja nam je nametnuta od kad ikad... 😭
 
Šta 5e? Je l' to fiksni?🤣 Kako je moguće da postoji ovakav paket uopšte?
Fiksni im je 3€ mesecno neograniceno. Ako malo bolje zagledate po njihovim sajtovima, niko ne uslovljava ugovorima na 24 meseca, paketi se automatski obnavljaju ako imas kredita ili ako se prijavis sa kreditnom karticom. Brzine intermeta niko ne ogranicava kao mts i yettel, cim je jeftiniji paket, brzina 10Mb/s. Ako pogledas malo nize na tom linku je forma za prijavljivanje ako zelis da predjes kod njih i oni sve obave odmah, dok kod nas znas kako je. Daju i popuste za struju i gas ako predjes kod njih, za 10€ u celoj evropi neogranicen roming. Pa uporedi sa nasim ponudama. Sve sam ovo pisao da vide oni koji ovde hvale yettel i mts. I zar od nih kupiti jos i roming ?
 
Ludilo od cene. U Kanadi nema ništa ispod 70$ sa 20GB neta.
 
Realno, nek daju kod nas za 10 evra 20 gb neta i neogranicene razgovore/sms bez ugovorne obaveze i ne mora bolje od toga.
Pre 2-3 godine kad su se pojavile tarife koje ne zahtevaju ugovornu obavezu (Intarifa i Zmaj) krenulo je u tom pravcu, ali smo se sada opet udaljili od toga.
Ali, ovo je bas veliki offtopic i verovatno citava ova diskusija ne pripada ovoj temi.
 
… ne znam koji je prosek potrošnje i da li to sem operatera negde ima(ratel?!), ali ne verujem da je po korisniku potrošnja veća od 200-400 minuta i do 5GB… takav paket, idealno za 5eur i operateri bi imali gužve za potpisivanje ugovora… neograničeni pozivi i sms i 50Gb preko za ostanak u mrežama su takvo bacanje para… e sad, što bi ti da imaš sve lige sveta na televizijama i daješ sve usluge godinu ipo ugovora za 18 dinara… pa kad nestane para daješljudima što im ne treba za više para…
 
Realno, nek daju kod nas za 10 evra 20 gb neta i neogranicene razgovore/sms bez ugovorne obaveze i ne mora bolje od toga.
Jel može neograničeni minuti i poruke, 10GB (prvih 12 meseci 20GB), ali sa ugovornom obavezom, pa zbog toga bonus Deezer i HBO Max u paketu? Za 10.88€? Nije kao to što tražiš, ali nije toliko skuplje, a eto, ja ga koristim na Yettel mreži.

Ugovorna obaveza je problem samo onima koji uzmu bespotrebno velik/skup paket, zbog telefona, pa nikad da dočekaju da istekne. Bez UO obaveze, telefoni se kupuju u redovnoj prodavnici.
A ja sam izračunao da mi je uvek bolje da imam jeftiniju pretplatu i da telefon kupim gde i kada meni odgovara.
 
Pa nije bas da je van teme to sto sam pisao. Kad odes na njihov sajt, prvo te bombarduju reklamama sa neogranicenim internetom sto nije tacno. Tek kad malo proguglas o detaljima, nadjes da se posle xx potrosenih Gb brzina smanjuje na 2Gb, sto u praksi obicno bude 0,2Gb. Sve laz do lazi i podvala do podvale. Pa na navedenim stranim linkovima mozete videti da daju i 20% popusta na vernost ! Naravno da treba uporedjivati sve ponude sa drugim provajderima, da bi smo znali sta koliko vredi.

Telenor je pre par godina pokusao i sa forumom na svom portalu, pa posto im se nije svidelo sta su korisnici pisali, moderatori su izbacivali delove iz postova. Posle izvesnog vremena su ugasili forum. Rade po sistemu "u mutnom se riba lovi"
Jel može neograničeni minuti i poruke, 10GB (prvih 12 meseci 20GB), ali sa ugovornom obavezom, pa zbog toga bonus Deezer i HBO Max u paketu? Za 10.88€? Nije kao to što tražiš, ali nije toliko skuplje, a eto, ja ga koristim na Yettel m
Promenili su ponudu, ne daju vise nista ispod 2500 od total paketa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno